Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Обикновено служебните правителства управляват кратко, та нямат много време да се оакат качествено.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Впрочем някой сеща ли се за служебно правителство, което да е било по-лошо от предишното и следващото?
      Всяко следващо с петолъчки....
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Ами факт, че не е работа на служебното правителство, ама също така е факт, че то реално нито е похарчило милиарди, нито е задължило държавата с дългорсрочни договори.
        .
        Каквото и да напиша е безсмислено по точката на закона си прав.
        и не искаш да разбереш.
        Избирането на нова система - изтребител е нещо важно и отговорно.
        А кой стои зад тези експерти- едно назначено правителство. Не искаш да разбереш. Зад едно правителство стои партия парламент избиратели- хубаво-лошо поне се знае кой е виновен.
        Зад това Назначено - кой седи- Негласно (тройната коалиция- БСП-ДПС-НДСВ- сбирщина която хората изгониха от парламента- коалиция която стана известна с кражбите и обедняването)
        И искаш да кажеш че тези отговорни господа по служебен път имат право отново да кардат. Интересното е че хората са страшно късопаметни.
        Не е било задължително - то като сестрата- иди доказвай че нямаш- каквото и да се реши отук насетне ще е със скандал и корупция.
        За момента най правилното е да се прекрати конкурса и да се отвори наново . Или направо да се откаже заради тройната коалиция.

        И най хубавия да е, доверието е проиграно.
        А аз лично намерех два основни факта, който са лъжа.
        Самолетите не са нови. Стари са . Излезли от производство. А за мен когато един търговец ми излезе с лъжа - баста.
        Може и да не съм експерт ама това е факт.

        Португалците поне не лъжат.
        Чавдаре, кой от експертите е летял на Грипен и Ф-16. Изобщо имаме ли в бг пилот който да има опит с тези самолети.
        Или са експерти колкото съм и аз, още повече като знам че нашите военни ползват руски- незнм колко информация има на руски за тези самолети. Аз поне чета английски източници., или щом си летял на миг ставаш гуру, аз съм летял с Боинг, Аербъс, - поне са западни. Книжни експерти - предлагаш да изсипем милиард по технически спецификации-
        Колко човека познаваш да са си купили кола- чели само спецификацията, без да са я виделя питай някой който я е карал 1 г.
        Последно редактирано от biol; 01-06-17, 18:45.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Решението да се купят първо изтребители е най- важно и отговорно. Ами ако е грешно? Експертите, дето могат да ги карат по президентски май нещо станаха политици.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            Каквото и да напиша е безсмислено по точката на закона си прав.
            и не искаш да разбереш.
            Избирането на нова система - изтребител е нещо важно и отговорно.
            А кой стои зад тези експерти- едно назначено правителство. Не искаш да разбереш. Зад едно правителство стои партия парламент избиратели- хубаво-лошо поне се знае кой е виновен.
            Зад това Назначено - кой седи- Негласно (тройната коалиция- БСП-ДПС-НДСВ- сбирщина която хората изгониха от парламента- коалиция която стана известна с кражбите и обедняването)
            И искаш да кажеш че тези отговорни господа по служебен път имат право отново да кардат. Интересното е че хората са страшно късопаметни.
            Не е било задължително - то като сестрата- иди доказвай че нямаш- каквото и да се реши отук насетне ще е със скандал и корупция.
            За момента най правилното е да се прекрати конкурса и да се отвори наново . Или направо да се откаже заради тройната коалиция.

            И най хубавия да е, доверието е проиграно.
            А аз лично намерех два основни факта, който са лъжа.
            Самолетите не са нови. Стари са . Излезли от производство. А за мен когато един търговец ми излезе с лъжа - баста.
            Може и да не съм експерт ама това е факт.

            Португалците поне не лъжат.
            Чавдаре, кой от експертите е летял на Грипен и Ф-16. Изобщо имаме ли в бг пилот който да има опит с тези самолети.
            Или са експерти колкото съм и аз, още повече като знам че нашите военни ползват руски- незнм колко информация има на руски за тези самолети. Аз поне чета английски източници., или щом си летял на миг ставаш гуру, аз съм летял с Боинг, Аербъс, - поне са западни. Книжни експерти - предлагаш да изсипем милиард по технически спецификации-
            Колко човека познаваш да са си купили кола- чели само спецификацията, без да са я виделя питай някой който я е карал 1 г.
            Прав съм от всякаква гледна точка. Това, което направи служебното правителство, не носи никакви реални (правни и финансови) последствия по въпроса за изтребителя извън това, че постави Бат Супермен в положение на цугцванг. Щото иначе щеше да се спотайва като бълха в потури и да остави решението на парламента (на собственото му мнозинство) от миналата година да потъне в забрава. А така въпросът е изваден на масата и той, ще не ще, трябва да реагира по един или друг начин.

            Човек, смешен си! В състояние си да плещиш глупост след глупост, без да се усетиш кога да спреш. Бил си знаел английски, могъл си да прочетеш някой и друг сайт и вече си със самочувствие да се изхождаш като истина от последна инстанция и да лепиш етикети на хората. Бах ти самочувствието!
            Знаел бил, че нашите военни ползвали руски. А бе, аланкоолу, колко пъти да ви каже човек, че тези, които са сега в армията, са хванали само някоя и друга година от ВД и ще бъда много силно изненадан, ако някакъв съществен брой могат да се оправят с руски на някакво що-годе приемливо ниво. То още по онова време по-голямата част от българите просто си мислеха, че знаят руски-
            Повечето от тези, които са на ръководни длъжности сега, са минали през американски и натовски учебни заведения и специализации, и си се оправят съвсем добре и с английски, че и с други езици. Вземи Радев, вземи Константин Попов или пък Стефан Янев.

            Работата на експертите е да излязат с професионална оценка. Решението обаче ще го вземат политиците, които могат и да хвърлят експертните оценки в коша, та форумните тролове да са доволни.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Защо се обвързва експертизата със служебния кабинет?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Прав съм от всякаква гледна точка. Това, което направи служебното правителство, не носи никакви реални (правни и финансови) последствия по въпроса за изтребителя извън това, че постави Бат Супермен в положение на цугцванг. Щото иначе щеше да се спотайва като бълха в потури и да остави решението на парламента (на собственото му мнозинство) от миналата година да потъне в забрава. А така въпросът е изваден на масата и той, ще не ще, трябва да реагира по един или друг начин.

                Човек, смешен си!

                Работата на експертите е да излязат с професионална оценка. Решението обаче ще го вземат политиците, които могат и да хвърлят експертните оценки в коша, та форумните тролове да са доволни.
                И защо смяташ, че мнозинството което е избрано на редовни парламентарни избори, зад което стои по-голямата част от избирателите в България, няма право да решава за сигурността на България.
                А смяташ, че някаква сбирщина определена на третия етаж в ЦУМ ще избере най-доброто за страната.


                За смешен, моля радвам се, че съм предизвикал усмивка поне в някой. Целях ирония, но все тая. Но това не променя факта, че те са експерти колкото всеки един хванат от улицата.

                Не чух коментар на факта- който "експертите" наблягаха най-много- избирали сме били между нов и втора употреба самолет.
                А фактите показват че грипена не е нов и актуален- предлагат ни разчистване на склада

                Коментар


                • Re: Българските ВВС

                  Странно, вие какво очаквате? Фоерверки и подаръци ли.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Каквото и да напиша е безсмислено по точката на закона си прав.
                    и не искаш да разбереш.
                    Избирането на нова система - изтребител е нещо важно и отговорно.
                    А кой стои зад тези експерти- едно назначено правителство. Не искаш да разбереш. Зад едно правителство стои партия парламент избиратели- хубаво-лошо поне се знае кой е виновен.
                    Зад това Назначено - кой седи- Негласно (тройната коалиция- БСП-ДПС-НДСВ- сбирщина която хората изгониха от парламента- коалиция която стана известна с кражбите и обедняването)
                    И искаш да кажеш че тези отговорни господа по служебен път имат право отново да кардат. Интересното е че хората са страшно късопаметни.
                    Не е било задължително - то като сестрата- иди доказвай че нямаш- каквото и да се реши отук насетне ще е със скандал и корупция.
                    За момента най правилното е да се прекрати конкурса и да се отвори наново . Или направо да се откаже заради тройната коалиция.

                    И най хубавия да е, доверието е проиграно.
                    А аз лично намерех два основни факта, който са лъжа.
                    Самолетите не са нови. Стари са . Излезли от производство. А за мен когато един търговец ми излезе с лъжа - баста.
                    Може и да не съм експерт ама това е факт.

                    Португалците поне не лъжат.
                    Чавдаре, кой от експертите е летял на Грипен и Ф-16. Изобщо имаме ли в бг пилот който да има опит с тези самолети.
                    Или са експерти колкото съм и аз, още повече като знам че нашите военни ползват руски- незнм колко информация има на руски за тези самолети. Аз поне чета английски източници., или щом си летял на миг ставаш гуру, аз съм летял с Боинг, Аербъс, - поне са западни. Книжни експерти - предлагаш да изсипем милиард по технически спецификации-
                    Колко човека познаваш да са си купили кола- чели само спецификацията, без да са я виделя питай някой който я е карал 1 г.
                    Добър вечер!
                    Biol, искам само да отбележа няколко незначителни неща, които си леко пропуснал:
                    1. Беше създадена работна група от истински експерти, която произведе и даде алгоритъм за оценка на качествата и способностите, на които трябва да отговаря бъдещия МЦИ. Алгоритъма дава възможност да се оцени както нов така и втора употреба самолет-това е хубавото на този алгоритъм. Никъде тази работна група не се произнесе кой трябва да е точно изтребителя или коя марка. Първоначалния и финалният ръководители на тази експертна група бяха оповестени в средствата за масова информация. Дори и ръководителите на тази група не се произнесоха кой да е самолета-както и е коректно, защото смисъла на създаването и функционирането на експертната група не е да дадат точен отговор за точната марка и модел МЦИ ,а да дадат начина по който да се оцени всеки един подходящ МЦИ и да се видят неговите + и - и да се избере оптималният вариант.
                    2. Грипена версия C/D бил спрян от производство. Ф-16 MLU кой го произвежда в момента, че не ми е ясно. И ще напиша за теб и специалистите по авиация като теб - MLU-то не е модел на Ф-16, това е програма. Това пише ли го в западните сайтове, които посещаваш, че така ти убягва тази подробност и тази програма има доста етапи или фази, като за всяка от 7 те фази се дават пари и то големи . И последната фаза-7 на ъпгрейд е само за щатски екземпляри. Щото това е инфото от официалният сайт на самолета.
                    3. Пиша нещо за теб и авиационни разбирачи като теб :Първоначално коректно сравнение на Грипен и Ф-16 MLU може да се направи тогава и само тогава ако разполагаш с Практическите аеродинамики и инструкции на двата самолета. На английски това се нарича-Flight manual. Къде и в кой сайт ти намери или някой беше така любезен да ти предостави такъв документ, че го прочете или някой с който си общувал го цитира при сравнението си?!? Такъв вид документация за тези машини не е обществено достояние! И като го прочете ти какво разбра. Тези книги показват как лети един самолет на практика и който е истински експерт може много лесно да се ориентира в тях и бързо да разбере каквото му трябва-направо за броени минути. Ама този експерт е налетял едни 1000-2000 часа на свръхзвуков изтребител без значение дали източен или западен и някои неща са му кристално ясни без значение какво производство е техниката.
                    4. До конкурс бяха допуснати само тези 3 оферти или нещо съм в грешка.
                    5. В средствата за масова инфо бяха изнесени данни, че БГ пилоти са летели на Ф-16, Юрофайтер, Ф-18. Това , че ти си пропуснал този факт не е техен проблем.
                    6. Аналогия или сравнения на факти и неща от авиацията и автомобилната индустрия само показват нивото на познание на извършващи ги я и са меко казано некоректни.
                    7. Грипена имал поведение на хвърчило в началото на проекта. Всички самолети имат аеродинамични проблеми без изключение в началото та дори и в серийна фаза на производство. И да те запозная с факта, че всеки МЦИ от 4-то поколение и нагоре е изпълнен по нестабилна аеродинамична схема. По простата причина , че аеродинамично нестабилният самолет е по-маневрен. А при нестабилен самолет в различните етапи от полета от излитането до самото кацане му влияят процеси и явления , които дори са невъзприемчиви за човешката сетивност и се налага в каналите управлението на тези самолети без значение на техния производител или марка да се вкарват общо казано компютърни системи. Всички самолети от 4-то поколение МЦИ имат такива системи.
                    8. Най - накрая спецовете като теб разбраха, че избирането и сравнението на самолети по публикувани таблици в нета не е проста бакалска сметка.
                    Именно поради това и беше създадена работна група от сегашния президент. Хората в нея са тесни специалисти в отделните си направления и запознавайки се с определените документи и особенности на конкретния самолет и само заедно могат да дадат възможно най-коректна оценка. Да за тях сметките наистина са бакалски. Защото изискванията не са 4 или 5 каквито гръмко се тиражират по медиите , а са поне 150-200 критерия, за които пък ти и идея си нямаш.
                    Според мен е добре и няма нищо срамно когато на някой не му е ясно да пита за нещо, вместо компетентно, крайно и категорично да се изказва за неща от които слабо казано не разбира. Всеки има право на мнение.

                    Лека вечер!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      И защо смяташ, че мнозинството което е избрано на редовни парламентарни избори, зад което стои по-голямата част от избирателите в България, няма право да решава за сигурността на България. ...
                      Другар, ти си зациклил много яко и въртиш латерната до побъркване! Да не би покрай английския да си забравил да четеш български, та не можа да прочетеш, че, независимо от това какво е заключението на работната група, решението ще се вземе от редовното правителство, излъчено от настоящия парламент. Нещо повече. Ако изобщо се стигне до някаква сделка (което вече силно ме съмнява), същата трябва да мине на одобрение и през парламента.

                      А за това кой е експерт и кой не, едва ли е меродавна оценката на форумните тролове.

                      Що се отнася до това, кое е ново и кое не ... При положение, че си "социално слаб" кое е за предпочитане - стока от разчистване на склада или стока, извадена от моргата? Че май и за повече пари ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Прав съм от всякаква гледна точка. Това, което направи служебното правителство, , че постави Бат Супермен в положение на цугцванг. .
                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        Именно поради това и беше създадена работна група от сегашния президент.
                        Точно това не е допустимо, това показва че президента, еднолично взима решения-през главата на законно избран парламент и правителство.
                        Абсолютно против конституцията (не че не се пробва със закона за гласуването)
                        Това нещо опорочава избора (бил той и най-добрия). Този подход е актуален в момента в Турция и Ердоган, но аз не го приемам за България.

                        Чавдаре, не се заяждам, но това са принципни неща в демокрацията
                        Винаги така се започва с някакви добри намерения, -строене на магистарала, избор на самолет, вкарване в затвора на популярен престъпник- (тримата са познати) а накрая се получава нещо между Македония и Северна Корея

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Другар, ти си зациклил много яко и въртиш латерната до побъркване! . ...
                        Не съм, казвам това което казваш и ти. Само че аз се абстрахирам от желанието да имам самолет на всяка цена и коментирам само моралната страна на въпроса и начина за налагане на избор



                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        Biol, искам само да отбележа няколко незначителни неща, които си леко пропуснал:
                        2. Грипена версия C/D бил спрян от производство. Ф-16 MLU кой го произвежда в момента, че не ми е ясно.

                        7. да те запозная с факта, че всеки МЦИ от 4-то поколение и нагоре е изпълнен по нестабилна аеродинамична схема. По простата причина , че аеродинамично нестабилният самолет е по-маневрен. А при нестабилен самолет в различните етапи от полета от излитането до самото кацане му влияят процеси и явления , които дори са невъзприемчиви за човешката сетивност и се налага в каналите управлението на тези самолети без значение на техния производител или марка да се вкарват общо казано компютърни системи. Всички самолети от 4-то поколение МЦИ имат такива системи.
                        2 Както виждаш не съм го пропуснал, но твърдението е че се избира нов срещу втора ръка. ,което пък е недопустимо да се пише от "експерт" особено ако знае какво е MLU. Кой и защо е небходимо да внася заблуда.

                        7. Някаква странна мода особено през 80, та се стига до ф-117, интересно е че я изоставиха , при ф-22 и ПАк-ФА

                        По темата, след MLU ф-16 не е по зле от Грипен, нещата са доста на кантар,
                        вариантите са два- американците да се смилят и да дадат 50 (или не американците) или шведите да свалят още цената- все пак им правим услуга

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Що се отнася до това, кое е ново и кое не ... При положение, че си "социално слаб" кое е за предпочитане - стока от разчистване на склада или стока, извадена от моргата? Че май и за повече пари ...
                        ако искаме да имаме авиация след грипена, ( до тук щведите след НГ няма да пускат друго), ще трябва да платим отново - втори път, за да сменим платформата.
                        Последно редактирано от biol; 01-06-17, 22:15.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Точно това не е допустимо, това показва че президента, еднолично взима решения-през главата на законно избран парламент и правителство.
                          Абсолютно против конституцията (не че не се пробва със закона за гласуването) ...
                          Коя точно част от "Спри да пишеш глупости" не можеш да разбереш?!? Ти сега и спец по конституционно право ли се писа?!?

                          И голям моралист си бил, казваш! Я тогава да чуем твоята оценка от гледна точка на морала за следното: Миналата година по това време правителството на същата партия и със същия премиер, както и сегашният, внесе в парламента (в който мнозинство имаше същата тази партия, която и днес) проект за решение за закупуване на нов изтребител. И парламентът прие това решение.

                          При обосновката на проекта за решение тогавашните управляващи, които са такива и сега, обясняваха, че трябва да се купи нов самолет, защото продължаването на живота на дъртите МиГ-ове щяло да излезе по-скъпо и черно на бяло са написали, че това до 2029/2030 щяло да струва 1.6 милиарда народна пара (т.е. повече, отколкото нов самолет). Сега същите тези управляващи започнаха да лансират идеята вехториите да се крепят още 11 години. Т.е. врътнаха се на 180 градуса и като съвсем да са забравили това, което самите те са писали и говорили преди година.

                          Ще споделиш ли дали такива врътки не нараняват твоята нежна морална душа!

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          ... ще трябва да платим отново - втори път, за да сменим платформата.
                          А със Ф-16 "от моргата" няма да плащаме?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Впрочем някой сеща ли се за служебно правителство, което да е било по-лошо от предишното и следващото?
                            Последното определено се отличаваше с доста по-голям размах във вършенето на неща, дето освен че не са му работа по конституция, никак не виждам как могат да се оправдаят като неотложни. Толкова че не остави място за твърде разнопосочни догадки дали действа по своя воля или по волята на някой.., макар лично да имах малко по-друго мнение за служебния премиер. Явно падението е поголовно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Коя точно част от "Спри да пишеш глупости" не можеш да разбереш?!? Ти сега и спец по конституционно право ли се писа?!?

                              И голям моралист си бил, казваш! Я тогава да чуем твоята оценка от гледна точка на морала за следното: Миналата година по това време правителството на същата партия и със същия премиер, както и сегашният, внесе в парламента (в който мнозинство имаше същата тази партия, която и днес) проект за решение за закупуване на нов изтребител. И парламентът прие това решение.

                              Ще споделиш ли дали такива врътки не нараняват твоята нежна морална душа!

                              А със Ф-16 "от моргата" няма да плащаме?!?
                              Да.

                              "А със Ф-16 "от моргата" няма да плащаме?!"
                              Да.
                              Закупуването на изтребител, не е само купуването на самолет. Плаща се цялата платформа- обучение на персонал, поддръжка, въоръжение ит.н...
                              До тук не съм видял никъде, че шведите ще развиват грипен след НГ варианта. Ти може би имаш друга информация
                              Но всичко зависи от цената, и трябва много внимателно да се калкулира.
                              Последно редактирано от biol; 02-06-17, 10:24.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                ...
                                "А със Ф-16 "от моргата" няма да плащаме?!"
                                Да.
                                Закупуването на изтребител, не е само купуването на самолет. Плаща се цялата платформа- обучение на персонал, поддръжка, въоръжение ит.н...
                                До тук не съм видял никъде, че шведите ще развиват грипен след НГ варианта. ...
                                Нещо разбрах това "Да" за какво се отнася. Попитах за твоята оценка от морална гледна точка на врътката, която направиха ББ & Co, за да избягат от решението на собственото си правителство и парламентарно мнозинство при предишния мандат.

                                А за плащането ...

                                Няма да плащаме за модернизация на дъртата употребявана модификация на Ф-16?!? И няма да ни се наложи доста по-скоро да заменяме амортизираната вехтория с нещо друго? Още повече, че, както вече се спомена, при този самолет са били констатирани структурни проблеми поради умора на материала?!? Ф-16 ще продължи да се произвежда и развива?!? Аз пък що си мислех, че Локхийд Мартин превключват на производство на Ф-35?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X