Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Ми да кажат, айде да не е, че е по-добър, но поне равностоен - мислех, че ясно съм изразил по-нагоре. ...
    И какво значи равностоен в твоето виждане? Юрофайтъра, за който става дума, е чист прехващач, докато Грипен има възможности и в други насоки. Т.е. за да покриеш нуждите си и в другите насоки ще трябва или да правиш скъпи модернизации или да мислиш и за друг тип самолет.
    А и тези транш 1 италианците не искаха ли да ги разкарат, че им били скъпи за експлоатация? Немците също имат проблем с поддържането на боеготови самолети (пък и не само самолети).
    Да речем, че имаш някакъв суперсамолет, ама нямаш пари да го поддържаш и експлоатираш. Каква ти е файдата от теоретичните възможности на скъпата играчка?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      За нас даже и грипена има излишно големи възможности . България е толкова голяма че ако пилота опъне по яко фрсажа прескочи на гости на някой от съседите . В момента с всички около нас сме съюзници в един военно - политически блок а сърбите и македонците нямат никаква военна възможност да нападнат когото и да било . При евентуална заплаха с десетина самолета та ако ще те да са последно поколение машини Ф 35 ще издържим десетина минути . За участие в съвместни операции на НАТО то къде къде по богати държави не се бутат с авиация та нашите десетина самолета няма да решат нищо. Остава една въздушна полиция която поне от кумова срама трябва да е с наши самолети на наша територия .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ...В момента с всички около нас сме съюзници в един военно - политически блок...
        Е то това е въпроса, че всичките 'съюзници' в този военно-политически блок се въоръжават и се гледат един-друг под око...
        Не знам дали ти си спокоен, ама мен честно казано този блок не успява да ме убеди, че ще ме защити, и повече ме навежда на мисълта че е 'политическа маша' за изпълняване на конкретни военно-политически цели на 'големия брат' и част от съюзниците му....
        Затова въпреки многото ни 'съюзници' бих се радвал да имаме силно ВВС и силна армия (швейцарците отново са ярък пример)..
        Да, много трудно е да се балансира между социални и военни разходи.. Особено когато се краде на корем...
        За другото съм напълно съгласен

        Интересно каква е целта на посещението на Ф-35 в Граф Игнатиево? Дали ще ни го рекламират за покупка? И е политически ход/демонстрация. Или е някаква заблуждаваща маневра по границите с Русия със самолет с друга подвеждаща сигнатура/параметри?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          ..

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Колко им е силно Ввс-то на швейцарците?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Имах предвид предимно армията им... Не че и тяхното ВВС е на нашето ниво де...
              Да, имат си доста хеликоптери, ама си имат и няколко звена Ф-18, пък и те планират ъпгрейд...
              Последно редактирано от slowtraveler; 28-04-17, 08:24.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                И какво е общото между нас и швейцария
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                  Интересно каква е целта на посещението на Ф-35 в Граф Игнатиево? Дали ще ни го рекламират за покупка? И е политически ход/демонстрация. Или е някаква заблуждаваща маневра по границите с Русия със самолет с друга подвеждаща сигнатура/параметри?
                  Това е първото демонстрационно разгръщане на Ф-35 в Европа.8 самолета от 34 ескадрила на 338 авио крило и 466 ескадрила на 419 авио крило(авиобаза Хилл) на 15 04 2017 прилетяха в Англия(авиобаза Лейкънхил),на 25 два от тях бяха в естонската авиобаза Эмери,на 27 в Румъния,сега и у нас.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    И какво е общото между нас и швейцария
                    Цвета на тоалетната хартия.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Ами не пише, щото сравнението е с ф-16, където натиска беше най-голям и от много години. За тайфуна от предлаганата версия, доколкото съм чел, е чист прехващач, без възможности за работа по наземни и морски цели. Пък за грипена се споменава, че има известни и задоволителни такива. Та дай някакви сравнения м/у грипен и тайфун транш 1 италиански, на базата на които правиш тези твърдения и заключения.

                      Винаги се отнасям подозрително и предубедено към подобни твърдения, с оглед на това, че авиационните специалисти и специализираните издания не си позволяват такива, хем често имат и информация от кухнята. Изобщо, практиката показва, че подобни крайни заключения и квалификации нямат много връзка с реалността. И обикновено сериозните анализи накрая приключват с балансирани оценки на позитивните и негативните страни на дадения самолет. Също така вярвам, че поне част от натежалите мнения в комисията по избор на самолета, са дадени от грамотни специалисти с достатъчно опит и ясна визия за нуждите ни и възможностите ни. Ако всичко опираше единствено до облагодетелстване, до сега да сме взели едни мигове и да сме забравили.
                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      И какво значи равностоен в твоето виждане? Юрофайтъра, за който става дума, е чист прехващач, докато Грипен има възможности и в други насоки. Т.е. за да покриеш нуждите си и в другите насоки ще трябва или да правиш скъпи модернизации или да мислиш и за друг тип самолет.
                      А и тези транш 1 италианците не искаха ли да ги разкарат, че им били скъпи за експлоатация? Немците също имат проблем с поддържането на боеготови самолети (пък и не само самолети).
                      Да речем, че имаш някакъв суперсамолет, ама нямаш пари да го поддържаш и експлоатираш. Каква ти е файдата от теоретичните възможности на скъпата играчка?!?
                      Точно в многофукционалността Грипен се задъхва сериозно: "...Удари по земни целиАко може да говорим за област, където F-16 MLU има осезаемо предимство пред Gripen C/D, то това е възможността за нанасяне на удари по земни цели..." - това е от статията, която е по-горе... Относно Gripen vs Eurofighter май бях пускал няколко неща, но не помня в коя тема... ето пак:
                      http://www.aviatia.net/gripen-vs-eurofighter/

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CTo3lXMWEAEQl3n.jpg
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:5751668
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FOfJctp.png
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5751648 - Забележете Еърполисинг ... Оценката е на Швейцарските ВВС




                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Всъщност ако се съди по темата за т34 е се тая. Очевидно дърво, съсе шърмана, ама третия райх губи всв нищо че има уникалния и силно напредничав тигър и перфектния мбт (мнда, те са го измислили това) - пантера.

                      ПП Всъщност авиацията е по-удачен пример, където са едно 50 години пред останалите.
                      Мда, все пак да отбележим, че те загубили война въпреки технологичното си предимство, а не заради него
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        И какво е общото между нас и Швейцария
                        Малки държави, обградени от 'приятели' (за тях - може и без кавичките)..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Малки държави, обградени от 'приятели' (за тях - може и без кавичките)..
                          Ние по си приличаме с прибалтика
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Дега остава в табличката да се добави са кой точно Eurofighter иде реч + колонка за F16MLU, и всичко, което нас ни интересува, ще е ясно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Тази табличка "на Швейцарските ВВС" официален документ ли е?
                              1. Общи приказки
                              2. Правописни грешки
                              Подобни оценки минимум се правят по точкова система, а не "по-слаби/по-силни/незадоволителни". Правописни грешки на такова ниво е просто смешно да има, даже и да беше оценка от българските ВВС.
                              Прилича на форумна полюция повече...

                              Защото пък при графиката (която е над таблицата), има точкови оценки по всяко направление и се вижда, че като цяло Грипена добре припокрива големите братчета, без да блести никъде. И естествено отстъпва на някои параметри значително.
                              Последно редактирано от Vitku; 28-04-17, 10:57.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Дега остава в табличката да се добави са кой точно Eurofighter иде реч + колонка за F16MLU, и всичко, което нас ни интересува, ще е ясно.
                                В страничката има и такова сравнение и май Грипена печели?

                                Никъде не казват са "невидимостта", RCS сравнения? Грипена като е по-малък трябва да има предимство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X