Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За близо 35 години съзнателно палаткуване мислех, че съм видял всичко, нооооооо.... тези титани убиха всичко детско в мен :-) . Оставям интерпретацията на Вас:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6650A01A-06DD-48B3-86F1-185D551DB3E4.jpeg
Прегледи:721
Размер:328.9 КБ
ID:6625902

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CFDA7B91-BBBA-4197-9A09-BB56D2FFA76A.jpeg
Прегледи:705
Размер:300.6 КБ
ID:6625903
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Забрана за лодки с ДВГ обикновено се поставя при наличието на вододайна зона или изградени санитарно-охранителни зони около такива, най-вече около стените на язовирите. Например, в Искъра е разрешено (на теория) от устието до Камелот.

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Не е на теория. Последният път ме догониха двама униформени (жена и мъж) и доста учтиво ми обясниха, че ако ни видят още веднъж след Камелот глобата ни е сигурна и да сме благодарни, че няма да ни накарат да се връщаме на гребла. Бях доста учуден, защото предните дни стигахме почти до стената по няколко пъти, но рестрикции нямаше. Както знаем, обаче- незнанието не те освобождава от отговорност.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Незнанието не освобождава от отговорност, но първия път се разминава само с предупреждение, и разяснение на законите,правилата, глобите и наказанията. Ако няма предупредителни табели или знаци.
      А следващия път нарушението вече е съзнателно, и преднамерено. Тогава и се налагат глобите и наказанията. Поне така би трябвало да е в цивилизованите страни.

  • Дойде време за първото обслужване.

    От момента на закупуване, до сега не сме пропускали петък, събота и неделя да бръмчим по някой гьол. Равносметката е удоволствие- пълно, главоболия- никакви. Маторя върви много, но за сметка на това харчи малко, лодката е перфектна за четири човека, но на два пъти бяхме по девет...

    Днес с голямо удоволствие си припомних, че всичкият зор в началото, сега ми се изплаща стократно. Направата на количка за двигателя и транцевите колела на лодката ми позволяват абсолютно самостоятелно и с минимални усилия от моя страна да качвам и свалям двигателя от транеца и да качвам и свалям лодката (на сухо!) от колесара:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56533C82-C912-47EE-8E76-2C5165A6DDA7.jpeg
Прегледи:595
Размер:1.11 МБ
ID:6632761
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Колесара продаваш ли го и за колко?

      Хаахха да видиш колко е златен.

      Аз и жената........и на финала ммммммм няколко пъти 9 бройки вътре.Няма случай да си купи човек лодка и да намалеят приятелите,винаги е по-весело и се събират повече хора.

      А наздраве и с кеф да си я ползваш

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Тоя колесар ролки няма ли или аз не ги виждам?

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Няма ролки, само с плазове е. Мислех да му сложа в един момент, за да изкарвам лодката по- лесно от плитка вода, но реших просто да вкарам пикапа по- навътре във водата. Като ме видят да натопя джипката до праговете във водата почва едно цъкане с език какъв рахат съм си осигурил... :-) :-) :-)

  • Така, понеже ме очаква един месец обикаляне по водни пространства, реших да направя няколко промени по лодката и прилежащия и инвентар.

    Първо дръпнах моста на колесара с малко над педя назад. Ефекта определено е добър: задницата му се вдигна и почти се изравни с пикапа (като е натоварен до козирката), не закача така зверски, като минавам през сериозни неравности и тежестта осезаемо се премести върху лапата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FA8304D7-F124-43E2-BE25-E8B0D16A2F43.jpeg
Прегледи:548
Размер:714.2 КБ
ID:6634477
    Втората промяна ( неуспешна ) е повдигането на двигателя с цел постигане на по- висока скорост. Промяна на скоростта не настъпи никаква, но усещането, че двигателя ще се откъсне от върха на транеца, никак не ме напусна. Махнах подложката и си карам спокойно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:174A4D71-D830-467B-9907-77CFF5D6D606.jpeg
Прегледи:542
Размер:387.6 КБ
ID:6634478

    Странно. В Гърция правих между 39 и 41 километра постоянно. От три дена сме на Голям Беглик и повече от 37 километра не мога да кача. Къде греша или е нормално да има разлика между море и язовир?
    Качвам снимка на следата, ако някой може да гадае:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A1BAE4C1-E7AB-499D-9D3E-DD7BEE95FA18.jpeg
Прегледи:566
Размер:854.2 КБ
ID:6634479

    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • Alexr
      Alexr коментира
      Редактиране на коментар
      Освен ако двигателя не е инжекторен с турбо, при другите максималната мощност пада с качването на надморската височина. Не с много, но пада. Предполагам, че и горивото не си го носиш от България, а си го купуваш в Гърция, като отиваш на там на море. Е тяхното е малко по-качествено. И двигателя дава повече мощност с по-качественото гориво. Газенето в сладка вода е малко по-голямо. Пак не с много, но го има. И като се насложат едното с другото и ето ти 5 до 10% по-ниска максимална скорост.

  • В солена вода газиш по_малко.
    ​​​​
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • 1560 метра над морето - как ти се виждат?

      Пак да те подсетя за хидрофойлите.... ама ти си знаеш.

      п.с. Крумчо там ли е? Ако да - прати му много здраве от мен.

      Коментар


      • Абе, капитански неволи... :-)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:893B66C0-A3EA-42DC-BDB6-6D145366A90F.jpeg
Прегледи:493
Размер:649.3 КБ
ID:6634895

        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Златни правила,златниииииии,казвам ти го като човек арестуван със спортна лодка през онова време пред Евксиноград,24 бройки на 25 фита лодчица,не може да натегне шкота човек.

          Време е да драскаш на листа какво да е за следващия сезон,на тая лодка и мина времето
          Последно редактирано от BENZBOSS; 15-08-20, 03:35.

        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          О, да- със сигурност новия сезон ще бъде с нова гемия. Най- вероятно ще взема един около 4.5 метра РИБ, за да направя поне още година ползване и на двигателя, после търся нещо сериозно.
          За сега ми се въртят две идеи в главата: или оставам с 4.5 м. РИБ, с този двигател и вземам една платноходка от Холандия, или след година продавам каквото има и купувам нещо с моторно със спално помещение. За сега клоня повече към вариант едно...

        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Ако ще се насочваш към холандка, удари ми една шайба.

      • Мощността пада от надморската височина... Ако вземеш Verado /Mercury с компресор/, няма да имаш този проблем
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Абе, ясно е, че натам отиват нещата... и лодката ще трябва да е към 7-9 метра май... :-)

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Ъхъм, и нов колесар, и нов влекач

        • v_0
          v_0 коментира
          Редактиране на коментар
          Гърците са ми казвали : винаги един метър дължина не достига ! И са прави, ако съдя по себе си.
          Относно скоростта - солената вода е с по-голяма плътност, това не помага ли на винта да изтласква повече?

      • Страшен кеф! Цял ден влача едно кану на задни гуми по язовира- с дете 36 км/ч, с дърт- 34. Мислех да купя един ринг, ама нещо ме отказаха, че са предървили цената за една вътрешна гума с чувал отгоре... Някой да има идея от къде мога да взема нещо за влачене на прилична цена? Не държа да е ново или пък супер- дупер марково...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D8B17E94-6DAC-4359-B619-B423C7D0FF0A.jpeg
Прегледи:477
Размер:721.8 КБ
ID:6635038
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Патай по Лариса или край Волос (Тесалия). Има много евтини лодки и други неща. Колкото до ринга - голяма глупост е.

      • Ама не го влачи така че ще лепиш транеца . Едно въже се връзва за леерите а най добре да обиколи балоните , отзад зад кърмата се получава V и там се връзва въжето на кануто .

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря! От емоция не ми беше хрумнало, че може да стане фал... Къде да хвана въжето- директно за леерите с по един карабинер или за дръжките в края на балоните?

      • Най добре е да обиколиш цялата лодка , ако е невъзможно на колкото повече места разпределиш усилието по добре . http://servizlodki.com/wp-content/pics/towing2.jpg


        http://servizlodki.com/wp-content/pics/towing3.jpg
        Нещо такова трябва да се получи .
        Последно редактирано от жеко; 14-08-20, 20:53.

        Коментар


        • Вчера, старият пристан ни изпрати така:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2C7A102C-943C-4214-BE18-753079A27507.jpeg Прегледи:0 Размер:845.3 КБ ID:6636795

          днес, новият ни посреща така:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:EEECB975-6AD2-499B-8CED-657B60908AA9.jpeg Прегледи:0 Размер:591.8 КБ ID:6636796

          Открих страшен рахат: пускам транцевите колела и изкарвам лодката с двигателя към брега. После, завъртам носа и готово: хем мога да я отводня през пробката, хем прибоя няма опасност да изкърти транеца и да напълни цялата лодка с вода и пясък, като на колегата:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3494898E-9307-4940-89C4-E5E880322588.jpeg Прегледи:0 Размер:805.2 КБ ID:6636797
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • Равносметката след седмица по Беломорието:

            - поставянето на транцеви колела, въпреки наличието на колесар е силно препоръчително. Гърците гледаха със завист как си вадя надувайката на пясъка, докато техните от прибоя се пълнеха яко с вода и пясък:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4E85BF02-E087-466E-8ED7-D950B76FC6AB.jpeg Прегледи:0 Размер:525.8 КБ ID:6638608

            Местенето на двигателя нагоре/ надолу по транеца не даде никакъв положителен резултат, както няма резултат от местенето на заключването на двигателя - 2ра позиция е перфектна без значение дали сме двама или 8 човека:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6C7A7B0C-A753-40C5-8D23-6F37C3A2D7A4.jpeg Прегледи:0 Размер:568.0 КБ ID:6638609

            Без тази хартийка, дори не си помисляйте да влезете в морето- дори да Ви се размине няколко пъти срещата с лименико-то, хванат ли Ви, глобите за превишена скорост на пътя ще Ви се сторят подаяние за бедстващи:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:91A7A01C-75E3-46E2-BC73-32DE906C096C.jpeg Прегледи:0 Размер:466.9 КБ ID:6638610

            Рибарлъка бил страшен рахат... само внимавайте, какъв е уловът- докато успеем да извикаме “НЕ!” и един от компанията хвана смело дракина-та. Резултатът е печално известен...

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:69248E3B-CA25-4991-82B7-3BC68B63A9FA.jpeg Прегледи:0 Размер:321.7 КБ ID:6638611
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Внимавайте и с данъчните. Лани за риболов от лодка искаха данъчна регистрация за физическо лице.

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Тая бланка мяза на застрахователна полица, не е ли?

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Да, това е “гражданската”. Ако си забравил някоя димка или спасителните жилетки на са бройката +1, може и да затворят очи, но без застраховка отиваш със сигурност на дива глоба или конфискация на лодката. За рибарлъка също зная изискванията, но разчитам, че като сме двама българи и трима гръка на борда ще минем метър (дали гърците имат съответните документи си нямам и идея...)

          • Завиждам, ама много, много завиждам!
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, чак аз си завиждам! :-)

          • Звучиш като закриване на сезона, но ми се струва че това няма да се случи

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Венци, уж дойдохме за десетина дни, които вече почти минаха. Онзи ден, обаче реших да добавя още едни три седмици към почивката... Ей такива ми ти работи . :-)


          • А със здраве,а догодина Ривиера 42 с Къминс дизели,гледай да има контакт къде да си зареждаш телефона обаче.

            Вашия сезон на свършване,а аз бачкам ло бачкам ........




            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:77A27544-9F29-4064-A149-11F26F6A45C5.jpeg Прегледи:0 Размер:380.4 КБ ID:6638699
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Ха-хаха, нещо не сте се разбрали за нулите или ти е казал колко е наема за ден.

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Напротив- каза, че 330 хилки била много добра цена, понеже вървели по 370 и горница

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              А така

              Я някой ако си търси нещо за 300-400 и горница да се обажда,че имам от къде да ги намеря такива и познаваме брокери къде ли не.Нулите не съм ги забравил,3 са си и тука.

              Моторни,ветроходни......без подводници,че това е черна магия там.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X