Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
    Четох,четох.........заболяха ме очите и ушите/на моменти усещах ,че написаното е крещейки/ ! Много труд има положен по организация и правила но.........не ми стана ясно ТРОФИ състезанията м/у какви машини се провеждат ?! Факт е ,че е м/у възможностите на пилоти и навигатори ,но не е ли и м/у марките ! Нагледах се на всевъзможни изроди с мостове от камиони ,раздатки от САУ /за незнаещите "самоходни артилерийски установки "/,двигател от силажокомбайн и т.н., вече тайно се надявам на някое от изданията на трофи шампионата да видя машина със сгъваеми перки от хеликоптер на тавана ! Така ,че искам да знам от нагърбилите се наши приятели и колеги с всичко това ,ще спре ли някога тази порочна практика състезател да участва с машина НАПРАВИ СИ САМ ! Ако неправилно мисля поправете ме !!!
    Разбрах точно мисълта ти колега и въпроса ти има смисъл, но специално за Трофи състезанията е излишно да коментираме тези неща. Именно чрез тези преправяния автомобилите се развиват в положителна посока, а без развитие състезанията няма да бъдат това, което са и което трябва да бъдат. Така че накратко- грешиш. Поздрави!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
      Четох,четох.........заболяха ме очите и ушите/на моменти усещах ,че написаното е крещейки/ ! Много труд има положен по организация и правила но.........не ми стана ясно ТРОФИ състезанията м/у какви машини се провеждат ?! Факт е ,че е м/у възможностите на пилоти и навигатори ,но не е ли и м/у марките ! Нагледах се на всевъзможни изроди с мостове от камиони ,раздатки от САУ /за незнаещите "самоходни артилерийски установки "/,двигател от силажокомбайн и т.н., вече тайно се надявам на някое от изданията на трофи шампионата да видя машина със сгъваеми перки от хеликоптер на тавана ! Така ,че искам да знам от нагърбилите се наши приятели и колеги с всичко това ,ще спре ли някога тази порочна практика състезател да участва с машина НАПРАВИ СИ САМ ! Ако неправилно мисля поправете ме !!!
      Да те попитам колко трофи автомобила си направил ... Ако беше направил дори само една машина която да става за тежко трофи нямаше да задаваш този въпрос . Чавдар ти е отговорил много правилно - нито един от серийните автомобили не става за истинско трофи затова се налага сам да изградиш състезателната си машина като използваш възли и елементи от всичко стига да отговаря на твоето виждане и концепция за трофи машина . Затова ако желаеш можеш да направиш трофи шампионат за серийни автомобили , може някой да дойде да кара ... със сигурност обаче няма да е истинско трофи ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        При форум от такъв мащаб едва ли някой ,включително и аз се е заблудил ,че мнение като моето е миродавно ! Но да отказваш да чуеш различно мнение от твоето собственно също не мисля ,че е уместно ! Някои колеги така реагираха с нападки и обиди,че се изумих какво чак толкова стана с това ,че споделям мое и нечие друго мнение ! Колкото до създаването на автомобил за тежко трофи не желая да си меря бройките на доработките ,всеки си е изказвал мнение какво харесва и какво не в тях под формата на дискусия а не на обиди ! Освен това не блестя с кой знае колко много участия ! Но нали разбирате ,че това не е само мое мнение ! Формата и правилата ги създават широк кръг ,надявам се ,от хора и всички се съобразяват с приетите ! Но нападки и обиди ,а не дискусия.............мисля ,че някой трябва да се позасрами от такова поведение и това не съм аз !
        http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
          Разбрах точно мисълта ти колега и въпроса ти има смисъл, но специално за Трофи състезанията е излишно да коментираме тези неща. Именно чрез тези преправяния автомобилите се развиват в положителна посока, а без развитие състезанията няма да бъдат това, което са и което трябва да бъдат. Така че накратко- грешиш. Поздрави!
          Като цяло съм съгласен да си закупиш примерно Патрол ,да му промениш окачването с каквото позволява машината ,да и монтираш колкото и каквито желаеш лебедки ,да и насъскаш мотора или да сложиш по-мощен от нисан /нарочно го писах с малко Н / ! Монтирай си каквито желаеш нисански дифове и т.н.сложи си където искаш и ти е удобно радиатора но да е в/у някаква основна база!Накрая на състезанието обаче да кажа ,че Влади ме е победил с нисана си ! Сега ми е малко непривично накрая да излизат през едни люкове на едни машини с мостове Х ,с двигател марка Y,шаси направи си сам и купе световно неизвестно ! Това ми е въпроса ,какъв е смисъла при записване да цитираме с какво ще участваме ! Моето мнение е ,че искам аз Ники с джипа Х да се сборя срещу Влади с джип Y и това е ! Без значение ,че сме на различно мнение ти благодаря за отговора !
          Последно редактирано от 4nikix4; 18-03-14, 22:52. Причина: доп
          http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Аз моя Нисан съм го кръстил Атанаска, та няма проблеми с идентичноста.Всеки да си кръщава скрапа както иска, Дрънгел, Върбан, Първан, Мимето... Ако Атанаска те бие по-малко ли ще боли?
            А на Бакаловия ще му ходи Гроздан
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Аз моя Нисан съм го кръстил Атанаска, та няма проблеми с идентичноста.Всеки да си кръщава скрапа както иска, Дрънгел, Върбан, Първан, Мимето... Ако Атанаска те бие по-малко ли ще боли?
              А на Бакаловия ще му ходи Гроздан
              Винаги успяваш ...........разсмя ме посред нощ !
              http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                При форум от такъв мащаб едва ли някой ,включително и аз се е заблудил ,че мнение като моето е миродавно ! Но да отказваш да чуеш различно мнение от твоето собственно също не мисля ,че е уместно ! Някои колеги така реагираха с нападки и обиди,че се изумих какво чак толкова стана с това ,че споделям мое и нечие друго мнение ! Колкото до създаването на автомобил за тежко трофи не желая да си меря бройките на доработките ,всеки си е изказвал мнение какво харесва и какво не в тях под формата на дискусия а не на обиди ! Освен това не блестя с кой знае колко много участия ! Но нали разбирате ,че това не е само мое мнение ! Формата и правилата ги създават широк кръг ,надявам се ,от хора и всички се съобразяват с приетите ! Но нападки и обиди ,а не дискусия.............мисля ,че някой трябва да се позасрами от такова поведение и това не съм аз !
                Много добре казано. Отказват да чуят какво им се казва.
                Развивали машините, развивали състезанията, ходили в чужбина пък няма желаещи да се състезават. Едвам се събирали по двадесет участника. Ами така ще е , като няма предвидени класове за които даваме примери. Моето мнение го знаете, на Галин Герчев не е по различно , в темата има и още подържници. Това че има няколко човека които се опъват като "магаре на мост" с глупавите твърдения че за новите класове трябвали "още хора и пари".
                Да питам пак: Какво е ТРОФИ? Кой определи че автомобилите трябва да са само модифицирани или както се изрази 4nikix4 "направи си сам" като няма произведени от производителя "Trophy car"? Как се поределят правила за нещо като няма световен аналог?
                Последно редактирано от banjo; 19-03-14, 04:17.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                  Колкото до създаването на автомобил за тежко трофи.....
                  Ники, просто приеми, че това време е отминало. Преди 10 и повече години състезанията в БГ бяха смесица, но ти гарантирам, че трофи елементите в тях, не бяха с по-ниска степен на трудност от сегашното Трофи, а втория ден обикновено си беше под формата на траял. Всички участваха с почти серийни машини: Тенев, Маджо и Кралев си караха Нисаните, Долфи, Десо, Сашо Ковачев, Дони и Семко - Г-тата, Йоцов, Траян, Вера, Митко Фулдата и Иво Върбанов - Тойотите, Краси Колев - Вранглера, Дончо - Сузукито, дори имаше едни години в които Кралев и Маджо караха съвсем заводски Пинцгауери. А вантите бяха най-важното подобрение в един джип . Но тогава всички карахме оф роуд, сега има рали рейд, трофи, траял и т.н. и всяка категория изисква своето - мостовете на Тойотата слаби, двигателя на Нисана немощен, за Г-тата свършиха частите в моргите, Пинцгауера без серво на волана и за това се налагат подобрения във всички класове от състезателите, които имат амбиции за добри постижения. Но въпреки всичко най-важен елемент си остават пилота и навигатора и гарантирам, че добре подготвен екипаж със съответните знания и умения, могат да победят с далеч не толкова модифицирана машина. Всички сме виждали подобаващи умения и страхотни изцепки от страна на пилот и навигатор. Хората няма как да се подобрят, но за сметка на това могат да се развиват в уменията си.
                  "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                  „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                    Като цяло съм съгласен да си закупиш примерно Патрол ,да му промениш окачването с каквото позволява машината ,да и монтираш колкото и каквито желаеш лебедки ,да и насъскаш мотора или да сложиш по-мощен от нисан /нарочно го писах с малко Н / ! Монтирай си каквито желаеш нисански дифове и т.н.сложи си където искаш и ти е удобно радиатора но да е в/у някаква основна база!Накрая на състезанието обаче да кажа ,че Влади ме е победил с нисана си ! Сега ми е малко непривично накрая да излизат през едни люкове на едни машини с мостове Х ,с двигател марка Y,шаси направи си сам и купе световно неизвестно ! Това ми е въпроса ,какъв е смисъла при записване да цитираме с какво ще участваме ! Моето мнение е ,че искам аз Ники с джипа Х да се сборя срещу Влади с джип Y и това е ! Без значение ,че сме на различно мнение ти благодаря за отговора !
                    Щом те дразни това че те победил някой който накрая излиза от люка на машина с мостове Х ,с двигател марка Y,шаси направи си сам и купе световно неизвестно , просто караш в клас Хоби където са стокови машини без клетки лебедки и доработки , не се навираш на гадни места да трошиш мостове , раздатка или двигател , няма да мачкаш ламарините като консервена кутия , и накрая ще си весел и щастлив че си победил в "трофи" състезание на което навигатора не му се е налагало да слезе дори да отиде до тоалетната , а и не може щото секундите са решаващи за крайното класиране и средната ти скорост е 80 км/ч ... има го такова трофи състезание по вашият регион , правиш само клас Хоби , предварително го обявявате и карате всички на които им харесва такъв тип "трофи" ... в крайна сметка скраповете гаражно изпълнение "направи си сам" нямат място на истинските трофи състезания ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      ... Кой определи че автомобилите трябва да са само модифицирани ...
                      Никой. И никой не ви пречи да си карате със серийни коли. Даже може да се пробвате и на Трансилвания, RFC или Ладога.

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      ... щото секундите са решаващи за крайното класиране и средната ти скорост е 80 км/ч ...
                      Цъ! На високите скорости още по-малко може със сток машинка ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Но тогава всички карахме оф роуд, сега има рали рейд, трофи, траял и т.н. и всяка категория изисква своето - мостовете на Тойотата слаби, двигателя на Нисана немощен, за Г-тата свършиха частите в моргите
                        Паце за траялните машини съм съгласен ,те са нещо различно ! Около тях дори обикалям и цъкам с език ,какво чудо успяват да постигнат колегите с уменията си ! Но колко джипа има подготвени в България от типа ТЕЖКО ТРОФИ 2,3-5 ! Болшинството карат понаправени според възможностите базови машини ! Заради участие на 2 такива джипа се отказват да карат 10 други ,защото на никой не му е приятно застава да си мери възможностите с/у неясно какво ,добре че поне все още знаем с/у кого !
                        http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение



                          Цъ! На високите скорости още по-малко може със сток машинка ...
                          Знам го много добре това , думата ми беше за скоростните "трофи" състезания ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                            Но тогава всички карахме оф роуд, сега има рали рейд, трофи, траял и т.н. и всяка категория изисква своето - мостовете на Тойотата слаби, двигателя на Нисана немощен, за Г-тата свършиха частите в моргите
                            Паце за траялните машини съм съгласен ,те са нещо различно ! Около тях дори обикалям и цъкам с език ,какво чудо успяват да постигнат колегите с уменията си ! Но колко джипа има подготвени в България от типа ТЕЖКО ТРОФИ 2,3-5 ! Болшинството карат понаправени според възможностите базови машини ! Заради участие на 2 такива джипа се отказват да карат 10 други ,защото на никой не му е приятно застава да си мери възможностите с/у неясно какво ,добре че поне все още знаем с/у кого !
                            Странна логика - искаш да караш тежко трофи със екстреми , искаш да го караш със стоковата си машина / със сигурност не искаш да и нанасяш щети и аварии , а те са неизбежни / , но не искаш да се си премериш възможностите със скрап който някой си е направил точно за такива тежки условия ... Повтарям се но ще кажа - за леко трофи си има клас Софт - караш , побеждаваш и всички са щастливи . Колкото до това да забраниш участието на "скраповете" в тежко трофи състезание е добра идея - като гледам навсякъде победителите в Хард клас със стоковите си автомобили с калъфките на седалките
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Странна логика - искаш да караш тежко трофи със екстреми , искаш да го караш със стоковата си машина / със сигурност не искаш да и нанасяш щети и аварии , а те са неизбежни / , но не искаш да се си премериш възможностите със скрап който някой си е направил точно за такива тежки условия ... Повтарям се но ще кажа - за леко трофи си има клас Софт - караш , побеждаваш и всички са щастливи . Колкото до това да забраниш участието на "скраповете" в тежко трофи състезание е добра идея - като гледам навсякъде победителите в Хард клас със стоковите си автомобили с калъфките на седалките
                              Машината ми не е стокова ,понаправена е според моите виждания да не обезобразявам модела ! Щетите и авариите не ми ги коментирай аз си знам какво патя всеки път ,защото сривам цял агрегат ,не се задоволявам с леки аварии ! Участвам и победил или загубил не страдам,калъфките на седалките не ми пречат !За следващото състезание на което ще се засечем ще си купя заради теб нови калъфки да ти покажа ,че не ми пречат да карам !
                              Последно редактирано от 4nikix4; 19-03-14, 09:49. Причина: ред
                              http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Никой. И никой не ви пречи да си карате със серийни коли. Даже може да се пробвате и на Трансилвания, RFC или Ладога.

                                Цъ! На високите скорости още по-малко може със сток машинка ...
                                На Бакалов съм му виждал джипа ,прати ми моля те снимки да видя каква машина си преправил за тежко трофи !
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-03-14, 11:17. Причина: Корекция на цитат
                                http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X