Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Един клас се сформира от минимум 5(пет) автомобила. На срещата в Плиска стигнахме до решение за формирането на класовете (ще помоля Косьо да ми го прати за да ви го постна понеже имаше технически изисквания които немога да пресъздам сега).
    За другото сме на едно мнение.
    Благо , то и сега си има два класа - Хард и Софт . За софта много по леки екстреми които се преминават с най много една лебедка и съобразени с подготовката и кубатурата на машините - там може и да не се изисква клетка , но лебедката трябва да е задължителна все пак е трофи / макар че аз съм да имат клетка и те щото белите лесно стават , но така ще отблъснем доста участници които искат да карат но нямат защитна клетка / . За харда е ясно - тежки , сложни екстреми със щети по машината задължителни , за които организатора не може да носи отговорност след като предварително е обявено . Преценяваш нивото на подготовка на машината и своето и караш в който клас искаш . Няма смисъл от много класове защото трябва да има участници за тях , а всеки отделен клас са още пари от организатора за трасета , съдии , пътни книги , горива и др . Ако се направят класове по кубатура в твоя клас сигурно ще се състезаваш самичък щото просто няма да има друг който да кара с теб ... в Сърбия получих комплекс за малоценност - аз бях с най маломощния двигател ама въпреки това карах и направихме сравнително добро класиране на фона на мощните 4 - 5 литрови бензинови двигатели с които всички карат там ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #92
      От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Най накрая малко креативно развитие по темата

      Пиша моето мнение:
      Промяна на чл.13
      (2) Не се допускат МПС тип ATV, UTV, „бъги” или както и да било други МПС, които не са определени като „автомобил”

      Относно класовете мисля че разделянето е неудачно защото автомобилите са твърде модифицирани и има възможност за шикалкавене. Още нещо, има реална опасност да не се събират по 5 коли в клас на някои от състезанията. Може, но мисля че е рано.

      Относно Точките да се водят на пилота ... и аз не бих искал да е така, но това е най либерално. Ако искате може да се промени ...

      По общо решение може да се махне и варианта за удължаване на контролното време за организатора. Но тогава организаторите трябва да са много прецизни при прогонването на трасетата и определяне на времето

      Останалите неща съвпадат с моето мнение ...
      BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

      Коментар


      • #93
        От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
        По общо решение може да се махне и варианта за удължаване на контролното време за организатора. Но тогава организаторите трябва да са много прецизни при прогонването на трасетата и определяне на времето.
        И ако през нощта или сутринта преди старта Дядо Боже реши да ти пика на състезанието тогава къде отива прецизността.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • #94
          От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
          И ако през нощта или сутринта преди старта Дядо Боже реши да ти пика на състезанието тогава къде отива прецизността.
          Ако Дядо Боже реши да ти пика на състезанието просто изтегляш финала някъде по трасето за да могат всички да се включат в контролното време и отпадат километрите до финала ...
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #95
            От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Ако Дядо Боже реши да ти пика на състезанието просто изтегляш финала някъде по трасето за да могат всички да се включат в контролното време и отпадат километрите до финала ...
            Малко ще се намеся от гледна точка на опита ми в организацията на състезания.
            Нормална практика е да се изтегля финала, на мен ми се е случвало. Всяко състезание трябва да има контролно време за преминаване, защото така е най-честно спрямо лидерите в състезанието и хората, които инвестират в себе си за добро представяне.
            В случай, че организатора не може да реагира с преместването на финала, най-елегантното решение е да вземе времената от последната контролна точка, най-близка до финала или до мястото в което пожелае.
            В момента има GPS и е най-лесно да има виртуални контроли, а и да няма, достатъчно е организатора да знае GPS координатите на живата контрола (ако има такава) и много лесно се прави честно и справедливо класиране.
            Не слагайте ограничения в правилника, вързвате ръцете на Организаторите и ще ги карате да се презастраховат, за да не се издънят и това ще направи трасетата по-лесни. Визирам състезанията, които са зависими от резки промени във времето, конкретно в ранна пролет и късна есен.

            P.S.

            Мой съвет, не правете сложен правилник, колкото по-просто, толкова по-лесно.
            Ралито премина през много вариации и схеми и в момента се достигна до един балансиран, регулиран и прост правилник, който всяка година се "ъпгрейдват" дребни неща, но като цяло си работи !

            Коментар


            • #96
              От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              А нямаше ли организатора по свое усмотрение да удължава времето за преминаване на етапа .Питам и как аз като състезател ще знам за тая промяна.На последната контрола или някъде във нището ще ме чака съдия ....
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #97
                От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                А нямаше ли организатора по свое усмотрение да удължава времето за преминаване на етапа .Питам и как аз като състезател ще знам за тая промяна.На последната контрола или някъде във нището ще ме чака съдия ....
                Това според мен (и практиката) не води до добро... Случвало се е в български рали състезания и винаги е правено с цел организатора да "спаси" някой или да "отсвири" някой, който бърка класирането
                По-добре да я няма тази опция и да се избере вариант за съкращаване на трасето и изместване на финала...всичко друго се тъкува като "рамо" за някой или като "тесла" за друг

                Коментар


                • #98
                  От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  Това според мен (и практиката) не води до добро... Случвало се е в български рали състезания и винаги е правено с цел организатора да "спаси" някой или да "отсвири" някой, който бърка класирането
                  По-добре да я няма тази опция и да се избере вариант за съкращаване на трасето и изместване на финала...всичко друго се тъкува като "рамо" за някой или като "тесла" за друг
                  Точно и ясно .
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Това според мен (и практиката) не води до добро... Случвало се е в български рали състезания и винаги е правено с цел организатора да "спаси" някой или да "отсвири" някой, който бърка класирането
                    По-добре да я няма тази опция и да се избере вариант за съкращаване на трасето и изместване на финала...всичко друго се тъкува като "рамо" за някой или като "тесла" за друг
                    +10
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Мой съвет, не правете сложен правилник, колкото по-просто, толкова по-лесно.
                      Ралито премина през много вариации и схеми и в момента се достигна до един балансиран, регулиран и прост правилник, който всяка година се "ъпгрейдват" дребни неща, но като цяло си работи !
                      И колко години костваше това? Ние сме едва вначалото на втората, което означава, че има време да се научим.

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Това според мен (и практиката) не води до добро... Случвало се е в български рали състезания и винаги е правено с цел организатора да "спаси" някой или да "отсвири" някой, който бърка класирането
                      По-добре да я няма тази опция и да се избере вариант за съкращаване на трасето и изместване на финала...всичко друго се тъкува като "рамо" за някой или като "тесла" за друг
                      Тука си много прав. Мълча пред опита.
                      Но ти не си ли от федерацията като Делев?Няма ли конфликт на интереси?
                      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                      0896 846 246

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                        Но ти не си ли от федерацията като Делев?Няма ли конфликт на интереси?
                        Има конфликт, разконспириран съм
                        Ще преча на Делев в Националния Шампионат да стане шампион в Т2 щото и аз имам екипаж там

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          Има конфликт, разконспириран съм
                          Ще преча на Делев в Националния Шампионат да стане шампион в Т2 щото и аз имам екипаж там
                          Така е защото ги наричаш по фамилии я мини на малки имена да видиш дали има разлика.
                          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                          0896 846 246

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Протокол

                            От среща на офроуд приятели – в гр. Плиска – 11.01.2014г.

                            Присъствали : Кирил Панайотов , Константин Кирилов, Галин Герчев , Благой Петров , Димитър Вълев , Чавдар Владимитов , Мехмед Мехмедов , Даниела Стойчева , Атанас Арабаджиев , Николай Динков , Петър Минчев , д-р Стойчо Стойчев , Ивайло Митев , Христо Панов , Петър Добрев , Николай Николов , Николай Колев , Иван Калайджиев, Стоян Димитров и други ...

                            - Предложения свързани с развитието на състезанието 4х4 Шумен относно разделяне на състезателни класове.

                            Клас 31’’

                            - Фабрично произведен автомобил със запазени за модела силови агрегати , гуми с размер до 31’, измерени посредством калибър при налягане не по-малко от 1.6 бара. Разрешени са промени по вида и геометрията на амортисьори , пружини, торсьони и ресори.

                            Клас 33’’

                            - Фабрично произведен автомобил със запазени за модела силови агрегати , гуми с размер до 33’, измерени посредством калибър при налягане не по-малко от 1.6 бара. Разрешени са промени по вида и геометрията на амортисьори , пружини, торсьони и ресори.

                            Клас Прото

                            - Без ограничения в промените
                            В правилника на състезанието са необходими корекции относно промяната / замяната на гуми по време на състезанието, както и опростяване на някой точки.

                            Пояснение за Фабрично произведен автомобил – цялостна комплектация – шаси , силова част, ходова част и други , такава каквато е предвидена, проектирана и изпълнена от производителят на автомобила . ( може и да не е пълно )

                            По-просто относно модификациите на автомобилите - какво не е разрешено / не се отнася за клас Прото / : Смяна на двигател / скоростна / раздатъчна кутия с различена от тези за модела, промяна на системата на окачване (ресьор > носачи и други ), подмяна на мостове с различни от тези за модела, промяна на положението на радиатора на охладителната система.

                            Гр. Плиска 12.01.2014
                            Последно редактирано от banjo; 28-02-14, 06:59.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Боги, аз това не съм го подписвал и съм против. По тази логика, Тойотата на Геро, скрапа на Кольо и румънците влизат в един клас.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Беше на срещата. Никой не се е подписвал.
                                Да Тойотата на Геро , бракувания автомобил на Кольо и румънците са в един клас.
                                Като иска някой със стандартен автомобил като вас нека кара в клас Прото но не и обратното. Клас 31" и Клас 33" организатора може да ги групира ако няма достатъчно бройки.
                                Последно редактирано от banjo; 28-02-14, 07:22.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X