Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Господин Христов, аз не мога да си отговоря на следното: Вие не разбирате за какво става въпрос или безкрайната Ви арогантност Ви дава основание да си говорите каквото Ви скимне в този форум... или и двете? Да не би третото да е, че просто можете да си го позволите?
    Като сте толкова компетентен би трябвало да можете да отговорите: Съществува ли по-голяма простотия от това да има събор и състезание на една дата и на различни места?
    И за да е пълна картинката, последния ми въпрос е: Колко е неумишлено?

    Благодаря предварително
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
      Господин Христов, аз не мога да си отговоря на следното: Вие не разбирате за какво става въпрос или безкрайната Ви арогантност Ви дава основание да си говорите каквото Ви скимне в този форум... или и двете? Да не би третото да е, че просто можете да си го позволите?
      Като сте толкова компетентен би трябвало да можете да отговорите: Съществува ли по-голяма простотия от това да има събор и състезание на една дата и на различни места?
      И за да е пълна картинката, последния ми въпрос е: Колко е неумишлено?
      Благодаря предварително
      Ами оправдам поста ти с неинформираност и незнание...от няколко години се провежда състезанието "Балкан Маратон Рали" на същите дати със събора и драма няма доколкото си спомням...конспирация и завера няма, щото от пет години е на тая дата...даже 2010 беше заедно със състезанието в Пловдив, ако имаш спомен, разбира се
      Мога да ти посоча още няколко примера, но с това мисля, че изчерпах отговора на изчерпателното ти и доста емоционално излияние в стил "Световна Конспирация" Форума е точно за това, за да си пише всеки мнението и позицията и затова има посещения и развитие, това, че ти не "вдяваш" или не ти харесва, не ти дава право да даваш определения за "арогантност" и компетентност !
      Та не разбрах къде е точно простотията и чия е ?!?

      П.П.

      Замисъла на събора, (участвал съм в първия, втория и третия) беше да е през лятото, така беше и в Белоградчик, после се смени на септември, а аз лично вина за това нямам...
      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 23-04-14, 19:29.

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение



        Бакалов, ти като последна инстанция ли се изявяваш ? Що не наблегнеш на каране ?
        Или остави карането, че не ти се отдава и пиши само, че по-добре ти върви клавиатурата...
        Ако още не си разбрал, има избор, има състезания, има събори и всеки си има глава на рамената и си решава къде, какво и как ще кара в зависимост от бюджет, разстояния, време и т.н.
        И да ти кажа, че постовете ти не са оригинални, въпреки напъните ти и няма да доведат до желания от теб "отлив" на състезатели от състезания, на които не си взел купичка или организатора не ти е направил сви...ка !
        Състезания е имало преди Бакалов, ще има и със/без Бакалов и ще има след Бакалов, не си ти институцията и никой не ти слага ножа на гърлото да участваш !!!
        Що не вземеш да организираш и ти едно трофи, че като гледам всичко разбираш и редиш, значи ще бъдеш перфектен...

        П.П.
        Можеш и да не ми отговаряш, няма да страдам, а и не мисля, че ще ми кажеш нещо ново, освен да ми оригиналничиш...несполучливо, разбира се !
        Христов , успокой се малко , ще си докараш някой инфаркт с тия твои словесни напъни и тиради по мой адрес . Като състезател си слаб , като организатор на състезания си много зле , донякъде го докарваш като форумен писач макар и с голяма доза агресия , затова ни освободи от присъствието се в теми които не те засягат .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Христов , успокой се малко , ще си докараш някой инфаркт с тия твои словесни напъни и тиради по мой адрес . Като състезател си слаб , като организатор на състезания си много зле , донякъде го докарваш като форумен писач макар и с голяма доза агресия , затова ни освободи от присъствието се в теми които не те засягат .
          Устройва ме, успокоих се и като не ме намесваш в темите, които не ме засягат, нямам интерес и да се намесвам, нали знаеш, че даже не ме и интересуваш, докато не се "изцъкаш" с някое "умно" мнение
          Благодаря, че схвана бързо

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Каня всички които имат претенции за трофи умения на предстоящото Трофи България. За сега трасетата се очертават доста сериозни и интересни елате и се докажете. Така ще се разграничат карачите и писачите. За сега трасетата ги знаем само аз, Методи и Антон, така че на практика могат да заявят участие всички останали!
            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Делев сега хвана Бай Тодор на тясно...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Делев сега хвана Бай Тодор на тясно...
                Направо ми уцели идеята, и аз се замислих, но тогава започва рали Албания и ще ходя там, че искат два албански екипажа да карат на Самоков и ще промотирам състезанието... Иначе съм "вътре"

                П.П/

                Обмислям го за Русе, но трябва и кола да измисля

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Да се записва . Да решат спора по трасето! Пък и да погледат на руските машини стоповете

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Обмислям го за Русе, но трябва и кола да измисля [/QUOTE]


                    ..Повече не си ми Приятел ...Търси си друг Приятел..щом не си харесваш Черокито, добре ..повече няма да се грижа за него!! ..счупваме го с Наско на Варна и да се свършва...
                    Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                    "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Ами оправдам поста ти с неинформираност и незнание...от няколко години се провежда състезанието "Балкан Маратон Рали" на същите дати със събора и драма няма доколкото си спомням...конспирация и завера няма, щото от пет години е на тая дата...даже 2010 беше заедно със състезанието в Пловдив, ако имаш спомен, разбира се
                      Мога да ти посоча още няколко примера, но с това мисля, че изчерпах отговора на изчерпателното ти и доста емоционално излияние в стил "Световна Конспирация" Форума е точно за това, за да си пише всеки мнението и позицията и затова има посещения и развитие, това, че ти не "вдяваш" или не ти харесва, не ти дава право да даваш определения за "арогантност" и компетентност !
                      Та не разбрах къде е точно простотията и чия е ?!?

                      П.П.

                      Замисъла на събора, (участвал съм в първия, втория и третия) беше да е през лятото, така беше и в Белоградчик, после се смени на септември, а аз лично вина за това нямам...
                      Не си ми на годините за да ти дам по-точни определения, прощавай! Ако само видиш как се казва темата, съм сигурен, че ще прозреш колко безсмислен отговор си дал. Ти това разбира се, много добре го разбираш, но просто така ти отърва.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        Бай Митко, и ти ли мислиш, че шегата ти е оригинална ?!?
                        Що не се напънете в нещо полезно и да наблегнете в идеи и помощ на организаторите/състезателите, ами си "чешете" клавиатурите ?
                        Тошо, не ми е до шега като гледам и слушам отзиви на колеги. На откриването на сезона в Трявна 2011г. бяхме малко под 100 екипажа и за това на министъра му дадоха номер 100 символично. Следващата 2012г. стигнахме 120 екипажа защото повярвахме, че може да се получи нещо уникално ( само от Русе бяхме 13 джипа), но се получи страхотна издънка от страна на организаторите и след изказването на Йосиф Лагадов на брифинга събота вечер доста колеги бяхме потресени. На Габрово-Узана 2013г. вече бяха около 60 участника, където аз не карах но ходих да погледам и там също видях слабости в организацията, главно от недостиг на обучени съдии и достатъчно хора да могат да обработят траковете. Като говоря за броя на участниците имам предвид само в трофито. Айде сега да извадим от списъка на Кърджали 2014 чуждестранните екипажи и да видим дали ще се съберат до 30 участника. Имам чувството, че понеже трофито не е към БФАС не му обръщате дължимото внимание от към организация ( проверени и изчистени от грешки пътни книги, полеви съдии които знаят защо са там и какво правят и ако държим, че трофито е 80% навигация подробно разглеждане на траковете).
                        Много добре си го описал в другата тема за откритите от самите вас грешки но трябваше много по рано и сигурно щеше да си спестиш половината от критиката или поне аз щях да премълча.

                        От: Samokov Trophy 2014
                        Извинявам се много , но в календара не е обявено че на тези дати ще има събор в Приморско.
                        Другата причина е ,че в разговор с г-н Тодор Христов решихме ,че празника ще бъде още по голям ако към Рали-то , Атв-тата , Моторите има и клас ТРОФИ

                        Извинявай но това изказване ми прозвуча точно по начина, че покрай основното състезание ще пришиете клас ТРОФИ.
                        Колкото до това да помагаме от две години ходя из цяла България и помагам на колегите като съдия когато ми се обадят и споделят, че имат нужда от хора.


                        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                        0896 846 246

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                          Да се записва . Да решат спора по трасето! Пък и да погледат на руските машини стоповете
                          Аз не споря с никого , и макар че Тодор ме изкарва некадърен аз ще карам - нека и той дойде да покаже какво може ... След Пловдив е Нови Искър , там също е много добро трофи на което също ще карам .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                            Тошо,не ми е до шега като гледам и слушам отзиви на колеги. На откриването на сезонав Трявна 2011г. бяхме малко под 100 екипажа и за това на министъра му дадоха номер 100 символично. Следващата 2012г. стигнахме 120 екипажа защото повярвахме,че може да се получи нещо уникално ( само от Русе бяхме 13 джипа), но се получи страхотна издънка от страна на организаторите и след изказването на ЙосифЛагадов на брифинга събота вечер доста колеги бяхме потресени. На Габрово-Узана2013г. вече бяха около 60 участника, където аз не карах но ходих да погледам итам също видях слабости в организацията, главно от недостиг на обучени съдии идостатъчно хора да могат да обработят траковете. Като говоря за броя на участниците имам предвид само в трофито. Айде сега да извадим от списъка на Кърджали 2014 чуждестранните екипажи и да видим дали ще се съберат до 30 участника. Имам чувството, че понеже трофито не е към БФАС не му обръщате дължимото внимание от към организация ( проверени и изчистени от грешки пътни книги, полеви съдии които знаят защо са там и какво правят и ако държим, че трофито е 80% навигация подробно разглеждане на траковете).
                            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение

                            Много добре си го описал в другата тема за откритите от самите вас грешки но трябваше много по рано и сигурно щеше да си спестиш половината от критиката или поне аз щях да премълча


                            Съгласен съм с анализа ти, но има още много фактори извън Йосиф и грешките в организацията, но те са тема на други анализи и за друго време, въпреки, че темата е точната. Ще си кажа как ги виждам нещата в края на сезона...
                            За поуките и грешките си прав, но забележи, че всяко следващо състезание с нещо се"надгражда" и има нещо ново и различно и в това се случват грешките.За мен лично работещия формат е този, както беше в Кърджали, защото има много предимства:
                            -Повече класове и повече участници = повече приходи в организацията и повече отразяване = повече спонсори
                            -Повече контакти, повече нови участници ( от повечето реклама) , повече чужденци(на малките състезания трудно ходят, освен ако нямат личностна мотивация ).
                            -По-високо ниво на състезателите, защото има с кого и с какво да се мерят, демек има развитие.
                            Недостатъците са повече, но са преодолими:
                            -Повече трасета, повече книги и така се получават и повече грешки
                            -По-трудно за времеизмерване, съдийстване, контрол и брифинги.
                            -Нуждата от повече "ръчички", но не обикновени, а разбиращи и знаещи как да реагират в ситуацията.
                            -Осигуряване на няколко трасета - евакуация на счупените коли и мотори,евентуална евакуация на пострадали (не дай боже) и още куп неща покрай това.

                            Въпреки грешките на Кърджали, мисля, че уцелихме "ваксата" и 40-те човека печени "ръчички" направиха всичко по силите си.
                            Грешките в решенията и организацията са лично мои, като съм си взел поуките и съм намерил начина гореописаните недостатъци да ги няма в следващите издания !
                            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-04-14, 09:49.

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Zahari Преглед на мнение
                              ..Повече не си ми Приятел ...Търси си друг Приятел..щом не си харесваш Черокито, добре ..повече няма да се грижа за него!! ..счупваме го с Наско на Варна и да се свършва...
                              Не бе Захари, става дума за ТРОФИ кола За ралито знам, че ти и Наско сте хората, на които може да се разчита !

                              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                              ...
                              Имам чувството, че понеже трофито не е към БФАС не му обръщате дължимото внимание от към организация ( проверени и изчистени от грешки пътни книги, полеви съдии които знаят защо са там и какво правят и ако държим, че трофито е 80% навигация подробно разглеждане на траковете).
                              По въпроса за БФАС сравнението ти е много точно - след години на разцепления, скандали и безброй състезания, след какви ли не акции на бойкот и съботаж, след няколко преправяния на правилниците, нещата си дойдоха на мястото.
                              И сега ще ти кажа защо си дойдоха на мястото...
                              Започнаха повече състезатели да излизат навън, видяха, че топлата вода е открита и трябва да си купим бойлер, направихме правилниците както е по света, вдигнаха се изискванията към организаторите, някои (и аз включително) си преглътнахме его-то в името на развитието и се получиха нещата с ясни правила и изисквания !
                              Четейки темата за вашия правилник ми правят впечетление две неща - наказания за какво ли не и какви ли не претенции, които натоварват изисквания към организатора...
                              Имам чувството, че състезателите искат резултата да се образува от наказания, а не от каране, а понеже участниците са малко, организаторите се чудят как да угодят на мрънкащите и не смеят гък да кажат, щото нямало да ходят на състезанията им...
                              Всяко състезание или верига трябва да има прост, ясен и недвусмислен регламент - подписваш си заявката, значи си го чел и си съгласен, претенциите за класирането - един час след публикуване на резултата на място в момента !
                              По въпроса за траковете искам да ти кажа, че за първи път видях такова нещо във вашите регламенти - да не се отклоняваш 50 или 100 метра от точката на книгата !
                              Такава щуротия няма никъде по света, защото в цял свят "Движението по книгата се осъществява по път избран от състезателя, освен ако не е предвидено ограден с ленти участък. Наказва се всяко отклонение от посоченото трасе с цел облагодетелстване."
                              Просто и ясно казано и ти давам пример - Състезателя Балъков от село Разстрелци е ходил за гъби и се е отклонил 2 км. докато разбере, че е извън трасето...Ако продължи и го съкрати в друга точка и си "икономиса" 10 км. той е за наказание, но ако се върне и пак си продължи, той вече се е самонаказал с времето си за търсене на гъби
                              Знаеш ли какъв ресурс е необходим за да се проверяват всички GPS-и за отклонение 50 или 100 метра ? Да не казваме и за нормалното отклонение, което имат така или иначе...
                              За целта се слагат CP или WP, били те живи хора или виртуални. Когато някой не е минал през тях, наказва се и готово...
                              Искам да кажа с всичко това, че състезателите трябва да се замислят какво коства на организаторите да изпълняват техните претенции, които не винаги са логични, а и угодия така или иначе за всички няма
                              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 24-04-14, 09:56.

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                До колкото разбрах всеки организатор си решава какви да са правилата за неговото състезание , пропуснати точки от пътната книга няма да се наказват и са важни само контролите (виртуални или физически) . С една дума минавай от където си искаш само си вземи контролите и готово . Ако е така да знаем как да караме и с какво да се съобразяваме . И последен въпрос ....... Ще се гледат ли тракове ????? Щото точно там се вижда дали си покрил целия трак или си пропуснал някой азимут, ако се гледат в по голям мащаб тогава става ясно кой от къде е минал и колко точки е покрил .

                                П.П. От с Странско съм . Да не ме объркате нещо .

                                П.П.П. Предстои ми да бъда организатор на Трофи състезание през есента и за това се интересувам .
                                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                                тел. 0889 017703
                                0897 516030

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X