Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
    Пак бъркаш,да ти открия ли клипа с червеното българско Самурайче участвало на това състезание.Пак мислиш по ШАМПИОНСКИ.Никой не ти казва,че като отидеш да участваш трябва да си в тройката.Но ще видиш как правят състезания по света.
    Не ме разбра , казах че нямаме достатъчно пари за подготовката и транспорта до там , а не че не мога да участвам с моята машина още сега . Нали се сещаш каква е разликата в моето заплащане и това на участниците там ... аз съвсем сам си финансирам подготовката и участието във всички състезания , затова няма как да участвам на такова трофи колкото и да ми се иска ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Пак си знаеш твоето Живко,хващаш се за всяка запетайка и за всяко дере .Толкова голям кеф ли ти прави да е всичко точно до метър.Да ограждаме трасето с ленти тогава.Единия производител на заградни ленти в В.Търново ми е приятел,ще направи отстъпка.
      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      Не ме разбра , казах че нямаме достатъчно пари за подготовката и транспорта до там , а не че не мога да участвам с моята машина още сега . Нали се сещаш каква е разликата в моето заплащане и това на участниците там ... аз съвсем сам си финансирам подготовката и участието във всички състезания , затова няма как да участвам на такова трофи колкото и да ми се иска ...
      Колко ти е по далеч от Сърбия където ходи?

      Към колегата sobax -казваш съкратил половината трасе,няма наказание защото е нямало контролни точки(дори и виртуални) за които говорим,ако ги имаше щеше да има наказание.
      Последно редактирано от Валентин Исаев; 24-04-14, 23:23.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
        Пак си знаеш твоето Живко,хващаш се за всяка запетайка и за всяко дере .Толкова голям кеф ли ти прави да е всичко точно до метър.Да ограждаме трасето с ленти тогава.Единия производител на заградни ленти в В.Търново ми е приятел,ще направи отстъпка.
        Не се хващам за запетайката , просто такива са ни правилниците и не са добре изработени щом можеш да шмекеруваш ...Ако питаш мен модела на сърбите е много добър , препятствията са в трасето , влизаш и караш щом можеш , това е ...
        1100 км от Стара Загора , всички разходи - една моя заплата ... а следващият месец ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          1100 км от Стара Загора , всички разходи - една моя заплата ... а следващият месец ...
          А как живя след Сърбия?Ще предпочета да карам на Хърватско за сметка на 2-3 състезания у нас и ще ми е по добре.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
            Живко, нали точно за това става въпрос. Дали с WP, дали CP или физическа контрола, всичко това, за което говориме може да се контролира.
            Знам Влади , говорили сме доста по този въпрос . Просто трябва да е един правилника във всички трофи състезания и да се спазва
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
              А как живя след Сърбия?Ще предпочета да карам на Хърватско за сметка на 2-3 състезания у нас и ще ми е по добре.
              След Сърбия малко затегнах колана , въпреки че нямах никакви аварии по машината и не се наложи да влагам пари в нея . Въпреки това Хърватия ми идва малко далеч затова ще карам на Пловдив , Нови Искър и Русе , и ако имам финансова възможност отново ще ида на Сърбия Трофи
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                След Сърбия малко затегнах колана , въпреки че нямах никакви аварии по машината и не се наложи да влагам пари в нея . Въпреки това Хърватия ми идва малко далеч затова ще карам на Пловдив , Нови Искър и Русе , и ако имам финансова възможност отново ще ида на Сърбия Трофи
                Ок.Това го решава всеки сам за себе си,ама като ще е верига с общ правилник,нека той да е олекотен за да може да се спазва и изпълнява от всички организатори и състезатели,а не пълен с толкова ограничения и изисквания към тях(състезателите и организаторите).
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Изтървал съм края на темата но искам да кажа следното:
                  Форума е точно за това, за да си пише всеки мнението и позицията и затова има посещения и развитие, това, че ти не "вдяваш" или не ти харесва, не ти дава право да даваш определения за "арогантност" и компетентност !
                  Този цитат ще си го запазя и ще ти го припомням всеки път когато имаш претенция срещу мое мнение
                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  По въпроса за БФАС сравнението ти е много точно - след години на разцепления, скандали и безброй състезания, след какви ли не акции на бойкот и съботаж, след няколко преправяния на правилниците, нещата си дойдоха на мястото.
                  И сега ще ти кажа защо си дойдоха на мястото...
                  Не мисля че нещата са се наредили просто от извесно време стават още по объркани
                  Започнаха повече състезатели да излизат навън, видяха, че топлата вода е открита и трябва да си купим бойлер, направихме правилниците както е по света, вдигнаха се изискванията към организаторите, някои (и аз включително) си преглътнахме его-то в името на развитието и се получиха нещата с ясни правила и изисквания !
                  Четейки темата за вашия правилник ми правят впечатление две неща - наказания за какво ли не и какви ли не претенции, които натоварват изисквания към организатора...
                  Имам чувството, че състезателите искат резултата да се образува от наказания, а не от каране, а понеже участниците са малко, организаторите се чудят как да угодят на мрънкащите и не смеят гък да кажат, щото нямало да ходят на състезанията им...
                  Това че състезателите са все по-малко вината е изцяло на организаторите. Още помним как някой елементи се опитаха да затрият дисциплината Трофи и се стигна до там че се правиха състезания с по 3-4 екипажа/2010г/ . През 2011 когато толкова се бяха отдръпнали желаещите да участват че се бе наложило да прибягваме до телефонни покани в организираното от мен и Геро състезание за да се опитаме да съживим изпадналото в кома Трофи след челния сблъсък с вас от Рали формата /хора мразещи лебедки/. Виж за другото си прав,в правилника има прекалено много наказания за щяло и нещяло и ги мразя няма го чистото единоборство. Ако Ти си един от тези дето ги правят тези правилници "като по света" то прави сметка.
                  Говори се за развитие.Само за малко ще се върна на класовете които нямаме още:
                  В Рали шампионата има Групи А и Н в едниния могат да се правят доработки а в другия не могат. Всеки клас отговаря на някакви изисквания. До еди колко си кубика имаш такова тегло,имаш такиви гуми и т.н.. Кажи ми Ти като Организатор одобряваш ли липсата на класове в Трофи състезанията?
                  Всяко състезание или верига трябва да има прост, ясен и недвусмислен регламент - подписваш си заявката, значи си го чел и си съгласен, претенциите за класирането - един час след публикуване на резултата на място в момента !
                  Това че никой не си чете правилника предварително е ясно и това трябва да е ролята на организатора да сведе до знанието на всички правилата на играта. За тази цел са брифингите.
                  Кажи ми одобряваш ли липсата на временно класиране през отделните дни и публикуване на Генералното класиране два дни след награждаването без изобщо състезателите да са имали възможност да подават контестации?
                  По въпроса за траковете искам да ти кажа, че за първи път видях такова нещо във вашите регламенти - да не се отклоняваш 50 или 100 метра от точката на книгата !
                  Такава щуротия няма никъде по света, защото в цял свят "Движението по книгата се осъществява по път избран от състезателя, освен ако не е предвидено ограден с ленти участък. Наказва се всяко отклонение от посоченото трасе с цел облагодетелстване."

                  Просто и ясно казано и ти давам пример - Състезателя Балъков от село Разстрелци е ходил за гъби и се е отклонил 2 км. докато разбере, че е извън трасето...Ако продължи и го съкрати в друга точка и си "икономиса" 10 км. той е за наказание, но ако се върне и пак си продължи, той вече се е самонаказал с времето си за търсене на гъби
                  Знаеш ли какъв ресурс е необходим за да се проверяват всички GPS-и за отклонение 50 или 100 метра ? Да не казваме и за нормалното отклонение, което имат така или иначе...
                  За целта се слагат CP или WP, били те живи хора или виртуални. Когато някой не е минал през тях, наказва се и готово...
                  Това за въвеждането на GPS траковете бях против още през 2007г. но тогава пак ми се говореше за развитие и други глупости. Е Хак да ви е и ще си сърбате попарата която се надроби тогава. Има живи контроли по трасето разположени на възлови места ,ако не се знае /не е изтекла информация/ от къде върви трака никакъв проблем няма да отпадне изискването за GPS. Сам каза че има прекалено много наказания в тези правилници.
                  Искам да кажа с всичко това, че състезателите трябва да се замислят какво коства на организаторите да изпълняват техните претенции, които не винаги са логични, а и угодия така или иначе за всички няма
                  За мен лично работещия формат е този, както беше в Кърджали, защото има много предимства:
                  -Повече трасета, повече книги и така се получават и повече грешки
                  -По-трудно за времеизмерване, съдийстване, контрол и брифинги.
                  -Нуждата от повече "ръчички", но не обикновени, а разбиращи и знаещи как да реагират в ситуацията.
                  -Осигуряване на няколко трасета - евакуация на счупените коли и мотори,евентуална евакуация на пострадали (не дай боже) и още куп неща покрай това.
                  Грешките в решенията и организацията са лично мои, като съм си взел поуките и съм намерил начина гореописаните недостатъци да ги няма в следващите издания !
                  "Не се носят две дини под една мишница" ама вие се опитвате да носите по три и четери. Динята Рали я опазвате ама динята Трофи винаги е падала на земята. Ако се проумее това ще тръгнат нещата.
                  Не знам кой ви е учил да карате по пътна книга и как ви е обяснявано, но философията на каране по пътна книга е съвсем друга !
                  Тодоре, тук си абсолютно прав, двадесет участника с двадесет стила на каране:единия е следотърсач, другия ралийджия,трети е лбедкаджия, четвърти купонджия,пети е самарянин, шести е със стадото, седми вечно не знаещ правилата и т.н.,ти искаш да могат да се ориентират.
                  Проблема ще ти кажа какъв е: Няма точна дефиниция какво трябва да е точно състезанието тип Трофи, дали да е спортно ориентиране по пътна книга, или ориентиране с траялни елементи, или пък траялни елементи свързани с Рали отсечки като в Русе /или обратния вариант както е било в Кържали до колкото дочух/.
                  На мен ми се иска състезанието да е тип Адвенчър тоест да преведа автомобила през места където обикновените хора не биха си помислили да минат.Ориентирането да не е основната цел на занятието или траялните елементи /сеира за публиката/ да е основната цел на организатора.
                  Много ми е интересна идеята на Сашо Ковачев с Бреслау . Той е един вид Туроператор на чужденците желаещи да си изкарат една седмица почивка Ол инклузив от годишната си отпуска, по леко и бързо състезателно трасе. Не е малко работата която вършат той и екипа му и за това казвам че ми е интересно.
                  Преди години да организираш състезание беше кауза за слава но после като се натрупа опит се превръща в бизнес. "Каквото и да ти говорят, винаги става въпрос за пари" нали така Тодоре. Интересно ми е защо се организират състезания основно за платежоспособни и влиятелни люде. Ние "мрънкащите" състезатели разваляме дослука на вас хрисимите организатори за едно добро Шоу. Само дето Вие организаторите до сега не сте направили нищо за Нас състезателите да се чувстваме добре. Знаете само Кръв и Зрелища. Гладиаторските времена отдавна ги няма та да пускте Питбул срещу Гризли в едни не много ясни правила за ваш кеф и шоу за публиката /семкаджиите/. Ще кажеш ама кой те кара на сила да участваш?. Ами там е работата че никой и заради това МРЪНКАМЕ ,ако не стане така че да постигнем консенсус просто не играем по вашите правила и вие ставате от онези организатори с по едно две състезания като в Приморско,Карлово и др. Всеки може да направи добро трасе но не всеки може да организира добро състезание. Някъде си бил направил предложение да ме спонсорираш за някакви състезания,не знам къде и по какъв повод е било но знай че не съм човек който може да бъде купен за нечие шоу или поне не си Ти /Гурото на българския офроуд/ човека който може да ме купи.
                  Та Пак да те цитирам
                  Форума е точно за това, за да си пише всеки мнението и позицията и затова има посещения и развитие, това, че ти не "вдяваш" или не ти харесва, не ти дава право да даваш определения за "арогантност" и компетентност !

                  Последно редактирано от banjo; 25-04-14, 04:47.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    ...
                    Някъде си бил направил предложение да ме спонсорираш за някакви състезания,не знам къде и по какъв повод е било но знай че не съм човек който може да бъде купен за нечие шоу или поне не си Ти /Гурото на българския офроуд/ човека който може да ме купи.
                    Добро утро на всички Радвам се, че темата вече има конкретно развитие и все повече хора са разбрали какво искам да кажа.
                    Благо, нямам желание да те купувам, имам желание обаче да спонсорирам и подпомагам атрактивен екипаж в твое лице като навигатор и Бакалов като пилот.
                    Смятам, че тази комбинация би била убийствена в буквалния и преносния смисъл за конкуренцията !
                    Смятам, че с твоите познания и опит и на Бакалов майсторлъка ще сътворите чудеса и ще смаете света...и България в частност.
                    Не виждам нищо лошо в предложението ми, а и организаторите ще имат най-атрактивния екипаж !
                    Не искам нищо в замяна, чисто подпомагане...без ангажименти, лепенки и надписи и т.н.

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      ...
                      Това за въвеждането на GPS траковете бях против още през 2007г. но тогава пак ми се говореше за развитие и други глупости. Е Хак да ви е и ще си сърбате попарата която се надроби тогава.
                      Аз съм от хората виновни за въвеждането на GPS-a за контрол в състезанията в България ! Беше споменал някъде, че е Киро, ама Киро беше много далеч от тия неща и ползваше станции от ориентирането, които закачаше по дърветата, а някои състезатели ги изхвърляха след като минат
                      Първото такова, с GPS контрол беше "Троян Трофи 2007" и отнесох много негативи и скандали, а някои от участниците и до сега ми се сърдят
                      След толкова години продължавам да смятам, че GPS контрола е най-безпристрастния и няма алтернатива (освен живи хора, ама няма толкова народ за трасетата )
                      Въпроса е, че се влиза в крайности и се измества центъра на упражнението, вместо да е за контрол, в настоящия момент се "буквализира" и карането остава на втори план...


                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      ...
                      Кажи ми Ти като Организатор одобряваш ли липсата на класове в Трофи състезанията?
                      Ами аз съм си решил въпроса в класовете - два броя - любители/хоби/адвенчър или както искате ги наречете и всички останали в ПРОФИ/ЕКСПЕРТ/ПРОТО/СУПЕР или както ви харесва, за автомобили и пилоти с възможности и изпълнили изискванията за безопастност.
                      Две трасета - елементарно и сложно и това решава всичко.
                      Вярно е, че няма как да се раздадат купички на всички участващи, но и това се решава с вкарването на следните класове:
                      По-зелен, По-голям, По-руски, По-красив, По-шарен и т.н.
                      Това последното в кръга на шегата, просто няма коли за повече класове и няма ресурс за повече трасета...

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      ... "Каквото и да ти говорят, винаги става въпрос за пари" нали така Тодоре.
                      Вярно е, без пари не става и това се знае от всички...не е тайна В това е отговора и за трасетата и за класовете и за броя участници и за броя организатори и за всичко, моето е изписано до тук в тази тема...и не само

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Според мен грешката идва от механичното пренасяне на каране по пътна книга от рали-рейда в трофито. При рали- рейда се кара главно по пътища( с мноооого малки изключения), докато трофито включва и много сериозни препятствия(дерета, реки, блата и т.н.). Преминаването през тези сериозни препятствия крие големи рискове за машината(счупване, удавяне) и заобикалянето им дава голямо предимство на "тарикатите". При положение, че в нашето трофи е прието да има ГПС- контрол, какво пречи всичките 100( или поне половината- 50) точки от пътната книгата да се смятат за виртуални контроли. Налага се трака с еталонния и се налагат наказания. Да трудоемко е, но е честно.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Според мен грешката идва от механичното пренасяне на каране по пътна книга от рали-рейда в трофито. При рали- рейда се кара главно по пътища( с мноооого малки изключения), докато трофито включва и много сериозни препятствия(дерета, реки, блата и т.н.). Преминаването през тези сериозни препятствия крие големи рискове за машината(счупване, удавяне) и заобикалянето им дава голямо предимство на "тарикатите". При положение, че в нашето трофи е прието да има ГПС- контрол, какво пречи всичките 100( или поне половината- 50) точки от пътната книгата да се смятат за виртуални контроли. Налага се трака с еталонния и се налагат наказания. Да трудоемко е, но е честно.
                          Дали не пренасяш механично карането по оградено с ленти трасе от траяла в трофи?!? Като иска организаторът всички състезатели задължително да минат през някой участък - да слага ленти и контрола.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Всеки организатор, като прави трасетата може да прецени къде да сложи WP така че да не може да се заобиколи. При нас даже е по лесно, колите ще се движат по единствения възможен "път". Ако тръгнеш да заобикаляш може да излезеш на съседното било . Даже за единия ден по повод изписаното тук мисля да пусна промоция на състезателите, позволено отлконение от 50 на 150 метра. Организатора трябва има ангажимент да прекара колите така, че да не се мисли за дупки в правилниците, а да се кара.
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Според мен грешката идва от механичното пренасяне на каране по пътна книга от рали-рейда в трофито. При рали- рейда се кара главно по пътища( с мноооого малки изключения), докато трофито включва и много сериозни препятствия(дерета, реки, блата и т.н.). Преминаването през тези сериозни препятствия крие големи рискове за машината(счупване, удавяне) и заобикалянето им дава голямо предимство на "тарикатите". При положение, че в нашето трофи е прието да има ГПС- контрол, какво пречи всичките 100( или поне половината- 50) точки от пътната книгата да се смятат за виртуални контроли. Налага се трака с еталонния и се налагат наказания. Да трудоемко е, но е честно.
                              Обикновенно на местата със сериозни препятствия има физически контроли. Всички точки за край на азимути може да се разглеждат като виртуални контроли. Всеки организатор знае къде има стопове и къде евентуално е ограничил скоростта. Ако тези неща след налагането на траковете се гледат по обстойно не отнемат повече от 2мин. на трак. Единствено според мен трябва хората преглеждащи траковете не трябва да се натоварват с повече от 20 трака. Достатъчно можещи хора има само трябва да се обърнем към тях за помощ. По врвмето когато компютърния специалист си върши работата организатора или ако има главен съдия преглежда карнетите за покрити СР и съдийските карти за нарушения, после се сборуват и така най-много до час може да се подадат резултатите. Това с отклоненията до 50м. и аз не го одобрявам но по-голямо отклонение се вижда веднага когато се наложи трака върху еталона и се вижда кой е съкратил ( за наказание) и кой е ходил за гъби (самонаказал се).
                              Според мен има достатъчно качествени хора между нас и не трябва да се притесняваме да потърсим помоща им.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                                Изчетох темата и мога да ви предложа решение за догодина. Новите трипове имат GPS с точност в лоши условия 2м. В добри -20 см. Та, те ще пишат тракове и има възможност още на старта да се налеят всички контролни точки от пътната книга(както CP, така и WP) заедно със speed limit отсечките и при финиширането пак автоматично да се проверява коя е мината и коя не. Само трябва да се зададат за всяко едно положение колко наказателни точки ще има( примерно непреминати или преминати в друга последователност, неспиране на стоп, превишаване на скорост в лимит и т.н. Като има възможност да се задават отсечки в които не трябва да се отклоняваш от зададения трак на определена предварително дистанция) и при самия финал автоматично всеки ще си види точките. Така се избягва човешкия фактор. И само при претенции - може да се види какъв е проблема.
                                Остава само вариант всички състезатели да са оборудвани с такива играчки и организатора да има една базова станция
                                И няма да го има проблема кой, как и от къде е минал
                                Запомнете това мнение !!!

                                Яни от две години разработва GPS системата на световния шампионат, Дакар, Африка Еко рейс, Силк Уей и т.н. състезания от световния шампионат и белия свят
                                Помагам му доколкото мога, тествахме един прототип в Троян и единствено финансите спъват бързата разработка...
                                Това ще бъде полезно не само на организаторите, но и на състезателите, като ще намали рязко времето за резултати, ще икономиса двама човека дето се "кьорят" в тракове, ще облекчи състезателите в навигацията и най-важното - безпристраност и липса на човешкия фактор...
                                Понеже знам, че болшинството от състезатели няма да могат да си го позволят, мисля да предложа на заинтересованите организатори да инвестираме в 30-40 броя, които да се дават на състезателите с някакъв символичен наем и по този начин да си облекчим живота...
                                За тази година няма да стане предполагам, но ако Яни е готов за Маратона и Самоков с няколко броя, мисля да ги тествам...
                                Ако някой се интересува подробно от техническите характеристики и как работи това чудо, ето цялата информация с видео

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X