Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Много разтеглива тема подхващаш Ники.Машините се правят от състезателите .Всеки слага най-харесваните възли от автомобилите .Правилото е да не надминава 3500кг.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
      Четох,четох.........заболяха ме очите и ушите/на моменти усещах ,че написаното е крещейки/ ! Много труд има положен по организация и правила но.........не ми стана ясно ТРОФИ състезанията м/у какви машини се провеждат ?! Факт е ,че е м/у възможностите на пилоти и навигатори ,но не е ли и м/у марките ! Нагледах се на всевъзможни изроди с мостове от камиони ,раздатки от САУ /за незнаещите "самоходни артилерийски установки "/,двигател от силажокомбайн и т.н., вече тайно се надявам на някое от изданията на трофи шампионата да видя машина със сгъваеми перки от хеликоптер на тавана ! Така ,че искам да знам от нагърбилите се наши приятели и колеги с всичко това ,ще спре ли някога тази порочна практика състезател да участва с машина НАПРАВИ СИ САМ ! Ако неправилно мисля поправете ме !!!
      Ти мечтаеш да видиш състезания за серийни коли. А яките състезания не са за такива (като почнем от ВРЦ, минем през Дакар, Баха, Китгс ъф дъ хамър и завършим с Ф1).
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
        Много разтеглива тема подхващаш Ники.Машините се правят от състезателите .Всеки слага най-харесваните възли от автомобилите .Правилото е да не надминава 3500кг.
        В крайна сметка ,който иска да кара ПОДОБИЕ да се направи надпревара м/у неясни конструкции и индивидуални концепции за да се спази някакъв норматив! Всяка марка е изпитана от производителя и носи в себе си и сертификат за здравина и безопасност ! Не съм съгласен да приемем ,че 3500кг и думата "ЛЕК "е достатъчен критерий ! В самоделките ,когато не е известна марката как да се доверим и на база на кой документ ,че това е лек автомобил ?
        Последно редактирано от 4nikix4; 18-03-14, 12:08. Причина: ДОП
        http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
          ... Така ,че искам да знам от нагърбилите се наши приятели и колеги с всичко това ,ще спре ли някога тази порочна практика състезател да участва с машина НАПРАВИ СИ САМ ! Ако неправилно мисля поправете ме !!!
          Ще спре! Когато се бръкнеш в джоба и поръчаш на някой от световните автопроизводители да разработи и пусне в серия автомобили за трофи състезания ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Ти мечтаеш да видиш състезания за серийни коли. А яките състезания не са за такива (като почнем от ВРЦ, минем през Дакар, Баха, Китгс ъф дъ хамър и завършим с Ф1).
            Не ме разбираш правилно ! Няма проблем да си монтираш по-мощен мотор от същата марка ,да промениш височината на окачването ,предавателното число на дифовете ,но да си е от марката ! Това си е пак доработка на машината ,но за смесване на марките съм против !
            http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ще спре! Когато се бръкнеш в джоба и поръчаш на някой от световните автопроизводители да разработи и пусне в серия автомобили за трофи състезания ...
              Има достатъчно разработени ако не ги знаете ще ги изброя ! Не размивай темата с подмятания от типа КОГАТО СИ БРАКНЕШ В ДЖОБА ! Аз съм бръкнал повече от достатъчно !
              Поставям въпроса сериозно и този вид майтап е неуместен !
              Последно редактирано от 4nikix4; 18-03-14, 12:24. Причина: доп
              http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                Има достатъчно разработени ако не ги знаете ще ги изброя ! ...
                Не ги знам. Давай!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не ги знам. Давай!
                  Добрите училища в България станаха платени ! Това ми е отговора към несериозното ти отношение към въпроса ми !
                  Последно редактирано от 4nikix4; 18-03-14, 13:02. Причина: доп
                  http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                    Добрите училища в България станаха платени ! Това ми отговора към несериозното ти отношение към въпроса ми !
                    Не виждам опашка от желаещи да плащат на самозвани авторитети! А отношението е такова, каквото заслужава въпросът ...

                    Международно признати стандарти за трофи състезателни автомобили просто няма. FIA, която иначе има строги изсиквания към какво ли не, та чак до бельото на състезателите, изобщо не се занимава с автомобилни състезания от този тип и, съответно, няма и стандарти за такива автомобили. Всеки организатор на по-голямо трофи състезание си има някакви свои изисквания, които по никакъв начин не изключват творчеството на участниците в подготовката на машините. Достатъчно е да се погледнат големите трофи състезания с международно участие, в които много често победителите са с машини-самоделки ...

                    На теория, няма проблем да се разработят и прилагат технически изисквания за хомологиране на машините за трофи състезания. На практика, това ще е практически невъзможно, тъй като ще предполага наличието на орган (федерация или както там се нарича), който не само да разпише правилата, но и да разполага с необходимата техническа експертиза за тяхното налагане и контролиране, което обаче ще струва едни немалки пари. И тук идеята умира, защото не съм чул в трофи-то да има фирмени отбори с големи автоконцерни и тлъсти бюджети зад гърба, а всичко се крепи благодарение на усилията на ентусиастите, които се оправят именно по схемата "Направи си сам" ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      По отношение на изказването ти колега Чавдар (V93) не си спомням някъде в написаното от мен да съм се назовал с титлата АВТОРИТЕТ ! Доколко съм самозван при положение ,че не се познаваме лично Е РЕДНО ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАШ от подобен тип коментари по мой адрес ! Колкото до изчерпателният ти отговор в останалата част от изказването ти -благодаря ! Попитах....... можеше да ми отговориш и без да си прояваваш чувството за хумор, защото не виждам нищо хумористично във въпроса си !
                      Последно редактирано от 4nikix4; 18-03-14, 13:37. Причина: доп
                      http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                        ! Попитах....... можеше да ми отговориш и без да си прояваваш чувството за хумор, защото не виждам нищо хумористично във въпроса си !
                        Попита, но първо ни прати на училище да се дообразоваме На футболен жаргон: "влизаш резко".
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Попита, но първо ни прати на училище да се дообразоваме На футболен жаргон: "влизаш резко".
                          Ако обърнеш внимание на изказванията ми, резкото влизане е след желанието на колегата да изброявам марки ,така че не съм съгласен с теб !
                          Въпросът ми е преди неговите изказвания !
                          http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Не можах да разбера, господа модератори, кое ви впечатли толкова? Човека изказва теза и задава въпрос. Толкова ли сте вече в космоса, че лаишките въпроси ви дразнят и почвате да ръгате в ребрата?!

                            Колега 4nikix4, може ли все пак да назовеш тези марки? Аз не мисля, че има такива.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                              ... резкото влизане е след желанието на колегата да изброявам марки ,така че не съм съгласен с теб !
                              ...
                              Колегата съвсем искрено си призна, че не знае серийни автомобили, разработени за трофи състезания, поради което полюбопитства кои са те, в отговор на това:

                              Първоначално публикуван от 4nikix4 Преглед на мнение
                              Има достатъчно разработени ако не ги знаете ще ги изброя ! ...

                              Така че, продължавам да чакам.

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Не можах да разбера, господа модератори, кое ви впечатли толкова? ...
                              Впечатли ни това, че ако няма коли с "Направи си сам" няма да има трофи състезания, а "друсни полянка" ...
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-03-14, 17:50.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Няма какво да се дракаме то сега го има -клас прото или клас експерт -кой както е направил джипа си и клас турист -завотско изпълнение със барбекю в багажника.
                                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X