Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

    Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
    Относно класовете пак напомням че е трудно в някои случаи да се определи "тунинга" на агрегатите. Това надлъгване го има навсякъде в моторните спортове. Филма ще стане голям. Ще започнат едни протести, доноси, интриги и т.н.
    Напротив, филма сега е сериал с очакван край. Както ми зададаха въпроса "Кой ще контролира автомобилите?" Отговора бе взаимно ще се конртолираме, като видя че някой "преработен Прото" се е "промъкнал" в клас 31" или 33" , пускам му контестацията и готово. Целта е да не се надлъгваме взаимно нали? Сега каква лъганица е само не ми се говори.
    Приятно ли му е на Ушко да спечели от мен или от Коко. Ако е така ,не мерси! Виж , ако аз се вмъкна в клас Прото и им "изкъртя зъбите" ,"скъсам ширтите" това ще е постижение.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      ........пускам му контестацията и готово........
      аз пък исках тая година да покарам на някое и друго състезание ама.....имам сменени части по жипа,но дали имам шансове с гУеМите батковци......или да се запиша под №3 след теб и Коко......всъшнос какво ще правиш в Неделя?
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

        А как стои въпроса със силно модифицираните трофи автомобили, които ме могат да имат и нямат валидна регистрация според законите на страната? Мисля, че стават все повече. Не е ли възможно те да се отделят в отделен клас, евентуално трябва да се модифицира трака и да не карат по РПМ. Под силно мофифицирани имам предвид изрязани рами, нерегистрирани двигатели, автомобили тип бъгита с премахнато фабрично купе.

        Коментар


        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          Моето мнение е че машина която е годна да се движи и по пътната мрежа легално,тоест да има технически преглед,с двигател за модела,без оглед на подобренията по окачването да се бори в клас 31" и 33",бъгита и доразвити машини да се борят в клас Прото.Така е справедливо,инак фабричните в опит да са конкурентни на другите машини страдат доста повече,а и шансовете им са доста по малки!
          Чл.13. (1) За старт се допускат автомобили с висока проходимост до 3,5 тона и редовна регистрация, преминали проверка при Административните и Технически комисии на отделните състезания.

          Ако административните и технически комисии си гледат съвестно работата тогава няма как тръбарка да участва в трофито с редовна регистрация. Имам предвид заверен ГТП.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

            Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
            Чл.13. (1)
            колко ли от тях имат валиден преглед.........така се изключват всички рязания и видими преправки по джиповете!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Моето мнение е че машина която е годна да се движи и по пътната мрежа легално,тоест да има технически преглед,с двигател за модела,без оглед на подобренията по окачването да се бори в клас 31" и 33",бъгита и доразвити машини да се борят в клас Прото.Така е справедливо,инак фабричните в опит да са конкурентни на другите машини страдат доста повече,а и шансовете им са доста по малки!
              Бела, това с фабричните мотори не винаги работи. Идейно е да има разделение на класовете по кубатура като автомобилите с нередовни документи автоматично минават в големия клас.
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                Чл.13. (1) За старт се допускат автомобили с висока проходимост до 3,5 тона и редовна регистрация, преминали проверка при Административните и Технически комисии на отделните състезания.

                Ако административните и технически комисии си гледат съвестно работата тогава няма как тръбарка да участва в трофито с редовна регистрация. Имам предвид заверен ГТП.
                Всички отлично знаем, че според нашия закон, писан по времето на развития социализъм няма начин легално да сменяш "основни възли и агрегати"(каквото и да значи това), та дори си заплашен от затвор! В този смисъл, с това изискване се убива всякакъв прогрес! Всички трябва да се състезаваме с фабрични машини ( по закон и по-големи гуми нямаш право да слагаш, да не говорим за тунинг )!
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                  Чета темата и си мисля.Сами си плачете за една автомобилна федерация да ви яхне и тя да определя правилта.

                  Коментар


                  • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    Чл.13. (1) За старт се допускат автомобили с висока проходимост до 3,5 тона и редовна регистрация, преминали проверка при Административните и Технически комисии на отделните състезания.

                    Ако административните и технически комисии си гледат съвестно работата тогава няма как тръбарка да участва в трофито с редовна регистрация. Имам предвид заверен ГТП.
                    Това са комисии които допускат или не автомобил на състезанието
                    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                    Коментар


                    • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                      За мен към тръбарки трябва да са и орязани машини модифицирани с външни тръбни клетки,които някога са имали регистрация,но сега вече не могат да се движат по пътната мрежа,съответно трябва да минават в горен клас "Прото",а такива които все още не са достигнали това ниво и си имат технически прегледи,както и свободно движение по ПМ,да карат в долните класове.Ясно че няма да са и те щатни машини,но модификациите им ще са в по слаба форма,и във вид близък до модела.Така Организаторите ще се задължават да извършват освен проверка на оборудването задължително за участие в класа,и техническия преглед на автомобила.
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                        Не ме карайте баш в най-голямата ми финансова криза да правя нова машина за трофи, моля ви...

                        Щото е ясно, че с моя скрап(който е побеждавал и ще побеждава доста по-сериозни машини) съм изцяло за класа на най-сериозните машини. Където нямам шанс.
                        Това автоматично означава, че критериите не са най-доброто което може да се измисли. Не е нормално да се вкарват в един клас франко и гръцкия "самурай" например. Трябва да се намери един точен и ясен критерий, и толкова. Колкото по-заплетено-толкова по-трудно за администриране.

                        Според мен добър критерий е размера на гумите. На всички ни е ясно, че няма как машина с малък мотор да върти големи гуми, както и това, че ако имаш голям мотор няма да сложиш 29-ки гуми. Относно подобренията-според мен е по-добре да няма ограничения, отколкото да се напишат 19 точки в правилника, и да се следи дали са изпълнени. Помнете, че развитие се прави не с ограничения, а със стимули. Иначе си ограничен от заводската конструкция, която както много добре знаем не е подходяща за нашия спорт.

                        Относно съкращаването на трасета съм много против. Нека да го има като опция при много голямо сговняване на ситуацията, но да е много крайна мярка. Трасетата могат да се направят така, че да е възможно правенето на класиране и без да се удължава времето или да се съкращава трасето. Иначе както Тодор Христов каза-винаги се появяват съмнения за побутване на "когото трябва". Аз самият съм патил от такова, и знам, че никак не е приятно.
                        Просто предложения, ако искате вземете ги предвид, ако не-здраве. Когато имам възможност винаги ще заставам на старта. Пък в който ще клас да съм, кефа който си доставям от самото участие ми е напълно достатъчен. Е, друго си е когато си напред в класирането де, но за мен това никога не е било основна цел.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                          Прекалено много задълбавате в класове , гуми , кубатура , прото и разни други ...Прав е Близнака че направо си плачем за една федерация да ни "оправя" ... Дайте най напред да се преброим колко човека караме трофи , ама истинско трофи , а не някоя друсни полянка . На първо четене се сещам за десетина човека на които машините стават за тежко трофи и искат да карат такова - за какви класове тогава говорим ... Вижте как са го направили сърбите , два класа хард и софт , в харда доста тежко сложно трасе за което ти трябва доста подготвена машина и щетите по нея са почти сигурни . Няма ограничения за гуми , кубатура и състояние на машината , камо ли ГТП ... Просто влизаш и караш , и докъдето изкараш и ти издържи машината , и разбираш дали машината ти става за тежко трофи и дали можете да го карате ... Знаете ли миналата година какъв въпрос зададоха братята Ракич на излизане от екстрема след като го бяха минали на ход - " Къде беше екстрема , че май го пропуснахме ? " !!! Затова чехи , сърби , румънци като дойдат тук се представят много добре - имат подготвени машини , могат и знаят да карат ! Те трябва да са ни критерий , а не да почваме да правим класове по гуми , двигатели и др . Стокова машина без значение от марката , кубатурата или гумите няма място в тежко трофи , макар че никой няма да я върне , но там важи естествения подбор ... В Сърбия софт класа беше като наше хард състезание - имаше поне 30 участника , голяма част със стоковите си автомобили . В харда полутръбни конструкции , рязани , с големи гуми и двигатели , и въпреки това накрая на втория ден бяхме останали около десетина машини от 25 стартирали . Просто е , два класа - хард и софт , в който искаш в него караш без никакви ограничения - трасето ти ги налага ограниченията пък ако ти искаш ги спазвай , просто организатора трябва предварително да определи какво ще е трасето и дали ще има два класа . Техническите комисии трябва да гледат за безопасността - истински , правилно изработени клетки , колани , пожарогасители и др , а не да ми искат ГТП и ГО ... джипа го карам в гората и е лично моя работа и отговорност какви документи ще има .
                          За всички които искат да карат със стоковите си автомобили състезателно си има достатъчно места - събори , местни състезания , хард разходки и др , в трофи нямат работа ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Прекалено много задълбавате в класове , гуми , кубатура , прото и разни други ...Прав е Близнака че направо си плачем за една федерация да ни "оправя" ... Дайте най напред да се преброим колко човека караме трофи , ама истинско трофи , а не някоя друсни полянка . На първо четене се сещам за десетина човека на които машините стават за тежко трофи и искат да карат такова - за какви класове тогава говорим ... Вижте как са го направили сърбите , два класа хард и софт , в харда доста тежко сложно трасе за което ти трябва доста подготвена машина и щетите по нея са почти сигурни . Няма ограничения за гуми , кубатура и състояние на машината , камо ли ГТП ... Просто влизаш и караш , и докъдето изкараш и ти издържи машината , и разбираш дали машината ти става за тежко трофи и дали можете да го карате ... Знаете ли миналата година какъв въпрос зададоха братята Ракич на излизане от екстрема след като го бяха минали на ход - " Къде беше екстрема , че май го пропуснахме ? " !!! Затова чехи , сърби , румънци като дойдат тук се представят много добре - имат подготвени машини , могат и знаят да карат ! Те трябва да са ни критерий , а не да почваме да правим класове по гуми , двигатели и др . Стокова машина без значение от марката , кубатурата или гумите няма място в тежко трофи , макар че никой няма да я върне , но там важи естествения подбор ... В Сърбия софт класа беше като наше хард състезание - имаше поне 30 участника , голяма част със стоковите си автомобили . В харда полутръбни конструкции , рязани , с големи гуми и двигатели , и въпреки това накрая на втория ден бяхме останали около десетина машини от 25 стартирали . Просто е , два класа - хард и софт , в който искаш в него караш без никакви ограничения - трасето ти ги налага ограниченията пък ако ти искаш ги спазвай , просто организатора трябва предварително да определи какво ще е трасето и дали ще има два класа . Техническите комисии трябва да гледат за безопасността - истински , правилно изработени клетки , колани , пожарогасители и др , а не да ми искат ГТП и ГО ... джипа го карам в гората и е лично моя работа и отговорност какви документи ще има .
                            За всички които искат да карат със стоковите си автомобили състезателно си има достатъчно места - събори , местни състезания , хард разходки и др , в трофи нямат работа ...
                            За първи път да сме на едно мнение с Бакалов . + 100
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                              Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                              За първи път да сме на едно мнение с Бакалов . + 100
                              И аз съм с вас.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: Верига състезания "Bulgaria Trophy Challenge 2014"- информация

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Прекалено много задълбавате в класове , гуми , кубатура , прото и разни други ...Прав е Близнака че направо си плачем за една федерация да ни "оправя" ... Дайте най напред да се преброим колко човека караме трофи , ама истинско трофи , а не някоя друсни полянка . На първо четене се сещам за десетина човека на които машините стават за тежко трофи и искат да карат такова - за какви класове тогава говорим ... Вижте как са го направили сърбите , два класа хард и софт , в харда доста тежко сложно трасе за което ти трябва доста подготвена машина и щетите по нея са почти сигурни . Няма ограничения за гуми , кубатура и състояние на машината , камо ли ГТП ... Просто влизаш и караш , и докъдето изкараш и ти издържи машината , и разбираш дали машината ти става за тежко трофи и дали можете да го карате ... Знаете ли миналата година какъв въпрос зададоха братята Ракич на излизане от екстрема след като го бяха минали на ход - " Къде беше екстрема , че май го пропуснахме ? " !!! Затова чехи , сърби , румънци като дойдат тук се представят много добре - имат подготвени машини , могат и знаят да карат ! Те трябва да са ни критерий , а не да почваме да правим класове по гуми , двигатели и др . Стокова машина без значение от марката , кубатурата или гумите няма място в тежко трофи , макар че никой няма да я върне , но там важи естествения подбор ... В Сърбия софт класа беше като наше хард състезание - имаше поне 30 участника , голяма част със стоковите си автомобили . В харда полутръбни конструкции , рязани , с големи гуми и двигатели , и въпреки това накрая на втория ден бяхме останали около десетина машини от 25 стартирали . Просто е , два класа - хард и софт , в който искаш в него караш без никакви ограничения - трасето ти ги налага ограниченията пък ако ти искаш ги спазвай , просто организатора трябва предварително да определи какво ще е трасето и дали ще има два класа . Техническите комисии трябва да гледат за безопасността - истински , правилно изработени клетки , колани , пожарогасители и др , а не да ми искат ГТП и ГО ... джипа го карам в гората и е лично моя работа и отговорност какви документи ще има .
                                За всички които искат да карат със стоковите си автомобили състезателно си има достатъчно места - събори , местни състезания , хард разходки и др , в трофи нямат работа ...
                                Много точно и ясно.+1
                                БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
                                TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
                                Съби Радев А(-) 0895745706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X