Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


    Хм... Това е само твое мнение, нооооо всеки (все още) има право на такова
    Ооо, бате, по форумните мерки съм си съвсем добре. Щом не мислим постоянно за тато и при мисълта за него да се нааквам.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Кто гледам кво споделяме из темата - далече сме от фитнес-маниаци
      Жената твърди, че напоследък съм взел да отпускам коремче. Което е пълна заблуда от нейна страна, разбира се.
      Вярно, пролетта изхвърлих няколко костюма, които не бях обличал десетина години - вероятно се бяха съсъхнали от времето...

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ...
      А-абе Гагич...
      ...Не ми се занимава - живей си в мизантропията.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Жената твърди, че напоследък съм взел да отпускам коремче. Което е пълна заблуда от нейна страна, разбира се.
        Вярно, пролетта изхвърлих няколко костюма, които не бях обличал десетина години - вероятно се бяха съсъхнали от времето...
        Аз за последните три месеца качих 7 кила, предимно на корем. Тайната е по два и половина часа на ден в колата, седене пред компа, нередовно хранене (имам предвид по график) и занимаване с простаци. Е вдигнал съм и месените закуски с купешки айрян.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Аз седем кила не съм качил от 18-годишен до сега, но явно структурата се променя, отношението между мазнини и мускули (при еднакво крайно тегло) също, самите мускули се отпускат (и увеличават обема си), и костната система (плътността) май олеква.
          Абе, не се оплаквам - екстра съм си.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ... При Тато телета нямаше. ....
            Е щом казваш ....
            То верно , прав си : При Тато телета немаше . Те се раждажаха директно дърти , жилави говеда .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Е щом казваш ....
              То верно , прав си : При Тато телета немаше . Те се раждажаха директно дърти , жилави говеда .
              На село може да е имало, ама кой е колил теле, освен нещо за производствен банкет с участието на другаря Секретар на Окръжния комитет на Партията и другарите от ръкводството на АПК-то?

              Имам предвид, че "телета за ядене" нямаше. Както и друга риба освен шаран по Никулден и скумрия и чат-пат сафрид през останалото време. Ноооо това сме го коментирали в съответните теми.
              Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 04-12-16, 17:46.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                телешко със сини сливи
                Е арабска рецепта. От Магреба ако трее да сме егзактни. Заеби френската куфня - не става, вкусните неща са от южната страна на морето-по-средата-на-света.

                Иначе докато сте се правили на чукчи писатель аз взех че извъртях една тенжура телешко ишкембе чорбасъ. Набумтях се зловещо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Гагич, ноо обичаш да се правиш на меродавен, ама се поспри, че ставаш смешен.

                  Жалко, че нямам снимки, ама по онези времена нямането обхващаше и фотоапаратите...
                  Та щях да ти покажа над 250, може би и над 300 ламаринени клетки, специално конструирани за отглеждане на телета-сукалчета. там до 2-3 месечна възраст.
                  В двора на ТКЗС-то бяха наредени на няколко реда. И всичките бяха пълни. Та какво е ставало с тези телета-не знам, може да са ги подарявали на братушките, знам ли...
                  Само в нашето село, в ТКЗС-то имаше над 500-600 глави ЕРД, отделно телетата. Само в едно село.
                  В съседното пък имаше голям угоителен комплекс, викахме му "телеугояването" Познай защо... Сега там гледат десетки хиляди прасета, та телетата по татово време не ще да са били много по-малко.

                  Ама кой съм аз, та да споря с всезнаещия Бого...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Аз седем кила не съм качил от 18-годишен до сега, но явно структурата се променя, отношението между мазнини и мускули (при еднакво крайно тегло) също, самите мускули се отпускат (и увеличават обема си), и костната система (плътността) май олеква.
                    Абе, не се оплаквам - екстра съм си.
                    е то си е до физиология, аз некога бех слаб, по едно време бех ту слаб, ту едър, сега съм слаб и дебел едновременно
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Заеби френската куфня - не става,
                      Абе нека ми я приготвя Жак Пепен, па да не става.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Където имаше месарница винаги имаше и телешко. Но освен телешка шкембе чорба, масово се ядеше само вареното. С бамя, ориз, сини сливи и др си беше като рибения/ пилешки понеделник.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          та телетата по татово време не ще да са били много по-малко.
                          Язе като пра-внуче на касапи, си спомням от татово време, че баба ми,която му разбираше на месото взимаше и свинско и телешко. Обаче често попръжваше месаря в месарницата, кога се опита да си извърти далаверка и да пробута на гражданите скапано месо. Нея не можеше да я излъже. Ма то зависи кой кое татово време си спомня.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Телешкото тук няма много почва наистина. Но това съвсем не е от сиромашия и пр. нямане - съвсем напротив. Просто винаги сме си имали достатъчно свине (а и дребен рогат). По същите причини, в националната ни кухня не са типични (още по-малко пък са деликатес) охлюви, жаби, насекоми, змии и прочие "рецидиви" на събирачеството. Не си ядем конете по принцип и т. н.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              .... Ма то зависи кой кое татово време си спомня....
                              Имайки предвид възрастовия състав на участниците в "спора" : за времето на "Априлския пленум" изобщо не иде реч . По-скоро за времето след 12- тия конгрес на БКП + Перестройката .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Телешкото тук няма много почва наистина. .... По същите причини, в националната ни кухня не са типични (още по-малко пък са деликатес) охлюви, жаби, насекоми, змии и прочие "рецидиви" на събирачеството. Не си ядем конете по принцип и т. н....
                                Ибааго ! Ти телешкото го изкарА екзотика . Оставям настрани времето , когато сме си яли конете , ама на телешкото не гледай само като на традиция от след 9-ти . За дядо Щукар от "Разораната целина" сме чели тоже .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X