Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Да ти кажа и на мен, хем е съвсем в тона на темата - предесетоноемврийски кулинарии. Това беше "специалитета" на столовете за петък.
    От бабичката, която ми беше комшийка и '07 набор, знам че "петък е рибен ден".

    Един ден в седмицата трябва да се яде риба, а защо, няма да се отплесвам тук.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

      Един ден в седмицата трябва да се яде риба, а защо, няма да се отплесвам тук.
      Е кажи де, защо. Освен, че бабите така казваха, друга по-специална причина.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Много ще ви бъде неприятно да узнаете, че петък е рибен ден в християнската традиция, а не е въведен като почин от Тато ВеликиЙ и НезабравимиЙ (поклон-тряс...). В католическата (щото мръсни презадоволени гейове гадни, плюскат мИсо цела седмица) е израз на пости в деня на Разпятието, но не само по Великден, а всяка седмица. Че Исус е бил изобразяван тайно под страх от репресиЙ от раннити христиЕни като РИБА, щото ΙΧΘΥΣ било акроним на "Ἰησοῦς Χριστός, Θεοῦ Υἱός, Σωτήρ" (Исус Христос Син Божи Спасител), предполагам, знаете. А у наште православни устоЙ, ниЙ като по-бедни, щото гадни евроГейци всякогаж са ни ограбвали, предимно се блажи с риба в петък, останалото време се пости. Свинско само на Коледа, като мине Бъдни вечер, агне - само на Великден. Справка тук: http://bg-patriarshia.bg/calendar.php?year=2016
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Е кажи де, защо. Освен, че бабите така казваха, друга по-специална причина.
          За това.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Много ще ви бъде неприятно да узнаете, че петък е рибен ден в християнската традиция, а не е въведен като почин от Тато ВеликиЙ и НезабравимиЙ (поклон-тряс...). В католическата (щото мръсни презадоволени гейове гадни, плюскат мИсо цела седмица) е израз на пости в деня на Разпятието, но не само по Великден, а всяка седмица. Че Исус е бил изобразяван тайно под страх от репресиЙ от раннити христиЕни като РИБА, щото ΙΧΘΥΣ било акроним на "Ἰησοῦς Χριστός, Θεοῦ Υἱός, Σωτήρ" (Исус Христос Син Божи Спасител), предполагам, знаете. А у наште православни устоЙ, ниЙ като по-бедни, щото гадни евроГейци всякогаж са ни ограбвали, предимно се блажи с риба в петък, останалото време се пости. Свинско само на Коледа, като мине Бъдни вечер, агне - само на Великден. Справка тук: http://bg-patriarshia.bg/calendar.php?year=2016
            И това свързано с християнската традиция го знаем, пак от бабите. За полезните, например мазнини в някои риби, или високи нива на протеин в други, също знаем. Мислех за някаква по-специална причина.

            А да, къде без татологията ти, ама приказката лапни-шаран сигурно е от преди '44-та.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              За това.
              Кто гледам кво споделяме из темата - далече сме от фитнес-маниаци
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Приказките за невероятната полезност на рибата като храна, са меко казано, силно преувеличени. Факт, че след една определена възраст е по-добре да замениш мИсоту с рибЪ, за да не дебелеЙш, но не важи за всички видове риба и за всеки човек поотделно, което сме обсъждали тук.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Много ще ви бъде неприятно да узнаете, че петък е рибен ден в християнската традиция, а не е въведен като почин от Тато ВеликиЙ и НезабравимиЙ (поклон-тряс...).
                  Както християнството е "попило" основната част от езическите традиции и ритуали, понеже по друг начин няма как да се състои извън много тясно-сектантски кръг, така и войнстващо-атеистичния социализъм беше направил така със съответно християнските. По същите причини.
                  И между другото, еврогейците (западно-такивата, щот ние сме не по-малко европейци), никога не са били по-сити от нас - даже съвсем напротив.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    И между другото, еврогейците (западно-такивата, щот ние сме не по-малко европейци), никога не са били по-сити от нас - даже съвсем напротив.
                    То се познава по традиционната кухня. В нашата има боб, тесто, свинско, свинско, пиле и пак свинско. Неква речна риба за Никулден и едно агне на чеверме за Гергьовден. "Ловджийските" рецепти са ни преписвани от западни готварски книги. Па и те постят с риба в петък, а ние блажим със същото по църковни изисквания.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      В тяхната традиционна кухня и това няма (немските наденици и прочие, са "дълбока" традиция от 19 век - и също по коледа, и съвсем не за всеки). А откъде накъде пък да сме блажели с риба? Може би е блажене по пости (някои).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ...То се познава по традиционната кухня. В нашата има боб, тесто, свинско, свинско, пиле и пак свинско.....
                        .... с червено вино !

                        ..."...имаш крава - пиеш млеко" ... е албионски израз . Не за друго , а щот вече у нашенско кравите/ телешкото е почти пълен внос . Затуй го нема вече у рецептурника на съвремЕнния българин . Отделно че вече изядохме и лудите англиЙски коровы.

                        ... а при Тато кви телета имаше ... ээээххххх ....
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Ма имаше кой да кОпа и пасе
                          Апнааме, пийнахме. Е цените на говеждото де фръкнАха, бетер европейски, източни. Волът изеде филията на пастира , Сега ще мааме бира и пилешко. Поне лошия холестерол най- горе може да ни падне
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            В тяхната традиционна кухня и това няма (немските наденици и прочие, са "дълбока" традиция от 19 век - и също по коледа, и съвсем не за всеки). А откъде накъде пък да сме блажели с риба? Може би е блажене по пости (някои).
                            Дал съм линк към православния календар. Ако не знаеш - питай някой поп. В нашата религия (сега някой ще го изтрие, щото за религия, нали ) се блажи САМО КОГАТО Е ИЗРИЧНО РАЗРЕШЕНО от църквата. През останалото време се пости.
                            Патица с портокали, кокошка (доста по-късно заместена от пуйка) с кестени, сърна с ябълки, телешко със сини сливи, петел с вино, агнешко с треволяци (кеф ти коприва, кеф ти лапад, кеф ти киселец, по-късно кулитвиран спанак), заек с незнам-си-какво-си, всичко това са "народни" селски рецепти от братска гейска Франция преди там Колумб и нашто момче Драган Охридски да открият Америка и да се появят картофите, морковите, зелето и доматите. За германците определено не си в час - всички печени джолани, пушени меса и пушени, осолени и желирани риби, ние (и нашите приятели братушките) сме ги научили от тях. Киселото зеле - също. Картофите - печени, варени, соте и т.н. - пак от тях. Цвеклото - пак от тях. Другото ни е от турците и гърците. Нашата кухня си се състои от варен боб, кокоше месо и печено прасешко по празници. Това е положението.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Хич не е лошо пилешкото, а особено ако е гледано тъй както повелява определението домашни птици Та в тех, домашните птици, към които спадат и редица други, има чудесни полезни мазнини и месото им е полезно. Аз преди години доста пилешко съм апнал и ей ме на, съвсем добре съм си, хич не съм изкукуригал.
                              Плюс това много добре ми се получава пълнен домашен петел с кисело зеле. У плънката се слага ориз, малко дробче, шунка и гъбки и мерудии. Зашива се.
                              У казармата, га изкраднахме зайците на старшината, имахме едно цигане ни ги приготвяше, пълнени с ориз и върху канапе от картофи у тавата. Малий ужас, тая вечер постя, ще ми стане лошо.
                              Последно редактирано от Самодържец; 04-12-16, 16:40.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ... а при Тато кви телета имаше ... ээээххххх ....
                                При Тато телета нямаше. "Телешкото" си беже жилаво говеждо по месарниците, "Говеждото" = кокали и жили от дрЪт вол. Ма това е друга приказка.

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Аз преди години доста пилешко съм апнал и ей ме на, съвсем добре съм си, хич не съм изкукуригал.
                                Хм... Това е само твое мнение, нооооо всеки (все още) има право на такова
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X