Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Вчера си закупих 3 агнешки главички (предвид че сме декември и бяха пресни ще да са били овчи) сварени, обезкостени, заляти с лук чесън и червен пипер запържени в масло, сичкото тва в тавичка, отгоре бира и да се запече. Поръсено обилно с магданоз.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Мозъка къде остава в тая рецепта?

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
        Мозъка къде остава в тая рецепта?
        Изядох си го отделно
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Вчера си закупих 3 агнешки главички (предвид че сме декември и бяха пресни ще да са били овчи) сварени, обезкостени, заляти с лук чесън и червен пипер запържени в масло, сичкото тва в тавичка, отгоре бира и да се запече. Поръсено обилно с магданоз.
          Не издевателствай
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Маамустара и мерлуза, зарибен съм (резарибен). Днеска пак. Освен това, на майната си някъде в Надежда ен-та част (на Ломско шосе), попаднах на "насипна" аншоа за 40 лева килото. Истинска, солено-пушена, филета! Взех си (освен мерлузата), 250 гр, това е горе-долу бурканче като за лютеница. Такова количество, нормално е поне 50-60 лева.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Колеги, днес ми донесоха една цяла свинска глава и 4 крачета. Прасето е било малко, около 30 кг, така че главата едва ли е повече от 3 кг. Дайте препоръки какво как
              Знам че стандартно мога да я сваря на пача заедно с крачетата. Но ако имате по-интересни предложения съм склонен да експериментирам. Също така ще ми е интересно да прочета някоя изпробвана рецепта за пача.
              Не е много в тон с постите, ама няма как - ще стане зян до след коледа

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Знам само, че вечерта се сварява, престоява на студ нощес, отсраняваш сутринта маста, топлиш, обезкостяваш и каквато там после- бе селска тъпотия. Чакаме други рецепти
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                  Колеги, днес ми донесоха една цяла свинска глава и 4 крачета. Прасето е било малко, около 30 кг, така че главата едва ли е повече от 3 кг. Дайте препоръки какво как
                  Знам че стандартно мога да я сваря на пача заедно с крачетата. Но ако имате по-интересни предложения съм склонен да експериментирам. Също така ще ми е интересно да прочета някоя изпробвана рецепта за пача.
                  Не е много в тон с постите, ама няма как - ще стане зян до след коледа
                  Не се занимавай с глупости,
                  от главата става страхотна пача !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Свинската глава, варена и обезкостена , заедно със свински черен дроб и свинско месо, всичко сварено и пасирано, сол, черен пипер, малко бахар и индийско орехче. Чудесен домашен пастет. Ще поровя и ако я намеря рецептата, то най-важно беше съотношението, след няколко дни ще ви я представя.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Не се занимавай с глупости,
                      от главата става страхотна пача !
                      Или уши и зурла на скара
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Аз правя доста приятна на вкус сланинка от главата. Ама трябва да се завари малко в тавата дето се топи маста. Ако няма такава тава-във фритюрник със свинска мас, или някоя тенджера, или дълбок тиган.
                        Та:
                        Опърлената и очистена глава се измива, и се вади сланината. На парчета колкото кутия цигари, а дебелината е колкото е пораснала сланината, не я цепя. Аз махам и кожата, че хич не я тача, ама може и с нея. Малко се свива при варенето, но си е въпрос на вкус.
                        Парчетата се заваряват в тавата с маста за 5-10 минути, вадят се и се оставят да се оцедят.
                        Заравят се в сол. Морска, едра, дребна, хималайска, тунизийска, събирана от препикан камък-все тая, солта си е сол, независимо от произхода и, другото са психологични отклонения от здравия разум. Стоят заровени ден-два-три, няма опасност от пресоляване, сланината не може да се пресоли, тя си поема сол колкото е нормално за нашия вкус(за разлика от месото, то поема страшно много сол), и след като се извади от солта се намазава с чеснова паста, и подправки по избор-черен пипер, кимион, червен пипер(сладък или лют), но чесъна е задължителен.
                        Всяко парче се опакова отделно, и желателно да е херметично, защото инак омирисва всичко във фризера.

                        Бон апети.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Или уши и зурла на скара
                          И другото пак на пача.

                          А аз от два месеца още мъча един "виняк" от Румбата, но тоя път с магазинска Царска трушия/туршия.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Аз правя доста приятна на вкус сланинка от главата. Ама трябва да се завари малко в тавата дето се топи маста. Ако няма такава тава-във фритюрник със свинска мас, или някоя тенджера, или дълбок тиган.
                            Та:
                            Опърлената и очистена глава се измива, и се вади сланината. На парчета колкото кутия цигари, а дебелината е колкото е пораснала сланината, не я цепя. Аз махам и кожата, че хич не я тача, ама може и с нея. Малко се свива при варенето, но си е въпрос на вкус.
                            Парчетата се заваряват в тавата с маста за 5-10 минути, вадят се и се оставят да се оцедят.
                            Заравят се в сол. Морска, едра, дребна, хималайска, тунизийска, събирана от препикан камък-все тая, солта си е сол, независимо от произхода и, другото са психологични отклонения от здравия разум. Стоят заровени ден-два-три, няма опасност от пресоляване, сланината не може да се пресоли, тя си поема сол колкото е нормално за нашия вкус(за разлика от месото, то поема страшно много сол), и след като се извади от солта се намазава с чеснова паста, и подправки по избор-черен пипер, кимион, червен пипер(сладък или лют), но чесъна е задължителен.
                            Всяко парче се опакова отделно, и желателно да е херметично, защото инак омирисва всичко във фризера.

                            Бон апети.
                            Сичко друго ми се отяде !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Моята рецепта за пача /която за мен е най хубава/:
                              Свинска глава, две крачета и две уши. Сварява се в теджерата под налягане и още топла се обезкостява и накъсва на дребно.
                              Жената слага сол, черен пипер, чесън, дафинов лист и магданоз. Всичко това в голямата тава, залива се с водата от варенето и се поръсва с червен пипер. За една нощ в детската стая която не се ползва и не се топли, и на сутринта е готова за консумация.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Стига с тая пача, да поговорим за капама.

                                Току-що приготвих мръвете за нещо като капама. Свински гърди, свинско на парчета, кюфтета, телешки суджук сурав (мек е, не е курав), наденица смес и пилешки бутчета. Всичко съм го обърнал силно нагорещен незалепващ тиган и у хладилника. Утре нареждам мръвете в един огромен кален съд, като започвам най-отдолу с гърдичките. След това как дойде, а останалото е кисело зеле. Подправки задължително ронена чубрица и червен пипер, ма сигурно и нещо друго ще метна. Поливам обилно със зелев сок и у фурната, цяла нощ та до обед на Коледа. А да, и малко праз нарязан на едро и дълго.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X