Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Абсолютно тинтири-минтири, а и ебаси жилавия беше.

    М/у другото, ти понеже прокламираш не-яденето на хляб и аз така от една седмица, не ям хляб на вечеря. Обаче благоверната направила един тиквеник и то сега става още по-зле - освен тестото и захар. А сега е сезона. До вчера пък за десерт имаше бисквитена торта с банани и орехи - не моа се запра. Отделно след вечеря си допивам бирата с разни дребни гризини...
    Е то от тия работи не може да се избяга, та за това е добре барем хляб да не се яде, или поне да се намали. Ама "да се намали" не си е работа, или го спираш, или не. Свикнеш ли, няма проблем, щото и яденето, и неяденето на хляб е въпрос на навик.
    Аз го спрях щото реших да се обезсланиня, че в момента съм се обездвижил, та да не почна да се търкалям, и имаше ефект, но от някой месец почнах пак с некви манджи, а те е ясно как се ядат.

    Ако човек през деня хапва нещо на крак, поне вечер може без хляб.
    Ракийка, салатка (може и трушийка/туршийка) и неква мръвка, и сичко е 6. Не е диета, а просто съобразяване.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      ...Давце, ти кво приготви? Нали спомена, че и на теб ти се ядеше нещо бяла риба.
      Ами-и ...продължава да ми се яде.
      За бяла риба стана дума, след като бях питал как да правя есетра. Щот това вече бях взел. Питах за нещо някак с домати, та да лъжа лапетата, че е скумрия консерва от Лидъл - будалите. Така и я направихме (честно - жената де) - домати (един буркан само домати и един лютеница, че си е с подправки), маслини, чер пипер, девисил, бахар, каперси. Сосът го сгъстихме отделно, отделно рибата на фурна до практическа готовност. Накрая заедно (в друг съд, та стопилата се мазнина да не участва) под фолио за около половин час. 24 часа предварително я бях изчистил, осолил (обилно с морска сол) и изстикал десетина лимона.
      Мерлузата предстои, ще взема като ходя за паламуд, за осоляване.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        А, добре сте я барнали с домати, маслини и каперси. Са сетих правил съм подобни с маслини и става добре.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Да отговоря за мен:
          Е па и язе да напиша. Шаран 2 кила маринован една нощ в хладилника с лимонов сок, черен пипер и сол, плънка от лук, праз, чесън, джинджифил, соев сос, моркови, гъби, бяло вино малко ориз за разкош, орехи, стафиди, щипка канела. Запечен с малко зехтин отгоре и с посипка от брашънце. Ами изчезна за 15 минути!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            За който не е опитвал, у бизнес парка правят пазар, та от там взех заешки пастет, от месо и дроб. Току-що го опитах с една питка и една чешка бира, и трябва да ви кажа че ми хареса. Язък, че одеве ядох чорбата без леб, всичко развалих.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              ...
              одеве ядох чорбата без леб
              ...
              В началото е гадно, нали ?!

              Замести го ракия.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Аз супа без хляб много рядко ям, като всъщност хляб май само със супа ям. А вие защо баш със супата се мъчите, яжте пържолите без хляб бре - съвсем естествено е при това.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Я аз да се направа на отворко, за Никулден иде реч. Омръзнало ми е от смрадливи шарани, за се пънеш да готвиш и после изненада. Та затва, кило и нещо лаврак от метро и 2-3 туби калмари. На лаврака сол, риган, лимон, магданоз, бело винце и в намазнено фолио айде във фурната за 40-50 минути. На калмарите се срязва тубата да се отвори и се набраздяват с нож от едната страна на кръст. После на сух тиган по 1-2 минути от двете страни и се нарязват на колелета, щото са се навили, и с риган, балсамов оцеТ и зехтин стават екстра. Може и без лЯб.

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Като се почнА от "гладната" '96-та, години наред се извинявах на всички, че не съм направил риба за 6-ти, с едно прасе, винаги лично направено от мен.
                    Извиненията ми се приемаха въсторжено, дори и от приятели които не съм виждал от година.

                    ... за плънката по-нататък, че сега правя много неща.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Да де, ама ни го свеждаш на осми - нищо, ще знаем за догодина...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Да де, ама ни го свеждаш на осми - нищо, ще знаем за догодина...
                        Споко, нищо не си изпуснал, от както съм стрОшен не съм организирал нищо, че всичко ми минава през ръцете, а и като не ми се пие, не ми се правят сериозни мероприятия.
                        Не съм чак такъв алтруист !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          В началото е гадно, нали ?!

                          Замести го ракия.
                          Бате много отдавна съм ги минавал тия с без леба. Па и тренирах нещо тогава. Та не е като да не знам какво е,днес съм обядвал едно сварено яйце, 100гр сирене и салата, и една лимонада, ма не газирана. Нищо ми няма и мога да продължа, обаче сега ще довърша тиквеника от снощи. Имаме воля!
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Не съм ли ял хляб, значи не съм ял, а съм мезил. Обичам го бял и топъл /много бил вреден/. Като изстине - препечени филийки.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Бате много отдавна съм ги минавал тия с без леба. Па и тренирах нещо тогава. Та не е като да не знам какво е,днес съм обядвал едно сварено яйце, 100гр сирене и салата, и една лимонада, ма не газирана. Нищо ми няма и мога да продължа, обаче сега ще довърша тиквеника от снощи. Имаме воля!
                              Тиквеника не се брОи, па и бОри лошия холестерол.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Начи, на вечеря се почва без леб, апваш една порция, после още една. Може и трета, и преди да ти е прилошало - 5-10 препечени филийки с масло. Накрая се довършваш с нещо сладко и заспиваш блажено пред тиливизора, обещавайки си, че утре няма така

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X