Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Заека го правя пълнен с плънка - ориз, дробчето ако го има и малко гъби. Понякога слагам и бекон на ситно, шунка или някакъв друг колбас. Вече напълнен в тавата, заливам с половин вода/половин бира, фолио отгоре и във фурната все едно пека джолан. По някое време добавям в тавата около заека картофи на едро и допичам.

    Другия начин ми е на порции запечен във тавата.

    Зарекъл съм се да опитам заешка супа.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      А да забравих за дивото зайче, ма то важи и за питомното - по ловджийски, тоест със зеленчуци.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Подбираш му на заека, подходяща по размера тава - да може да си полегне спокойно. Режеш на едро зеленчуци - картофи, един-два моркова, някой и друг резен целина, лук, гъби и зелен домат от туршия. Посоляваш зеленчуците, слагаш предварително осоления заек и ръсиш на богато върху всичко млян кимион. Нарязваш на тънки ивици бекон ( суров и не от този с химиите) и завиваш зайчето акуратно и отвсякъде. Капваш малко водичка, олио и бяло вино и запечатваш тавата с алуминиево фолио. Във фурната на 220 за половин час, после намаляваш на 180 за 2-3 часа. Нататък вече е ясно

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Благодаря за предложенията !
          СЕкакви заигравки с яхнии или нарязване на парчета отпадат, а и по-сложни за приготвяне плънки защото баш сега седенето прав около печката ми е невъзможно.
          Заека е домашен, та мариноване, а и допълнително бекон, не необходимо.
          Карантиите му ги няма, та плънката с тях също отпада. Гъби и още нещо с бяло вино ми харесва като идея, само трябва да измисля "ощенещото".

          Още веднъж, благодаря за идеите !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Благодаря за предложенията !
            СЕкакви заигравки с яхнии или нарязване на парчета отпадат, а и по-сложни за приготвяне плънки защото баш сега седенето прав около печката ми е невъзможно.
            Заека е домашен, та мариноване, а и допълнително бекон, не необходимо.
            Карантиите му ги няма, та плънката с тях също отпада. Гъби и още нещо с бяло вино ми харесва като идея, само трябва да измисля "ощенещото".

            Още веднъж, благодаря за идеите !
            Трябват ти двама-трима приятели,и нищо друго.
            Вярвай ми,само стоиш и гледаш как го приготвят.
            После само ядеш,с наслада!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Трябват ти двама-трима приятели,и нищо друго.
              Вярвай ми,само стоиш и гледаш как го приготвят.
              После само ядеш,с наслада!
              ЦЪ ! Нещата ги приготвям аз, като обикновено другите гледат и си пият.

              Кефи ме правенето на каквото и да било, а не консумирането (му) !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Благодаря за предложенията !
                та мариноване, а и допълнително бекон, не необходимо.
                само трябва да измисля "ощенещото".

                Още веднъж, благодаря за идеите !
                мариноването дори да го пропуснеш, бекона не го пропускай. И на домашния заек месото е сухо при печене, така че послушай колегата по горе. Можеш даже да нарежеш на ситно беконче заедно с гъбите за плънка. С гъбите сложи и масълце, вкуса е много по добър.

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  мариноването дори да го пропуснеш, бекона не го пропускай. И на домашния заек месото е сухо при печене, така че послушай колегата по горе. Можеш даже да нарежеш на ситно беконче заедно с гъбите за плънка. С гъбите сложи и масълце, вкуса е много по добър.
                  Така и ще направя, а ако не намеря бекон който да ми хареса ще сложа малко нарязана сланина.
                  Сега доуточнявам плънката, но като гледам как върви времето, явно ще го почвам утре, въпреки че ми се искаше да го направя тази вечер.

                  По-сериозният въпрос, който си задавам е, какви са подправките за заек ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    200 - 300 гр. гъби, една глава стар лук, ако имаш и зелен една връзка, без това п 4-5 стръка, също. 1 морков , ориз 1 чаша, може и половин още. Зехтин или/и масло , черен пипер, сол, аз бих сложил машерка, стръкче розмарин, или гьозум. Лука и моркова наситно запържваш в тенджерата, добавяш гъбите нарязани и след малко ориза хубаво да се омазни. Тогава слагаш чаша, чаша и половина вода и оставяш на бавен огън да поеме водата, също и мащерката и другите подправки. Не го бъркай и като стане, тогава добавяш солта и черният пипер. Махаш от огъня и го оставяш настрана, през това време хубаво омазваш заека със сол, черен и червен пипер, някои го шпиковат с парченца сланина и чесън. Пълниш, зашиваш, останалата пплънка около него, две чаши вода или приятел казва, че толкова да доравни заека в средата. Фолио и на 180 градуса за около 2 часа, гледаш ако трябва да долееш вода. Накрая за 10.15 минути махаш фолиото и допичаш за ефекта.
                    Заека питомният, е като пилето с бяло месо и понася много добре, мащерката, розмарина и гьозума, но въпрос на вкус. Даже в последно време слагам и някоя стафида при ориза, но пак е въпрос на вкус. Нашето семейство готви основно червени манджи , белият сос е сямо за кюфтета, пиле и подобни фрикасе. Та бих сложил и лъжичка червен пипер в ориза.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Това ми хареса, но мааалко ще го адаптирам по мой вкус.
                      В момента нещо не ми се връзват мащерката и стафидите, но ще го решавам на момента.

                      ... ако пък ситуацията позволи, ще наснимам и опиша точно кво съм направил.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Какво стана с този заек, изяде ли се, друг път ще го бъде ли или йок?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Какво стана с този заек, изяде ли се, друг път ще го бъде ли или йок?
                          За съжаление заека замина в кофата.
                          Аха да го почна, но ми се отвори работа и вместо в хладилника, поради липса на координация, останал в печката.
                          Тъпо, нооо, така било писано.
                          По-натам ще направя заек, че сега съм се заринал с ангажименти и, освен че времето не ми стига, нямам кеф за готвене.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            За съжаление заека замина в кофата.
                            Аха да го почна, но ми се отвори работа и вместо в хладилника, поради липса на координация, останал в печката.
                            Тъпо, нооо, така било писано.
                            По-натам ще направя заек, че сега съм се заринал с ангажименти и, освен че времето не ми стига, нямам кеф за готвене.
                            Строг тъмничен затвор и никаква пощада за такива престъпници .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Строг тъмничен затвор и никаква пощада за такива престъпници .
                              Еее, и мен ме е яд !

                              ... ако беше свинско, нищо нямаше да му стане, ама това веднага се разсмърдя.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Многократно проверена рецепта за домашен заек:
                                Одран акуратно, без глава и без загуби на подкожната мазнинка по него. Накиснат за една вечер, в кофа с оцет и вода. Плънка от ориз, с наситнени дробчета и бъбреци. Пълни се зайо с плънката, зашива се и се слага в средата на тавата. Връзват му се краката- да седи като кравайче. Около него се нарежда кисело зеле с ориз. Пече се на "лека фурна"- поне 6-7 часа. Обмазва се периодично с подправки, насипани в купичка с олио. "Посреща и изпраща" с лекота две семейства гости и всички са сити. И напити!
                                Използването на киселото зеле за "околовръс" върви много и за домашен петел. Помага за облагородяването на сухите меса на тез' животни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X