Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Тя много работи понася (и много рикия пиЙ). По принцип това ми е заготовката, с която започвам приготовлението на готина шопска салата - с прясно печени чушки и хубави домати +/- някоя краставица. Може от същата заготовка да се тръгне към "Салата Перла" с рибки или към лук с маслини, може и хубав вАрен боП да ѝ се нахака и т.н., и т.н.
    Но става и с гол лук ("само дето се пръцка после много" казваше синът ми като беше малък ). Ако добре се смачка лукът - сладнѝ, а не люти и съответно не дразни стомаха повече от съпътстващите червен пипер и ракията.
    Така е, заготовката е такава, а после търпи много импровизации, може и варени картофи, па може и прЪжено мЕсо със сухи люти чушки, демек друсан кенап, само малко чесънец и нещо зелено, и желателно месцето гърди и врат да е, да не е сухо...Тук вече се намесва и червено винце с кебапа, след рикикята със салатките
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Мдам. Вкъщи наставаше битка за чорбата, дето остава след салатата. Знаете я, доматена вода, лук, остатъци сирене, олио, оцет... В осми клас реших, че ще си правя такава чорба и стигнах до лук, червен пипер, олио, оцет. Има и страничен ефект. Ако тръгнеш да режеш лука на ситно, правиш си една инхалация с него и всякаква евентуална хрема няма никакъв шанс. Отваря ти сички чакри тая салата, още докато я правиш. После добавяш малко варени картофи и веяна скумрия (ама само за подправка) и си сигурен, че никой от домашните няма да ти я барне. За съжаление, това става за мезе само на твърди алкохоли, а аз си почитам виното.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Пюрето доматено Сирио на лидъла не е киселак, лука ситно нарязан кромид, сол, малце олио и до него варен, чисто постен бял боб. Топла четвъртинка рен хляб, черен дроб/ кебапчета и ракия. В казармата за командировка ни даваха по голяма кутия консерва ок 3кг пюре, , голяма кутия тахан халва, калъп шипков мармалад от сандъче като за вакса, пак голяма кутия русенско варено и сухари на +10г, нямащи накисване и ядене, квадратни, по-големи от обикн бисквити и корави като....войнишки
        А кладницата нарязана на парчета, не се свива много, запържваш на тих огън с половината предвидено масло, доливаш вода и вариш. После другата половина от маслото с ч пипер и пр мляко, като шкембе. Вярно май кладницата е най- добра за това, май най- се доближава на вкус. Пробвано и с масловка, булка и дори манатарка.
        Последно редактирано от veskov; 17-09-18, 19:43.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          После добавяш малко варени картофи и веяна скумрия (ама само за подправка) и си сигурен, че никой от домашните няма да ти я барне. За съжаление, това става за мезе само на твърди алкохоли, а аз си почитам виното.
          С бира не си ли я пробвал?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Вярно имаше и чиста картофена салата , само с лук. Някъде и кис краставички, от каче.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Вярно имаше и чиста картофена салата , само с лук. Някъде и кис краставички, от каче.
              Не е преддесетоноемврийско, ами е след-. Някой помни ли "Дните на Баварската култура" в края на 90-те в София?
              Не съм присъствал на "основните" културни мероприятия, а само на ония "съпътстващите" - в шатрите, опнати на Жълтия площад на мЕстОто на Мавзолея. Въртят едни джоланчета на газов грил (учудващо хубави ставаха), сипват ти два метра (да, метра) светла и още по-светла бира, в една паница джоланче с един черпак пльосват до джоланчето картофена салата и черпак Sauerkraut (онуй ситно нарязано кисело зеле, ама "полукисело", още не станАло баш)... и... не рачиха да повторят културния обмен нещо, хем нали сме уж роднини с баварците.
              Та затова попитах Тропчо - картофената салата с бира дали я е пробвал.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                На картофената салата слагахме само червен кромид, не много мачкан. И задължително стривахме отгоре суха червена люта чушка, леко запечена преди това. Само с олио, зехтин не става, че замръзва в хладилника като я сложиш да се поохлади. Макар че и топла става. С това що ракия съм изпил като млад не е за вярване.
                А Боголюб не е прав, че рецептата ми е сложна. Португалският сос може да се замени с едно шишенце "Табаско". И трябва да се вземе българско доматено пюре /примерно "Оро"/ защото е гъсто, за разлика от италианските, които са отлични за готвене, но за лютеница не стават - става полутечна.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Не е преддесетоноемврийско, ами е след-. Някой помни ли "Дните на Баварската култура" в края на 90-те в София?
                  Не съм присъствал на "основните" културни мероприятия, а само на ония "съпътстващите" - в шатрите, опнати на Жълтия площад на мЕстОто на Мавзолея. Въртят едни джоланчета на газов грил (учудващо хубави ставаха), сипват ти два метра (да, метра) светла и още по-светла бира, в една паница джоланче с един черпак пльосват до джоланчето картофена салата и черпак Sauerkraut (онуй ситно нарязано кисело зеле, ама "полукисело", още не станАло баш)... и... не рачиха да повторят културния обмен нещо, хем нали сме уж роднини с баварците.
                  Та затова попитах Тропчо - картофената салата с бира дали я е пробвал.
                  Там вярно си беше гот
                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  На картофената салата слагахме само червен кромид, не много мачкан. И задължително стривахме отгоре суха червена люта чушка, леко запечена преди това. Само с олио, зехтин не става, че замръзва в хладилника като я сложиш да се поохлади. Макар че и топла става. С това що ракия съм изпил като млад не е за вярване.
                  А Боголюб не е прав, че рецептата ми е сложна. Португалският сос може да се замени с едно шишенце "Табаско". И трябва да се вземе българско доматено пюре /примерно "Оро"/ защото е гъсто, за разлика от италианските, които са отлични за готвене, но за лютеница не стават - става полутечна.
                  Аз съм за Пири, Табаското почва да доминира с аромата си. В днешно време работим с два чудни соса, огнено люти, от хотферма и една друга, от Лозен.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    И за картофената, и за бобената салата, и за кьополоту, цаката е да се напече олиото, преди да се сипе връз салатата, най-вече върху чесъна или съответно кромида, след което следва яко бъркане за поемане на мазнината...Мен ме гложди въпроса, защо аджеба няма консерви с варен боб, които да струват нещо ? Взимал съм от Франция и Италия, и то по килограм, и то за евро- много стават...Тук не намирам, може да има някъде, но не съм попадал ? Недоварен, безвкусен, а и скъп...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Червен. Бондюел. Скъп. Става.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Жената постоянно купува някакви всякакви фасули - варени консерви. Всъщност, от години не сме правили нещо с фасул от сурово състояние. На мен особено ми харесва един невероятно едър (нашенският Бамбал, ряпа да яде) от Хранкомерс (бе нещо зазатваряха тия).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Мен ме гложди въпроса, защо аджеба няма консерви с варен боб, които да струват нещо ? Взимал съм от Франция и Италия, и то по килограм, и то за евро- много стават...Тук не намирам, може да има някъде, но не съм попадал ? Недоварен, безвкусен, а и скъп...
                          Има някакви, ама най-паче продават разни бабички по сергиЙте на пазарите - в буркани. НякоЙ бабичкиЙ дават и да се опитва от отворен пожертвУван за целта буркан. Трябва просто да се опита.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Жената постоянно купува някакви всякакви фасули - варени консерви. Всъщност, от години не сме правили нещо с фасул от сурово състояние. На мен особено ми харесва един невероятно едър (нашенският Бамбал, ряпа да яде) от Хранкомерс (бе нещо зазатваряха тия).
                            Зазатваряха верно, ама ще погледна...То магазините беха много мизерни и бой от пенсионери непрекъснато, но има и качествени консервирани неща де...

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Има някакви, ама най-паче продават разни бабички по сергиЙте на пазарите - в буркани. НякоЙ бабичкиЙ дават и да се опитва от отворен пожертвУван за целта буркан. Трябва просто да се опита.
                            Де тоя пазар ?

                            Иначе не ми пречи да варя, а особено ми е комична ситуацията с т.нар Смилянски боб...Една другарка беше го варила мнооооого часове наред, след кото беше провела разследване и се оказа, че е китайско менте...А в самия Смилян се добива съвсеееееем ограничено количество боб..Но тръгнеш ли от Бачково нагоре, всичко е смилянски боб по 10 лева килото....
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Кой ще ти прави боб в консерви, при положение, че тук си гледаме боб? Нещо като гювеча, дето се правеше в консервните комбинати. Славянски гювеч няма картофи, ама гювеча за братските арабски републики (БАР- гювеча) е с картошки. Що? Щото ний тъдява си имаме картофи, да турим към консервата, а в БАР си нямат картофи, та им ги слагаме. Сичкото сиган крадеше БАР- гювеч. Славянският го недолюбваха.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Иначе не ми пречи да варя, а особено ми е комична ситуацията с т.нар Смилянски боб...Една другарка беше го варила мнооооого часове наред, след кото беше провела разследване и се оказа, че е китайско менте...А в самия Смилян се добива съвсеееееем ограничено количество боб..Но тръгнеш ли от Бачково нагоре, всичко е смилянски боб по 10 лева килото....
                                Аааа, туй "смилянския боб" отдавна съм го отказал. Само прост български бял ситен боб. Или от село, от мама "шарен"! И си ги варя, никакви консерви не понасям.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X