Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за електроника,оптични кабели,интернет мрежи,сплайс машини OTDR рефлектометри и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вършат работа, но има какво да се желае от тях, при това много. Предпоследният си замина преди около година. Последният още се подвизава на бюрото ми, но като се замисля кога съм го използвал за последно и се чудя какво ли прави там.
    Утре ако не забравя ще го подредя в склада - при вехториите за които трябва да реша дали да продам или да оставя...

    А като сравня тоя ТЕС с едно TTi което се подвизава в съседство до него, и изпадам в умиление...
    За разлика от теса, другото се използва редовно.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      ...трябва да реша дали да продам...
      Точно така съгреших преди време и аз.
      Продадох го а подсъзнателно бях с нагласа аз да платя за да ми се разкара от погледа.
      Подари го докато не е късно

      Враг усраине

      Коментар


      • Е, не са чак толкова зле. Със сигурност превъзхождат не малка част от китайските боклуци които продават масово. Особено откъм разточителност.
        Откъм качество има какво да се желае. Въпреки че не са ползвани много, единият ТЕС е на 3 - 4 бързи ремонта. Не помня за другия.

        Най-големият им проблем е че са правени за отбиване на номера, а не да са удобни за работа. Елементарен бутон "output on / off" нямат...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Темата с тесовете съм забелезАл, че се появява циклично.
          Щом даже аз си спомням за това гаранция няма какво ново да се каже по нея.
          Дори подозирам, че има матрЯл за отделна тема обаче т'ва сакато отроче на соц-индустрията изобщо не заслужава такъв ресурс и дори внимание
          Враг усраине

          Коментар


          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240110_101852.jpg
Прегледи:155
Размер:652.9 КБ
ID:6950823

            Само да отбележа че съм адски доволен от тея клещи резачки....не визирам виха...може и да са книпекс вера и т.н...просто покриват рязане и заголване в едно чисто и точно ,както и с минимално усилие.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Въпреки особената форма която вероятно подпомага заголването на проводник, не са толкова удобни и производителни като хубави заголвачки.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Това са по-скоро резачки тип "универсал".
                Тоест може би една идея по-удобни от класически резачки за жичкаджийски цели.
                Може би е ОК но аз нямам и не съм ползвал такива.

                БТВ на мен не всички заголвачки са ми удобни.
                Този тип например НЕ СА.
                С този обаче съм свикнал и ползвам само такива.
                Вероятно въпрос на навик!
                Враг усраине

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тия от снимката са много удобни . Имам такива от няколко години на Форс .

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Първите, за които казах, че не харесвам би требвало да са ОК за интензивна работа с много кабели и различни сечения но с малки такива.
                  Поне моите не работят хич от 4 квадрата нагоре.
                  Самонастройват се и не ангажират.

                  Другите са по-бавни и трябва да се внимава повече ама аз си ги харесвам повече щото съм мухъл и обикновено на кестреме на всички - идва ми отвътре

              • Освен поне 5 - 6 чифта класически вече работя само с тези два вида резачки . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9e78be12aeccda767c133d07f43b636f.png
Прегледи:131
Размер:221.9 КБ
ID:6950871 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:132
Размер:3.4 КБ
ID:6950872
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Това са по-скоро резачки тип "универсал".
                  Тоест може би една идея по-удобни от класически резачки за жичкаджийски цели.
                  Може би е ОК но аз нямам и не съм ползвал такива.

                  БТВ на мен не всички заголвачки са ми удобни.
                  Този тип например НЕ СА.
                  С този обаче съм свикнал и ползвам само такива.
                  Вероятно въпрос на навик!
                  Ползвам всички заголвачки ,като тип .....тези от горната снимка са много ок,sec.1 е показал неговите и те са подобни.

                  Тея първите двураменните,късат изолацията ,не я режат а дърпат ...едно че среза не е чист, често изолацията се връща и вместо заголено 10 мм става 7 мм примерно

                  Вторите са класически електричарски,там имаш три недостатъка...пак дърпат изолацията,среза е гаден....
                  Ако не си правилно ги натегнал...пренатегнал,оставят един срез върху едножилните жила ,при скрутка ,често там се пука жилото или и да не се пропука,с времето там на среза прегаря медта ....и прекъсва

                  Искат усилие за заголване,често при разпределителни кутии след час работа,не можеш да си разделиш пръстите ,схваща се мускула ...предимство е че с тях въртиш скрутка ....ползвам ги...но не са фаворит,даже ги мразя.
                  Стават само за едножилни ...свт ,мостовак и т.н
                  Многожилни е мъка с тези клещи.

                  ​​​​​
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колегите в производството ползват много интензивно и само от "дърпащите".
                    Само с многожилни проводници се работи тука и явно им вършат работа.
                    "Заприходил" съм и аз няколко ама не ги харесам въпреки, че са чистата аванта.

                    Абе удобство и работа...
                    Някак ми изглежда сбъркана конструкцията на изречение съдържащо двете думи!
                    Работа ако ще да е със сутиен гледам да не барам

                • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2024-01-10-20-49-42-094_com.android.chrome.jpg Прегледи:0 Размер:72.0 КБ ID:6950889
                  ПРеди известно време купих няколко такива,но те са за яки кабели,имат предимство и тея ...но са друга бира
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кабел 5х240 квадрата ги реже без никаква трудност.Хидравлични не съм виждал,но не трябват ....няма смисъл ...виждал съм на батерии подобни ,но ги причислявам към глезотия.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може, на мен отдавна 16 квадрата ми е “бафм@@му и повер0”!
                    С такъв тресчотен механизъм са ножиците за ППН.
                    Като си замисля може да стават и за кабели.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не стават

                • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  БТВ на мен не всички заголвачки са ми удобни.
                  Този тип например НЕ СА.
                  С този обаче съм свикнал и ползвам само такива.
                  Вероятно въпрос на навик!
                  Тия които не са ти удобни, имат няколко подвида. С неподвижни ножове, с подвижни, ножът е с отвор и обхваща изолацията отвсякъде и я прорязва. И сигурно пропуснам някой.
                  Отделно има още няколко вида заголвачки. Сигурно имам 4 или 5 различни и мога да твърдя, че няма универсални които са подходящи за всякаква работа. Едни - за едно. Други - за друго.
                  Иначе и аз често ползвам секачните за зачистване на проводници, но ако трябва да се зачистят повечко, ползвам заголвачките. А няма достатъчно място за хубав захрат на проводника с ръка - също ги ползвам.
                  Дори на моменти се замислям за покупката на машинка за подготовка на проводници и кабели...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240116_160422.jpg
Прегледи:68
Размер:637.1 КБ
ID:6951772

                    Оказа се ,че и колегите искат такива,и дойдоха още няколко от тоя тип...

                    ​​​​
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X