Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за електроника,оптични кабели,интернет мрежи,сплайс машини OTDR рефлектометри и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нищо смущаващо не виждам в работата ,това е уред за полева работа ,не е за лабораторна диагностика.Просто за 60 лв ще имам 3 унитета ...да може жената цяла година да ги пере с дрехите ....
    Рано или късно,и тоя флук ще мине през пералнята,само дето ще е по-болезнено от боли ме к*ра
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Да ама аз виждам.
      Индикирайки потенциал там, където няма с какво ми е полезен?
      Добре де: Има ама е такъв, че няма значение за никой!

      То по тая логика може да си святка на случаен принцип и да го приемем за нормално.
      Щото нали все някъде има фаза, к'во като не е при мен?

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Казвам ти...нищо му няма на уреда.....Постановката ти е различна от реалната

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      То ако мислех, че нещо му има щях да го върна гаранционно.

      Постановката не е чак толкова частен случай но наистина преди няколко дни, като ползвахме чайничЕто не забелязах тези особености.

      Ма реално я да видим с какво това е по-добро от обикновен фазомер?

      Мисля, че е само по-доброто визуализиране и то на светло.
      Оказа се, че този има и зумер - чайника си нямаше или не работеше.

      Абеолютно всичко друго е негатив пред класически “аналогов”!
      Дори безконтактната му работа я намирам за практически безполезна.

      Освен това “олуейс он” не е точно това, което пише!

      Уреда не е винаги активен и готов за експлоатация като мислех, мабаш като фазомер.
      Бутона за тест на батерията всъщност го включва.
      Ако не се направи това преди ползване уреда не реагира на нищо, тоест си е изключен.

      А факта, че показват някакви индуктивно прехвърлени потенциали без никаква практическа стойност направо си им туря граф “Гъша хуйня”.

  • Някаква промяна в реда на чакащите ли е настъпила?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар



    • Ми май няма промяна в реда а само в бройката.
      Мислех да си оставя 2 ама с тия особености на работа или по-скоро неработа ще задържа само един.
      Определено като чайничЕнто по-доле изгубИх фейт у технологията, остана само хейт



      Накратко - останаха 2 броя излишни.
      Нито ще хвърля соц фазомера нито пробните ламБи.
      Пиши на лични каква ти е идеята да си вземеш твоя.
      Както казах може и с КУРиер ама без наложени платежи.
      Паре само у ревулюцята при такъв вариант.

      И още нещо:

      Според фрактурата и моЙте скромни математически способности цената на един "термометър" излиза цели 70 гроша.
      Не знам ко съм сметАл предният път.
      Нема да се учудя ако цените в сайта са им били без ддс, да им го....
      Демек 292*1,2/5 = мабаш седемдесет гроша.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Esper; 26-04-23, 11:18.
      Враг усраине

      Коментар


      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        И.а го и фазомера. За толкоз пари трябва сам да подскочи от масата и да ми посочи (с пръст) къде е фазата.
        П.П
        Не знам защо ама много лошо съм настроен срещу марките...Непрекъснато се дънят - китайците ги убиват.Ползвам един унит но колегата ми даде едно китайско чудо(даже и не знам как се казва) с черен дисплей и бели цифри.Ей казвам ти - всичко мери без да местиш пипките.Противоударен калъф колко пъти го изтървахме не е истина - колко пъти колегата мери омаж то пък имало напрежение...Под белите цифри - има аналогова скала - отчита бързи реакции. Мери капацитет без да сваляш кондера (ама не винаги показанието е реално но ни върши страхотна работа) има всичко - даже и фенерче...
        Направо уби всички останали уреди... Буквално.
        И цената допълнително ме уби (около 50 лв мисля че беше).
        Уникално нещо. Когат флуке муке направи нещо таквоз - обади ми се...

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Цената няма особено значение - първо нито става въпрос за контейнер или дори за пале.
        После сумата е колкото 2 кила и малко кашкавал та да си струва дори коментара.
        Въпросът тук е, че не работи. Поне за мен не работи.

    • Mishomishev - да не ти развалям кефа от новото китайско "чудо" ама този дисплей на слънце не се вижда добре, батерийте ги изяжда бързо пак заради дисплея. Като цяло - аз съм за класиката.
      Измерване безз да местиш ъъъ...квото и да е също си е нож с две остриета, ама ме мързи да пиша...дълго ще стане

      Ноооо...щом ти харесва - ползвай със здраве!
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        Ами наистина ако го пече директно не се вижда - ама то ние не работим на слънце. За батериите не си прав. Вече почти година стана - не са мръднали. По долу ittso е пуснал пост с който съм напълно съгласен. Наистина е точно така за капацитета но нашата тактика е много проста - обхождаме веднага по бързия начин и при нелогични показания вече разпояваме.Спестява страшно много време.
        Освен това има още един фактор - който е много сериозен ама като го кажа и все ми се смеят затова ще премълча..
        Ааааааааа забравих да кажа - много гъзарски изглежда с черен дисплей и бели букви съчетано с релефния калъф. Като го забележи някой и все бърза да го хване или да го разгледа - интересно му е...

    • Фаза и нула в контакта и от другата страна в нищото

      https://youtube.com/shorts/cs55TpQAivg?feature=share

      Фаза в мрежата....нула откачена и оплетена около фазата...в нищото.

      https://youtube.com/shorts/A_VHWHGOyy0?feature=share


      С това ходя в джоба.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230426_201802.jpg
Прегледи:343
Размер:220.1 КБ
ID:6921386
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        Mishomishev - да не ти развалям кефа от новото китайско "чудо" ама този дисплей на слънце не се вижда добре, батерийте ги изяжда бързо пак заради дисплея. Като цяло - аз съм за класиката.
        Измерване безз да местиш ъъъ...квото и да е също си е нож с две остриета, ама ме мързи да пиша...дълго ще стане

        Ноооо...щом ти харесва - ползвай със здраве!
        Методът работи добре, но не винаги и има условности. Например ако има други паралелно свързни кондензатори по платката, вериги в нисък импеданс и т.н.
        Има изисквания и към уреда, и по-конкретно с какъв сигнал прави измерването.
        Но ако се познава уреда - кога как работи, няма проблем и тоя начин е безценен за ориентир.
        Че кондензаторите след разпояване си променят параметрите, и това трае доста време след разпояването.
        И т.н. Да не излизаме прекалено от темата...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Фаза и нула в контакта и от другата страна в нищото

          https://youtube.com/shorts/cs55TpQAivg?feature=share

          Фаза в мрежата....нула откачена и оплетена около фазата...в нищото.

          https://youtube.com/shorts/A_VHWHGOyy0?feature=share


          С това ходя в джоба.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230426_201802.jpg Прегледи:0 Размер:220.1 КБ ID:6921386

          Хубу де, убеди ма да си оставя едно в джобчето.
          Ако не друго поне ще изглеждам по-профи с текъву.
          Не че отдавам значение на това но барем слага още една точка в актива на уреда

          ПС: В демото от първият ти клип, ако зануляването в контакта ти не е свързано - на жълтият проводник щеше да премериш истинска фаза с този уред.

          С фазомер нямаше да покаже нищо, както и трябва да бъде.
          Последно редактирано от Esper; 27-04-23, 03:00.
          Враг усраине

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            На първоя клип по жълтия ,без земя,ще покаже като жълтия във втория.....то постановката е същата.На ден тоя уред го вадя поне 20 пъти... Абсолютно точно мога да кажа къде какво има по свободно пуснат кабел.....
            В табло с редови клеми където фаза и нула са близо....вадя контактния ....Тоя тип уреди за мен са незаменим помощник,и е несравним с контактния ....Всеки си има конкретно място в схемата.

            Между впрочем....на контактния не вярвам.Ползвам го задължително като второ мнение когато се налага.И той е с характер....Нов паркет...дървена стълба....все неща от които зависи моето душевно състояние и комфорт по време на работа.
            Последно редактирано от Roninn; 27-04-23, 06:45.

        • Малко информация за mishomishev - https://www.youtube.com/watch?v=35cBGQ6YN50
          От 3:00 до 3:15 мин е показана консумацията на мултицет с този тип дисплей, около 25мА. За сравнение мога да кажа че прост UNI-T UT39E с класически дисплей, консумира 2.3мА което е десет /10/ пъти разлика Всъщност разликата е по-голяма, защото 39Е работи с две батерии по 1.5волта, а показаният в клипа уред с три батерии по 1.5 волта
          Разбира се ако уреда е купен за украса и показване пред клиентите, то нещата са други.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            Честно казано - не съм му мерил консумация. Тоя ричметър е подобен на моя но дисплея му е друг..мойто е едно с М започва...мантик ли манах ли... абе не съм обръщал внимание. Аналоговата скала е дъгообразна такава...Наистина (мисля че е) работи с 1.5 волта батерии... Вече година не са мръднали. Все ми е тая колко е консумацията при това положение...
            Не правя реклама - уреда работи перфектно и си заработва парите всеки ден.Като в някои дейности е незаменим буквално. Има си име осветен е - труди се наравно с нас т.е приели сме го за другарче.

        • AMG - ча ся разбрах за какво иде реч!
          Тоя "обратен талавизор" като го мерна на квотo и да е все едно червата си виждам.
          И на мултикец и на саатник еднакво потресаЮщ0 изглежда.
          Фешън дрисня далеч от всичко практично.
          Враг усраине

          Коментар


          • Вчера се рових в едно табло.
            Не че ми е беше нужен но тъй като фазомера се оказа под ръка пай го пробвах.
            При изключен автоматичен предпазител на изхода му цепи мрака с индикация на фаза.
            В този случай към този кръг имаше гарантирано включени консуматори, тоест линията не беше отворена.

            Излишно е да казвам, че тествах и с уред и нормален фазомер - и с двата уреда няма нищо.
            Само пробна ламБа немах.

            А се случи веднъж или два пъти да показва коректни неща.

            Не знам защо трябва да се ползва такова нещо като никога не е сигурно че показанието е истинско.
            Единствено и само ако си на високо или пък мериш през изолация.
            И пак - за чий като не е ясно какво мери?

            Баси!

            Не ми е за парите ама мислех, че само метролозите могат да дават подобни предвиждания
            Враг усраине

            Коментар


            • Днес разкапачих едно табло за да тествам маркера. За рисуване не става. Язък. За ел. тестове, бива.
              Забелязах следната особеност - чувствителният елемент не е само "писеца на маркера", но и някаква част от корпуса от бяла пластмаса.
              Ако в таблото има много кабеляк и покрай "непишещата част" на маркера има кабел под напрежение може да задейства детектора.
              Тествах го и с контактор. Независимо дали след него има включен консуматор или няма никакъв товар, ако контакторът е изключен "маркерът" не отчита напрежение.

              Уточнявам, че буквално си играх, и наблюденията ми са повърхностни...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Много условности и специфики за прост фазомер, какъвто се очаква да бъде това чудо.

                В теста дето снимах с клип преди няколко дни нямаше нищо наоколо, просто тестова постановка с един хомо WiFi switch върху маса на терасата!

                Вчерашното тестване наистина беше в табло, което е черво адово от джиц.

                Случаите в които се държи нормално... Вече не помня.

                Ама пак - прекалено много зависимости, каквито обикновен фазомер с глимка просто НЯМА!!!
                Враг усраине

                Коментар


                • Днес всички монтираме 60 лампи...още няма табло и сме на токов кръг осветление на щепсел.....Което значи ключ изключен,фаза няма .,.Обаче на обекта кнауфаджии , ВиК,плочкаджии...някой обърнал щепсела и на всички сини фаза ,независимо от положение на ключ.....Включа го коректно,и след 5 минути някой нещо човъркал и пак на обратно включен.....това ако напишеш бележка не пипай,гарантирам че от 10 човека,8 ще отидат да пипнат.....та без тея фазомери живота ще ни е много тежък и сложен.Нашите работят безотказно точно и вярно.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Като топ дистрибутор на DAHUA,Osram и Legrand ,днес получихме още няколко комплекта подаръци

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230526_170358.jpg Прегледи:0 Размер:265.7 КБ ID:6925068 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230526_170421.jpg Прегледи:0 Размер:202.4 КБ ID:6925069

                    Аз очаквах нов автомобил за тоя оборот...но криза било.

                    А и два професионални FHD монитора....и още нещо пътувало към нас..от Dahua..но пише само награда...да видим!
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230827_202357.jpg
Прегледи:185
Размер:303.8 КБ
ID:6935004

                      И вихата не държат на швпс 3х1.5 под напрежение.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        ай ай ай, ми то всеки кабел винаги има само два края, проверката е висша форма на доверие, аз винаги гледам да проследявам, по бирки, по бананки, маркировки и тн. и за 20 и кусур години 2-3 пъти има няма съм рязал под напрежение без да знам...

                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        То не трябваше да има напрежение,просто съм го забравил включен от
                        едната страна....нося цяла ролка със найлон ,просто съм пробвал уред и съм забравил да го дръпна от разклонителя.При нас редовно се случват ...в месеца веднъж два пъти ....на ден се реже стотици метри....и ние нещем ама ..

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сега вече са комбинирани - резачки + заголвачки.
                        Та всяко зло за добро!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X