Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за електроника,оптични кабели,интернет мрежи,сплайс машини OTDR рефлектометри и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Книпекс,добри клещи,колебая се между горните сини с черно и тези.
    Вчера погледнах какво има на пазара като кримтващи клещи за RJ конектори.
    По принцип тип какъвто са сините от твоят пост са за предпочитане.

    Тоест с челен механизъм за пресовка, той се води, че натиска едновременно и по-равномерно всички пинове.

    Разликата в цената се оказа драстична.

    Книпекс от картинката в поста е около 70лв, челният тип на същата фирма - над 300?!?
    И дори в момента скъпият вариант го няма.

    Аз ползвам някъде от късните ‘90 AMP / Tyco от вторият тип.



    Пак ще си търся нещо точно такова за 2 чифт клещи.
    Ако си намеря същите няма да мисля много над цената.
    Още повече, че имам накрайници (модела е модулен).
    Обаче такива пари и то за книпекс няма да дам!
    Враг усраине

    Коментар


    • #32
      Тея горе са ми непознати ,за RJ 45


      От много време това е незаменимо От 16 до 240 квадрата
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:eng_pl_Cable-press-18T-10-300mm2-6543_1-800x800.jpg Прегледи:0 Размер:75.3 КБ ID:6806541
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Тази кербовка е повече за силовата част. Имам подобна от 4 до 75 квадрата. Не правя трафопостове засега....

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Най много ползваме 185 квадрата и камъка е напукан...ще го сменям.От Другите 25 и 35 квадрата също доста често ...70 квадрата в единични случаи е ползван.Тоя комплект почва от 16 квадрата

    • #33
      Тези са ми от '98 мисля, бяха служебни, после ми ги подариха.
      По-късно ги ребрандираха от AMP на TYCO а в момента не се предлагат.
      Във фарнел има следа но без наличност.
      Страхотен инструмент, неудобство е, че накрайникът е един модул и се сменя за различните конектори - горе в ляво е този за RJ-11.
      Но и това е пренебрежимо неудобство защото аз не си спомням кога за последно съм кримтвал 4 или 6 пинови конектори.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3056e7bc-0abd-4bcb-8842-fa85f8af63a1.jpg Прегледи:0 Размер:173.5 КБ ID:6806547

      Вероятно като имам път през Ташев ще взема от евтините книпекс за бекъп.
      Освен това погледнах пак по-хубавите, не са чак над 300 а са по-скоро 200:

      https://tashev-galving.com/product/0...mm-97-51-12-sb

      И пак няма да дам толкова пари, особено за тази марка и съвсем не за 2, резервен чифт!
      Последно редактирано от Esper; 11-01-22, 08:09.
      Враг усраине

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Може ли снимка на клещите от другата страна? Искам да видя как действат челюстите.

        Имам някакви тайвански купувани преди около 15-на гОдин. Мисля че струваха около 35 лв. Не са много ползвани, имат храпов механизъм. и досега фира не са ми давали, но не съм и кримпвал много бройки кабели....

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Тук има повече снимки на конкретният модел: https://www.amazon.com/Carbon-Steel-.../dp/B073XRLY74

    • #34
      Не ми е ясно какво толкова ги захапахте тези клещи за кримпене.

      ​​​​​​От около 20-22 години имам едни тайвански, не помня вече марката, имаше и кабелна система на пазара от бранда. С тях съм направил хиляди корди в годините, когато си струваше усилието.
      ​​​​​​И все още са ми единствените лични клещи от този тип. Работят си без грешка, а тогава струваха не повече от 20лв.... Та, точно на този инструмент ми е странно, че му се обръща толкова внимание.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Виж снимките в началото на темата.На буксите.

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Бих направил клип за кримтване дори без клещи, с чукче и отвертка.
        Ще работи и работи дори без видео.
        А има инструменти за същото от 20 до 200 примерно.
        Има и по-скъпи.
        Та как точно да резюмираме тая разлика?
        Или разликата в цената на универсални клещи топомастер и факом например?

    • #35
      Същото се отнася за всички клещи.
      Враг усраине

      Коментар


      • #36
        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
        Не ми е ясно какво толкова ги захапахте тези клещи за кримпене.

        ​​​​​​От около 20-22 години имам едни тайвански, не помня вече марката, имаше и кабелна система на пазара от бранда. С тях съм направил хиляди корди в годините, когато си струваше усилието.
        ​​​​​​И все още са ми единствените лични клещи от този тип. Работят си без грешка, а тогава струваха не повече от 20лв.... Та, точно на този инструмент ми е странно, че му се обръща толкова внимание.
        Съществуват скапани клещи за RJ45. Аз имам такива. С определени конектори не натискат докрай пин 3, с други натискат всички. Вървят комплект с плоска тънка отвертка
        Ако правиш повече от 5 кримпвания в годината могат да ти скъсат нервите, но аз не правя.

        Имат си и сериозни предимства.


        Коментар


        • #37
          Скоро попаднах на едни,които след кримпване,вадят осмия пин някакси от буксата.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Kaква е причината?

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Захапва на криво,и последния зъб вместо отгоре равно по цялата площ на пластинката,влиза между нея и канала,и на освобождаване излиза с нея

        • #38
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Скоро попаднах на едни,които след кримпване,вадят осмия пин някакси от буксата.
          Той и без това е някаква боржоазна лигня та ако се ограничава само с него за някои хора са си направо работещи

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Истинско, напълно стандартно ПОЕ от микротик има само при гигабитовите им устройства. Защото има 100мегабитови, които си работят на 802.3at/af, но работят и на нестандартното им 9-28 волта по свободните на 100 чифтове. Хитро, но за тестове не стават.


          По интересно на публиката (и на мен) би било, ако ти се играе и вандализираш 30-40 метра парче утп и гледаш кое устройство доколко ще познае къде има проблем по кабела.


          Вчера си поиграх малко около това но нямам време сега да пиша.
          Тествах с 3 различни сапунерки на микротик, що се отнася до измерване на дължина съм впечатлен.
          То е естествено след като до съвсем скоро не подозирах, че изобщо имат такава функция.
          И доста незадоволително към откриване на аномалии.

          Тестерът се справи значително по-добре във всичко, което също едва ли би било изненада за някого.
          Все пай е оправен за конкретна цел докато на микротик това му е далеч от основното предназначението.

          Сега нямам време да пиша много подробно но предвид горните неща тази функция на Router Board не е съвсем безполезна.
          Но тестера си тежи на мястото, колкото и да не е профи инструмент точно този.
          Мнението ми е че си заслужава 150$!
          Враг усраине

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Между другото няма защо да си правя труда - тук каката го е направила вече:

            https://www.youtube.com/watch?v=SQPjwnzE860

            На EN e, английският и е по-трогателен и от моят но важното е, че се разбира

        • #39
          И понеже стана въпрос за "мрежарски" клещи ТЕЗИ са за предпочитане пред по-евтиният книпекс.
          Цената е почти същата, начинът за кримтване е челен, което винаги е за предпочитане.
          И се обзалагам, че няма да вади пинове

          Само да си намеря път до Ташев и съм забърсал точно такива.

          Враг усраине

          Коментар


          • #40
            A cat 7 с какви клещи и букси кримпвате другари мрежари?
            Аз от бай Китаец си поръчах миналата година подобно клещи. Сат.7 се кримпват с други букси, без езиче като сат.5-6. Ще потърся снимки.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00001.png
Прегледи:244
Размер:365.7 КБ
ID:6807326

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00002.png
Прегледи:225
Размер:415.2 КБ
ID:6807327
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Да не би да става дума кат. 7 с металния шилд около буксата (GG45)? И за кое езиче става дума?

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Мрежарите да кажат, аз не съм такъв.
              И не съм работил с такава категория кабели.

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              да с метален екран, следващия пост снимки,

              абе то и аз не съм мрежар, ама кой да тегли кабИлитИ? че и да ги набоде по местата им...

          • #41
            Ето я буксата, кримпва се с черните клещи по-горе. Използва се водач, понеже дебелината на жилата и изолацията е по-голяма от кат. 5-6...

            Хмм, не знам само на мен ли ми се струва така, но на първата и втората снимки, жилата във водача са подредени неправилно, или снимката е завъртяна огледално ляво/дясно....А може и на фотографа така му е харесАло повече, как изглежда снимката....

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00003.png Прегледи:0 Размер:148.0 КБ ID:6807367

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00004.png Прегледи:0 Размер:185.5 КБ ID:6807365

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00005.png Прегледи:0 Размер:180.4 КБ ID:6807366
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Кримпвал съм поне 20-30 кабела, може и повече да са, че не съм ги броил.
              Самото кримпване с правилния инструмент не е кой знае какво. Просто порядъкът на действията е почти същия. Кримпва се и металния екран за изолацията на кабела, в контакт с ширмовката,

              Най-важно и критично се оказа - гладкото срязване на жилата, след като се наредят във водача. Ако се режат с тъпи секачки, изолацията се сдъвква малко преди да се среже напълно, и след това при вкарването на жилата заедно с водача в буксата - почти винаги едно или няколко от жилата запрятат, и не влизат по местата си. И трябват поне няколко опита. Аз ползвам едни универсални ножици, с дебели остриета. Режат гладко, и без сдъвкване, или завличане. Секачките понеже са острие срещу острие, понякога дъвчат изолацията. Особено ако са поизносени, и много ползвани.

              Клещите при бай Китаец струваха около 35 кинта миналото лято. Сега гледам и тук уж на подобна цена. Ако имаш малко работа по кабели кат.7 ще се изплатят за едно-две ползвания. При нас служебни ще се купят незнайно в коя година след приемането на РМ поръчката. Та затова се самообслужих сам. То и 3/4 от инструмента ми е личен, а не служебен....

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Вчера колегата ми обърна внимание, че двете двойки в UTP кабел са усукани по различен начин.
              Дори при cat 5.
              Това във връзка че било допустимо да има някаква разлика в дължитата при измерване.
              Никога не съм обръщал внимание на това но ми демонстрира като свали ~10см от изолацията на едно парче.

              И вярно стъпката на навиване е различна?!?

              А такива конектори с водач, тоест от 2 части са ми попадали преди доста години.
              Явно са били за кабел от по-висока категория и жила с по-голямо сечение.
              Интерено че не бяха екранирани, което май не е задължително условие.
              Спомням си че колегите не ги харесваха защото с тях се работеше по-трудно.
              Иначе беше технически възможно да се кримтват с обикновени клещи.

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Различната стъпка при усукване на жилата съм го забелязал отдавна и при сат. 5 и нагоре. Много кабели съм зачиствал и кримпвал, или за изваждане на жилата. И четирите чифта (усукани двойки) са усукани с различна стъпка. Иначе са си като при обикновен телефонен кабел за сат 5. имам предвид.

          • #42
            Cat 7 слагам само с кейстоун ако правилно го пиша...там клещи не се ползват...буксите RJ45 са метални със едни опашки издължени и като ги набодеш в компютъра ,не можеш да разбереш кво е туй...
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              дай някаква снимка...

            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              На един от обектите ще ходя вторник сряда и ще снимам

          • #43
            Снощи до 21 часа приключихме вифи мрежа в едно общинско здание....UNIFI LR със PoE и микротик за нат ....
            Обаче ми беше толкова напечено,че не се сетих да видя тая функциа за кабелите
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #44
              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Cat 7 слагам само с кейстоун ако правилно го пиша...
              Ами не е много правилно. Кийстоун име е производител. Написал си нещо като: копирам си документите на Ксерокс.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • mdim
                mdim коментира
                Редактиране на коментар
                Прав си, но е доста поулярно. Май най-правилното, което съм срещал е RJ45 инсърт. Ама и то си е малко кат' "онуй женското дет са пъха буксата за интернета"

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Да, или като “Купих си жипка”.
                Инсърт наистина май е поправилно…

            • #45
              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              ...
              Само да си намеря път до Ташев и съм забърсал точно такива.
              Днес си намерих.

              Колкото и да съм свикнал с моите винтиж АMP и да хейтя модерните лигни няма да си кривя душата.
              Тези изглеждат доста по-удобни и практични, нищо, че дори не съм заголил нищо с тях.
              Имат и повече пластмаса по механизма, старите май изобщо нямат.

              И въпреки всичко дават усещане за масивен и прецизен инструмент.
              Точка за словенците, не че това ми е първият инструмент от тази марка!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unior_strip.jpg
Прегледи:233
Размер:658.2 КБ
ID:6809666
              Враг усраине

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X