Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Не ти е за това думата. Откак си започнал тази тема, ти все се напъваш да сведеш въпроса най-вече до това колко градуса/процента е един или друг наклон, а пък един куп други хора се опитваме да поясним, че величината на един наклон е само един от много фактори, които имат значение.
    П.П. Да не би да се оказа, че тръгването от място на по-стръмен баир не е чак толкова лесно. Даже за една Нива.
    Май тая работа не е като оная ...
    Май не си прочел заглавието - ЗАБАВЛЕНИЕ .
    Аз се забавлявам - а ти - не знам - все търсиш под вола теле.
    И това дали ще измеря един наклон - какво общо има с това - дали ще го изкача или не?
    Ако още не си разбрал - АЗ СЕ ЗАБАВЛЯВАМ - както ,ако отида за риба или на излет до хижа.
    И твоите професионални коментари - са приятни и забавни ...
    И да - тая работа не е като оная ( коя имаш пред вид ) - защото моят мозък мисли по-различно от твоя ......усмивките са в моя полза ....
    Ако няма какво да добавиш по темата - да спрем да спамим , а ?
    Последно редактирано от bgbul; 17-08-09, 09:31.

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Ето още малко забавления по наклони .

      http://vbox7.com/play:bd7f9296
      http://vbox7.com/play:244ea806
      http://vbox7.com/play:0b9f7354
      http://vbox7.com/play:73af07d7
      http://vbox7.com/play:098fa896

      Благодаря на Колегата Красимир Начев за споделените приятни мигове и терени . Беше много забавно и приятно !
      Терените до Житница са много приятни . Който и да ги посети - ще остане с добри впечатления и много приятни спомени .
      Поздрави на всички , които обичат да се забавляват със своите 4х4 машини .
      Успех !

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Ето още малко забавления по наклони .

        http://vbox7.com/play:bd7f9296
        http://vbox7.com/play:244ea806
        http://vbox7.com/play:0b9f7354
        http://vbox7.com/play:73af07d7
        http://vbox7.com/play:098fa896

        Благодаря на Колегата Красимир Начев за споделените приятни мигове и терени . Беше много забавно и приятно !
        Терените до Житница са много приятни . Който и да ги посети - ще остане с добри впечатления и много приятни спомени .
        Поздрави на всички , които обичат да се забавляват със своите 4х4 машини .
        Успех !
        Нещо немога да го схвана това със забавлението и наклоните.Кои се забавлява и за коя сметка-кибиците ли чакащи с нетърпение някои да се пребие и да злорадстват или хората обичащи природата,обикаляики по-малкото проходими(и не осраните вече места) кадето да се видят със сродни хора,па да хапнат пиинат и поприказват.Визираики последното клипче,късметлия беше -и нещастни... хората наоколо снимащи и забавляващи се офффф роудери
        Емил-00356 99872043-Малта
        Defender-90

        Коментар


        • До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
          Нещо немога да го схвана това със забавлението и наклоните.Кои се забавлява и за коя сметка-кибиците ли чакащи с нетърпение някои да се пребие и да злорадстват или хората обичащи природата,обикаляики по-малкото проходими(и не осраните вече места) кадето да се видят със сродни хора,па да хапнат пиинат и поприказват.Визираики последното клипче,късметлия беше -и нещастни... хората наоколо снимащи и забавляващи се офффф роудери

          Aз подкрепям колегата бгбул в идеята му за наклноите,но не точно по начина по който е тръгнал той. Смятам,че не е правилният начин за наименование „забавление“. За забавление трябва да се направи едно трасе,което се поддържа,прави се по-трудно и тн. А не да се кара по горите за забавление. Вярно е,че поне 50% от хората тук карат офф-роуд за кеф,но и за някаква кауза (ЛР клуб,например). За това начинание обаче трябват много пари,а няма откъде да се вземат. Затова най-добре ще е който намери/знае хубави места,да ги пуска като предложение за групова разходка (като последните видеа на колегата). Глупаво и опасно е да се кара сам. И малките наклони могат да бъдат коварни,както видяхме по-нагоре в темата.

          Живот и здраве.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Вярно е,че поне 50% от хората тук карат офф-роуд за кеф,но и за някаква кауза (ЛР клуб,например). За това начинание обаче трябват много пари,а няма откъде да се вземат.

            Ами ас карам за кеф и за тази кауза,А последното изречение е и отговора.
            Емил-00356 99872043-Малта
            Defender-90

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              данните са му отлични, а и тоя е бая подготвен.
              Обаче втората част на изречението, може да означава, че първата част е отишла на кино
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                Нещо немога да го схвана това със забавлението и наклоните.Кои се забавлява и за коя сметка-кибиците ли чакащи с нетърпение някои да се пребие и да злорадстват или хората обичащи природата,обикаляики по-малкото проходими(и не осраните вече места) кадето да се видят със сродни хора,па да хапнат пиинат и поприказват.Визираики последното клипче,късметлия беше -и нещастни... хората наоколо снимащи и забавляващи се офффф роудери
                Заблуда е опасността от вдигането на задната гума .Случва се по-често от колкото ми се иска ..... но нали това е адреналина .
                А аз наистина се забавлявам с такива разходки ..... не на шега .
                И има моменти в които изтръпвам ....... и гърба е постоянно мокър ( много мокър ) ..... но нали това е целта .
                И да - прав си - смятам се за късметлия . Винаги така съм се чувствал ...... не знам защо ? ( а може и да знам ...)
                Снимащият - е моят син ( Светлин ) - не е нещастен - попитах го .
                Останалите колеги - също не са нещастни - повярвай ми . Усмихнати са. Забавлявахме се .....и риска си беше премерен ( този ден ) .
                Дано винаги е така !

                Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                Вярно е,че поне 50% от хората тук карат офф-роуд за кеф,но и за някаква кауза (ЛР клуб,например). За това начинание обаче трябват много пари,а няма откъде да се вземат.

                Ами ас карам за кеф и за тази кауза,А последното изречение е и отговора.
                Чак сега виждам кой пише - знам как се забавлявате в Малта. Яко ....
                Като разхлеждах предпазителите ( отдолу ) на Дефендъра - ми става ясно как ги натоварвате там . Поздрави !
                Тук ( около мен ) е скромно - но пак е весело . И с по-скромни джипове емоциите са силни .
                Може би не е ясно , но - има хора ( като мен ) които с ходене по черни пътища си изкарват прехраната . И това ( малко наклони ) ги смятам за нормално и ежедневие . Има риск ..... но и на тротоара пеша има риск .
                За това - нека се усмихваме и не се дракаме .
                Всеки да приема другия и неговите емоции за нормални . Само толкова.
                Само така има смисъл да сме Колеги !

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Заблуда е опасността от вдигането на задната гума ..................................................................... .....и риска си беше премерен ( този ден ) .
                  Това сигурно е някаква шега?
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Заблуда е опасността от вдигането на задната гума ...

                    На това много на място ще е повторение на отговора на Явор.

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    Доста излишни и неверни неща написа по темата, и това е поредното!!


                    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                    ... Вярно е,че поне 50% от хората тук карат офф-роуд за кеф,но и за някаква кауза ...
                    Това пък откъде го измисли?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Следа я темата отначало и е хубаво да се знаят интересните места за качване за което го адмирирам колегата че я започна, а и явно си се забавлява другите да му се връзват и да му обясняват колко не е прав. Все пак оффроуда си ни е хоби и забавление и не трябва да се взимаме чак толкова насериозно, който е изтървал отдавна идеята жалко за него.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        На това много на място ще е повторение на отговора на Явор.
                        Всеки има право на мнение - аз също .
                        Никога не съм казвал , че говоря САМО верни неща . За мен са верни , за теб не са ..... никой не убеждавам в моите забавления . Само ги споделям .
                        На това "опасно " място - колата се наклонява и вдига гума - не заради силен страничен наклон - а заради силен наклон НАПРЕД.
                        Жалко , че трябва точно на теб да обяснявам - но - какво да се прави - аз се забавлявам с умерен риск ( преценен ) - анализите на опасността и правилното превземане на наклони оставям на теб - ти си учителя и майстора - ПРИЗНАВАМ .
                        То според учените - "пчелата не може да лети " - ама ядем мед .....
                        За това , моля - по-малко укори и повече усмивки за преживяванията на колеги - приятни и забавни .

                        http://vbox7.com/play:10b75e82 - ето и цялото спиране - дали съм луд или познавам добре колата си - прецени сам . Спрях за да подготвя уреда за измерване ( моят син ме познава - той дори коментира ).
                        За това - щом казвам , че не е било опасно - значи е така .За мен .
                        http://vbox7.com/play:dd3d0d48 - тук вече слизам за да измеря наклона . Бронята НЕ е опряла на дъното - това ми беше интересно .
                        Наклона е около 35 градуса , но горе не можех да слезна от колата - иначе там може да е с един -два градуса повече - но това не е важно .
                        http://vbox7.com/play:27bd4b53 - така се придвижвахме до другият склон .
                        http://vbox7.com/play:004055cc - тук Тойотата демонстрира мускули и мощ . Приятна гледка .
                        Въобще с удоволствие ще отида отново на тези места с тези колеги .
                        Още веднъж Благодаря на Колегите от Житница !

                        Ето и на връщане - пак веселба на прословутата могила до Труд - точно тук Друкман го качи с Мерцедеса - но за жалост - Нивата ляга по корем и толкова ( до там ) .А може защото е много сухо , може защото са станали коловози и гърбица горе .....все едно - весело беше !
                        http://vbox7.com/play:a12b3514 - наклон 38 . Прахоляк като в Бейрут - после не мога да го извадя от купето ....
                        Последно редактирано от bgbul; 17-08-09, 21:18.

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Всеки има право на мнение - аз също .
                          Никога не съм казвал , че говоря САМО верни неща . За мен са верни , за теб не са ..... никой не убеждавам в моите забавления . Само ги споделям .
                          На това "опасно" място - колата се наклонява и вдига гума - не заради силен страничен наклон - а заради силен наклон НАПРЕД.
                          Жалко , че трябва точно на теб да обяснявам ...
                          Наклон напред, тежестта е пренесена на предния мост, задницата олеква и започва да се повдига. Шофиращият натиска спирачка вместо газ и ...

                          http://www.youtube.com/watch?v=AZsJxIKBEmE

                          http://www.youtube.com/watch?v=Y58n6...eature=related

                          П.П. Главата и колата са си твои и нямам никакви намерения да ти преча, ако искаш да ги строшиш. Виж, разпространяването на опасни глупости е друга работа ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Наклон напред, тежестта е пренесена на предния мост, задницата олеква и започва да се повдига. Шофиращият натиска спирачка вместо газ и ...
                            П.П. Главата и колата са си твои и нямам никакви намерения да ти преча, ако искаш да ги строшиш. Виж, разпространяването на опасни глупости е друга работа ...
                            И двата примера са грешни - учителю!
                            Първият - колата е повдигана и центъра на тежеста е високо . Това е много красиво и опасно ( според мен и глупаво ) - ама кой съм аз ....?
                            Вторият пример - имаме инерция и подскоци ( опасно съчетание )
                            Ако ТИ си толкова смел - натисни ГАЗ - както препоръчваш ...... ама и това е глупост - не по различна от скок на спирачката ...ама кой съм аз ....?
                            Единствено ниска предавка можеше да го спаси или спирачката на импулси ( в съчетание с правилен волан - той замръзна ) - ама това е аматьорско изказване - не го вземайте на вътре ....
                            Много прилича на моето положение - ама прилича ....
                            Благодаря - че ми позволи да си троша главата ( много колегиално изказване и пожелание ). Не ти пожелавам " да ти се връща ".
                            Аз желая доброто на всеки .
                            За един "глупости " - за друг - нормални неща .
                            Ако кажеш - да спра да пиша - просто кажи .
                            Най-добре - да пратиш нови наклони дето си се забавлявал .....по приятно ще е .
                            Извинявай - спора не ми е по сърце . Ти си по-добър !

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              И двата примера са грешни - учителю!
                              Първият - колата е повдигана и центъра на тежеста е високо . Това е много красиво и опасно ( според мен и глупаво ) - ама кой съм аз ....?
                              Вторият пример - имаме инерция и подскоци ( опасно съчетание )
                              Ако ТИ си толкова смел - натисни ГАЗ - както препоръчваш ...... ама и това е глупост - не по различна от скок на спирачката ...ама кой съм аз ....?
                              Единствено ниска предавка можеше да го спаси или спирачката на импулси ( в съчетание с правилен волан - той замръзна ) - ама това е аматьорско изказване - не го вземайте на вътре ....
                              Много прилича на моето положение - ама прилича ....
                              Благодаря - че ми позволи да си троша главата ( много колегиално изказване и пожелание ). Не ти пожелавам " да ти се връща ".
                              Аз желая доброто на всеки .
                              За един "глупости " - за друг - нормални неща .
                              Нищо не съм ти пожелал! Само ти казах, че нямам намерение да ти преча, ако ти смяташ лично да осъществяваш собствените си теории. Сега пък да нямаш претенции що не искам да ти преча да си трошиш главата?

                              А иначе да, натискам газта, въпреки инстинктивното желание да набиеш спирачката. Не че съм толкова смел.

                              Правя го, защото следвам съветите и видяното от хора, които са се доказали извън пътя.
                              Затова и бих препоръчал на хората без опит, които четат това, да слушат аудиото (и по-точно командите по радиото) от това и това видео, а твоите приказки да си пуснат покрай ушите.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Нищо не съм ти пожелал! Само ти казах, че нямам намерение да ти преча, ако ти смяташ лично да осъществяваш собствените си теории. Сега пък да нямаш претенции що не искам да ти преча да си трошиш главата?

                                А иначе да, натискам газта, въпреки инстинктивното желание да набиеш спирачката. Не че съм толкова смел.

                                Правя го, защото следвам съветите и видяното от хора, които са се доказали извън пътя.
                                Затова и бих препоръчал на хората без опит, които четат това, да слушат аудиото (и по-точно командите по радиото) от това и това видео, а твоите приказки да си пуснат покрай ушите.
                                Обичаш да си учител - похвално. Браво !
                                Но тази тема е за наклони и цифри . Поне така изглежда - а ти само я превръщаш в училище за пораснали .
                                Мисля , че е време да спреш .
                                Остави хората да се забавляват и страхуват на спокойствие - моля те !
                                Пусни една тема "как да правим това и онова " - там ще ти стана ученик
                                И като завърша курса при теб - ще се кача отново на 4х4 .
                                Приятна и ползотворна !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X