Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Големите наклони - снимки и цифри

    Хайде да укротим спора и да изясним въпроса за стръмността на баирчето над Бистрица.

    Баира в нормалната си част е 25 градуса, а в последните метри е 33 градуса. За тези цифри твърдя, че са доста точни, защото съм го качвал специално за да го измеря. На качване гледах по показанията на креномера, което не е много точно (а и беше преди да му допълня течността), но на слизане спрях на най-стръмното и измерих с iHandy Level на айфона. Повече от 33 градуса не показа.

    Качвано на 01.01.2010 г. с дълго Паджеро и 5 човека вътре. Въпреки, че беше малко роснало и леко разкаляно, проблем с качването не е имало. По-интересно беше при спускането .

    Ето и клипче за онагледяване. Оставил съм оригиналния звук с коментарите и бисерите на пасажерите .

    Последно редактирано от Димитър Желязков; 31-08-11, 11:01. Причина: правописна грешка
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • От: Големите наклони - снимки и цифри

      Лапещака е много прав

      "егаси скучното, тва не е екстремно"
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Големите наклони - снимки и цифри

        Благодаря Митко. Вече знам, че повече от 33 градуса странично не бива да заставам с нивата при сегашната и височина. Иначе пролетта при същите условия го качих на 1-ва бавна на 2000 оборота без да прибоксувам, но ето на сега нещо ми се опъна и замалко да стане белята.


        Да попитам колегите от централна България - някой качвал ли се е на вр. Саръяр над Горно Изворово с джип, за ендуристите знам че се качват, и откъде.
        Александър

        Коментар


        • От: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          Хайде да укротим спора и да изясним въпроса за стръмността на баирчето над Бистрица.
          Мите, с тоя клип и репликите на детето, уби интригата в последните страници на тая тема! Трий клипа, сменяй екипажа, кажи им предварително кога да викат и да цъкат и отивай пак...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • От: Големите наклони - снимки и цифри

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Мите, с тоя клип и репликите на детето, уби интригата в последните страници на тая тема! Трий клипа, сменяй екипажа, кажи им предварително кога да викат и да цъкат и отивай пак...


            Гена, само да започнат дъждовете, качвам артистите, взимаме новия сценарий и отиваме да снимаме филма отново .
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • От: Големите наклони - снимки и цифри












              Eто ви "леки "наклончета!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                ... Вече знам, че повече от 33 градуса странично не бива да заставам с нивата при сегашната и височина. ...
                И как ще познаеш кога са 33 градусите? По баирите няма табелки с т.т. данните им.

                Що се занимавате с теоретични глупости?!? Цифричките, дето ги дават по наръчниците и рекламните брошури, ги смятат като наклоняват колата в статично положение, с 4-те колела стъпили на равна повърхност. Това има много малко общо с реалността. На живо може да минеш без да се обърнеш и през по-голям от пределно допустимия наклон, а може и да се търкаляш на доста по-малък от него. Един камък, една гънчица на терена, едно подхлъзване може да са достатъчни за това ...

                По принцип избягвай да заставаш странично на по-големи наклони, без значение, че може и да са по-малки от теоретичния лимит!
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-09-11, 08:50.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Големите наклони - снимки и цифри

                  Чавдаре, аз не съвсем на сериозно го казах това с градусите, ама както и да е. Просто ми беше любопитно, какво да направим, математик съм по природа. Иначе е ясно, че и малките камъчето обръщат каруцата...

                  П.П. Гробаря тотално кърти с черния пушек отгоре. Респект и ако те спират катаджиите им казвай, че си ТИР.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Големите наклони - снимки и цифри




                    ето тук се вижда как най отгоре има издатина която буквално спира джипа,наклона е много голям и ако леко бях кривнал настрани щеше да има кълбета!Всичко е мн.относително!Зависи от ъгъла на атака на наклона и от шофьора -колко му стиска!


                    Полицаите са ми фенове.За сега докато се кефят какво минава и чао......
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      ... На Бяла черква проблема е , че изкачването е дъъълго и много джипове (коли въобще не опитват) горе са "завряли".

                      Ей, много те е наплашило това баирче. Дъъълго, дъъълго, колко да е дъъълго ?!? Малко над 800 м. Под 3 минути с лежерна разходкаджийска скорост от около 20 км/ч.




                      Ако на някой му кипва чайника, да вземе да си оправи охладителната система.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Големите наклони - снимки и цифри

                        Много приятно клипче..........поздравления!
                        Другото от поста.... си е твое мнение. Защо да го оспорвам........
                        Уважавам чуждото мнение.

                        Коментар


                        • От: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ... Другото от поста.... си е твое мнение. Защо да го оспорвам........
                          В същност, другото е констатация на факти. И да искаш, с GPS-а ще ти е трудно да спориш ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ей, много те е наплашило това баирче.
                            Дъъълго, дъъълго, колко да е дъъълго ?!? Малко над 800 м. Под 3 минути с лежерна разходкаджийска скорост от около 20 км/ч
                            Фактите са ясни. На мен и градусите са ми ясни . От ляво на къщичката където сте минали е 23 -24 градуса.
                            От дясно на къщичката е 27-28 градуса. Нищо фрапиращо.....
                            Просто не искам да оспорвам колко ме е наплашил този терен. Какво да се прави .... живот.
                            Кой е снимал това клипче ?
                            Темата върви в точната посока - певземане на наклони , снимки, кипове и удоволствие . Приятно !
                            Нали за това сме в този форум - да споделяме приятните емоции - така стават още по приятни и да споделяме проблемите - така стават по-малки.
                            Успех по наклоните на всички !

                            Коментар


                            • От: Големите наклони - снимки и цифри

                              Баира над Бистрица не е кой знае какво, но не е за подценяване !Качвал съм го няколко пъти, дори веднъж и на мноого лек дъждец,но не беше разлигавено още
                              Но едно от местата, които ми вдъхват респект това е банята на Гниляне! Там от всички страни почти има доста стръмни баири, по които съм се изкачвал и спускал като шейна ...Особено качването дето се търкаля Камен със Самурая на времето ... Първото изкачване завършва с праг и скок след това и после се молиш на Господ като си дал цялата газ примерно ... Това местенце е доста интересно и много технично ... !
                              Другото интересно място е изкачването в Железница, дето има просека нагоре, над асфалтовия път! Мисля, че и там му викаха банята
                              sigpic УАЗ-452

                              Коментар


                              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от JC_Явор Преглед на мнение
                                ... Другото интересно място е изкачването в Железница, дето има просека нагоре, над асфалтовия път! Мисля, че и там му викаха банята
                                Интересно е. Ама си трябва много мотор за там. Хем е стръмно, хем стартът е от място, без мегдан за засилка.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X