Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Миналата година примерно, това с което се качих има лсд
    Сухо беше, ма тая седмиця не е било влажно със сигурност

    ПП За предното при баири не си съвсем прав.

    ППП Оставете го тоя блокаж - той не е панацея. Слагат го по жипките за да ги продават на балами. Реалните места където с него може а без него не от редовия шофер не се виждат.
    Бе да те поправя малко.Блокажа си е блокаж при всяко изкачване в което има примерно дупки или коловози блокажа ти дава предимство да не се изсилваш през тях стига да имаш мощност!
    По въпрос за този от който скачат с парапланери с подходящи гуми и сухо време може би е възможно да се качи на задно ако колата е с добър мотор и задкормилно у-во защо пък не!
    Вико самурай тва го неумее пробвали сме се.Слабичко му е агрегатчето.Разни мерцедеси и нисани сигорно ще могат.
    Според мен наклона е опасен когато човек сам усети че за лично него е опасен да се премине или пробва и ако може да бъде заобиколен е по-добре отколкото да се пробва и да стане инцидент.
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • От: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Ами то обикновено при такива наклони до голяма степен тежестта пада върху задният мост - т.е. основно на задно се движиш.
      Ти кога и при какви условия го качи на задно и не си ли случайно с блокаж на задният мост?
      А пък аз се качих там с леката ми кола,щото друга немам и то без всякакви такива работи дето ги изброявате,като вътре в нея единствения лост е скоростен,дори и ръчна немам! Така че там важни са не разните му уреди а сачмите от отсамната страна на волана! А има и още една лека кола дето тогава се качи до горе! А аз разлика от него дори и бавни немам,та голям баир там има ама не този а зад него!
      Последно редактирано от suzuki team; 29-08-11, 01:51.
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
        А пък аз се качих там с леката ми кола,щото друга немам и то без всякакви такива работи дето ги изброявате,като вътре в нея единствения лост е скоростен,дори и ръчна немам! Така че там важни са не разните му уреди а сачмите от отсамната страна на волана! А има и още една лека кола дето тогава се качи до горе! А аз разлика от него дори и бавни немам,та голям баир там има ама не този а зад него!
        Не съм ходил на този наклон..........но ако се качва с лека кола... за какво говорим.....?
        Не се бъзикайте.....
        Колега - каква ти е леката кола да си търся такава......?

        Коментар


        • От: Големите наклони - снимки и цифри

          Сузуки...

          Лиана, 4х4
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Големите наклони - снимки и цифри

            На същото място съм качвал няколко леки коли и то не 4x4 но пък и като е кално или снежно там са се търкаляли поне 7-8 джипа ако не и повече...(долу има доста стъкла)миналата година един ден имаше много сняг и беше доста топло (кално) и след 3 часа мъчене и засилки едва го качих с Тропера...
            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

            Коментар


            • От: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Не съм ходил на този наклон..........но ако се качва с лека кола... за какво говорим.....?
              Въпросното баирче е малце по-стръмно от страшната ски писта на Бяла черква.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Въпросното баирче е малце по-стръмно от страшната ски писта на Бяла черква.
                Ами идвай на Бяла черква с лека кола да качваш пистата...... дано я качиш.
                Няма още такъв колега да се похвали с подобно нещо......лека кола и голям наклон...... явно със засилка става на въпросния БАИР.
                И като става само с кола на задно ..... какво се опъвахте на БМВ то Х-6цата .
                Явно има проходими коли.... само на задно......

                Коментар


                • От: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Ами идвай на Бяла черква с лека кола да качваш пистата...... дано я качиш.
                  Няма още такъв колега да се похвали с подобно нещо......лека кола и голям наклон...... явно със засилка става на въпросния БАИР.
                  И като става само с кола на задно ..... какво се опъвахте на БМВ то Х-6цата .
                  Явно има проходими коли.... само на задно......
                  Да дойда, ама имам проблем. Леката кола ми е с 2 цели моста, 4х4 и гуми 31-ци ...

                  А бистришкото баирче си е достатъчно стръмно, но кой знае каква проходимост не се иска. Доколкото си спомням отпреди 2-3 години, само в горната и най-стръмна част беше малко поизровено, та няма нужда от някакви големи ходове и кой знае какъв клиренс.
                  Виж, това със засилката е проблематично, щото точно баш на най-стръмното беше и най-неравно, та започваш да подскачаш, което води до загуба на сцепление. Но иначе, като е сухо, няма проблем и на задно да се качи, стига да има мотор.

                  Разлигави ли се обаче, и кални гуми и блокажи не помагат.

                  П.П. Между другото, преди време един колега (Тедо) беше казал: "мислиш, че си качил най-недостъпния баир... а горе те чака москвич с ремарке и чичка с мотика и гребло". И си е точно така!
                  Лека кола може да "скрие топката" на доста джипове. Стига да има подходящо задкормилно устройство ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-11, 17:20.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Да дойда, ама имам проблем. Леката кола ми е с 2 цели моста, 4х4 и гуми 31-ци ...

                    А бистришкото баирче си е достатъчно стръмно, но кой знае каква проходимост не се иска. Доколкото си спомням отпреди 2-3 години, само в горната и най-стръмна част беше малко поизровено, та няма нужда от някакви големи ходове и кой знае какъв клиренс.
                    Виж, това със засилката е проблематично, щото точно баш на най-стръмното беше и най-неравно, та започваш да подскачаш, което води до загуба на сцепление. Но иначе, като е сухо, няма проблем и на задно да се качи, стига да има мотор.

                    Разлигави ли се обаче, и кални гуми и блокажи не помагат.

                    П.П. Между другото, преди време един колега (Тедо) беше казал: "мислиш, че си качил най-недостъпния баир... а горе те чака москвич с ремарке и чичка с мотика и гребло". И си е точно така!
                    Лека кола може да "скрие топката" на доста джипове. Стига да има подходящо задкормилно устройство ...
                    При равни или близки по акъл задкормилни ..... това не може да се случи.
                    На Бяла черква проблема е , че изкачването е дъъълго и много джипове (коли въобще не опитват) горе са "завряли". Повече не се и опитват да се правят на вървежни.
                    Та затова ми се стори странно голям наклон и само на задно.
                    Явно тук говорим за среден наклон около 20 градуса и в горната част кратък по-голям наклон.
                    Толкова години го качвате ......няма ли кой да го измери за статистиката.
                    А за твоята кола знам .... че е само на задно единствено, ако се ачупи нещо (дано не се случва). Но колегата се кефи че е НАД джипове-мипове и други 4х4 колички.
                    То и аз с трабант навремето съм скривал погледите на много хора...... но не е повод за гордост, а само показва ниско ниво (на мозък). Липса на вярна преценка и т.н.
                    Хубави спомени..........приятни емоции.........ще дойда и аз да го кача на задно......
                    Продава ли се трабант в София.......за 100 -200 лева ?
                    Само за информация:
                    Наклона на пистата на Бяла черква го посочвам защото всеки го знае. Иначе нито е нещо уникално, нито е най-големия.... но нали е опасно за младите да посочвам наистина големи наклони ........
                    Който мисли, че може на задно да качва наклон 25 градуса - тепето на Марково е толкова 25-26 градуса.
                    Отново е популярно и достъпно по асфалт. (това е до Пловдив на 7-8 км)

                    Коментар


                    • От: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Не съм ходил на този наклон..........но ако се качва с лека кола... за какво говорим.....?
                      Не се бъзикайте.....
                      Колега - каква ти е леката кола да си търся такава......?
                      Мойта е тази от аватара-сузуки лиана 4х4,дори и такси,а другата беше една импреза комби,дето имат и бавни,така че той на 2-ра бавна,аз на първа на прекъсвач и каквото стане! Единствената щета по неговата беше че кората под мотора стана на парчета,а на моята се беше откачил подкалника,нищо друго!
                      Последно редактирано от suzuki team; 31-08-11, 00:19.
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        При равни или близки по акъл задкормилни ..... това не може да се случи.
                        На Бяла черква проблема е , че изкачването е дъъълго и много джипове (коли въобще не опитват) горе са "завряли". Повече не се и опитват да се правят на вървежни.
                        Та затова ми се стори странно голям наклон и само на задно.
                        Явно тук говорим за среден наклон около 20 градуса и в горната част кратък по-голям наклон.
                        Толкова години го качвате ......няма ли кой да го измери за статистиката.
                        А за твоята кола знам .... че е само на задно единствено, ако се ачупи нещо (дано не се случва). Но колегата се кефи че е НАД джипове-мипове и други 4х4 колички.
                        То и аз с трабант навремето съм скривал погледите на много хора...... но не е повод за гордост, а само показва ниско ниво (на мозък). Липса на вярна преценка и т.н.
                        Хубави спомени..........приятни емоции.........ще дойда и аз да го кача на задно......
                        Продава ли се трабант в София.......за 100 -200 лева ?
                        Само за информация:
                        Наклона на пистата на Бяла черква го посочвам защото всеки го знае. Иначе нито е нещо уникално, нито е най-големия.... но нали е опасно за младите да посочвам наистина големи наклони ........
                        Който мисли, че може на задно да качва наклон 25 градуса - тепето на Марково е толкова 25-26 градуса.
                        Отново е популярно и достъпно по асфалт. (това е до Пловдив на 7-8 км)
                        Колега със извинение моля те недей да започваш с меренето.Тук това тук онова 100-200лв намирасе някой идва и го качва.Това да не е еверест.
                        Въпросния наклон за който говорим в Бизтрица си е достатачно висок и изкачването е дълго.Някой джипки със слаби мотори изпитват трудност до горе а колегата който не е безизвестен тук и там го е качил със Лианата.
                        Щом е толкова непревземаем аз обещавам че ако колата е здрава след Тетевен и Нови Искар ще дойдем да се пробваме на този толкова труден и голям наклон който няма качване!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • От: Големите наклони - снимки и цифри

                          Асенчо,ти май точно от другата страна на този баир си ми закачал и въжето на мойта,едно от малкото ползвания на това нещо!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • От: Големите наклони - снимки и цифри

                            Пистата на Бяла черка изглежда като равна ливада в сравнение с шорткъта от с.Косово за Бяла черква.
                            2 км и съкращава 2/3 от нормалния път до горе.
                            Лятото авджийте го качват с уазките без да се замислят.
                            Друг голям баир съм виждал на Бузлуджа.
                            Има шорткът от станциите до вятърните генератори. Минава през един дълбок(150-200м) дол.
                            За него ми изглежда, че не може да се изкачи с джип. Аз не можах да се спусна по него с байк на ход. Двете колела блокират и пак се спускаш.
                            Но видях кросов мотор със засилка да го превзема.

                            Коментар


                            • От: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                              Колега със извинение моля те недей да започваш с меренето.Тук това тук онова 100-200лв намирасе някой идва и го качва.Това да не е еверест.
                              Въпросния наклон за който говорим в Бизтрица си е достатачно висок и изкачването е дълго.Някой джипки със слаби мотори изпитват трудност до горе а колегата който не е безизвестен тук и там го е качил със Лианата.
                              Щом е толкова непревземаем аз обещавам че ако колата е здрава след Тетевен и Нови Искар ще дойдем да се пробваме на този толкова труден и голям наклон който няма качване!
                              Хайде сега ...мерене......някой нещо не е разбрал.
                              Никой нищо не мери..... и за това е този спор.
                              Ами....... ако поне един измери наклона ......всичко ще се изясни.

                              Коментар


                              • От: Големите наклони - снимки и цифри

                                Добре де, ама темата е "Големите наклони - в снимки и цифри". Де ги снимките и цифрите?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X