Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    Некои хора се взеха много на сериозно , темата за какво е, кой къде ходил, ми само хората дето карат по състезания ако напускат клипчета ,сървъра ще изпуши ,не е лошо като идея но,някак на виртуалните училища не съм фен.
    И то да се скрива истината и да се казва -това е егати кефа,безопасно е и хайде всички 16 годишни взимайте на дедовците си газките и се хвърляйте...кой в дере кой в .......

    Нека се качват снимки и клипчета,то си има и такъв форум " Хард разходки" и името му предполага, че нещата са сериозни и човек трябва добре да обмисли дали си струва и иска да рискува,поне да знае да бъде запознат с опасностите и минусите,плюсовете ги знаем и усещаме всички
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Чак сега виждам кой пише - знам как се забавлявате в Малта. Яко .

      Вярно е че се забавляваме.Но ас и някои от колегите се опитваме да пооточним някои неща.Нищо лошо да се знаят местата с големи наклони(предполагам че в БГ са безброи,но е кофти когато някои млад пич реши да се докаже пред другите(а дори и в тази тема) и се претрепе.До колкото виртуално имам наблюдение,доста малко от джипките са с осигорителни клетки.Важен елемент за хората търсещи адреналин.Другите си имат BBQ в багажникаЛично съм се захлюпвал на места кадето съм минавал стотици пъти(нямаме много такива) с нормална джипка,а с подготвена на глава-щто се правих на пич.Та идея та е-всичко в гранниците на разума
      Емил-00356 99872043-Малта
      Defender-90

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
        Некои хора се взеха много на сериозно , темата за какво е, кой къде ходил, ми само хората дето карат по състезания ако напускат клипчета ,сървъра ще изпуши ,не е лошо като идея но,някак на виртуалните училища не съм фен.
        И то да се скрива истината и да се казва -това е егати кефа,безопасно е и хайде всички 16 годишни взимайте на дедовците си газките и се хвърляйте...кой в дере кой в .......

        Нека се качват снимки и клипчета,то си има и такъв форум " Хард разходки" и името му предполага, че нещата са сериозни и човек трябва добре да обмисли дали си струва и иска да рискува,поне да знае да бъде запознат с опасностите и минусите,плюсовете ги знаем и усещаме всички
        Точно за това е темата - да се пускат снимки - а с времето - те по-големите наклони ще се отсеят. И точно в "хард " тема сме.
        Като е опасна темата - забранете я ( заключете ).

        Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
        Чак сега виждам кой пише - знам как се забавлявате в Малта. Яко .

        Вярно е че се забавляваме.аЛично съм се захлюпвал на места кадето съм минавал стотици пъти(нямаме много такива) с нормална джипка,а с подготвена на глава-щто се правих на пич.Та идея та е-всичко в гранниците на разума
        Точно това е идеята . В границите - всеки си ги знае .
        От тук не можеш да му ги кажеш .

        Хайде - до нови срещи .

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          Обаче втората част на изречението, може да означава, че първата част е отишла на кино
          Tака е.
          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ето още едно примерче за обръщане на нищо и никакъв наклон.
          По стръмното трасе с големи камъни джипа върви без обороти, със завидна лекота. Големите гуми и мощния мотор помагат в тази ситуация. Големите гуми пък искат голям лифт и от там промени в конструкцията и баланса.
          Според мен отличната машина му изигра лоша "шега". Грешка, или предоверяване водеха машината без обороти по трасето. В завоя избра най-трудната линия на преминаване и продължи без обороти. После всичко се разви много бързо...

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ...

          На това "опасно " място - колата се наклонява и вдига гума - не заради силен страничен наклон - а заради силен наклон НАПРЕД...
          Не си прав. Виж страничния наклон на машината. Ако беше подходил фронтално нямаше да го има. Друг е въпроса защо се подхожда така, колко критичен в случая е страничния и фронталния наклон - за Тойотата и Нивата.
          Иначе евала за труда който си си направил да изпозаснемеш тия клипове.
          Последно редактирано от alex_markov; 18-08-09, 11:36.

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Tака е.

            По стръмното трасе с големи камъни джипа върви без обороти, със завидна лекота. Големите гуми и мощния мотор помагат в тази ситуация. Големите гуми пък искат голям лифт и от там промени в конструкцията и баланса.
            Според мен отличната машина му изигра лоша "шега". Грешка, или предоверяване водеха машината без обороти по трасето. В завоя избра най-трудната линия на преминаване и продължи без обороти. После всичко се разви много бързо...
            Куп грешки и много меки гуми.Но добре че бяха с подготвен джип.Аз ако бях с газката щеше да има куп мъртавци.

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              И точно в "хард " тема сме.
              Да явно.
              Последно редактирано от GOLDY-Владиан Христов; 18-08-09, 14:38. Причина: Да не се прекалява.
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                ...
                Като е опасна темата - забранете я ( заключете ).
                Tемата ти е толкова опасна колкото и анимационните филмчета за деца, та те дори и да имитираха 0,00001% от това което гледат сега нямаше да има живо дете на тоя свят. Иначе идиоти винаги ще си има, дори човек да не им подскаже как да се пребият атрактивно, те са достатъчно изобретателни за да го направят сами и да смаят останалите.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Някой има ли представа колко градуса е наклона на горната част на хълмчето на парапланеристите при Железница?
                  Вчера минах от там и на майтап "замерих" с една програмка за Iphone - Inclinometer.
                  Та на различни места ми показваше между 28 и 33 градуса. Интересно ми е, доколко вярно мери тая машинка?
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                    Някой има ли представа колко градуса е наклона на горната част на хълмчето на парапланеристите при Железница?
                    Вчера минах от там и на майтап "замерих" с една програмка за Iphone - Inclinometer.
                    Та на различни места ми показваше между 28 и 33 градуса. Интересно ми е, доколко вярно мери тая машинка?
                    Тези стойности са напълно възможно да са верени, то този наклон в края си е най-стръмен

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      iPhone сензора е доста/много/бая чувствителен и нищо чудно данните ти да са вярни. Е,може да има 2-3 градуса разлика,но не вярвам да е нещо съществено.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        iPhone сензора е доста/много/бая чувствителен и нищо чудно данните ти да са вярни. Е,може да има 2-3 градуса разлика,но не вярвам да е нещо съществено.
                        И аз си мисля, че трябва да е точен.
                        Едно друго приложение - Level (нивелир) след калибриране и сверка с истински нивелир работи учудващо точно. Та явно и този Инклинометър е добре написан...
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          http://www.youtube.com/watch?v=Tpjj5ow9gs4&NR=1

                          Ей тия момци са корави
                          [SIZE=3][FONT=Arial Black][IMG]http://i199.photobucket.com/albums/aa290/BoomMudRacer/th11731.gif[/IMG]
                          [SIZE=4]
                          [/SIZE] [/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от mikluho Преглед на мнение
                            http://www.youtube.com/watch?v=Tpjj5ow9gs4&NR=1

                            Ей тия момци са корави
                            Tова не може да бъде

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от ders4 Преглед на мнение
                              До Труд има и още една могила на която пръста е по-песаклива и в тази суша ще е интересно,миналата година само със засилка я качих,от място се катерих до половината и след това се окопавах.
                              Има и още една интересна могила между Труд и Желязново
                              Доста стръмна и кална.В момента с мотора трудно я качвам от едната страна.Тук преди всичко беше в храсти,но с моята дружина изчистихме и си направихме място за катерене.
                              Преди няколко дена като ходих с мотора видях,че някой се е качвал с Джип, но какъв незнам.
                              Заповядайте да я пробвате

                              Това е ремонта на могилата май месец



                              Така изглеждаше преди нашата намеса

                              И след намесата

                              и веднага тест с мотор

                              Имаме си Л200 горе но от другата страна
                              Последно редактирано от mureto; 09-11-09, 08:16. Причина: малко снимки
                              YAMAHA WR450F

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Tова не може да бъде
                                Напълно възможно си е колега,тези хора за това живеят
                                За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X