Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
    2-ри - 1-вия държи.
    Е това не може да бъде!?!?! Мотора върти, а самата макара - не?!?!? Има нещо гнило, ще знаеш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Е това не може да бъде!?!?! Мотора върти, а самата макара - не?!?!? Има нещо гнило, ще знаеш.
      Има си защита вътре - приплъзва. Нормално е като я натовариш много, иначе гори ел. мотора.
      Светът на Владо

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
        Има си защита вътре - приплъзва. Нормално е като я натовариш много, иначе гори ел. мотора.
        Съгласен със Спарки, че нещо не е така. Доколкото съм виждал разглобени планетарни редуктори, поне аз не се сещам какво в тях би могло да приплъзва. Виж, някои модели имат защита против прегряване, но там просто спира да върти като достигне някаква температура.

        Дали са й наред тоците?


        П.П. Ей, от толкова самохвалство съм пропуснал да спомена едно много приятно баирче - Монек, край Кърджали. А Кинекс, който е спретнал едно хубаво технично маршрутче за качване там, си трае скромно и не вземе да покани някоя група за екстремно катерене.






        Има си и странични наклончета, и качване, и спускане. Изобщо, удоволствие!
        Ето и линк към видео
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-08-09, 13:49.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
          Има си защита вътре - приплъзва. Нормално е като я натовариш много, иначе гори ел. мотора.
          Каква е лебедката за да ти кажа дали има такава защита?

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Каква е лебедката за да ти кажа дали има такава защита?
            T-max 9500 за външен монтаж.
            Светът на Владо

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
              T-max 9500 за външен монтаж.
              Да този модел има такава защита!

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Да този модел има такава защита!
                Мерси за инфото. Виждал съм го. Доста пъти съм я разглобявал
                Светът на Владо

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Ето едно катерене на голям наклон .
                  Да се поднови малко темата .
                  Наклона е над 45 градуса.... може би ?

                  http://vbox7.com/play:b76ed829
                  Последно редактирано от bgbul; 13-08-09, 21:50.

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Ето едно катерене на голям наклон .
                    Да се поднови малко темата .
                    Нклона е над 45 градуса.... може би ?

                    http://vbox7.com/play:b76ed829
                    Гледам че пише "лунно бъги". Потърси "формула офроуд" и ще видиш още по екстремни изкачвания.
                    Ама до тук ставаше въпрос, че 30* са майтап работа и давайте нещо от 38 нагоре, че и тях ги изкачваме за добър ден със стандартни машини.

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Гледам че пише "лунно бъги". Потърси "формула офроуд" и ще видиш още по екстремни изкачвания.
                      Ама до тук ставаше въпрос, че 30* са майтап работа и давайте нещо от 38 нагоре, че и тях ги изкачваме за добър ден със стандартни машини.
                      Формулата - там са над 500 коня ... гледам ги често ...почти няма нови .
                      Това дето е 38 гр - е само 10 м и се изкачва .
                      Но горе завършва с мантинела ( няма излаз на път ) - за това не се брои.
                      Иначе - търся си такива наклони - но , за сега около Пловдив не попадам .
                      Като отида до Чудните мостове - там има такъв наклон .... ще го измеря . Всеки ден от там се качвахме за гъби - на един пожар .
                      Темата е интересна и полезна - поне за мен .
                      От както започнах да меря наклоните - доста по-уверено определям кой наклон ще се превземе и кой не .
                      Ясно е , че зависи от много фактори - но аз съм с най-слабия джип ( НИВА ) - като двигател , като размер на гуми и други подобни .
                      Интересна ми е пробата със слбия джип .
                      Ако знам какво може Нивата - какво остава за ЛР , Тойота или Нисан .
                      Ето защо - макар и да няма клипове и снимки ( за сега ) - търсенето продължава .( жалко е , че съм във Форума от скоро - никога преди не съм снимал къде карам и минавам .....но е лесно да мина ВЕЧЕ с камерата - само малко време се иска )
                      Дано и колегите помагат .... но нещо се срамуват да споделят .
                      А за всички които казват колко е опасно - ето потвърждение на техните страхове :

                      http://vbox7.com/play:cddb60a0

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        ...
                        От както започнах да меря наклоните - доста по-уверено определям кой наклон ще се превземе и кой не...
                        Бях останал с впечатлението, че непревземаеми за теб няма и търсиш такива тук във форума.

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        ...
                        Ясно е , че зависи от много фактори - но аз съм с най-слабия джип ( НИВА ) - като двигател , като размер на гуми и други подобни...
                        Ясно е, ама май не е? Големите гуми при изкачване на стръмни наклони няма да ти помогнат - точно обратното!
                        Колко тежи Нивата и колко коня е мотора?

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Бях останал с впечатлението, че непревземаеми за теб няма и търсиш такива тук във форума.
                          Ясно е, ама май не е? Големите гуми при изкачване на стръмни наклони няма да ти помогнат - точно обратното!
                          Колко тежи Нивата и колко коня е мотора?
                          Жалко за грешното впечатление ....
                          Като се сетя , че за толкова години по черни пътища съм оцелял някак си ......а не съм от най-кротките глави.
                          Нивата е около 900 кг и е 54 KW -около 70-75 коня. Там някъде.
                          Не съм гледал точно , но утре ще проверя .
                          Всичко по нея е заводското - гуми , двигател и трансмисия .
                          Така , че е най-реалистично да се проверят възможностите и .
                          Ще го направя ..... и дано пак да оцелея ....

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            ...
                            Като се сетя , че за толкова години по черни пътища съм оцелял някак си ......а не съм от най-кротките глави...

                            Ще го направя ..... и дано пак да оцелея ....
                            Недей да правиш драми, моля ти се!
                            Разходките в гората, ходенето за риба и гъби не е от най опасните занимания.

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Недей да правиш драми, моля ти се!
                              Разходките в гората, ходенето за риба и гъби не е от най опасните занимания.
                              Като се запознаем - тогава делата ....
                              Сега - за гъби стига !
                              Драма - какво е това ? За мен е непозната дума ......
                              Всичко е емоции и адреналин . Има и доста нерви ( аз съм нервак ) като затъна ..... но хубавото е много повече .
                              Пак зациклихме ...... днес( 14) имам рожденничка - половинката - та след празника ( утре )ще си направя една разходка по едни каманаци .
                              И наклона е доста , и имам камера и никой не се е качвал още ...... ако мога да си прекарам път - ще стане добър маршрут .
                              Камениста скала ( в смисъл няма пръст отгоре в/у камъка ) .
                              Намира се от Пловдив - посока с.Гълъбово през кариерата . Скалата ( цял склон) отсреща на кариерата .
                              Ще го пробвам и измеря ,
                              Ако станат снимките - ще ги кача .
                              Ако има Пловдивчани желаещи - да се обаждат ,,,,15.08.
                              Ако ...... нещо друго .... или добро или нищо ....

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Формулата - там са над 500 коня ... гледам ги често ...почти няма нови .
                                Това дето е 38 гр - е само 10 м и се изкачва .
                                Но горе завършва с мантинела ( няма излаз на път ) - за това не се брои.
                                Иначе - търся си такива наклони - но , за сега около Пловдив не попадам .
                                Като отида до Чудните мостове - там има такъв наклон .... ще го измеря . Всеки ден от там се качвахме за гъби - на един пожар .
                                Темата е интересна и полезна - поне за мен .
                                От както започнах да меря наклоните - доста по-уверено определям кой наклон ще се превземе и кой не .
                                Ясно е , че зависи от много фактори - но аз съм с най-слабия джип ( НИВА ) - като двигател , като размер на гуми и други подобни .
                                Интересна ми е пробата със слбия джип .
                                Ако знам какво може Нивата - какво остава за ЛР , Тойота или Нисан .
                                Ето защо - макар и да няма клипове и снимки ( за сега ) - търсенето продължава .( жалко е , че съм във Форума от скоро - никога преди не съм снимал къде карам и минавам .....но е лесно да мина ВЕЧЕ с камерата - само малко време се иска )
                                Дано и колегите помагат .... но нещо се срамуват да споделят .
                                А за всички които казват колко е опасно - ето потвърждение на техните страхове :

                                http://vbox7.com/play:cddb60a0
                                Колега заповядай в Житница,на 25 км. от Пловдив е и има наклончета каквито искаш,хем ще ги премериш колко градуса са.

                                Тел.0878624921-Красимир
                                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X