Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    ... С наклоните шега не бива. ...
    И аз така викам. В калта можеш да се омърляш до ушите, да закъсаш като за световно, евентуално да счупиш нещо по колата, но не можеш да се пребиеш.
    Виж, наклоните са друго нещо. В същност, според мен, наклоните са най-опасното нещо в офроуда. И май единственото, което може да ми свие стомаха на топка ...

    А на мен ми е малко странна тази фетишизация на градусите. Градусите са си градуси, обаче не по-малко съществени за сериозността (и опасността) на един наклон са куп други фактори - характер на почвата, наличие (или отсъствие) на коловози, ями и др. неравности, профил на наклона, наличие (или отсъствие) на страничен наклон, характер на околната местност ...

    Освен това, защо се говори само за качване. Има си баирчета, които стават само за спускане, но това не ги прави по-малко интересни.
    Който не е опитвал, трудно може да си представи усещането да се изправиш пред началото на един опасно стръмен наклон и в един момент да виждаш пред себе си само капака и хоризонта, някъде там отпред ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: Големите наклони - снимки и цифри

      Като говорим за щурмуване на наклончета,ще ви покажа как превзехме една много висока могила в околията на Зарата,по лесно се качихме отколкото слязохме,на една малка площатка на могилата натрупахме джипките и после при захождаща маневра за спускане,адреналина дойде в повече,последния остана без човек да го насочва и замалко да стане белата.Сега не ми изглежда толкова страшно на снимките,ама доста се поизпотихме,а Любашки777 с Нисана за малко и да се изпусне,ама наклоните винаги са биле нож с две остриета,чесно казано не са ми страст.
      Прикачени файлове
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #78
        До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        ... Днес ходих на могилата на с. Труд - бях по работа и ..... как да се сдържа .
        Оказа се могила с наклон 30 градуса от достъпната страна . От другите страни само с мотори...почти отвесни......
        Страннооо... Колегата bgbul, пусна темата, а нарича този наклон "почти отвесен"... Вальо (drukman) да не би да го изкачва с мотоциклет?

        "Достъпната страна" просто не представлява интерес. Тя се ползва за слизане, колкото да не се правят маневри горе, върху могилката...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #79
          До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Ще кажа, че с това шега не бива и , че 150 метра наклон над 30 градуса може да завърши много зле. Това не бива да се прави с необезопасен джип, необезопасен екипаж и необезопасена зона за зрителите. С наклоните шега не бива. На наклон над 30 градуса обръщане няма, има само нагоре и надолу. Тръгне ли да се търкаля надолу спиране няма.
          Ако смятате - че наклоните са опасни за обсъждане , категоризиране и систематизиране в каталог - прекратявайте темата - заключвайте я .
          Как ще обясните на Ендурото и АТВтата - че наклоните са само за големите и ОПИТНИТЕ батковци .
          И какво лошо има в това :
          1. Да се опознаят терените по които изпитваме най-хубави емоции.
          2. Да се опознаят възможностите на всеки джип и водач на джип .
          3. Да се намерят и опишат няколко наистина големи предизвикателства , които да привличат всеки от нас.
          Дали подобни идеи няма да доведат следващото поколение до:
          1. По-подготвени джипове и водачи .
          2. Посещение на по-атрактивни терени .
          3. Организиране на истински състезания за преодоляване на ГОЛЕМИ наклони .
          Казано по друг начин - това което виждаме по клипчета - да го видим на живо - в България .
          А когато някой не обича големите наклони ( не са му слабост ) - нека да си отвори тема за ГОЛЕМИТЕ КАЛНИ ТЕРЕНИ на България . Там пък аз няма да участвам и така ...... за всекиго по нещо .
          Нали тогава е хубав Живота - като е шарен !

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Страннооо... Колегата bgbul, пусна темата, а нарича този наклон "почти отвесен"... Вальо (drukman) да не би да го изкачва с мотоциклет?

          "Достъпната страна" просто не представлява интерес. Тя се ползва за слизане, колкото да не се правят маневри горе, върху могилката...
          Значи - следващото посещение ще е по-масово - може аз да съм в грешка - възможно е .....
          Огледах само отгоре - бях по работа там и минах пътьом .....
          Но - щом е така - ще се ходи с работни дрехи - ясно !
          Казвайте кога ?

          Коментар


          • #80
            До: Големите наклони - снимки и цифри

            Смятам, че колегата по-горе е прав. Не става въпрос за това да не се преодоляват големи наклони, а преодоляването им да завършва благополучно.
            Когато става въпрос за наклони с дължина 150-200м и наклон от над 30 градуса, евентуално спиране или поднасяне на джипа води след себе си необратими и жестоки последствия/даже и за подготвен за целта автомобил/.
            Мисля, че всичко е хубаво,когато има хубав край.
            LZ1AID

            Коментар


            • #81
              До: Големите наклони - снимки и цифри

              С риск да ви оспамя темата ще пусна един поучителен линк който сигурно всички са гледали но доказващ, че наклоните са много опасни и при елементарни ситуации могат да създадат големи неприятности.

              http://www.youtube.com/watch?v=GeYmDOzoibk

              Поздрави, Сори за спама
              Иво
              Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

              Коментар


              • #82
                До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
                С риск да ви оспамя темата ще пусна един поучителен линк който сигурно всички са гледали но доказващ, че наклоните са много опасни и при елементарни ситуации могат да създадат големи неприятности.

                http://www.youtube.com/watch?v=GeYmDOzoibk

                Поздрави, Сори за спама
                Иво
                В тази тема - щом става въпрос за наклони - няма спам .
                Наклон - що е то и има ли почва в този Форум ?
                Като виждам и слушам - направо да се отказвам от джипа и 4х4 колите.....
                Ето моят скромен опит :
                Земеделие - сеем картофи на нива до която се стига само с 4х4 машини - УАЗ - товарна УАЗка с 1 тон в карусерията. И един човек при картофите.
                В кабината - аз и водача .
                Караме си и на наклона ( 10 м дължина) трябва да се превключи на друга скорост/предавка/ заради товара.
                Превключване - но ..... остава на свободна. Колата тръгва назад -следват спирачки и ......грешен волан ................
                После само помня как всичко се върти .
                Две превъртания . Всички сме живи и здрави. Ние - отпред- се спогледахме и попитахме дали сме добре.
                Човека отзад - само каза :"падна ми шапката - къде е ".
                После - емоции и усмивки ..... а наклона дори нямаше 20 градуса - сега като мисля.....и не сме търсили големите наклони .... нито висок адреналин.....
                Та за всички Колеги - не си мислете , че само вие ходите и карате по големи и опасни наклони.
                Това се случва на безброй хора извън Форума . Те дори смятат това за нормално и ежедневие .( и при мен е така )
                Не си мислете , че ако вие не пишете къде е наклона - друг няма да мине от там - без вас .
                Живота си върви и без този Форум , и без нашите умувания и съвети за наклони. Да не се превръщаме в Ментори и всезнаещи.
                Просто - ако знаете голям наклон ( над 30 градуса и по-дълъг от 10-15 метра ) - ако имате желание да го посетят и други колеги - СПОДЕЛЕТЕ го .
                Нищо повече !
                Аз като знам как се давят хората - да не им казвам къде е морето ли ?
                (посочих този пример защото съм Воден Спасител )
                Живота е извън нас . Ако има да става нещо - вие не можете да го предотвратите . Просто можете да бъдете полезни като помогнете посещенията на ГОЛЕМИ наклони да стане организирано и по-професионално.
                Или забранете разговорите за опасните неща ..........

                Коментар


                • #83
                  До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  ... Как ще обясните на Ендурото и АТВтата - че наклоните са само за големите и ОПИТНИТЕ батковци ...
                  Нямам и намерение да им обяснявам. Има си достатъчно големи и опитни батковци с АТВ и ендуро - те да им берат гайлето.
                  Освен това, никой не може да си качи на мотора жената и детето. Докато съм виждал на живо хора да спускат екстремни наклони с малко бебе в ръцете на майка си на предната седалка на незащитен джип ...

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  И какво лошо има в това :
                  1. Да се опознаят терените по които изпитваме най-хубави емоции.
                  2. Да се опознаят възможностите на всеки джип и водач на джип .
                  3. Да се намерят и опишат няколко наистина големи предизвикателства , които да привличат всеки от нас.
                  Дали подобни идеи няма да доведат следващото поколение до:
                  1. По-подготвени джипове и водачи .
                  2. Посещение на по-атрактивни терени .
                  3. Организиране на истински състезания за преодоляване на ГОЛЕМИ наклони .
                  Казано по друг начин - това което виждаме по клипчета - да го видим на живо - в България ...

                  Лошо няма. Ама терените и възможностите на джипа се опазнават с каране. С чесане на клавиатурата във форума не става.

                  Като гледам накъде отиват нещата, следващите поколения ще карат суперпроходими паркетници и ще снимат клипчета с повдигнати на бордюра гуми.

                  А пък "истински състезания" на големи наклони се организират отдавна, ако че някои си мислят, че откриват топлата вода ...






                  А пък за гледането - доде някои гледат клипчета, други си търсят предизвикателства и, когато могат, ги снимат на живо ...


                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Просто можете да бъдете полезни като помогнете посещенията на ГОЛЕМИ наклони да стане организирано и по-професионално.
                  Или забранете разговорите за опасните неща ..........
                  Това пък с организираните посещения за чий ***?!? Да вземем някъде да късаме и билетчета, що ли?

                  Ако изобщо трябва да се забранява нещо, бих забранил глупавите самохвалства на виртуални офроудъри. Не за друго, ами да не вземе някой неопитен ентусиаст да им повярва и да пробва на живо ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-08-09, 20:02.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Докато съм виждал на живо хора да спускат екстремни наклони с малко бебе в ръцете на майка си на предната седалка на незащитен джип ...
                    И бременни жени в 8-мия месец
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #85
                      До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Нямам и намерение да им обяснявам. Има си достатъчно големи и опитни батковци с АТВ и ендуро - те да им берат гайлето.
                      Освен това, никой не може да си качи на мотора жената и детето. Докато съм виждал на живо хора да спускат екстремни наклони с малко бебе в ръцете на майка си на предната седалка на незащитен джип ...




                      Лошо няма. Ама терените и възможностите на джипа се опазнават с каране. С чесане на клавиатурата във форума не става.

                      Като гледам накъде отиват нещата, следващите поколения ще карат суперпроходими паркетници и ще снимат клипчета с повдигнати на бордюра гуми.

                      А пък "истински състезания" на големи наклони се организират отдавна, ако че някои си мислят, че откриват топлата вода ...
                      А пък за гледането - доде някои гледат клипчета, други си търсят предизвикателства и, когато могат, ги снимат на живо ...
                      Това пък с организираните посещения за чий ***?!? Да вземем някъде да късаме и билетчета, що ли?

                      Ако изобщо трябва да се забранява нещо, бих забранил глупавите самохвалства на виртуални офроудъри ...
                      Някой май се е засегнааааал .........защо ли ......

                      Май пак започнахме да говорим за различни неща....
                      Цитат от преден пост :
                      "И освен това говоря за терени интересни за посещение от следващи колеги . От организиране на маршрути и разходки включвайки тези наклони . Не някое дере - дето само с лебедка се излиза ."
                      Говоря за организиране на приятни разходки с преодолими ( макар и не от всички ) наклони.
                      Говоря за приятни емоции . А не това да ти е професия .
                      Но ...... в други раздели се пишат и споделят същите наклони и разходки .
                      Просто ...... трябва повече четене ......а събрано на куп е по-лесно и приятно.
                      Аз -за да участвам на състезание трябва регистрация , подготовка на джипа , чакане на датите на състезанията и най-важното - мерак за изява и победа .
                      Нито едно от нещата не ми е интересно . Значи ли да не карам по големите наклони ?
                      Искам да си правя емоциите когато и където поискам . Ако можете - помагайте . Ако НЕ - няма за какво да спорим повече .
                      Поне аз няма за какво .
                      Ще си пиша на клавиатурата - че е по-лесно .

                      Коментар


                      • #86
                        До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Така и не разбрах за какво и на кого му трябват "големите наклони"... че и класация да им правим...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ... Искам да си правя емоциите когато и където поискам . Ако можете - помагайте ...
                          Все пак е хубаво човек да знае какво иска, а не да си врътка тезите според както дойде.

                          Почнахме от търсене на национална атракция, организирани и по-професионални посещения, истински състезания, грижа за следващото поколение джипари и т.н, а накрая се оказа, че ни трябвало справочник на интересни баирчета за лична консумация.

                          И пак няма угодия! Колегите ти казаха баирче до Пловдив, ти отиде, погледна и отсече, че не ставало. Било само за мотори!

                          Като искаш големи баири - ей ти репортажа на старозагорската група! Катериш от Сопот нагоре, а после - кръгом и спускане обратно, че надолу е по-голяма тръпката.

                          Хващаш офроуд картата, намираш Бухово и почваш да пробваш де що видиш моторджийски път (зеленко) между Бухово и Ябланица. Ще имаш заигравки с екстремни за джип наклони за цял ден, че може и с нощувка ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Че на това наклонче какво му е , ние от Ст. Загора си го изкачваме за загрявка преди да тръгнем на разходка . Колегите могат да дадът повече инфо. за дължината и градусите .
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Все пак е хубаво човек да знае какво иска, а не да си врътка тезите според както дойде.

                              Почнахме от търсене на национална атракция, организирани и по-професионални посещения, истински състезания, грижа за следващото поколение джипари и т.н, а накрая се оказа, че ни трябвало справочник на интересни баирчета за лична консумация.

                              И пак няма угодия! Колегите ти казаха баирче до Пловдив, ти отиде, погледна и отсече, че не ставало. Било само за мотори!

                              Като искаш големи баири - ей ти репортажа на старозагорската група! Катериш от Сопот нагоре, а после - кръгом и спускане обратно, че надолу е по-голяма тръпката.

                              Хващаш офроуд картата, намираш Бухово и почваш да пробваш де що видиш моторджийски път (зеленко) между Бухово и Ябланица. Ще имаш заигравки с екстремни за джип наклони за цял ден, че може и с нощувка ...
                              Благодаря за съветите !
                              Просто за сведение - аз съм от Родопите . Наклони си имам в изобилие . И опасни , и непреодолими за сега и атрактивни за преминаване.
                              Ако се започне от Смолян - през Чепеларе до Пловдив - малко места има които не съм минавал и не познавам.
                              Все пак - от 1990 г съм по баирите - докато имах лакти - с мотори.
                              Ако искам наклони - имам си ги .
                              Просто ми е интересна България и различните терени.
                              Не мога да отида навсякъде , но като минавам през чужди земи ( а много пътувам ) ще е забавно да се посети някой терен .
                              Браво на всички колеги които ни показват своите приятни емоции и терени .
                              Аз им Благодаря ! Наистина ми е приятно да ги виждам , макар и през чужди очи .
                              И вместо да се прави анализ на нещо , просто си споделяйте емоциите и терените . Това е достатъчно .
                              Дано темата е подходяща ? Който иска - ще извлече положителното за себе си . Който не иска - ще хули чуждите думи . Свободна воля !
                              Няма обидени , нито засегнати - така , че - Успех на всички !
                              Там дето е текло - пак ще тече !

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Така и не разбрах за какво и на кого му трябват "големите наклони"... че и класация да им правим...
                              Примерно за да посетя терена от първите ти постове - скалистия .
                              Вместо много чудене - да беше проявил колегиалност и да споделиш къде е този терен .
                              Иначе - все пак е някакъв ориентир - отговора на моето запитване към теб !
                              Благодаря ти !

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Източни Родопи.
                              Последно редактирано от alex_markov; 03-08-09, 22:28.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от bgbul
                                Не мога да отида навсякъде , но като минавам през чужди земи ( а много пътувам ) ще е забавно да се посети някой терен.
                                Ако минаваш през Шумен обади се да те заведа там където караме бъгитата. Има и сериозни изкачвания и спускания, и неравни терени, и затревени наклони, а ако е валяло става купон-там е чиста глина.

                                Поканата важи и за всеки друг мераклия. Снимки и клипчета за онагледяване има в темата за бъгито.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X