Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Ленине, това което го пишеш е от областта на толерантността.
    Да, за да ни е по-лесно на пътя е добре да сме толерантни към другите, и да ги пускаме да са преди нас, въпреки нашето предимство. Това са неписани правила, и част от етикета на пътя,

    Но ако ползвайки някое от тези правила се стигне до инцидент-полицая ще ти напише съвсем реален акт, въпреки, че си постъпил благородно.
    Просто защото в закона пише съвсем друго.

    За непреминаване в друга лента насред кръговото не съм съгласен, ама никак. Поне две имаме тук, в които се налага да минеш в другата лента, за да продължиш в желаната посока. Не минеш ли в "твоята" лента, а си караш в тази в която си влязъл, и се движиш с потока-ще изезеш през друг изхопд, а не този който ти е необходим.

    Ама то има кръгови и кръгови де, не всички са еднакви, та място за спор и дискусия има.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение


      Господин Професор, точно така е НАВСЯКЪДЕ по нормалния свят!!!

      - Ако видиш че някой се включва в магистралата - местиш се или вляво (ако има възможност), или намаляваш скоростта, та тоя да се включи пред теб (или задните да го пуснат ако не успееш ти) .
      - Подаде ли мигач, най-много третата кола вече е намалила и те пропуска.
      - Ако видиш че пред теб намаляват силно скоростта (задръстване или друго) - пускаш аварийните!
      -
      В кръгово се влиза с ляв мигач и се излиза с десен (и не се секат лентите вътре за по-напряко) !

      Всичко това важи по две ако маневрата я прави камион, по три - за автобус.

      Разбираме че тези нюанси не са отразени от Университета в
      Долно Уйно, , но разберете ни и нас - тотално повредените от адски неправилното, опасно и неадекватно пътно движение в Германия , Франция, Дания, Испания, Швеция и прочие
      Трябват си няколко месеца престой в България, та правилните умения в шофирането и боравенето със закона да си дойдат на мястото:
      - на магистралата, нищо че скоростта ти е 120 по нанадолното, се закотвяш в лява лента и двайсет километра изпреварваш някакъв турски аркадаш с 40 тона камион (дето всичко си му е ''законно и изрядно'');
      - след тая маневра естествено не се прибираш при балъците в дясно ''дето се влачат със 110'', а продължаваш да летиш в лява лента със 115
      (само си пускаш ''със 100 км в час, аз съм номер едно'' на Васко Кеца ) ;
      /Тая идилия, бива прекъсната за жалост, ако те застигнат магазинерите на бай Митьо бързащи да отчитат оборота от захарен памук в Студентски град, ама ко да се прави …/

      - на обикновенните пътища, ако стигнеш някой смотльо дето се влачи с 90-100 (ако е камион - още повече) в никакъв случай не бива да се кара след него до безопасно място и обстановка за изпреварване! Не! - Директно го задминаваш независимо в завой ли си, имаш ли видимост - нямаш ли, идва ли кола отсреща или не (''той па ко му пречи да се мръдне'');
      - в градско каране в никакъв случай не бива да се пуска някой излизащ от пресечка или подобно!! /''Като му дойде реда - ще кара да го ева''/;
      - на пешеходна пътека, в никакъв случай не обръщаме внимание има ли смотаняци (пешеходци де)! Задължително форсираме мотора и минаваме с максимално възможната скорост!
      - когато се случи, ние да чакаме час-два в някоя уличка да ни пропусне в трафика някой ''лигав смотаняк непознаващ Закона''....,
      задължително през двадесет минути изричаме на висок глас: ''Дееба смотаната държава, дееба'', ''Уроди мръсниии'' и прочие
      Приятелю, нито имам медицинско образование, нито възможност да ти помогна. Съжалявам.

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Чета я тази тема тук и се чудя : Аз ли съм най-хрисимия, толерантен и спокоен водач в тази държава ?

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Като говорим за кръгови, ето Ви кръговото в квартал Rocca al mare в Талин:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IelJbjl.jpg
Прегледи:1
Размер:355.2 КБ
ID:5818658

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:illustration-turbo-roundabout-viaduct-underground-260nw-1193638198.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5818659
          Има поне 10 светофара както за влизане в кръговото, така и вътре в него.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Баси, за да направиш такова съоръжение трябва да си гений. ДАже и да оставим строителните предизвикателства(макар, че има и доста по-сериозни от този мост) трябва да се проектира кой поток къде ще се движи, да се вземе предвид от коя посока има повече трафик, и на коя посока отива, да се сметне как би се отразило евентуално друго разпределение на трафика(например свършва футболен мач, и хилкяди коли едновременно идват от посоката от която обикновено няма никой), абе доста мислене, сматане, а и много прозорливост. И опит, и иновации, абе всичко в едно.

            Тук, край Шумен направиха едно съоръжение на което объркаха даже и маркировката, та доста хора се стряскат, че са навлезли в насрещното. Включително и аз отначало, докато разбера, че и на фирмите изпълнители им е било пълна мъгла каква е идеяата на архитекта.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Като говорим за кръгови, ето Ви кръговото в квартал Rocca al mare в Талин:
              [ATTACH=CONFIG]993668[/ATTACH]

              [ATTACH=CONFIG]993669[/ATTACH]
              Има поне 10 светофара както за влизане в кръговото, така и вътре в него.
              Чел ли си Зелазни? От една ниво на сложност нататък кръстовищата правят дупка в пространсто- времевия континуум

              ПП остарявам. Паметта ми изневерява. Зина Хендерсън
              Последно редактирано от turtey; 01-08-19, 21:07.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ..
                Тук, край Шумен направиха едно съоръжение на което объркаха даже и маркировката, та доста хора се стряскат, че са навлезли в насрещното. Включително и аз отначало, докато разбера, че и на фирмите изпълнители им е било пълна мъгла каква е идеяата на архитекта.
                Белокопитово?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640-420-otkriha-noviia-uchastyk-ot-magistrala-hemus-kaspichanbelokopitovo.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5818664
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Ъхъ...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    И това всичко дава отговор защо у нас Некой е узаконил тези уникални за ЕС макс скорости? От писанията във всички многогодишни теми се разбира, че инфраструктура, автопарк, мозък, манталитет и тн не са.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      преди беше 130, в лявата масово се караше със 150
                      сега е 140 в лявата масовката пак кара със 150

                      срашин проблем че на 1/3 от магистралите в бг е разрешено 140

                      и 160 да я направят, масовото в лява пак ще е 130-150, щото трафик и некомфортност, скъпо и т.н.

                      бензина като беше ударил 2,60 90% от трафика беше под 120км./ч
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Защо на 1/3, това със закон ли?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Има такава работа за максимално разрешените скорости....
                          Редовно съм си правил експеримент - да забия на темпомата ТОЧНО 140км/ч и например от Белокопитово до Варна да не бъда изпреварен от нито един автомобил...
                          Явно на хората почна да им се включва друг ограничител, а не закона
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            [LEFT]

                            [COLOR=#222222][FONT=Verdana]Господин Професор, [
                            )
                            Ляв мигач при влизане в кръгово в Германия? Създавате впечатление да сте посещавали страната последно по едно време с ВИЛ.
                            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                            Mark Twain
                            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Най-хубавите магистрали са френските, братле.
                              Във Велика Германия /да ги е*а в мамата и цървули/ хората по паркингите серът по земята като животни и всички ги гледат. Не за друго, ами щото НЯМА тоалетни.
                              Давам 1000 /хиляда/ евро кеш пара на този, който намери във Франция паркинг без тоалетна, мивки и пейки с масички.
                              Е, ся друг е въпроса, че тука 100 км са ти 10 евро такса, ама тва е друга тема.
                              Швейцарските са по-добри. От една страна са положени грижи зa тия дето са тръгнали на път с долен диспептичен синдром, от друга са несравнимо по-евтини и не на последно място, без ограничение при дъжд.
                              Последно редактирано от Primrouse; 02-08-19, 11:02.
                              It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                              Mark Twain
                              https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                И аз много се чудя на този мигач на влизане,сякаш може да подминеш кръговото без да влизаш!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X