Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Максимална скорост

    Егати самарянина.

    По моя опит, много по-рискови ситуации възникват като не го "пуснеш". Тия с 200+ по българските магистрали са странна порода хора. Много рядко са добри шофьори с постоянно високо темпо и с предвидими реакции.

    Коментар


    • #77
      От: Максимална скорост

      Максималната скорост на даден път е различна и зависи и от МПС-то, и от шафьора, и от условията. Аз на пътни знаци не вярвам. Повечето са малоумни отвсякъде, затова на път, който не познавам, карам внимателно и пак не приемам надоверие знаците за скоростта. Имам приятел, бивш състезател(вече е одъртял) и ми се налага да ме вози. Кара с ненормални скорости, за мен. Кеф е да го гледаш с каква лекота борави със всичко, без капка напъване. На всичко отгоре съм спокоен и ако не беше люлането по завоите, да съм заспал отдавна. Та който го може, нека да го прави. Белите стават, когато мерака надхвърли уменията. Няма въртене на гуми, няма дрифтове, ръчни и други салтанати, а едно изчистено скоростно шофиране, дето в правилните ръце изглежда като разходка до пазара.

      Коментар


      • #78
        От: Максимална скорост

        Ограниченията на скороста се дефинират по знаини и незнаини причини.
        След 10Г живот в немско -ами по идея няма ограничения ама на практика има щото вече не помня какъв процент от магисталите си имат знаци с ограничения и на много места точно след тия знаци има събирачка на кинти.
        Специално в немско лобито на автопроизводителите е огромно и съответно имат и политическо влияние та и съответните неща са по други в закона за движение по пътищата.
        След Щутгарт на магистрала 8 посока Мюнхен - злите езици говорят че Мерц и Порше са побутнали тук-там и ефекта е - около 70-80км три или 4 ленти и кръглия бял знак с 3 черни ленти в началото.

        Коментар


        • #79
          От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          .... Безопасното е 20 км/ч...
          Няма безопасно, за съжаление. Ако не вярваш, пробвай да се затичаш колкото можеш и се блъсни в един стълб. Ще е с около 20 км.ч., освен ако не си някакъв атлет-олимпиец ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #80
            От: Максимална скорост

            Еее, аз говоря за в кола.
            С джипа съм се обръщал със 60-70, и то без да имам клетка, просто заводската ламарина. Нищо ни нямаше...

            Ма е друга тема.

            И пак да питам-кое пречи да е 140 ограничението? Ако е 130 какво ще стане? Или 120, както беше през комунизма? Или 150? Много от съвременните коли си поддържат такава скорост, и са контролируеми.
            Който може-да си кара.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Максимална скорост

              При комунизЪма коли които поддържат 120 нямаше.
              То и магистрала нямаше, но това е друга тема.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                При комунизЪма коли които поддържат 120 нямаше.
                То и магистрала нямаше, но това е друга тема.
                Имаше. Едни черни със сини перденца. Съвсем спокойно си държаха 150.
                А сега магистрала има ли?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #83
                  От: Максимална скорост

                  Волгите си ги поддържаха.
                  Другите(Лада, москвич 412) ги достигаха, макар да не можеха да карат с километри.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ... И пак да питам-кое пречи да е 140 ограничението? ...
                    Примерно, състоянието на т.нар. "магистрали" ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Имаше. Едни черни със сини перденца. Съвсем спокойно си държаха 150.
                      А сега магистрала има ли?
                      Мерцедес, да.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        Максимална скорост

                        Мен пък мечтата ми е българските така наречени магистрали да станат като английските.
                        3 ленти да се направят в съществуващато платно за сметка на аварийната.
                        На всеки 2-3 километра аварийна отбивка с телефон.

                        После колко ще е максимума няма да ме брига особено.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          При комунизЪма коли които поддържат 120 нямаше.
                          То и магистрала нямаше, но това е друга тема.
                          Дали???
                          ВАЗ 2107 - поддържаше и повече... На 120 беше към 4500об/мин доколкото си спомням... Не говоря за "километри", а за магистралата открай до край и след това по шосетата на правите участъци... Завоите бяха проблем - сега с джипката същите дори не ги забелязвам на темпомат на 140...
                          Преди това Фиат 125р също...

                          140 е напълно адекватна скорост за изправна кола и добри метеорологични условия. Катастрофите не стават от "висока скорост", а от 99% от некадърност, невнимание и 1% от лош късмет.
                          Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 31-07-19, 08:19.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Дали???
                            ВАЗ 2107 - поддържаше и повече... На 120 беше към 4500об/мин доколкото си спомням... Не говоря за "километри", а за магистралата открай до край и след това по шосетата на правите участъци... Завоите бяха проблем - сега с джипката същите дори не ги забелязвам на темпомат на 140...
                            Преди това Фиат 125р също...

                            140 е напълно адекватна скорост за изправна кола и добри метеорологични условия. Катастрофите не стават от "висока скорост", а от 99% от некадърност, невнимание и 1% от лош късмет.
                            За 2103 съм писал в друга тема поддържаше и 150 км/ч продължително без да прегрява, но пътното поведение не е никак безопасно. Москвич 2140 Д какъвто ми бяха купили нов моите родители по неговия километраж някога държеше 160 км/ч, а понякога едва 145. Най-много зависеше от центровка, която ако искаш да върви трябваше да се прави доста често. Но от Попово /имах гадже от там/ до Търговище всяка нощ пътувах и карах колкото може, защото ми се спеше.
                            На баща ми приятел с Волга 24-10 ми я даде да карам от София до Търговище, а баща ми каза, че той поема разхода за бензина и да давам повече газ. С неагресивно каране, но с висока скорост от Ботевградско шосе до Търговище стигнахме за 3 часа. Магистралата тогава беше до Правец. Така че не бяха толкова лоши и бавни старите соц автомобили.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Максимална скорост

                              Вартбурга (двутактовия) спокойно си поддържаше 140км/ч.. И не само по равно (реално си стигаше максимално проектната скорост около 145-150км/ч, и там 'спираше' като на ограничител)...
                              Относно високата скорост... Винаги по-високата скорост е по-висок риск...
                              Добрата инфраструктура намалява този риск. Честно казано не виждам никакъв смисъл от тези нашенски мантинели по магистралите. Дори напротив - опасни са...
                              Бетонните огради май засега са най-ефективни. От онези, които 'те връщат' обратно на пътя практически без поражения..
                              Ама кога ще им дойде на главата на нашите 'умници' да слагат такива - не знам...
                              В момента от Варна до Девня навярно над 30% от мантинелите са огънати и накъсани...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Хм.... Аз пътувах лятото преди 4г по пътя от Хелзинки през Куусамо до Салла - никъде нямаше ограничения (да, знаците 100км/ч са временни - на скоби върху 'зимните' знаци 80км/ч)... Не, че нещата не се променят де ... И да, през зимата ограничението вече е 80км/ч...
                                Аз ходих от Хелзинки до Рованиеми и обратно преди 2 седмици.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X