Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Максимална скорост

    Ужас.
    Те 75% от колите сега поддържат макс 120, вие за соц кочини

    Както и да е, няма и тук да си говорим за средна, променлива, постоянна скорост
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Егати самарянина.

      По моя опит, много по-рискови ситуации възникват като не го "пуснеш". Тия с 200+ по българските магистрали са странна порода хора. Много рядко са добри шофьори с постоянно високо темпо и с предвидими реакции.
      Всички ще висим за КАТ, ако се натъркалят.После с години джигити жертви и свидетели по съдилища...

      Най-дразнещите джигити са светкащите когато пред нас има два ТИР-а,
      тях ги пускам, че да влязат до ТИР-а, пък аз да им светкам
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #93
        От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Всички ще висим за КАТ, ако се натъркалят.После с години джигити жертви и свидетели по съдилища...

        Най-дразнещите джигити са светкащите когато пред нас има два ТИР-а,
        тях ги пускам, че да влязат до ТИР-а, пък аз да им светкам
        А ти с това си поведение, някакъв орган ли се изживяваш? Или твоето мнение кое и как е правилно и безопасно е общовалидно и трябва да се спазва от всички?

        Коментар


        • #94
          От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Всички ще висим за КАТ, ако се натъркалят.После с години джигити жертви и свидетели по съдилища...

          Най-дразнещите джигити са светкащите когато пред нас има два ТИР-а,
          тях ги пускам, че да влязат до ТИР-а, пък аз да им светкам

          Наистина не разбирам. Караме си спокойно със 140/150, идва бързак с 200+. Ако не го пуснеш - или ти се залепва на 2 м. отзад или почват глупостите с изпреварване отдясно. И двете ситуации са значително по-опасни от кротко минаване надясно и да го оставиш да си чупи главата колкото се може по-далеч от теб.

          Коментар


          • #95
            От: Максимална скорост

            Ако си караш "спокойно със 140/150" но в дясната лента , никой няма да ти "светка".
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #96
              От: Максимална скорост

              При положение, че в дясната лента е пълно с автобуси и камиони, каращи с 80-100, нормално каране от 120-140 там е мъка.
              Ограниченията са да се спазват и при изпреварване.
              И аз не се прибирам веднага с теманета и страхопочитание при първото присветкане.
              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • #97
                От: Максимална скорост

                Истината е, че по нашите магистрали е почти невъзможно да се поддържа постоянна скорост на темпомат. Карането по тях винаги ми действа по-натоварващо, от колкото някой проход с непрестанни завои.
                Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • #98
                  От: Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                  При положение, че в дясната лента е пълно с автобуси и камиони, каращи с 80-100, нормално каране от 120-140 там е мъка.
                  Ограниченията са да се спазват и при изпреварване.
                  И аз не се прибирам веднага с теманета и страхопочитание при първото присветкане.
                  Светкането дразни всички , освен това е забранено.
                  Въпросът е, че не-рядко хората си карат в ляво при празна дясна лента. Или заради разбита дясна лента или поради простотия.
                  В крайна сметка, след като караш в ляво, е редно да се оглеждаш и ако идва по-бърз автомобил да му дадеш път.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #99
                    От: Максимална скорост

                    Напълно съгласен!
                    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      ...В крайна сметка, след като караш в ляво, е редно да се оглеждаш и ако идва по-бърз автомобил да му дадеш път.
                      Именно.

                      На мнение съм, че всички български шофери трябва да изкарат едномесечен стаж в немско. Освен горното, ще научат още доста нещица. Е, някои ще бъдат научени по трудния начин, но няма лесно обучение...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Ако си караш "спокойно със 140/150" но в дясната лента , никой няма да ти "светка".
                        Мне, пак има светкащи.
                        Он се е качил да светка, ако наистина бърза, минава през аварийна без никви светканици.

                        Но драстично намаляха джигитите поради трафика.

                        В немско ако си на ограничение+5 абсолютно никой не те настига.... а има места където целият поток се движи точно на ограничението.
                        А безопасното е да се движиш с потока.
                        Последно редактирано от DBRS; 31-07-19, 11:25.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          И по нашите магистрали редовно се движа на темпомат... Да, понякога се налага промяна на скоростния режим, но ако планираш правилно маневрата - отклоненията са малки и без изключване на темпомата...
                          Например споменатата ситуация - настига те някой с висока скорост (аз обикновено забивам ограничениет+10км/ч - т.е. по магистрала 150км/ч), виждаш го отдалеч, планираш къде има по-голяма дистанция в десния ред и леко ускоряваш/забавяш за да се разминете с 'бързака' в този участък.. Нужно е съвсем малко...
                          Разбира се има разсеяни шофьори, които решават, че със 110-120км/ч трябва да се движат или изскочат пред теб в лявата лента дори и дясната да е свободна - с тях трудно се боря
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            И все пак изпреварвайки с 140 - 150, не съм длъжен да пусна веднагически с риск за себе си и цялото движение, някой приближаващ с 220, който се има за безсмъртен.
                            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Светкането дразни всички , освен това е забранено.
                              Въпросът е, че не-рядко хората си карат в ляво при празна дясна лента. Или заради разбита дясна лента или поради простотия.
                              В крайна сметка, след като караш в ляво, е редно да се оглеждаш и ако идва по-бърз автомобил да му дадеш път.
                              Само при положение, че автомобилът зад теб е със специален режим на движение. Или ако караш с по-ниска от максимално разрешената скорост, с маневрата си не предизвикаш опасна ситуацияа и имаш добрата воля да го направиш. Ако караш с максимално разрешената скорост нямаш нито моралното нито законовото задължение да се преместиш.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                                И все пак изпреварвайки с 140 - 150, не съм длъжен да пусна веднагически с риск за себе си и цялото движение, някой приближаващ с 220, който се има за безсмъртен.
                                Именно и като го смъкнеш до 150 е добре за всички.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X