Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Тъй като оня ден ми се наложи да светкам, при това 2 пъти, а това ми се случва 1-2 пъти в годината и ми стига за цяла година. Карам по магистралата със 130-140, една леля решава да изпреварва един камион и леко ме засича. До тук никакъв проблем, намалих от далече, ама и със 110 продължавам да я настигам, светнах първи път с надежда леко поне да побърза с изпреварването. След като изпревари камиона за около 30 секунди продължи да си кара в лява лента с около 95-100 и вече не издържах и се разсветках. Чак тогава се сети да се прибере вдясно, а зад мен вече имаше 2 коли.
    Втория път подобен случай, пак карам със 130-140 и пак леко ме засичат, тоя път сравнително бързо изпревари ама кара в лява със 120, а аз отдясно не рискувам да изпреварвам и присветнах, човека веднага се премести. Понякога се налага с цел напомняне.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Просто е,
      като карам с 222 никога не присветквам да давам зор на някой да се отмества.
      Глобата за 220 и за през аварийната е подобна, никой не ми е длъжен да се притеснява, че аз не съм си сметнал времето с точност 20мин...(за София-Пловдив 8мин.)

      Или пускам мигач и чакам, или ако много съм закъсал - през аварийната.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Значи, като ми се засилиш изотзад и ми засветкаш, аз трябва да се метна в дясно и да набия спирачки, за да не се забия в движещите се там с 90-100? Що? Щото светкащите сте голямата работа и всички други трябва да ви правят път с поклон?!!?
        Комплексарите не си дават сметка до къде са им правата (според ЗДП) и кога, тяхното управление е рисково за другите участници..........

        А когато се сравняват "скоростите", с тези в другите европейски държави, леко се пропуска разликата в "културата" на движение, която са постигнали. Много бързо ганьовсите бабаити и "турските тираджии" стават незабелижими в движението и културно спазват ограничения и правила- Защо ли?
        - Карането по германските магистрали, не е по различно от това в другите западни държави и не съм видял да светят или свирят по изпреварващият (от личен опит с товарни и леки коли в Европа, преди повече от 10г.).Никой не изпреварва от дясно и при аварийно затворен участък от магистралата -кротко си чакат в двете ленти (не хитруват в аварийната) понякога часове............
        ( Лафа за мечката и тоягата в "практика")
        А темата ми е трудна за "осмисляне"- Разрешената максимална скорост , няма задължителен характер и който иска може да кара съобразно пътните условия,автомобила,квалификацията и икономичността..................

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Ще направя различен коментар.
          Звучат ми като комплексари не светкащите, а тия дето не желаят да се отместят. Ако се дръпнете, никой няма да ви светка! Изобщо, защо се стига до светкане?! Нали имате огледала за назад? Ами гледайте в тях. Когато виждате, че ви настигат, просто се дръпнете предварително и няма да се налага да обсъждаме такива въпроси.
          И един съвет:
          Добрите шофьори трябва да предвиждат пътната обстановка една минута напред. Много е лесно! Просто трябва да следите движението.
          Абе лошо няма, ама когато със 130-140 изпреварвам 5-6 камиона/автобуса движещи се с 90-100 в дясната лента един след друг и изведнъж отзад налита някой с 200 и почва да святка, как според теб трябва да реагирам? Аз обикновенно завършвам изпреварването и се прибирам вдясно да пропусна "бързака". Но на някои това не им харесва и даже на 2-3 пъти се опитваха да ме "учат" след такава ситуация. То ест да станат пред мен в дясната лента и да набият рязко спирачка. Та кой прав и кой крив в такава ситуация? Трябваше ли аз от 130 да набия рязко спирачка до 80-90 и да се мушна между два камиона, за да не съм "комплексар" и да пропусна святкащия?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Добрите шофьори трябва да предвиждат пътната обстановка една минута напред. Много е лесно! Просто трябва да следите движението.
            Това е с около два километра предварение ...аз не мога.

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              аз не мога.
              Мисля, можеш. Не виждаш ли на два километра? А ако има завой, наблюдавай реакциите на тези пред теб.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Мисля, можеш. Не виждаш ли на два километра? А ако има завой, наблюдавай реакциите на тези пред теб.
                Убу, ама в завой идващия с 200 физически не го виждаш,
                най-опасния завой от София след тунела, е тоя преди турския ресторант, поне десет пъти съм виждал разни с 220 как почват да криволичат,
                щото просто пред тях два ТИР-а се изпреварват (а изпреварването е започнало когато джигита току е бил излязъл от тунела).
                Та мисля джигита трябва да мисли за другите, а не движещите се в рамките на ограниченията за джигито.
                Последно редактирано от DBRS; 31-07-19, 20:42.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  В много държави съм карал, ама такова кретенско каране като в България, рядко съм виждал. Безпардонно, нагло, тежкарско... Някои се качили на лъскава /според техните критерии/ ламарина, и раята им се пречи. Други пък, толкова им е писнало да им светнат, че “карат по правилник с максималната разрешена” и не се отместват от лявата лента.
                  Тия двете групи хора страдат от синдрома “ти зна’йш ли кой съм аз бе?”.

                  Границата с Мексико, 28 ленти пълни с коли. Пререждане, пута мадре, клаксони, дране на калници, летят полупразни чаши с Кока Кола... И преминаваш чертата на която пише УСА. И идилия, тишина, красота. Същите кретени стават Божи кравички... Чаша през джама е $1000.00. Ако го уцелиш в сурата, е нападение, и се лежи в паннделата...

                  Ние страдаме от “Бай Ганьо”. Повече няма да пиша, да не се обиди някой.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    съм виждал разни с 220 как почват да криволичат,
                    щото просто пред тях два ТИР-а се изпреварват
                    Ето че виждаш! Остава да го тълкуваш правилно!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Хи хи, нали и аз това се опитвам да им обясня...

                      Това към задморския адаш, че Божко ме изпреварил с писането.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Мисля, можеш. .....
                        Божииииич ,карам автобус и просто не можеш да си представиш колко неща трябва да предвидиш.Това тръгване ,спиране ,странично отклонение ,дистанция ,дистанция когато познаваш кръстовището и те застига бързак ....и т.н.

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Ето че виждаш! Остава да го тълкуваш правилно!
                          Само че кажи, започналия изпреварването с 95-100 как да предвиди, някой който е на 3км. зад него? Щото нали нямало да ви светкат ако сте в дясната
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Хи хи, нали и аз това се опитвам да им обясня...

                            Това към задморския адаш, че Божко ме изпреварил с писането.
                            Коле, скивай как се възпитава шофьор-
                            Пристигам на летището, сестра ми ме чака. Сядам в колата и паля цигара /тия 8 часови полети без да пушиш../. Сестра ми почва “Сложи си колана” Тая па, аз колко години карам и се возя, баш сега колан ше си сложа! Пуша блаженно, цигарата на привършване. Свалям джама да я засиля през него. “Ако си хвърлиш фаса е $1000 кинта” Ко?! А колана колко е? “Ми и той е няколко стотин”. Баааааси, в България беше дваеесе лева ве! Егати Америката!
                            Сега карам с колан, отдавна вече не пуша.... Егати Америкатааааааа! хахахаха
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              И викаш-контрол няма при вас, правите го от разбиране на нуждата от пазене на чистота, и да не пострадате при катастрофа?
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                колко неща трябва да предвидиш
                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                как да предвиди, някой който е на 3км
                                Положително трябва и желание да предвидиш. Колкото до изпреварването, не напразно е най-сложната маневра и не се прави при 2-3 км/час разлика в скоростите. Но и тук важи предвиждането.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X