Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    140 максимална скорост. Искам да карам с 90, карам кротко в дясна лента. Ама защо им давали 140? Ами защо навремето даваха 120? С Москвич? Трабант? Сега със съвременни коли 140 е съвсем нормално.

    В Германия максимална препоръчителна- аз там като карах се съобразявах с максимална разрешена, препоръките не ми пречат, просто ги отсвирвам.
    За мен това мнение кажи речи изчерпва темата. А тя самата е породена от това, че някой решил да се прави на социално активен и съвестен. Тия 10 километра отгоре надали толкова много го плашат. За мен тая тема е евтин популизъм за "трупане на точки". Дано час по скоро издъхне или я затворят, преди "меренето" да надхвърли 40 страници. От мерене на никой нищо не му е пораснало.

    Хем никой не те кара да кара да караш с толкова, хем масата от хората карат доста по-бавно. Освен това се пропуска факта, че не навсякъде са по 140 ограниченията. Вижте по "Струма" примерно. По "Тракия" има около 50 километра с ограничение 90.

    Наистина, колите вече масово позволяват доста по-високи скорости и както каза Кольо, са съвсем контролируеми. Заклинания от типа "не са за нашите пътища" или "нямаме пътища за такива скорости" са празни приказки. Ходили сме по света и сме видели. Просто не всичките ни пътища са за такава скорост, но и не по всичките е разрешена.

    Колата има шофьор, който трябва да е оборудван с глава. Ако си наклал Жигулата със 130 с трета употреба гуми регенерат, изроненни накладки и и отдавна изтекли амортисьори е едно. Ако караш със 140 кола, която е правена да държи 250 по аутобаните с часове и да спира безопасно от съответните скорости, когато му излезе бус с 90, е съвсем друго.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ужас.
    Те 75% от колите сега поддържат макс 120, вие за соц кочини

    ...
    И през соца имаше, а 90 процента от колите от последните 20 години съвсем с лекота поддържат и бая повече. Правихме я тая сметка с оная формула Не говорим за средна скорост Петрич - Дуранкулак, а скорост по магистрала

    140 е нормална скорост с оглед резерва, които имат повечето коли, няма нужда да изкарваме всички нормални хора престъпници.
    Последно редактирано от nissan_gr; 31-07-19, 12:16.

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Светкането дразни всички , освен това е забранено.
      Въпросът е, че не-рядко хората си карат в ляво при празна дясна лента. Или заради разбита дясна лента или поради простотия.
      В крайна сметка, след като караш в ляво, е редно да се оглеждаш и ако идва по-бърз автомобил да му дадеш път.
      След Стара Загора до Пловдив лявата лента е пълна с камиони движещи се със скорост до 90 км/ч. Аз със кемпера също съм там, че в дясната лента с повече от 60-70 км/ч съм в очакване да се разкове бараката.
      Т.е караме в рамките на ограничението на скоростта.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Калине,може и да не знаеш,но имаме добри общи приятели и това ме кара да те уважавам до колкото е възможно.Утре ако ми остане време,ще пробвам да спра в Своге и да се запознаем лично,не обещавам,това ако не се срамуваш разбира се.
        Сигурен съм че бъркаш за кой Калин става въпрос. Няма от какво да се срамувам. Заповядай.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Само при положение, че автомобилът зад теб е със специален режим на движение. Или ако караш с по-ниска от максимално разрешената скорост, с маневрата си не предизвикаш опасна ситуацияа и имаш добрата воля да го направиш. Ако караш с максимално разрешената скорост нямаш нито моралното нито законовото задължение да се преместиш.
          С каквато и скорост да караш, си длъжен да си в най-дясната свободна лента, освен при изпреварване и заобикаляне. Пише си го в закона, ако е зор мога да го намеря.
          Това правило не важи на градско, също и на пътища в града с разрешена максимална скорост до 80км/ч(и мисля обозначен брой ленти със знак), както и при престрояване по разни пътни възли и на магистралата.
          Но явно доста хора не са чели както трябва... Светкали са ми, и са спирали да ми търсят сметка, защо карам в лявата лента с автобуса на градско и не ги пускам като бързат... А аз примерно просто ще завивам наляво, или пък виждам от далече препятствия в дясната лента и не се набивам в нея, че после ново престрояване често е със зор.
          Пък на магистралата някои си карат без причина в лявата лента, просто щото могат...едва ли знаят, че е забранено. Има клипчета в нета, как в Германия глобяват и за това. Е, естествено при слабо движение...
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Именно.

            На мнение съм, че всички български шофери трябва да изкарат едномесечен стаж в немско. Освен горното, ще научат още доста нещица. Е, някои ще бъдат научени по трудния начин, но няма лесно обучение...
            За съжаление много български шофьори са пропуснали задължителния 7-годишен период на възпитание при мама и при тати и това нищо не може да го компенсира.

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Много българ(ск)и (шофьори) щяха да са много по-добре, ако наистина бяха пропуснали тия 7 години при мама и тате....

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                Ограниченията на скороста се дефинират по знаини и незнаини причини.
                След 10Г живот в немско -ами по идея няма ограничения ама на практика има щото вече не помня какъв процент от магисталите си имат знаци с ограничения и на много места точно след тия знаци има събирачка на кинти.
                Специално в немско лобито на автопроизводителите е огромно и съответно имат и политическо влияние та и съответните неща са по други в закона за движение по пътищата.
                След Щутгарт на магистрала 8 посока Мюнхен - злите езици говорят че Мерц и Порше са побутнали тук-там и ефекта е - около 70-80км три или 4 ленти и кръглия бял знак с 3 черни ленти в началото.
                Причината е по-тривиална, немското законодателство и конституция не допускат административни забрани “просто така, от общи съображения”.
                По тази причина, в Германия има лесна процедура, с която се обжалва поставянето на пътен знак и доста магистрални ограничителни такива са падали жертва.


                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  То седемте години могат да се компенсират частично с функция вградена в почти всяка кола след 2006 нарича се Speed limiter обикновено се слага на 130 за да се компенсира между ушния вакуум,намалява и разхода и драмите.
                  Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    С каквато и скорост да караш, си длъжен да си в най-дясната свободна лента, освен при изпреварване и заобикаляне. Пише си го в закона, ако е зор мога да го намеря.
                    Това правило не важи на градско, също и на пътища в града с разрешена максимална скорост до 80км/ч(и мисля обозначен брой ленти със знак), както и при престрояване по разни пътни възли и на магистралата.
                    Но явно доста хора не са чели както трябва... Светкали са ми, и са спирали да ми търсят сметка, защо карам в лявата лента с автобуса на градско и не ги пускам като бързат... А аз примерно просто ще завивам наляво, или пък виждам от далече препятствия в дясната лента и не се набивам в нея, че после ново престрояване често е със зор.
                    Пък на магистралата някои си карат без причина в лявата лента, просто щото могат...едва ли знаят, че е забранено. Има клипчета в нета, как в Германия глобяват и за това. Е, естествено при слабо движение...
                    Прав си, моя грешка. Не се изразих прецизно.
                    Последно редактирано от NovemberCharlie; 31-07-19, 17:47.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Само при положение, че автомобилът зад теб е със специален режим на движение. Или ако караш с по-ниска от максимално разрешената скорост, с маневрата си не предизвикаш опасна ситуацияа и имаш добрата воля да го направиш. Ако караш с максимално разрешената скорост нямаш нито моралното нито законовото задължение да се преместиш.
                      По закон си длъжен да се движиш в най-дясната свободна лента!
                      Явно ти си от моите "любимци" - бързаци...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        По закон си длъжен да се движиш в най-дясната свободна лента!
                        Явно ти си от моите "любимци" - бързаци...
                        Не знам кои са ти "любимците", аз карам според ограниченията, но нямам законово или морално задължение да се местя, само защото ме настигаш. Независимо в коя лента съм.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          По закон си длъжен да се движиш в най-дясната свободна лента!
                          Явно ти си от моите "любимци" - бързаци...
                          Коя най-дясна бе колега? Ти пътувал ли си по пътя София-Бургас и обратно? Има две ленти , дясната е опасна за движение заради пропаднала настилка и множество неравности. Ако се съобразяваш с пътните условия си длъжен да се движиш в лявата. Ако имахме магистрала , тя трябваше да е с поне три ленти и знаци над тях които да показват скоростта във всяка лента.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Ако не знаеш коя е най-дясната свободна лента, аз не мога да то помогна с отговор.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Разбрахте ли, за какво стават толкова катастрофи в България? Щото всеки се прави на голямата работа и законите не важат за него. Затова!
                              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                                Разбрахте ли, за какво стават толкова катастрофи в България? Щото всеки се прави на голямата работа и законите не важат за него. Затова!
                                В грешка си! Катастрофите стават заради множеството продадени свидетелства за управление на МПС , и любителски и професионални. И защото КАТ не си върши работата ,и е прогнил от корупция.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X