Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Явно не си запознат
    Прав си. По-скоро, на "шопи"...с още някоя дума отпред, за благозвучие...
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: Re: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      Прав си. По-скоро, на "шопи"...с още някоя дума отпред, за благозвучие...
      За домашно провери къде се обиждат на овчар.
      За напреднали, шопите са селяни и като такива не са софиянци. Поне не доскоро.
      Много дървени глави, затова и Желязната Дивизия.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Домашното отдавна го изпих. Ако имаш, обади се...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          И като натискащият газта с 2+ тона МПС утрепе кротко каращ малолитражка, пак ли към Дарвин ще го пишем?
          Ти не усети ли майтапа.Лесно му беше да добави cal45 в малолитражката
          Ама той и от ЮК пишел.Аха.Там е по-голяма вероятността да ти извадят калибър за употреба от в БГ.Ма нещо не го предпочитат за естествен подбор.Както и блъскането с висока скорост по магистрала.
          Може и повече да се уважават на пътя.Без да се познават.
          Естествен подбор
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • Максимална скорост

            Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
            Аз съм съгласен, че тукашната стъкмистика е издигната в култ. И въпреки това не могат да скрият всичко, а и не се опитват. То се вижда. Единствената таблица, която буди смях, е тази "поради недостатъци на пътя":






            Ето справка за 1 млн души от населението:



            По този показател сме втори (след Гърция) в целия ЕС за 2010 и първи за 2016!

            Забелязва се спад до 2012 г. и после покачване. Убеден съм че много фактори са повлияли на това. Но за съжаление анализите, които се правят (видно от PDF-ите) са по-скоро да бъдат прочетени от някой министър в стил "войната по пътищата" и да не се вземат мерки.

            Има справки за час от деня, отделно за ден/нощ, по месеци, по области и т.н. Само по милион километри няма. Не знам как биха направили такава, освен пак да я стъкмят. Може би ако взимат справка от ГТП...
            ...
            Има достатъчно камери по пътищата, за да се оцени автомобило-потокът. Вероятно могат да се използват и данни от мобилните оператори например.
            Сравнението с ЕС е валидно, защото там се кара очевидно повече отколкото в България на глава от населението. Това прави тази статистиката още по-мрачна:
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Road_safety_in_Europe

            Според мен, ще се наблюдава корелация с:
            1. Възраст на автопарка.
            2. Катастрофи след употреба на алкохол.
            3. Брой на глобените водачи за превишена скорост на глава от населението.
            4. Размер на глобите за превишена скорост.

            Коментар


            • От: Re: От: Re: От: Re: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение

              Същото важи и за загиналите в самолетни катастрофи, но това не е темата за вицове и смешни снимки.
              Имам усещането, че през 2019 километрите за година, изминати по магистрали са поне двойно на тези през 2013.
              Ако не греша, това прави по-малка смъртността през 2018г.



              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Говорим за максимално разрешена скорост в Бг и ЕС. Може и по разните класове пътища или по категории мпс.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • Re: От: Re: От: Re: От: Re: Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Има достатъчно камери по пътищата, за да се оцени автомобило-потокът. Вероятно могат да се използват и данни от мобилните оператори например.
                  Сравнението с ЕС е валидно, защото там се кара очевидно повече отколкото в България на глава от населението. Това прави тази статистиката още по-мрачна:
                  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Road_safety_in_Europe

                  Според мен, ще се наблюдава корелация с:
                  1. Възраст на автопарка.
                  2. Катастрофи след употреба на алкохол.
                  3. Брой на глобените водачи за превишена скорост на глава от населението.
                  4. Размер на глобите за превишена скорост.
                  5. Максимално разрешена скорост на магистрала/извънградско
                  6. Наличие на камери за скорост
                  7. Брой полиция (КАТ) на брой автомобили


                  Размера на глобите (4) и сега си е доста голям тук. Очевидно събираемостта е от значение.

                  Статистика има и за катастрофи поради алкохол (2).


                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Имам усещането, че през 2019 километрите за година, изминати по магистрали са поне двойно на тези през 2013.
                  Ако не греша, това прави по-малка смъртността през 2018г.
                  Целта е да се намалят общия брой жертви, а не брой жертви на километър. Тази статистика би била интересна, но само ще замаже основния проблем - загиват прекалено много хора по пътищата тук.


                  Стратегия 2011-2020:
                  4.2.1. Намаляване броя на убитите при ПТП с 50%. През 2020 г. техният брой не трябва да надвишава 388.
                  4.2.2. Намаляване броя на тежкоранените при ПТП с 20%. През 2020 г. техният брой не трябва да надвишава 6363.
                  Аз разбирам, че качването в кола е някакъв риск. Но целта не е да умират по-малко хора на изминат километър, а по-малко хора от населението. Затова най-често се дават в справките като "загинали на 1 млн души население". В един момент ще се изчерпи това население.

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Цитираната статистика само български граждани ли включва?
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • Re: Максимална скорост

                      Български граждани какво? Има и чуждестранни причинители.

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        За жертвите питам
                        След 2015-та трафика е зачително повече, туристите 2011 сравнено с 2017 мисля са двойно повече.

                        абсолютния брой жертви не те ориентира с нищо (броя туристи е по-голям от населението ни )
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          За жертвите питам
                          След 2015-та трафика е зачително повече, туристите 2011 сравнено с 2017 мисля са двойно повече.

                          абсолютния брой жертви не те ориентира с нищо
                          То и километрите магистрали да доста повече от преди 7-8 години.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • Re: Максимална скорост

                            Не виждам статистика за загинали чужди граждани, но предвид, че причинените ПТП от чужди граждани са под 5% от общите убити, мисля че няма чак такова значение.
                            Туристите може да са повече от населението, но туристите с коли - едва ли. Освен това те се подчиняват на същите закони и ограничения като местните. Нали?

                            Абсолютния брой жертви те ориентира като какъв процент от населението загива за тоя що духа. И то обикновено това са хора в трудоспособна възраст, със семейства.

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Още са много жертвите, но не магистралите и 140 по тях са причината(в Хърватия е 130, но народа масово е на 150)

                              2008-ма жертвите бяха над 1000, при по-малко магистрали и трафик..
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                https://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%...B8%D0%BD%D0%B8

                                А 1990 - 1567.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X