Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Ще направя различен коментар.
    Звучат ми като комплексари не светкащите, а тия дето не желаят да се отместят. Ако се дръпнете, никой няма да ви светка! Изобщо, защо се стига до светкане?! Нали имате огледала за назад? Ами гледайте в тях. Когато виждате, че ви настигат, просто се дръпнете предварително и няма да се налага да обсъждаме такива въпроси.
    Аз предлагам още по-радикално да подходим. Всички да се качим на колелета, че да не пречим на светкащите. И да ги оставим да се светкат един друг по магистралата.

    До светкане се стига (в 90% от случаите), щото некой си чобанин, на който тати е купил лъскаво возило, е решил че требе да впечатли прото-кифлата на десната седалка. И че всичкото рая требе да кара в аварийната, ибо горният чобанин требе да стигне мнооого бързо до Какао Бийч, или друга там много важна за него дестинация.

    Та за протокола - аз не светкащите не им се впрягам много. Като имам възможност да го направя безопасно - отбивам и ги пропускам. И наум им пожелавам да се превърнат в скромен крайпътен паметник, с кофичка за цветя и пейка. Не че съм злобар - просто не ми се иска да убият някой невинен човечец тръгнал със семейството си на море. Ако нямам възможност да отбия безопасно - ми просто не отбивам, докато не мога да го направя безопасно. Нека си светка колко си иска - мене от това ни ми е жежко, ни ми е тежко. Ако е много настойчив - среден пръст.

    П.С. Откакто почнах да карам два тона очевидно прежалено старо желязо - забелязвам че рязко намаляха желаещите да ми светкат, засичат, отнемат предимство и т.н. Сигурно съм станал по добър шофер.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Положително трябва и желание да предвидиш. Колкото до изпреварването, не напразно е най-сложната маневра и не се прави при 2-3 км/час разлика в скоростите. Но и тук важи предвиждането.
      Е не е трудно да напишеш,
      че джигитО е тоя дето най-вече трябва да предвижда, вместо да се прави на дисколамБа

      при 240 1мин. е 4км. често толкова време е изпреварването ТИР-ТИР.

      Човека(ТИР) влиза в завоя, погледнал е назад - всичко до хоризонта е празно
      излиза от завоя настигайки друг ТИР, пак гледа в огледалото - празно

      Какво повече предлагаш да направи с желание, че да не попречи на малоумника с 240 зад него?
      Последно редактирано от DBRS; 31-07-19, 21:46.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Няма да влизам в излишен дебат. А за изпреварването, писах кога не се прави.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Това се дискутира поне още много пъти- ако всеки се движи в най- дясната свободна, не се мъчи да спаси всички от ненормалниците зад него, остави контролните органи да си свършат работата или поне ги подпомогне със снимковия материал, дето записва с мощната чукачка и си припомни аритметиката- в ЕС сме.
          Интересно ми е Божич какво ще допълни към посл си писания, не да спори
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Грешно мислене, и прекалено емоции за светкащите...
            Моята нагласа е, че това са бързащи хора, както всеки може да се окаже в ситуация да бърза за някъде или нещо. Аз самият често бързам(святкам само в много краен случай) , макар и много рядко по магистрали, затова винаги правя каквото мога за да не преча на бързащи хора. Дразнят ме само прекалено глупавите и нагли от тях, които искат от мен невъзможни или прекалено трудни неща, щото аз така или иначе каквото мога го правя за тях, обикновенно още преди да им дойде на акъла да ми сигнализират. Също така когато застрашават прекалено безопасността...абе казах вече, глупавите от тях...
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Грешно мислене, и прекалено емоции за светкащите...
              Моята нагласа е, че това са бързащи хора, както всеки може да се окаже в ситуация да бърза за някъде или нещо. Аз самият често бързам(святкам само в много краен случай) , макар и много рядко по магистрали, затова винаги правя каквото мога за да не преча на бързащи хора. Дразнят ме само прекалено глупавите и нагли от тях, които искат от мен невъзможни или прекалено трудни неща, щото аз така или иначе каквото мога го правя за тях, обикновенно още преди да им дойде на акъла да ми сигнализират. Също така когато застрашават прекалено безопасността...абе казах вече, глупавите от тях...
              И трябва немедлено да му се изпречиш отпред и да шариш, за да не направи малоумника някоя простотия!?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Да кажа нещо зааварийната. Гранде ракордо ануларе, което си е магистрала с три платна и аварийно. Навсякъде по светлинните табла пише: " Каране в аварийната лента- отнемане на свидетелството за правоуправление." Предимно се касае за задръствания, но и да няма е все тая. Камери има. Обикновено при задръстване, най-отпред на тапата в аварийното са карабинерите. Карай до тях, ако ти стиска.
                За скоростта. Системата се казва Velocity tutor. По цялата магистрала има през не знам точно колко километра електронни портали. Отчитат за колко време си изминал разстоянието между двете точки и го отнасят към разрешената скорост. Пак има камери, но дори и да няма, на всеки тол на слизане от магистралата има карабиниери кибичат. Карай с колкото искаш.
                Няма контрол, това е. А за бай-ганчовщината, няма да коментирам.
                Пишкомерци...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Ми тоя дето ошарва всички ленти с+10км/ч (по неговия километраж) никога няма да е в нарушение
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    И трябва немедлено да му се изпречиш отпред и да шариш, за да не направи малоумника някоя простотия!?
                    Не, това че ме дразнят, много рядко променя намерението да им съдействам да си вървят по пътя, доколкото ми е във възможностите. Е, с изключение на действия от моя страна изискващи и сравнително рязко намаляване на скоростта.
                    По-просто казано, настъпвам до ламарината ако трябва и се прибирам при първа възможност, но не и на кратка дистанция зад бавнодвижещи се в дясната лента.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      ...И Бонус-малус за което се орева всичко живо...
                      Не могат да го измислят, или няма воля? А уж сме най-умните, НЕМА по-умни от нас.
                      Келеш с прясна книжка-ще кара кола до 100 коня примерно поне три години. После почва от най-високото ниво на ЗГО. Всяка година поевтинява с едно ниво, АКО не прави нарушения, там глоби, актове, не само катастрофи, Докато стигне от 14 ниво до първо, където се плаща 150% примерно по-малко, ще се научи полека с рогата.
                      За справка, преди...найсе години плащах на най-високото ниво 1670 Ойро Гражданска отговорност на кола 88 коня, а имам книжка от 33 години.
                      Тука келеши на по 18 години карат по 500 коня коли и са късопишести комплексари. И затриват невинни животи. Освен своите собствени, които не струват и пет ст'инки. Колкото струват и на чалга родителите им....
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        И трябва немедлено да му се изпречиш отпред и да шариш, за да не направи малоумника някоя простотия!?
                        За такова нещо никой не е писал в темата.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Ако си караш "спокойно със 140/150" но в дясната лента , никой няма да ти "светка".
                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Твърде категорично изказване от човек дето не знае правилника за движение.

                          Нелепо изказване от човек, който си мисли, че знае и разбира правилата за движение. Явно трябва още много да бъдат завишени образователните изисквания за да намалее това безумие по пътищата.

                          Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
                          Толкова ли е трудно да се разбере, че лента заета, макар и неплътно, от по-бавнодвижещи се МПС не е свободна. Страховита тъпотия е да се местиш непрекъснато от лента в лента, само и само да си в най-дясната "свободна" лента по съвсем очевидни причини, но все пак ще ги споменем за някои участници в движението:

                          - смяната на лента е маневра, а всяка маневра носи рискове
                          - вмъкването в малко пространство намалява много дистанцията между МПС-ва и увеличава рисковете.
                          - при движение със 140-150 да се преминеш в лента с движение 90-100 и да намалиш толкова много скоростта си е нелогична маневра, която не е очаквана от повечето участници в движението.
                          - още веднъж за бавните в схващането - лента, заета от по-бавен трафик НЕ Е СВОБОДНА!

                          Елементарната логика, колегиалност, както и духа на закона е при движение с по-висока от скоростта на дясната ти лента скорост, когато те настигне по-бързо движещо се МПС да отстъпиш вдясно безопасно за теб и останалите участници. Нито по-рано, нито по-късно.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            За такова нещо никой не е писал в темата.
                            Останал съм с грешно впечатление, във втора тема, не съм сигурен и за катализатора. В предишната сметнах в движение за колко време от какво разстояние ще те (не теб) стигне ,,ненормален" моторист( пак там споменах, че да свети и като коледна елха, по-трудно се забелязва от луд на 4 колела) докато се моташ с +10 от разрешената и си решил, че всички трябва да те чакат да се изнесеш и изпревариш някакъв си ТИР, който даже не е в нарушение
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Максимална скорост - според пътната обстановка и условия.

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Значи у нас са над световните?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X