Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Максимална скорост

    Излиза, че заради един жип и няколко джигита баце е турнал челната за не само за Европа скорост 140? Несериозно е. Комфортът при надразрешени скорости у нас и навън е доста различен.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Максимална скорост

      За Негово лично удобство било.

      Иначе в Италия като у нас има пътища на които ако караш с максимално разрешената ще гризнеш мантинелата.
      В Европа, за мен Австрия е с най-добре премерените знаци - винаги са в помощ, а ограниченията са на максимално разумната граница за трасето.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #48
        От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Чувствам се като първолак,който току що е гръмнал бомбичка от миниум и бронз в фасадата на кметството през 1981 г.

        Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души.Отсечката я пътувам всеки ден в двете посоки.От година две пътувам по рядко,веднъж седмично.

        Със мотора падам под 40 минути безгрижно

        Преди грубо 20 години карах ВР6 -ца с която времето беше близко до това на мотора само че с 4 човека.

        Време под 40 минути с мотор,се прави през цялия ден,по причина че ,той се движи с над 200 в 90% от времето и единствено колите му се пречкат с променлив успех.

        п.п Бомбичката намерих на поляната,и тя не гърмеше цял ден,носих я в джоба,и насред площада ,да покажа че имам такава ,но не гърми,реших да го направя на най важното място,а тя взе че гръмна,от тогава ,по тъпо съм се чувствал само на държавния изпит в ТУ и две години по късно , в младоженския дом.
        Странна личност си ти!

        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...231591&page=11

        В тази тема ръсиш критики кое колко е грешно и опасно , при положение , че човека си го прави за лично ползване. Критикуваш и работата му със скарата , при положение , че всеки пече и яде това което му е в вкусно. А пък в тази тема се хвалиш как стигаш от София до Пловдив за под 40мин. карайки с над 200. Значи за жиците всеки трябва да се съобразява с това което ти кажеш , и преди да пече мръвка да те пита как се прави. Но на пътя ти си най-най, и с никой не трябва да се съобразяваш дали му се живее или не.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #49
          От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          ...В Европа, за мен Австрия е с най-добре премерените знаци - винаги са в помощ, а ограниченията са на максимално разумната граница за трасето.
          По-ми харесва Норвегия... Ограничения за скорост - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО и САМО в населено място (разхвърляните къщички и вилни зони не са населено място)...
          Пристигаш до завой, пред който имаш ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА скорост 40км/ч и ограничението си е стандартното 80-90км/ч... Завоят с повече от 45 не можеш да го вземеш, но реално ограничение няма.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от kitov Преглед на мнение
            Та защо в България 140?
            А защо НЕ?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #51
              От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Задача 1

              Автомобил пътува от град А до град В. През първата половина от времето автомобилът се движи със скорост v1= 30km/ h , а през втората половина – със скорост v2 = 70km/ h . Колко е средната скорост на автомобила?


              Задача 2

              Автомобил пътува от град А до град В. Половината от разстоянието автомобилът
              изминава със скорост v1= 30km/ h , а втората половина – със скорост v2 = 70km/ h . Колко е
              средната скорост на автомобила?
              Може ли аз? Може ли аз?
              Карам си през цялото време с 50 км/ч. Когато започнем да се фукаме кой колко бързо се придвижва, умножавам на око по 2 до 8, в зависимост от аудиторията и от това колко трябва да я впечатля, и започвам с рибарските истории. Ейййй толкова бързо...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                По-ми харесва Норвегия... Ограничения за скорост - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО и САМО в населено място (разхвърляните къщички и вилни зони не са населено място)...
                Пристигаш до завой, пред който имаш ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА скорост 40км/ч и ограничението си е стандартното 80-90км/ч... Завоят с повече от 45 не можеш да го вземеш, но реално ограничение няма.
                Ползват и препоръчителни (то и в България също има наченки),
                но за 2 часа каране в Австрия свикваш, че ограничението ако е 100, то не всяка кола може да мине със 110.

                140 като го направиха, тука се изписаха глупости, че било за Лукойлското лоби
                Ми няма съществена промяна(над 50% от трафика кара пак под 120)

                Като наслагат и система за средна скорост ще поскъпнат и лудориите, та ще ставаме нормални
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #53
                  От: Максимална скорост

                  Проблема ни е от шоферлъка.
                  Един бърз друг бавен трети си бърка в носа четвърти чопли телефона.
                  Трябва като шофираш да правиш това за което си се качил в автомобила.
                  Ако се движим всички в едно темпо колкото и да е голям трафика никой на никого няма да пречи.
                  Това го осетих най много по Швейцария.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Максимална скорост

                    Да, за шоферлъкът спор няма... Имам видео от едни 700-900км из Финландия, където скоростта бе ограничена на 100км/ч по нормален извъградски път. ВСИЧКИ се движиха с около 105км/ч +/- 1-2км/ч...
                    И да настигнеш някого - не виждаш смисъл да го изпреварваш, защото си го настигал и ти е бил в зоната на видимост в продължение на едни 20-30км, и промяната на скоростта ти с 0.5км/ч едва ли би се отразила на твоето общо темпо... И да го изпревариш - след 15 минути ще си стотина-двеста метра пред него
                    Обаче - там е равно и има добра инфраструктура - няма нужда нито да намаляваш нито да ускоряваш (на кръстовищата странно нямаха 'ограничение 60км/ч')
                    Последно редактирано от slowtraveler; 30-07-19, 14:34.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Максимална скорост

                      Малко извън темата - в Швейцария един шофер след като спря на светофара си извади некакво дудуче и си свиреше докато чакаше .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Максимална скорост

                        Абсолютно съм съгласен.Движил съм се стотици километри в Австрия, и всички караха с максимално разрешената скорост +/- 1-2 км/ч.Ни повече, ни по-малко.Буквално няма смисъл от изпреварване.Приятел поживя няколко месеца в Австралия.Каза ми, че 400 км са карали в колона едни и същи коли без нито едно изпреаврване.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #57
                          От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Трябва като шофираш да правиш това за което си се качил в автомобила.
                          Ако се движим всички в едно темпо колкото и да е голям трафика никой на никого няма да пречи.
                          .
                          По главните пътища задържащото "темпото" вече е между 75-85км.ч. . Със соц. возила участъци от 200км,редовно преминавах за около 2-2.15ч. като предпочитах пътуване в тъмната част. "Днес" пак се включвам в същия норматив( в тъмната част),но периодично забравям някой камери и ме "отстрелват". В това отношение отсечката от разклона Троян-Ловеч към В.Търново - Търговище е "рискова" (повече от 5-6 стационарки),доста по- "спокойна" е отсечката Плевен-Бяла-Попово-.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Може, с Ферари.
                            Оня ден видях три в Нови Искър
                            Може но ако затворят магистралата само за фераритата
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              ...
                              Както всички знаем,средна скорост София Пловдив от 180 км.си е нещо нормално.
                              Когато карам в тази отсечка, се движа с ок.160.
                              Изпреварват ме 20-30 коли. Скоростната лента се движи между 140 и 150, там са 30% от колите



                              Коментар


                              • #60
                                Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                                Защото общото време за достигане от А до Б е много повече.
                                В Германия 80-90% се кара със 120км/ч (поради трафик по магистралите), останалото с 50-60км/ч до крайната точка.
                                Тук проценти и скорости са разменени.
                                По немската магистрала ще си бавен в средна лента със 120.
                                Да, средната скорост ще е толкова и по-ниска, но стоенето на място не е по темата.
                                Последно редактирано от blago72; 30-07-19, 15:11.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X