Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Какво пречи да закрепиш ДКН с нитове. Още повече, има богат избор на такива - кеф ти неръждаеми, медни, месингови, с голяма периферия и какво ли още не...
    Явно нашенецът се е възползвал от съвета!

    https://www.btv.bg/video/158944312-P..._Gartsiya.html

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Значи, когато на жената и гепиха регистрационните номера, от 1-во РПУ са й споделили, че на ден има по 7-8 такива случая. И това само от 1-во.
      Всеки може да си сметне горе-долу по колко регистрационни табели се крадат всеки ден от София. И за какво? Та да могат милиционерите да си свалят номерата без зор!

      После, защо се наказва колата заради водача? В това каква логика има?
      Ами, например колата е семейна и се ползва от съпруг и съпруга, карат си децата на детска градина, вършат си работа с нея, ходят на почивки и т.н.
      В един момент, мъжът го хващат с 0,6 промила и спират колата от движение и й свалят номерата, това от 6 месеца до 1 година!!! И какво прави жената в този случай, както и цялото семейство с малки деца? Нито могат да си закарат децата някъде, нито да си свършат някаква работа. Какво е виновна колата или другия водач, който също я кара??? И ако това не е някаква дива полицейщина, не знам какво е!

      Мен не ми дреме, щото имам общо 2 джипки, 2 леки коли и два мотоциклета. Та все ще имам с какво да се придвижа, както и жената. Но такова малоумие просто ме втрещява. И всичко това накрая рефлектира в услуга на апашите, т.е. родната полиция ни уверява, че няма нищо страшно, всеки ден в София само се крадат по 100-тина регистрационни номера... само за да улесним родната полиция да го сваля на пътя, за да направи живота на едно семейство пълен ад. ЕВАЛА!

      Според мен, на влизане в Парламента, всички "народни избранници" трябва задължително да преминават тест за алкохол и наркотици. А на излизане... да не казвам през какво трябва да преминат.

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        "Америка за България", като искаш протест от повече от 2-ма.
        За другото трябва да благодарим на 500-годишното мирно съжителство с турския аскер.

        И за да не съм в пълен офтопик, да кажа, че принципът не е държавата да изнудва и тормози гражданите си, а да ги улеснява и да им прави живота по-добър.

        Всеки да си го тълкува както иска.

        Наздраве.
        Последно редактирано от cayman; 21-09-19, 23:15.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          По принцип ДКН-то може да се залепи така, че цял да не може да слезе от там никога, по никакъв начин. Или по-скоро ще може само по един определен начин, дето не се учи в МВР. И в закона няма забрана за такова нещо. А слезе ли заедно с част от бронята (или с цялата)...въпросът рЕзко придобива и финансова страна. Дали ще е за МВР или за конкретния служител вече е според зависи от ситуацията и умисъла. Там говедата, дето чупят нарочно, защото някой им е казал, че не носят отговорност, не са едно и две.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
            ...В един момент, мъжът го хващат с 0,6 промила и спират колата от движение и й свалят номерата, това от 6 месеца до 1 година!!! И какво прави жената в този случай, както и цялото семейство с малки деца?...
            Ъъъъ, то мъжът не мисли какво ще правят жена му и децата без кола, като го хванат да кара къркан, ти искаш държавата да мисли.


            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
            ...Мен не ми дреме, щото имам общо 2 джипки, 2 леки коли и два мотоциклета. Та все ще имам с какво да се придвижа, както и жената....
            Това трябва да се разбира, че поради наличието на много коли си пиеш и караш спокойно или как...?
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Абе то, че системата на КАТ не е хубава, и иска сериозна промяна е ясно на всички. Както и много други неща в държавата ни.

              Обаче аз поне не виждам начин да накараме Бойко(щото нали той е царя на републиката сега, и само той решава) да предприеме действия за радикални промени.
              Хайде, поне само в КАТ, другото малко по малко.

              Давай предложение как да го направим, с каквото мога ще те подкрепя.
              Даже и ако трябва да се замъкна на 400 км до София на протест.
              Ама с протести само е трудна работа.
              Дай нещо работещо.
              Щото ако е до мрънкането-навсякъде, в целия нет, във всички кръчми, във всички офиси и стругарски зали народа мрънка. И нищо...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Ами, например колата е семейна и се ползва от съпруг и съпруга, карат си децата на детска градина, вършат си работа с нея, ходят на почивки и т.н.
                В един момент, мъжът го хващат с 0,6 промила и спират колата от движение и й свалят номерата, това от 6 месеца до 1 година!!! И какво прави жената в този случай, както и цялото семейство с малки деца? Нито могат да си закарат децата някъде, нито да си свършат някаква работа. Какво е виновна колата или другия водач, който също я кара??? И ако това не е някаква дива полицейщина, не знам какво е!
                Това, според мен не е много уместен пример. Ако единия родител кара пил или прави каквито неща, за които взимат номерата, това според мен е повод за сериозен разговор вкъщи, особено, ако ги прави тези неща, докато вози децата с колата. И в една такава ситуация, ако се случи теоретично, правилният начин на мислене, според мен е, как да се превъзпитаме, за да не правим глупости, а не, че полицията ни е виновна.

                А за кражбата на номерата, ако някой иска да ти открадне номерата, не виждам преди какво ги е спирало. Два нита или болта лесно се махат.

                Давай предложение как да го направим, с каквото мога ще те подкрепя.
                Даже и ако трябва да се замъкна на 400 км до София на протест.
                Според мен, промяната тръгва от нас. Това, което аз лично се стремя е, просто да си живея живота и да се старая да избягвам всякакви тарикатлъци. За близо 15 г. шофьорски стаж 2 пъти са ме спирали катаджии (с основание, макар и за дребни неща и се държаха и двата пъти много професионално) и имам 3ти електронен фиш. Понякога, когато си говоря с хора, които се оплакват как постоянно ги спират, заяждат се с тях и дават подкупи, имам чувството, че живеем в различни държави, което води до извода, че държавата е такава, каквато си я направим. Правната уредба е просто рамка, от там нататък сме ние. Държавната ни администрация е тромава и неефективна, но масата хора взаимодействат с нея по-скоро по изключение - преиздаване на документи, покупко/продажба на имоти, мпс и други, данъчни декларация - всички тези неща се случват веднъж на няколко години или максимум веднъж на година. Естествено, има и хора, на които им се налага да го правят по-често, но все пак...
                Последно редактирано от Александър_; 22-09-19, 13:39.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Коле, наистина ще се радвам да се запознаем лично, освен това си ми обещал накаляна гресчица за кадем. Досега ме спасява четенето на дребния шрифт, тебе те спасява голия късмет. Няма да ми повярвате тука, как нещата се получават, ама наистина. Виждал съм стена да се разбива, ама не с гола глава. Ето, успяхте да ми налеете у дебелата глава кога не съм прав у оная тема, то безгрешни няма. Ако наистина си ентусиаст - ще те запозная с хора, дето преобръщат планини. За мен е чест, че ги познавам лично, аз нямам тая енергия. Наистина съм слободен откъм пари и време, ама не съм чак толкова подплатен. Средно ниво галош съм. КМБ отчаяно търси новите си възрожденци. Хихихихи, нали Ицо? Давай да кибичим няколко пъти по 4 чАса, че да му е гот на Ушев. Лично го преживях, то хората луди пари дават да видят малко от Северна Корея. Оди ги виж у КАТ, компютри отпреди 25 години, и бараки от плат. Ако не си вътрешен де, и пак да ти е хил от скромната ми персона. Сигурно сме смешни, дето не сме на държавната ясла. РаЯ.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    За калната грес ти дадох номер, ти си на ход.
                    Хем греста наистина е кална-обикновена грес, объркана с пръст. Няма да казвам откъде я извадих...

                    За спирането от полицаите-мен са ме спирали много пъти, сигурно над 20. Два-три пъти защото си имах вина-веднъж за превишена скорост на Севлиево на караулката, веднъж за несложен колан, и още веднъж за превишена скорост на връщане от село Мечка, дето ходихме на протест срещу циганите. Този протест беше отпреди тези масовите протести срещо прасчо и цените на тока. Считай, че съм участвал в зараждането на гражданското общество.
                    Подкуп през живота си не съм давал, не смятам и да давам, но да не се заричам, че не се знае накъде ще ме завърти живота. Ако се отнася за живота на някой близък, и няма друг начин-ще давам мОре...

                    Но давай да я променяме тази ситема, още от утре.
                    Ама как...

                    Знам де, ама е бавно и трудно, затова пък е устойчиво във времето. Не като в една могъща и "велика" държава дето все революции и войни са и в главата. И всичко се променя революционно. И трае ден до пладне.
                    А в едни други държави дето всичко си минава тихо и кротко(е, не всеки път), но пък хората са се научили да си търсят правото не с пушка а с ум и мъдрост-там обществата и порядките са си много добре, и са трайни.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Ще ти кажа как става, от личен опит. Просто форумът не е тоя. И не, и Фейсбукът не е, както се опитаха да го изкарат, че бил виновен задето се разбягали колегите. Плувам в едно море от хихикащи, дори в близкото ми обкръжение няма и един да се активира за нещо повече от ракиен задтелевизорен протест. Псуват и пак гласуват за същите. Сам човек не може да премести река, ама има случаи на преместени реки. Ако ти напиша нещо съвсем конкретно с реални резултати, с линкове и видео - пак ще ми стане никът кафяв. Вече беше, и вероятно пак ще стане. Каквото съм могъл, където е трябвало съм помогнал. Заставал съм с лицето си срещу море от хихикащи. И пак ще продължавам да го правя.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                        ... Плувам в едно море от хихикащи, дори в близкото ми обкръжение няма и един да се активира за нещо повече от ракиен задтелевизорен протест...
                        O.Майна.Гот. Навеяло, както казват руснаците

                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                          Сам човек не може да премести река, ама има случаи на преместени реки. .
                          Колега, хич не ме е еня за писанията ти, ама би ли споделил къде е тая река, че последно Джугашвили се опита да прави таквиз глупости.

                          п.с. От водата по-умно няма - винаги ще си намери пътя.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Еми Панамския канал като са копали са местили реки. И една от най-големите ВЕЦ, Три Клисури, ако се не бъркам. Иначе кво да те е еня, закачих малко от времето когато МПС се управляваше с платен данък само. И ГТП. Ония розови ли, сиви ли бяха талони. Сега се движим с една папка, и пак им е малко. Някои и синя зона плащат, и за газ/метан отделно... Да не почнат да се появяват счетоводни услуги само за поддръжка на МПС, като на фирмите? Кво да те е еня? Нова лична карта - ново СУМПС - нови ДКН - нов ГТП, и анекс към ГО. Като плочки на домино, ако смениш някой документ. Всичко това подплатено с обилни таксички и няколко изгубени дни. Кво да те е еня, да не би ти да сменяш постоянен адрес? Милиарди потъват у МВР, и пак са като у Северна Корея. Неовикан и неомърморен не съм си тръгвал от КАТ.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Боже, боже....
                              колко мъка има по този свят боже...

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Ще променим ние... явно много е оборотна рекламата на Американското посолство по телевизиите.
                                От 32 години променяме, променяме и променяме. От 32 години само реформи гледаме. И накрая така ни реформираха, та сме все наведени, независимо какви безобразия се вършат.

                                П.С. Ще помоля колегата, дето е писал по-горе за залепването на номерата да сподели или ако предпочита на ЛС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X