Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Ванка - ако някой ден решиш да напуснеш нужника КМБ и решиш да ощастливиш някоя друга държава с присъствието си (където ще те оценят по достойнство) - драсни едно ЛС. Лично ще ти нося куфарите до гишето на чек-ина.

    От достоверен източник знам че Белгия не ти е опция, след като охраната на ойропарламента се е отнесла непочтително с теб.
    Последно редактирано от windwarrior; 25-09-19, 23:15.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
      .................... @Цецо, а колко се чака у немския КАТ? ….
      Тука КАТ няма....
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Това (самоподноваването, евентуално самолпащането) трябва да става само с изричното съгласие на съответната страна по договора.
        …..
        Да,ама не!
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Ванка - ако някой ден решиш да напуснеш нужника КМБ и решиш да ощастливиш някоя друга държава с присъствието си (където ще те оценят по достойнство) - драсни едно ЛС. Лично ще ти нося куфарите до гишето на чек-ина.

          От достоверен източник знам че Белгия не ти е опция, след като охраната на ойропарламента се е отнесла непочтително с теб.
          Колега, може ли да помоля да носиш и моите куфарЕ? Ще си платя, естествено.
          А може ли да питам и за други хора, те също ще си платят.
          Дано и да забранят гласуването от чужбина кат се изнесем всички, така само истинските "българи", потъмнели от лятното слънце, ще останат да гласуват. А пък вие помагайте на нас, заблудените, с куфарите. Благодаря, колега.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Ванка, баце, съвсем за безплатно ше ти ги нося, чесна пионерска.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Не е коректно така, баце...
              Ще ми ги носиш и ще ти платя, поне левче, че ще са тежки.
              Не искам после да няма с кво да си купиш аспирин срещу мускулна треска от влачене на куфарЕ.
              Освен ако не си осветен от Слънцето, това левче би трябвало да го ползваш по предназначение и да засилиш страхотно българската икономика с индийски привкус. Нали, баце?
              Последно редактирано от cayman; 26-09-19, 00:49.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                ... кат се изнесем всички...
                Кажи чесно. Които са поискали са/сме се изнесли(е, аз съм... полуизнесен). Ама принципно е по- лесно да разлайваш кучетата по форуми и социални мрежи.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Чекай сега,нали темата беше за КАТ?Те КаТ са най-малкия проблем,даже никакъв,на фона на другите проблеми!Ма темата е за КаТ , фанахме в емиграция,а за това сигурен съм, всеки има възможност!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Последния тласък на темата дадоха премахнатите нитове от номерата ! Пък тя къде отиде....

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Последния тласък на темата дадоха премахнатите нитове от номерата ! Пък тя къде отиде....
                      Отиде, зер диапазонът на потребител "Три в едно" не се ограничава лесно А на бас, че ако махнат нотариусите от хранилката, наречена
                      "смяна собственост на автомобил" то веднага ще се намери кой да протестира и срещу това
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Мисля, би било полезно да напишете как е извън КМБ. Цецо не каза колко се чака по немските институции. Тамошните фуражки домогват ли се с всички сили до времето, парите и имуществото на гражданите? Имат ли други функции освен губене на времето на тия, дето ги издържат? Щото доколкото знам продажба на автомобил в UK става за минути, и не си вземат 2 дни отпуска, че да си вземат заветните нови номера. Ами си имат собствен ДКН, и си го монтират у гаража. Митичният Ванка е ясен, и 1000 пъти да споменете колко е лош - той по-добър няма да стане. И няма да му се прииска да виси с часове у катакомбите КАТ-овски.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                          ...Тамошните фуражки домогват ли се с всички сили до времето, парите и имуществото на гражданите? ...
                          С тамошните фуражки можеш да се срещнеш единствено на пътя. Цялата бумащина около издаване на шофьорски книжки, талони, регистрации на автомобили и т.н. е работа на общините. Няма да ти харесат прегледите- плащат се независимо от това дали си го преминал или не и частникът е силно мотивиран да ти намери някакъв кусур. Но в последните години сме ги научили на едно-друго. Подозирам, че митичният Ванка ще ревне с двойно гърло ако се сблъска с такава действителност
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                            ...Мисля, би било полезно да напишете как е извън КМБ.....
                            Е колко пъти ше го пишем това ?! Във всяка тема по няколко пъти , за твой кеф . Па после що....
                            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                            ... от израза ти прозират наченки на досада, презрение...
                            Ами едно и също нещо, повтаряно по няколко пъти, става досадно . Или не си забелязал ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              "Е колко пъти ше го пишем това ?! Във всяка тема по няколко пъти , за твой кеф . Па после що.... " ............. Не съм чел всички теми в тоя форум. Айде да питам по друг начин - има ли нейде другаде толкова чиновническо ориентирано общество, с мрачни истерични лелки из разни катакомби? Дето се чака за книжка у КАТ е толкова тъмно, че зор видях да чета книга. Четох от таблета. За цял живот само веднъж видях файда от фуражка - беше се включила алармата на комшията, и дойдоха да го издирят. Дори не го глобиха. И за това тяхно свръх усилие цял живот плащам т.нар. обществен договор. С лобизми за хиляди покрай него. Визирам ГО, винетка, отчасти ГТП дори. Дори из вътрешността на автомобила си позволявали да тарашат, примерно да провери залепена ли е винетката. За другия "обществен договор" няма да споменавам, че води до директен БАН. Там ми утрепаха година. Да им се радвам ли сега?

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Тя цялата система на ГО е супер сбъркана (не че и на другия рекет не е).
                                Първо, една застраховка винаги е доброволна, това е основен принцип в застрахователното дело. Аз съм завършил МИО (ама от едновремешното, дето се учеше, а не сегашното, дето е под нивото на средното образование някога) и моля да не ми подскачат по тоя въпрос хора, които нямат икономическо образование на съответното ниво. Благодаря.
                                Да, обаче ГО е задължителна застраховка (такова животно няма в теорията за застрахователното дело), което автоматично опорочава нещата изначале. И оттук - цената си подскача с каквито темпове си желаят ЗК-тата. И това ако не е рекет, не знам какво е.
                                П.С. Също така, ГО в БълХария се прави на МПС, а не на водача. Поредното малоумие, допуснато от държавата, за да храни ЗК-тата. Кой прави ПТП-тата, колата или водача? И на кого се търси после отговорност, на МПС-то или на водача? Тъпотия след тъпотия при ГО, само и само за да храним ЗК-тата.

                                Второ, плащат се винетки. Колко години вече? Ефектът какъв е - една голяма кръгла нула, увековечена от пътен знак А12:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a12.jpg
Прегледи:1
Размер:45.0 КБ
ID:5821446

                                Този знак трябва да бъде забранен със закон, според моето скромно мнение. Може да бъде разрешено ползването му само временно, в период до 1 седмица.

                                Трето, плаща се данък. Ефектът какъв е? Пак една голяма кръгла нула. Знам, че повечето тук сте с офроуд машини и това не ви засяга, но предполагам, че има и такива, които карат нормални коли. Аз защо имам две джипки? За КАРАНЕ в милата ни столица, не за офроуд-спорт! В другите градове положението дори е по-лошо. За селата няма да говоря, там е лунен пейзаж.

                                Четвърто, плащат се глоби. Ефектът от събирането на тия пари пак е кръгъл и празен. Да не говорим за безбройните такси и таксички за всевъзможни неща.

                                Пето, какво толкова струва 40 лв. да мине лека кола на преглед, като знаем как се правят ГТП-тата в БълХария? Не, пунктовете за ГТП в БълХария имат друга функция - да не допуснат МПС без данък да мине преглед, а не да проверят техническото му състояние. Това кой го направи в абсолютен разрез със закона? Сещате се кой. Въпреки това си имаме още една Агенция за държавните взимания, която да хрантутим. И като сметнем, че от тия 40+ кинта държавата пак си прибира едни 30% на МПС във формата на данъци, ето как още едни пари оформят още една голяма и доста кръгла нула. И в крайна сметка превърнаха пунктовете за ГТП в едни бирници. Т.нар. "държава" го знае това, но си затваря очите, щото си иска паричките, а черната статистика не я брига.

                                Който има време, да смята по колко пари средно прибира "държавата" от едно МПС. И какво се върши с тези пари. И как се променя ЧЕРНАТА статистика.

                                Затова, няма как човек да не се подразни на всяко следващо малоумие, което се приема тихомълком, а реално не променя нищо за добро, даже напротив.

                                Та, чакам достойните усти да ме просветлят малко по въпросите, зададени по-горе.
                                Последно редактирано от cayman; 26-09-19, 13:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X