Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    За скорости около 50-60 спирачният път е почти строго пропорционален на скоростта. По-натам се объркват работите.

    Дали?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stoppingdistancesinfographic.jpg
Прегледи:1
Размер:632.3 КБ
ID:5816239

    Разликата между пропорционалното увеличаване и реалното е 3 метра.

    Източник: https://www.qld.gov.au/transport/saf...ping-distances

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Мне. 20% по-висока скорост (50 до 60) не означава 11% по-дълъг спирачен път (36 до 40 метра), а доста по-голям, примерно 50 метра, особено като включим и реакцията.
      Не се хващай за числата, аз писах съвсем наизуст, колкото за онагледяване на мисълта. Нямам никакви претенции за точност. Даже и приблизителна.

      Но принципът си важи де.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        За Козец, с уважение, както и за останалите, дето не вярват че понякога е опасно да спазваш правилата, ще разкажа какво играя всяка сутрин. Излизам от квартала на път с три ленти в едната посока и съм без предимство. Международен път, при това. Има малоумно ограничение 80 на същия, ако и да цепи града на две. По моят път ограничението е като за в града. Следователно излизайки на международното съм длъжен да продължа с 50 щото друг знак няма. Да ама като се включа и като си погледна в огледалото и видя два тира успоредно плюс още някой, дето ги е насмел по лявото, нещо ме кара да нагазя правилата и да натисна до ламарината. Така прелитам през следващото ограничение от 60 и вече с десен мигач им показвам че ще намаля малко и ще се включа в отсечката към града. Чак не искам да си помисля какво ще ми се случи ако си карам според правилата и пълзейки с 50 ме застигне някое от тези жУвотни на 50 метра от кръстовището.
        Прави са Спарки и Чавдар, според мен, понякога е опасно да спазваш.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Toва не е изпреварване по правилник, понеже: ....
          Ами виж първия кадър, където вече е тръгнал. Видимост има, свободен път има, насреща не идва никой ...
          Виж, за скоростта си прав. Бавничко изпреварваше момчето. Липсата на опит си казваше думата.
          Той ако имаше опит щеше, още преди да стигне до участъка за изпреварване, да е видял, че отсреща идва кола, която най-вероятно ще му излезе насреща. За секунда й се мернаха фаровете в далечината през 2-3 завоя ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            ... за останалите, дето не вярват че понякога е опасно да спазваш правилата, ще разкажа какво играя всяка сутрин. ...Има малоумно ограничение 80 на същия, ако и да цепи града на две. По моят път ограничението е като за в града. Следователно излизайки на международното съм длъжен да продължа с 50 щото друг знак няма...
            Тоя правилник що ли го пишат изобщо, като не го чете никой?

            Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ами виж първия кадър, където вече е тръгнал. Видимост има, свободен път има, насреща не идва никой ...
            Е да де. Ама все пак е трябвало да прецени, мисля, че от "отпред има завой" до "отпред няма насрещна кола" има известна разлика
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Тоя правилник що ли го пишат изобщо, като не го чете никой?

              Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.
              А, не, ти остави ония, кажи аз как да не сгазя правилата и да оцелея, моля? Щото после кой какво е чел няма да ме топли

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                А, не, ти остави ония, кажи аз как да не сгазя правилата и да оцелея, моля? Щото после кой какво е чел няма да ме топли
                Kои ония? Ограничението 50 а.к.а. знак номер В26 ти важи само до кръстовището, на което се качваш на другата улица. Ерго, няма законово основание да не можеш да увеличиш скоростта
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  Kои ония? Ограничението 50 а.к.а. знак номер В26 ти важи само до кръстовището, на което се качваш на другата улица. Ерго, няма законово основание да не можеш да увеличиш скоростта
                  Не съм напуснал града. Следователно е 50. Зад мен хвърчат, по субективна преценка, със 100. Дай решение как да им се измъкна без да нарушавам и без да ми размажат малолитражката?

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Забави се, нещо, пък гледам че си прочел. Аз сутрин нямам това време да разсъждавам дали ще наруша правилата.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Някой е спестил от знаците.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Забави се, нещо, пък гледам че си прочел. Аз сутрин нямам това време да разсъждавам дали ще наруша правилата.
                        Понякога ходя и на работа, щото, затова може и да не пиша в реално време. Чл.73 (2) от същия правилник указва, че ограничението на скоростта в населено място може да бъде различно от 50 км/ч. А идеята, че сутрин, докато си караш колата нямаш време да мислиш за правила не зная как точно да я възприема...
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          ...
                          "отпред има завой" ...
                          Е то на този път отпред винаги има завой ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Понякога ходя и на работа, ...
                            НАправете си форум
                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Някой е спестил от знаците.
                            Това оправдание в съда важи ли?
                            пп ти поне един знак не си ли ,,махнал"
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Е то на този път отпред винаги има завой ...
                              Избор бол- седиш в колоната, смачкваш газта или те смачкват и обельосваш кривия, дето кара срещу теб с разрешената скорост.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Е то на този път отпред винаги има завой ...
                                И аз това казвам. На младежа с жипката би трябвало да са му преподали, че иззад завоите се случва чат-пат да излизат насрещни коли. "Нямаше никой преди малко" в такава ситуация е оправдание по-скоро за програмист, нежели за шАфьор
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X