Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
    възрожденските простотии....
    Умри, небългарино!!!!!
    И млъкни завинаги!!!

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
      .................... @Цецо, а колко се чака у немския КАТ? За смяна на толкова съкровено нещо като постоянния адрес. Все едно ДНК-то си сменям, няколко изгубени дни хич не са ми приемливи. Някой трябва да изкара ранната пенсийка и супичката на Ушев.
      Смяна на собственост на МПС - КАТ Пловдив - чакане около 30 - 40 минути (15 от тях по моя вина, защото съм на неправилното място - не погледнал инфо таблото) - плащане с карта на самото гише.
      /това от този следобед/

      Какви ''дни'', какво ''ДНК'', каква словесна диария … ?

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        "Умри, небългарино!!!!!И млъкни завинаги!!!" .................. Донос - ключ тема - бан - сълзи - съзнаване вина - покаяние - млъкване завинаги. Майтапче бре! :-) Да сте ми живи и здрави всинца ви! И Чавдар и той! Всичките ме кефите, ама кво правим с чатланите?

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Икиров, не слушаш.
          Тук всички вече са европейци.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
            Икиров, не слушаш.
            Тук всички вече са европейци.
            Добре де, като баннат някого в осем от десет форума(щот в останалите два си пише само той) не му ли идва поне малко на ум, че проблемът може би все пак се намира в неговия си телевизор?
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Много думи, пък няма какво да прочете човек. Не ги знам тия всичките коЙ са, ма прескачам през ред, през два. Неизбежно ми се набива че, примерно, сме клоака. Родила такива гениални анализатори. Да им се неначудиш от де се взеха.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Цецо, а колко се чака у немския КАТ? За смяна на толкова съкровено нещо като постоянния адрес. Все едно ДНК-то си сменям, няколко изгубени дни хич не са ми приемливи. Някой трябва да изкара ранната пенсийка и супичката на Ушев.
                2017-та година минах през - смяна на постоянен адрес, преиздаване на лична карта и свидетелство за управление на МПС, смяна на регистрация на МПС и отделно на това два пъти смяна на собственост на МПС без промяна на регистрация, подаване на данъчна декларация. Нито едно от нещата не беше особено сложно и не отне много време:
                - Смяната на постоянен адрес - свърших работата за 30-40 минути - общината отваряше около 8, към 9, 9 и нещо бях на работа
                - Смяната на собственост на МПС, без смяна на регистрационните табели - за около 30-40 минути бях готов в КАТ в София в Дианабад. Не се налагаше да ходя с колата, отделно отварят в 07:30, така че спокойно успях да свърша това преди работа
                - Смяната на регистрационни табели на МПС - отне ми 2-3 часа в КАТ, включително с огледа. Наредих се от първите хора в 07:30 и бях готов към 10 и нещо. При това в началото се обърках и се наредих на грешното място. Ако от самото начало се бях наредил на правилното място, щях да успея по-бързо.
                - Смяна на шофьорска книжка - две посещения - едно за подаване на документите и едно за взимане. Средно по около час. Тук беше една идея по-сложно, защото се искаше и медицинско, но намерих къде правят медицински събота и неделя.
                - Смяна на личната карта - същата работа. Две посещения, всяко за малко повече от час.
                - Данъчна декларация - 30 - 40 минути и отново отваряха доста рано. Тази година си я пратих електронно и не съм ходил на място.

                Преди няколко дни ходих то РЗОК за издаване на здравна книжка - буквално за 20 минути бях готов (отне ми повече време да намеря къде да паркирам).

                Плащания на данъци винаги съм ги правил електронно.

                Като цяло, не са толкова зле нещата. Моето впечатление е, че много помага, ако предварително проучиш какво точно трябва да направиш и какви документи трябва да носиш, за което има тонове информация в Интернет. Ако се подготвиш добре, почти навсякъде се минава за 30-40 минути. Положително впечатление ми направи, че доста от системите вече са обвързани - така например след като си смених личната карта, за шофьорската книжка почти нищо не попълвах - само ми принтираха данните и ме помолиха да потвърдя дали са правилни. Редовно виждам хора, които се разправят и вдигат скандали, а реално това няма как да помогне, защото ако за дадена услуга се изискват еди какви си документи и нещо ти липсва, колкото и да викаш на човека на гишето, той няма какво да направи. Другото нещо е, че все повече услуги вече се предоставят електронно - могат да ти издадат персонален номер, след което голяма част от справките и операциите могат да се направят. Естествено има още много да се подобряват нещата, но все пак не вярвам ходенето до КАТ в която и да е държава да е особено приятно изживяване.
                Последно редактирано от Александър_; 25-09-19, 19:42.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от Александър_ Преглед на мнение
                  ....Моето впечатление е, че много помага, ако предварително проучиш какво точно трябва да направиш и какви документи трябва да носиш, за което има тонове информация в Интернет....
                  Ееее , колега , ти уби пламъка и дръзновението в изказа не само на нашия идол Ванката , ами и на... не знам колко още мрънкящи съфорумци, че са се родили изобщо ....

                  ... като предварително проучиш какво и как .... то така и баба знае .
                  Тука тънкия момент е да си тъпо упорит , а Държавата въпреки това да е длъжна се грижи за тебе .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ...тъпо упорит , ...
                    Принципен и последователен...

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Това е нордически характер.
                      Нали знаете вица
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Това е нордически характер.
                        Нали знаете вица
                        Правилното е - характер твърд, нордически. Калтенбеунер попълва служебните досиета на офицерите от гехаймщаатсполицай.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          И пляснали с ръце и се прегърнали!
                          Радвам се, че живия в такава прекрасна страна с такава прекрасна администрация и с такова прекрасно и честно управление!
                          Какво да ви кажа, късметлия съм, че съм се родил и живея в България, а не в Австрия, например!
                          Нали, мили колеги?

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                            ....
                            Какво да ви кажа, късметлия съм, че съм се родил и живея в България, а не в Австрия, например!
                            Нали, мили колеги?...
                            Абе колега мил , знаеш ли на кое и колко ми дреме дали си късметлия , или нещастник ?
                            А ако нещо те мъчи - има си изповедални за тая работа , психоаналитици и вероятно още няколко (отговорни и подходящи за случая ) служби....
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Абе колега мил , знаеш ли на кое и колко ми дреме дали си късметлия , или нещастник ?
                              Не успях да се сетя. Я сподели?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Не така, колега мил!
                                Трябва да сме толерантни един към друг и да изповядваме евро-атлантически ценности!
                                Не трябва да се изразяваш по този начин, защото от израза ти прозират наченки на досада, презрение, че дори и омраза!
                                Но аз знам, че се заблуждавам с тия мои подозрения, все пак живеем в една прекрасна държава, пълна с прекрасни хора и това, което подозирах, просто не е възможно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X