Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    А времето дето е необходимо за съдилищАта ? Бал съм го ! По- добре 50 кинта на момента и да немам разправиЙ !
    Е не ходя всяка седмица на съд Имам четири акта ,които двата съм платил и два отпаднаха( за привишена скорост , след точно ся ко щъ праим )

    П.п на първия ми обърка ЕГН-то ,на вторият улицата на която ме е спрял.
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Ми счетоводител като ги върши подобни неща ката ден? На хонорара му за услугата се плаща всичко към фиска?
      Хи хи, що задаваш ся неудобни въпроси...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Добре де, и двамата кажете по кой член от кой закон тази дейност е незаконна.
        Няма такива неща! Ся, че с това се занимават вътрешни хора на катаджиите-може би е така. Но това както казах не е мой проблем.....
        Не бе , човек , не си ме разбрал !
        Аз дето ги говоря тЕя неща - требе да се разбира кат събирателен образ на "светците" у Форума .

        Иначе : и аз си виснех по опашките . До момента , в който веднъж у Михайловград за едни транзитни номера висях от 8.30 сутринта - до 15.45 следобед . Щото по едно време се довлече некакъв "навлек" с една чанта документи (оказаха се 12 регистрации ! ) на коли на ромунски граждани с бг-регистрация . ... а работещо гише : само едно , с една леля на преклонна възраст .

        ... и ми писнА дедовия ! ...от тогава си тракам на посредник . Опашките у КАТ са за балъците .

        Мога да кажа и за " кво прайм ся" , щото е подобно , ама ше стане досадно , а и не е за тук . А не че не съм имал куриози с милиционерите .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Значи да се обясня и аз:

          Плащам на посредник не да изпреварва другите на опашката, а да ме отмени в чакането.
          Той после как се оправя-боли ме кура.
          Това, че системата ни е куца, и няма кой да се захване да я оправи е друг въпрос.

          И всъщност в това, че някой посредник е взел да свърши услуга на 12 човека не е никак незаконно. Представи си, че вместо този посрфедник на опашката има 12 човека. По-бързо ли ще стане? Даже обратното-с посредник тези 12 коли минават по-бързо отколкото всеки нов собственик на нов внос да се реди на опашката.

          Вярнои, че е дразнещо, но за да го няма това явление-трябва промяна в системата за регистрация.
          Има си много удачни практики в западна Европа, и нищо не струва да се приложат и тук, но не се прилагат.
          Бийте политиците, не нас дето ни мързи да висим на опашки.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ....
            Има си много удачни практики в западна Европа, и нищо не струва да се приложат и тук, но не се прилагат.... .
            "Западна Европа" е географско понятие . Държавите, разположени там си имат конкретни правила . Не знам кои от тях ( и точно от коя държава) ще струва нищо да се въведат тук , но бас държа , че правилата на която и държава от "ония" да се приложат механично тук - и ще настане хаос . Защото тука е така и не е като "там" .
            Но е друга тема ...
            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Давайки 50 кинта създаваш кочината? Ми счетоводител като ги върши подобни неща ката ден? На хонорара му за услугата се плаща всичко към фиска?
            Така и не разбрах за какво говориш . Ама очевидно Кольо те е разбрал и ше ми обЯсни .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Белград? Европа? Положителен пример?
              Ко!Пе!Ле!
              Не си съгласен,че Белград е по европейски от Руси(е)?
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                "Западна Европа" е географско понятие . Държавите, разположени там си имат конкретни правила . Не знам кои от тях ( и точно от коя държава) ще струва нищо да се въведат тук , но бас държа , че правилата на която и държава от "ония" да се приложат механично тук - и ще настане хаос . Защото тука е така и не е като "там" .
                Но е друга тема ...


                Така и не разбрах за какво говориш . Ама очевидно Кольо те е разбрал и ше ми обЯсни .
                Не се хващай за буквата. А и разбира се,ч е няма начин да се копира 1:1 коя да е система, и да заработи безгрешно, та даже и между държави от "белия свят".
                Всичко подлежи на напасване към нашите условия, но пък има опасност да я напаснем прекалено много.

                За счетито-вижда ти се неморално да дадеш 50 лева на посредник, но не е така със счетоводителя който прави финансови гимнастики и висш пилотаж, за да платиш по-малко данък.
                А с 50-те лева за посредник не ощетяваш никого, докато със спестените пари от данъци-всички ни, макар и доста имагинерно. Но все пак неплащането на данък е по-неморално от плащането на посредник.
                Макар, че да заобиколиш данъка не е незаконно, ако се прави според законите на държавата.
                Но също така не е незаконно и плащането на посредник.

                Но както винаги-0няма смисъл от спор, защото всяка от спорещите страни се втвърдява все повече на позицията си, та няма измъкване.
                Я по-добре да си сипем по едно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Последно чаках в КАТ-София област, преди около месец, заедно със сестра ми - прехвърлих и старата ми кола, и за компания ходих с нея и в КАТ. Тия, щатните регистриращи, си чакаха по опашките заедно с нас. Е, вярно знаеха всички на малко име, и реда за минаване(даже помагаха с по някой съвет на нормалните чакащи), ама пак си чакаха.
                  Говореха си помежду си, кой кога му идвал автовоз и кога ще има много работа...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ...Но както винаги-0няма смисъл от спор, защото всяка от спорещите страни се втвърдява все повече на позицията си, та няма измъкване.....
                    Ако спориш с някой и в един момент решиш че спориш с идиот, най-вероятно точно в същият момент отсрещната страна стига до същия извод!
                    Наздраве!
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Че има корупция- има. Но тя е зло, съпътстващо абсолютно всеки централизъм. Не може да има административен централизъм без корупция. Заради това в нормалния свят хората не са ОК с централизма. Когато милионен град трябва да мине през една единствена сграда на света, за да си регистрира колата и през още една единствена на света, за да получи един документ, на това място естествено се появява корупция. Никакъв морал не може да я пребори, защото управленската глупост не е морална категория.
                      И специално за транзитните номера е предлагано и преди-да се заявяват електронно и да се пращат с куриери за сметка на получателя. За временен номер колата и така не стъпва в КАТ. Това сега го правят търговците. Като купувах последно "нов внос" и аз така направих-харесах си кола, оставих капаро да я свалят от сайта за продажба, оставих не помня вече какви документи, пари за номерата и за половин резервоар бензин. Следобяда минах да си я взема от автокъщата. Беше с временни номера и половин бака гориво, написахме договор и кой от къде е. На другия ден я оставих сутринта в сервиза да я гледат и да сменят каквото видят, че е за смяна. Дори на стенд за спирачките я бяха пускали, всичко чисто, готово за КАТ. След още няколко дена- в КАТ. Не стигнах до посредниците-имаше 5 човека преди мен, двама от тях се случиха с коли от същата автокъща, от която и моята кола. Още преди обяд вече бях приключл с колата и си бях подхванал първите задачки за деня в офиса. Ама това е, защото нямаше хора. Ако имаше 50 човека, нещата нямаше да се случат така. Търговеца...ми тоя пич имаше по два автовоза на седмица. Много по-лесно ще му е и на него вместо да ходи в КАТ, да нацъка всичко на компютъра и номерата да дойдат заедно с талоните в кашончета след два часа.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                        Ако спориш с някой и в един момент решиш че спориш с идиот, най-вероятно точно в същият момент отсрещната страна стига до същия извод!
                        Наздраве!
                        Аааа, не съм казвал, че някой е идиот.
                        Особено Бат'Владо.
                        Просто досега не съм видял спор в който някоя от страните да признае, че не е била права, и да приеме тезата на дриугата страна.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Вицепремиерът не знам - то правителството си е за псуване, това му е основна роля в живота ни.

                          Но е показателно че администрацията е взела присърце това нещо. При предишни кандърми на тема бюрокрация и административна тежест КАТ някак си оставаше все под радара.

                          Иначе мога да илюстрирам личното си преживяване: шефът ми е заделил Едни Пари (умерени 5 цифри) да си купя лична кола. Седят от около година - защото просто не ми се захваща. КАТ са 95% от мотивацията ми по въпроса.
                          Сбъркана ти е мотивацията.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            С отвращение. То е като да переш осраните гащи на децата си - гадно, ама си е лично твоя работа и няма кой друг да го свърши вместо тебе.
                            Напротив има, посердник му се вика, ъъ таковата детегледач. Плащаш си му за услугата да не пипаш лайната.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                              Тя и майка ми ме пита за кого да гласува.
                              По повод гласуването ето в това е драмата, а не в отвращението.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Не мисля.
                                И за час да се минава на мен пак ми е по удобно да си платя и да си я взема с номера. Щото има дни мн които грам не си разполагам с времето. И не съм само аз така.
                                Треа ти кажа, че и това не е така. Верното решение е да ти ги носи куриера, където ти е удобно. Да се надяваме, че Томислав ще се погрижи.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X