Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Последните няколко регистрации на МПС-та в семейството сме ги правили с посредник.
    При нас цената е 50 лева+6 за пълномощно.
    Предпочитам да си дам тези пари, и да не се занимавам с опашки, нерви, разправии с другите чакащи...

    Не виждам нищо лошо в това посредничество.
    Да-би трябвало реда да е много по-облекчен, сега има много излишни неща, но при сегашното положение-предпочитам посредниците.
    В Шумен са променили организацията и не се чака. Миналата есен последно като регистрирах беше супер, никъде не съм чакал. На гишетата се минава сравнително бързо, почти няма опашки. На канала знаеш горе долу кога ще ти дойде реда и не е необходимо да висиш в КАТ и чакаш. По спомен отидох в 8:30 и вече се беше събрала опашка, 9 и нещо бях оправил всички документи и веднага минах на канала(там вече е по ред на подадените документи и те викат, не е да чакаш в колона). После за номерата и талоните пак е по ред и се знае с точност +/-30мин. кога ще ти дойде реда и не се чака много.
    Иначе преди години си беше кошмар, най-бързо съм успявал да мина всичко за 2,5 часа, но се е случвало да не успея за 1 ден и да ходя на следващия пак да чакам.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Пак и към теб : а предпочиташ ли да дадеш на милиционерите на пътя 50 кинта , вместо 200 или 400 (ако пишат акт) , с което хем с едното и да си спестиш разкарването впоследствие по гишета и разправии ?
      Не виждам връзката.
      При даването на рушвет си в нарушение, и гледаш да се измъкнеш тънко. В което няма логична грешка, всеки иска да минава тънко и винаги.
      Обаче това си е незаконно. За разлика от заплащането на реална услуга на човек който това му е "бизнеса" Няма нищо забранено или незаконно в посредничеството при регистрацията на кола. Докато при рушвета има, хем е двойно-веднъж си нарушил някой закон или правилник, и втори път-даваш рушвет.
      Съгласи се, че има разлика, и то съществена.

      За сведение-НИКОГА ПРЕЗ ЖИВОТА СИ НЕ СЪМ ДАВАЛ НИКАКЪВ РУШВЕТ. Нито на полицаи, нито на лекари, на никого. Искали са ми, но не са получавали, от което съм си понесъл негативите, но си имам принципи и досега съм си ги спазвал.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Коле, ами тия убавци, на които си дал некой лев, те не дават ли рушвет, за да прекарат документите с предимство?
        Или ти си радетел на първата производна на рушвета d(рушвет)`= комисион ?

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Що бре , щото не ти се кеси 6 часа на опашка на 1 крак ли ?

          .
          Ами не ми се кеси. Предпочитам да си платя за кесенето.
          Ако питаш за рушвети - такива не не съм давал поне от 44 години.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ами не ми се кеси. Предпочитам да си платя за кесенето.
            Пенчо, това е първата производна на рушвета!!!!

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Тя затова е тегава процедурата за регистрация , рушвет да има... и затова и не се променя ! И аз си плащам за регистрация и не намирам нищо лошо и не законно.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Коле, ами тия убавци, на които си дал некой лев, те не дават ли рушвет, за да прекарат документите с предимство?
                Или ти си радетел на първата производна на рушвета d(рушвет)`= комисион ?
                Според това което сме си говорили с човека-не ползва никакви предимства и привилегии. Просто си се реди на опашката с другите хора. Дали е така-не знам. След като всеки ден е в КАТ-вече се познават, и не го бавят с документите. Сега... Дали той си плаща нещо за да минава бързо, или не-негова си работа, мен изобщо не ме вълнува. Аз съм си напълно чист пред закона, даже и нотариус минавам, нямам никакви угризения. Онзи, ако дава рушвет-да се спасява. Аз си плащам за дадена услуга, и я получавам. Услугата не е незаконна, да се възползвам от посредника също не е незаконно, моят ангажимент със закона свършва дотам.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Няма нищо легално в бизнеса с регистрации на коли. Случаен човек никой няма да го остави да регистира по 3-4 коли на ден срещу заплащане. Отчитат се на който трябва, а за осигуровки и касове бележки дума не може да става. Ако аз се пробвам вероятно бързо ще получа сплашване, а ако не си взема поука вероятно и средна телесна повреда.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Ами не ми се кеси. Предпочитам да си платя за кесенето.
                    Ако питаш за рушвети - такива не не съм давал поне от 44 години.
                    А "плащането за (не)кесенето " какво е ?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    .................


                    На здраве и стига си носИл вода от девет дерета .!
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Не си прав Владо.
                      Няма нищо незаконно да пратя някой да свърши нещо вместо мен.
                      Докато 29 кинта на куките за да не си свършат работата е съвсем друго.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        ...Не си прав Владо.
                        Няма нищо незаконно да пратя някой да свърши нещо вместо мен.....
                        Включително и да изклати комшийката ? Или там гледаш ти да си я свършиш работата ?
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Включително и да изклати комшийката ? Или там гледаш ти да си я свършиш работата ?
                          Конкретно за комшийките, поради стечение на обстоятелствата, да.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Да платиш на някого да даде подкуп си е незаконно - даже и да се правиш че не знаеш че дава подкуп.

                            В моята ценностна система е И морално укоримо. Ама айде, моралът си е нещо лично.

                            Заради същия тоя подкуп стотиците граждани които НЕ дават подкуп (независимо от мотивацията си) кесят с часове по опашките.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Аз отдавна не съм виждал собственик да регистрира новата си кола.
                              Плащаш и след ден два се качваш и возиш. В магазина. Какви рушвети, какви 5 пари?
                              Каква е разликата, ако е стара Липсата на фискален бон за част от сумата? Ми ако е с пълномощно? Кой ги регистрира във фирмата, шефа с бентлито?! Това ли бави? Ми да се забрани, кат да не е на върха... .
                              Последно редактирано от veskov; 21-06-19, 21:08.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Това е само ако се презумира че с посредник се минава по бързо.
                                Което не е точно така.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X