Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Проблемът с комуникацията по оста държава-гражданин далеч не касае само КАТ. Просто на другите места с годините се случиха някакви опити за реформи. Нещо мръдна или поне беше направен опит да мръдне на някъде.
    В КАТ обаче времето е спряло. Едно камъче не е преместено там от началото на 80-те в организационно отношение и по-лошото е, че реформите там като цяло се смятат да тема табу. Съпротивата срещу всякакви реформи започва от министерство и стига до най-ниското ниво служител там, който дори не винаги е униформен. И поне в тази съпротива са "като един". В същото време уверено тече разширяване на контролните им функции и правомощия, макар да е ясно, че за това нещо капацитетът е изчерпан още в началото на 90-те. Организационно те като структура са приключени- дори да станат по-големи, нищо няма да се промени.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #77
      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я се замисли, какъв точно процент от българите са психически готови за един работещ нормално КАТ ?

      На някой ще му липсва висенето по гишетата и губенето на време за елементарни неща?
      На някой (освен на господата-органи) ще им липсва тотално безсмисления от десетилетия контролен талон, нямащ аналог във вселената (точно като беше вездесъщия нит на задния номер)?
      На някой ще му липсват безумните такси на банковото гише, и "удобното" премълчаване че може да се плати с карта, освен ако сам не си поискаш?

      Твърде ме съмнява!

      Ясно ми е че точно като нита, ще махнат контролния талон едва когато им стане по-изгодно да го махнат, с цел да им е по-лесна друга безсмислена репресия, като махането на номера например. Просто ми дойде в повече поредната тотална простотия.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Я се замисли, какъв точно процент от българите са психически готови за един работещ нормално КАТ ?

        Най-вероятно, само онези 5 ли, 10 ли процента бяха, с по-дебелите подметки.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #79
          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          На някой ще му липсва висенето по гишетата и губенето на време за елементарни неща?
          На някой (освен на господата-органи) ще им липсва тотално безсмисления от десетилетия контролен талон, нямащ аналог във вселената (точно като беше вездесъщия нит на задния номер)?
          На някой ще му липсват безумните такси на банковото гише, и "удобното" премълчаване че може да се плати с карта, освен ако сам не си поискаш?

          Твърде ме съмнява!
          За нагласите на българина, горното е ниската цена която плаща, за да може да мине с 20лв за дребно нарушение и с 500лв за алкохол.

          Коментар


          • #80
            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Я се замисли, какъв точно процент от българите са психически готови за един работещ нормално КАТ ?

            Практиката от Сингапур, през Грузия та до Румъния опровергава това широко разпространявано заблуждение.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #81
              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Аха, разбрах....значи всички държавни институции трябва а са организирани на принципа "Трай си, щото може и по-зле".
              Ми не е вярно. Това не работи. Заплатите на държавните служители се плащат от гражданите на държавата.И поне докато това е така, те имат право да изискват от този апарат да бъде бърз, ефективен и организиран изцяло, 100% в тяхна полза.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #82
                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Аха, разбрах....значи всички държавни институции трябва а са организирани на принципа "Трай си, щото може и по-зле".
                Ми не е вярно. Това не работи. Заплатите на държавните служители се плащат от гражданите на държавата.И поне докато това е така, те имат право да изискват от този апарат да бъде бърз, ефективен и организиран изцяло, 100% в тяхна полза.
                Аз не казвам че работи. Казвам кое е основата на всичката трагедия. Българинът е толерантен към нарушенията и институциите са просто негово отражение. КАТ просто е нещо с което много хора контактуват. Иначе не е по-различно нито в НАП, нито в Администрацията на президента, нито в Общинска служба Земеделие в Долно Нанагорнище.

                Коментар


                • #83
                  От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Ако тези 600души, прочели темата бяха загубили същото време с друго, щеше ли нещо да се промени?
                  пп Ясен е по- пъргав
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...
                    КАТ са сила... Преди 3 години си купувам кола. Нямах си работа да спомена, че двигателя и е сменян (в документите с които дойде нямаше номер на двигателя), байковците на канала заявиха, че тоя двигател не е слаган на този модел автомобил. Бягай на технотест. Работя в София, но адресната ми регистрация си е във Видин. Хубаво.

                    Тая година, решавам да сменя застрахователя. Греда - трябва да се въведе валидност на талона (малкия) и същите гении са му сложили валидност 2 седмици след регистрацията. Когато регистрирах колата това ми направи впечатление - "не, всичко е точно". Айде още един ден. Пак добре, че явно простотията с румънците купуващи коли с бг регистрация е престанала, та поне нямаше опашки...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      В крайна сметка така и не се разбра защо е в КАТ. Стстусът му бил "Задържан по акт", а и в катаджийското ми досие имаше същото - последен фиш от 2017, платен, както и всичко останало преди него. Акт нямам поне от 2015та насам, ако не и от повече време. И съм си с пълния актив точки.

                      Загубения час и половина работно време си е факт. Поне в самия КАТ свърших за 5 минути - на гишето нямаше никой към 16:00.

                      Милиционерска им работа.
                      .
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Милиционерска им работа.
                        .
                        Ми нормално. Въпросът "да пишем, или?" върви при наличието на плодородна почва, както е натвърдил Ясен по-горе. Ако няма кой да дава, няма да има кой и да взима. Респ. службата в КАТ ще стане непрестижна и недоходоносна, като да речем боклукчия.

                        А и ти какво очакваш от служба която се нарича Контрол на Автомобилния Транспорт? Тяхната работа априори не е да те улесняват. А да те Контролират. Цоциализъм. Поради което няма да видиш патрулки на КАТ в задръстването на Хемус преди тунелите. Ама ще ги видиш на някоя хранилка с ограничение 50 км/ч на прав път десет километра по-надолу. Ибо Те са там не да ти правят живота лесен. А да те Контролират, и евентуално да те Санкционират. В една друга държава на вратите на патрулките пише - To protect, and serve. У нас пише - ко'ш праим ся. Сашо Тръпков. 20 кинта подкуп. 3 години дела. Смятай сам.

                        Тва е разликата между полицая и мюлцюнера. Засега имаме остра липса на първите и твърде много от вторите
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          В крайна сметка така и не се разбра защо е в КАТ. Стстусът му бил "Задържан по акт", а и в катаджийското ми досие имаше същото - последен фиш от 2017, платен, както и всичко останало преди него. Акт нямам поне от 2015та насам, ако не и от повече време. И съм си с пълния актив точки.

                          Загубения час и половина работно време си е факт. Поне в самия КАТ свърших за 5 минути - на гишето нямаше никой към 16:00.

                          Милиционерска им работа.
                          .
                          Късметлия си. Моя талон си стои с три точки по-малко от 2011-2012 някъде и при смяната на документите не ми ги възстановиха. Така си остана. Сигурно на следващата смяна на документи пак ще ми издадат такъв с по-малко точки. От паспортното любезно ме препратиха да се оправям с КАТ ако имам някакви въпроси. Естествено, не съм ходил.

                          А кола, на която да пише КАТ не съм виждал по пътищата от поне 10 години. Стандартни патрулки бол...ама не пише КАТ на тях. Едно време имаше едни лади, на които си пишеше.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Номер на двигателя, малък талон, голям талон, кат, технотест .......... държава от късния палеолит.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Ми нормално. Въпросът "да пишем, или?" върви при наличието на плодородна почва, както е натвърдил Ясен по-горе. Ако няма кой да дава, няма да има кой и да взима. Респ. службата в КАТ ще стане непрестижна и недоходоносна, като да речем боклукчия.

                              А и ти какво очакваш от служба която се нарича Контрол на Автомобилния Транспорт? Тяхната работа априори не е да те улесняват. А да те Контролират. Цоциализъм. Поради което няма да видиш патрулки на КАТ в задръстването на Хемус преди тунелите. Ама ще ги видиш на някоя хранилка с ограничение 50 км/ч на прав път десет километра по-надолу. Ибо Те са там не да ти правят живота лесен. А да те Контролират, и евентуално да те Санкционират. В една друга държава на вратите на патрулките пише - To protect, and serve. У нас пише - ко'ш праим ся. Сашо Тръпков. 20 кинта подкуп. 3 години дела. Смятай сам.

                              Тва е разликата между полицая и мюлцюнера. Засега имаме остра липса на първите и твърде много от вторите
                              Изпреварил си ме ...... Аз още не съм видял катаджия да е турил пищова на някой на главата и да му вика ''рушвета, или живота''.
                              Българина е абсолютен световен шампион в дисциплината ''обичам да ми е гадно''.
                              ПП. Абе я да питам, като се заговорихме за хора, пътища и автомобили в България има ли радари /спийд камери/? Питам, понеже тука при нас ''жълтите жилетки'' кьорав радар не оставиха - всички радари се разстреляха, взривиха, опожариха и унищожиха. Сега може да се кара с 300 само да са ти 'убави гумите .
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Ми нормално. Въпросът "да пишем, или?" върви при наличието на плодородна почва, както е натвърдил Ясен по-горе. Ако няма кой да дава, няма да има кой и да взима. Респ. службата в КАТ ще стане непрестижна и недоходоносна, като да речем боклукчия.

                                А и ти какво очакваш от служба която се нарича Контрол на Автомобилния Транспорт? Тяхната работа априори не е да те улесняват. А да те Контролират. Цоциализъм. Поради което няма да видиш патрулки на КАТ в задръстването на Хемус преди тунелите. Ама ще ги видиш на някоя хранилка с ограничение 50 км/ч на прав път десет километра по-надолу. Ибо Те са там не да ти правят живота лесен. А да те Контролират, и евентуално да те Санкционират. В една друга държава на вратите на патрулките пише - To protect, and serve. У нас пише - ко'ш праим ся. Сашо Тръпков. 20 кинта подкуп. 3 години дела. Смятай сам.

                                Тва е разликата между полицая и мюлцюнера. Засега имаме остра липса на първите и твърде много от вторите
                                Няма да навлизам в детайли, защото виждам, че пишеш алабализми. Само ще те "просветля", че служба КАТ няма поне от 7-8 години, да не кажа и 10. Патрулки на задръстванията ще видиш, друг е въпросът за чий .... висят, като никой не ги бръсне за слива. Щото Ганя мно'о бърза винаги и т'ва аварийни ленти, шмугане и засичане само да мине една дължина напред, за нищо ги няма. А "взимането" и "даването" са национален спорт. Със сълзи на очи буквално са ме молили да "да измислиме нещо и да почерпят ако може" и то не веднъж и два пъти без дума да съм споменавал за нещо подобно .... Та-а, много пъти съм казвал, че от толкова тарикати у БеГе-то, дето се опитват да таковат дявола, затова накрая всички са натаковани ...
                                П.П. Службата в т. нар "КАТ" отдавна е непрестижна и са доста „на късо" от към персонал. То затова и предимно малоумници и рушветаджии са останали там, а относно боклукчиите си в голяма грешка. Опитай да се вредиш за работа там, ако не вярваш
                                П.П.П. Един от бившите директори на Дирекция "Пътна полиция" (демек на цЕлото КАТ у БеГе-то) е съфорумец, но не пише по въпроса по обясними причини. Обзалагам се на каквото кажеш, че би потвърдил написаното от мен ....
                                Последно редактирано от kuzdov; 11-05-19, 03:56.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X