Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Изпреварил си ме ...... Аз още не съм видял катаджия да е турил пищова на някой на главата и да му вика ''рушвета, или живота''.
    Българина е абсолютен световен шампион в дисциплината ''обичам да ми е гадно''.
    На мой човек му искаха 1000лв, като го заплашиха, че иначе оставал без книжка за шест месеца, а той с това си изкарва хляба, та си е баш "рушвета или живота".
    По-същественото е, че дори не се предвижда такава санкция за неговото "нарушение", а разчитат, че не си знае правата и закона в тая част с наказанията.
    Казвах му директно да звъннем да ги хванат с белязани пари примерно, но го достраша. Та само им казал, че не може да намери толкова пари, а онези го ударили даже на съвест - "ама нали говорихме нещо, ти нали обеща, ние направихме всичко за теб вече, написали сме минимума...ама хептен ли няма какво да дадеш(?!)...много, много си ни длъжен, да знаеш..."
    Това не баш редови катаджия, а тия които се занимават при пострадал човек...(в конкретния случай леко пострадал).

    На мен лично преди години са ми искали също толкова нагло, но много по-скромни пари, за съвсем леки ПТП-та. Не им дадох, блъфовете им не минаха, и пак имаше "...ама ти сега си неблагодарен, ние какви неща ти спестихме..." На което аз пък най-безцеремонно им отговорих с "Няма такова нещо, не съм неблагодарен, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!"
    Е, имаше и закани, там нещо за следващият път, но не успяха да ме трогнат.

    Нек'ви други при друг случай, аз явно невинен, но си правеха устата, че "то може и по друг начин да се разгледа ситуацията...", демек че аз съм виновен или поне да ми се търси съвина... Не ги отразих, а те като видяха, че свидетелят, който имам(пътник в автобуса, видял всичко) иска да бие другия(виновния) участник в ПТП-то, щото оня твърди, че съм го ударил нарочно, и взеха та си свършиха работата и без бонуси.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #92
      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Няма да навлизам в детайли, защото виждам, че пишеш алабализми...
      Абе то алабализми ама на редовия шофьор доста познато му звучат.

      Не че не съм попадал на полицаи дето са правили всичко 100% по правилата, ама съм попадал и на другия вид.

      Коментар


      • #93
        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ... Ако няма кой да дава, няма да има кой и да взима. ......
        ..Ама ще ги видиш(КАТ) на някоя хранилка с ограничение 50 км/ч на прав път десет километра по-надолу. ..
        Противоречиш си нещо
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #94
          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Късметлия си. Моя талон си стои с три точки по-малко от 2011-2012 някъде и при смяната на документите не ми ги възстановиха. Така си остана. Сигурно на следващата смяна на документи пак ще ми издадат такъв с по-малко точки. От паспортното любезно ме препратиха да се оправям с КАТ ако имам някакви въпроси. Естествено, не съм ходил.

          А кола, на която да пише КАТ не съм виждал по пътищата от поне 10 години. Стандартни патрулки бол...ама не пише КАТ на тях. Едно време имаше едни лади, на които си пишеше.
          Плиция пише
          Па дали пътна , криминална , или данъчна ще се гледа псле
          Нали нарушение-престъпление пада по оформлление
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #95
            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Абе то алабализми ама на редовия шофьор доста познато му звучат.

            Не че не съм попадал на полицаи дето са правили всичко 100% по правилата, ама съм попадал и на другия вид.
            Никой не твърди, че няма. Има хора в полицията (и не само), дето само заради това са там. Но това е друга тема на разговор и няма смисъл да я предъвкваме за милионен път. Докато не се излекува обществото от тия нагласи, няма как да се излекуват и службите.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #96
              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              На мой човек му искаха 1000лв, като го заплашиха, че иначе оставал без книжка за шест месеца, а той с това си изкарва хляба, та си е баш "рушвета или живота".
              По-същественото е, че дори не се предвижда такава санкция за неговото "нарушение", а разчитат, че не си знае правата и закона в тая част с наказанията.
              Казвах му директно да звъннем да ги хванат с белязани пари примерно, но го достраша. Та само им казал, че не може да намери толкова пари, а онези го ударили даже на съвест - "ама нали говорихме нещо, ти нали обеща, ние направихме всичко за теб вече, написали сме минимума...ама хептен ли няма какво да дадеш(?!)...много, много си ни длъжен, да знаеш..."
              Това не баш редови катаджия, а тия които се занимават при пострадал човек...(в конкретния случай леко пострадал).

              На мен лично преди години са ми искали също толкова нагло, но много по-скромни пари, за съвсем леки ПТП-та. Не им дадох, блъфовете им не минаха, и пак имаше "...ама ти сега си неблагодарен, ние какви неща ти спестихме..." На което аз пък най-безцеремонно им отговорих с "Няма такова нещо, не съм неблагодарен, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!"
              Е, имаше и закани, там нещо за следващият път, но не успяха да ме трогнат.

              Нек'ви други при друг случай, аз явно невинен, но си правеха устата, че "то може и по друг начин да се разгледа ситуацията...", демек че аз съм виновен или поне да ми се търси съвина... Не ги отразих, а те като видяха, че свидетелят, който имам(пътник в автобуса, видял всичко) иска да бие другия(виновния) участник в ПТП-то, щото оня твърди, че съм го ударил нарочно, и взеха та си свършиха работата и без бонуси.
              Цецо, чакай малко, щом като с това си изкарва хляба, трябва да внимава какви ги върши, а не да си рискува книжката, живота и живота на другите може би. А пък тези лайнари дето са го пуснали, вместо да го санкционират ......... аз викам, че са за затвора.
              А я ми кажи, твоя човек като е голям мъжкар, що не се раздели с книжката си и да си понесе наказанието? И мене са ме спирали в БГ безброй много пъти за проверка, пък никой никога не ми е искал рушвет за да ме пусне. Знаеш ли защо? Ами защото няма за какво! Спазвам правилата, НЕ превишавам скорост, НЕ пия ........................
              Съгласен съм, че има глупави знаци и глупави ограничения, направо идиотски и безумни, НО това не се оправя с рушвети. Това се оправя със съд, гражданско неподчинение, бойкот и ''жълти жилетки''. Ама истински! От ония, дето трошат, палят и пускат кръв.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #97
                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Цецо, чакай малко, щом като с това си изкарва хляба, трябва да внимава какви ги върши, а не да си рискува книжката, живота и живота на другите може би. А пък тези лайнари дето са го пуснали, вместо да го санкционират ......... аз викам, че са за затвора.
                А я ми кажи, твоя човек като е голям мъжкар, що не се раздели с книжката си и да си понесе наказанието? И мене са ме спирали в БГ безброй много пъти за проверка, пък никой никога не ми е искал рушвет за да ме пусне. Знаеш ли защо? Ами защото няма за какво! Спазвам правилата, НЕ превишавам скорост, НЕ пия ........................
                Съгласен съм, че има глупави знаци и глупави ограничения, направо идиотски и безумни, НО това не се оправя с рушвети. Това се оправя със съд, гражданско неподчинение, бойкот и ''жълти жилетки''. Ама истински! От ония, дето трошат, палят и пускат кръв.
                Ех, Мишо, сам знаеш, че само който не кара, няма как да допусне грешка... Говорим за неволна, не да се напие или да превишава скоростта.
                Но не става въпрос за това, а че ония го блъфират, че могат да му вземат книжката за шест месеца, което въобще не е вярно, не се предвижда такова нещо в закона. Те така или иначе си го санкционират, но разчитат, че е достатъчно глупав за да им се хване на блъфа и да им даде едни доста пари.
                Книжка в България се взима за разни неща, но в неговия случай става въпрос за леко неволно ПТП с леко пострадал човек(това даже е малко под въпрос доколко е вярно, защото пострадалата случайно е от застрахователния бизнес, и с достатъчно връзки, знания и желание да спечели пари от случая, отделно, че доста голяма част от вината за случката си е практически нейна, което не оневинява моя човек, но и без друго на него се пише цялата вина).
                Единственият вариант в този случай, да му отнемат веднага книжката за до шест месеца, е ако не е изпълнил задълженията си като участник в ПТП, т.е. ако е избягал, не е оказал помощ и съдействие както на пострадалата, така и на полицията. Но разбира се, такова нещо няма. Евентуално, книжка се отнема при такива случаи, чак след евентуално наказателно дело за причиняване на телесна повреда по непредпазливост, но в случая е малко вероятно да се стигне до там. Дори и при такова дело, се взимат предвид доста фактори, от тежестта на телесната повреда, до личните качества на виновния, предишни нарушения и пр. и за нормалните съвестни хорица често се разминава само с глоба.
                Мога да опиша цялата случка, че даже и снимка да приложа, от което би станало ясно, какъв малшанс е имал моя човек, и за каква глупост се опитваха да го изнудват, но предвид, че се случи преди няколко дни, не мисля, че е за публичен форум. В крайна сметка, той не се престраши да ги докладва където трябва за да ги хванат, което потвърждава изказаното мнение в темата, че тука е така, щото сами си го правим така. Т.е. колкото са виновни такива измамници, че искат пари, толкова са виновни и тези, които им ги дават, или не им ги дават, но не използват случая да ги натопят заслужено където трябва. Щом не ги е натопил, и да си пишем тук няма смисъл, защото вече са недоказуеми неща. Отделно той също е виновен, че не се е оплакал където трябва на момента.
                Полза има единствено за някой от четящите, ако не дай си Боже, се озове в същата ситуация. Макар че в тая държава отиваща в някои аспекти към по-лош вариант на тоталитарната власт от близкото минало, не знае човек как да случи, и кога точно ще му излезе през носа упоритостта да постъпи както е редно. Явно и точно заради това, сравнително малко хора го правят.

                А че са ми искали пари за несъществуващи нарушения или техни измишльотини и блъфове, мога поне няколко лични случая да опиша. Но нека е само един.
                И аз НЕ пия, карам внимателно, скоростта я превишавам относително рядко и дори тогава с малко, но примерно, когато те спрат на 2--ри януари(просто щото няма кой друг, а са гладни) и да ти кажат, че си изпреварил при пътна маркировка, която го забранява(непрекъсната осева линия), а всъщност нито маркировка има останала, нито е баш изпреварване, щото заобикалям спрял на спирка автобус с около 30-40км/ч, отделно че цялата широка, главна селска улица(нищо, че Нови Искър е град) беше като лунен пейзаж, и движещите се и в двете посоки, включително автобусите от обществения транспорт, се налагаше да заобикалят някои от ямите изцяло в насрещната лента... А и засекли моето "нарушение" от около 500 метра, ме спират да ми пишат акт, и ме питат там както си знаят..."к'во прайм ся?!". Покрай нас хубавата гледка на дългия прав участък, на който малкото движещи се возила в ранното утро на 2--ри януари, сновяха по цялата широчина на пътя, за да карат по малкото останал що-годе поносим асфалт, очевидно и те пресичаха същата невидима маркировка, заради която искаха да санкционират само мен, и то не че толкова даже искаха това, колкото да им дам пари за закуска. Е, не го казаха точно в пряк текст, но като започнаха да ми обясняват, че глобата за това е 20лв, но като отида няколко пъти да си презаверя акта...и разправиите, загубеното време... Пък и многозначително се бавеха да почнат да пишат...очаквайки поне десетина лева от моя страна.
                Обаче нещо не уцелиха ни момента, нито човека... за много малко се сдържах да не използвам и псувни тогава, но яко им се развиках, "право куме в очи", че ми искат пари, че са корумпирани и се занимават с глупости, и да пишат каквото ще пишат, от мен нищо няма да видят... Дори им подхвърлих, че ще напиша като възражение в акта, че са ми искали пари... Единия даже нещо се опита със заплашителен тон да ми казва, че нямал съм право да им говоря така, можело да стане по-лошо... Добре, че возех близките си, и си имах друга работа, иначе не бих пропуснал да направим по-голям цирк, защото си го заслужаваха.

                Един друг случай - подновявах си международния паспорт, а старият беше с изтекъл срок, та трябваше в РПУ-то да ми напишат акт или глоба там нещо... Викнаха някакъв полицай от пътя да дойде да ми пише, а той не спря да ми мърмори през цялото време, че заради мен губел пари в момента(демек докато не е на пътя).

                Спирам, че мога още доста...
                Дали тия случки са лъжицата катран в кацата с мед, не се наемам да кажа. Познавам читави полицаи, със сигурност има такива и в пътна полиция. Ама заради такива отрепки страда имиджа на всички.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #98
                  От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Ясене, къде си? Слагай катинара, че ще се стигне до дуел накрая. Разбра се още на 3-та страница, че никой не препрочита правилника всяка пролет, за да си опресни правата и задълженията преди откриването на активния ловен сезон за отстрел на водачи-балъци/мишоци/наглеци.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Преди да са затворили темата. Пак са дигнали глобите,
                    чл. 20, ал. 2 от Закона за движение по пътищата пише следното: „Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.
                    200 кинта.
                    Като си потрошиш колата в дупка , да не смееш да се оплачеш.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      ....... „Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението....


                      Това го правя винаги, но не за да избегна глобата, а за собствената и за другите участници по пътя безопасност при движение по пътищата!

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Как го правиш , сподели.
                        как да го направя като на извън градски път сравнително добър има 30см дупка. как го правиш , бях с 70 при ограничение 90.
                        По тая логика ограничението извън градовете трябва да е 20 и пак може да те изненада

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Доста години съдебната практика приемаше единични големи дупки на пътя като "внезапно възникнало препятствие" и общините плащаха обезщетения за потрошени коли. ОТделно административните отменяха НП, съставени на някой, катастрофирал заради дупка и общините пак плащаха, но вече на застрахователите.
                          Тая практика се промени много през годините, главно защото състоянието на второстепенните пътища, откак главуните се засилиха "да асфалтират лунната пътека (цитат Б.Б.)" се влоши неимоверно. Просто всички пари отиват в големите обекти и постепенно, за вече три мандата управление, всичко стана леш. А перспективата е още по-зле да става, понеже липсата на пари с нищо не се е променила. Грандоманията се вихри с пълна сила. Така се стигна до положението с днешна дата вероятността да осъдиш АПИ или община заради някоя дупка, да е много по-малка, отколкото преди примерно 10 години. Документално, всички пътища са зле, написани са камари с доклади, цялата информация е публична и се знае, че пътната мрежа е в лошо състояние. Т.е. такива неща като дупки, вложени боклуци в асфалта, непочистени банкети и т.н. са вече документирани като нормални, защото са масово срещани, а не единични изключения.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Стига с тези примери, че ме връщаш до 89. За дупка акта беше по-голям, от евентуалната платеното от застрахователя. И въобще да напише ,,по вина на пътно у-е еди кое си.... Разделение на властите
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Резултата е не се оплаквай, че ще те глобим с 200лв.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                ...Как го правиш , сподели. ...
                                Карам предвиждайки според пътната обстановка и условия, не дай си Боже (да спи зло под камък), винаги може да те изненада някоя непредвидима ситуация, което не отменя факта да караш предвиждайки според пътните условия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X