Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Естествено, че на нова кола ще дължиш данък за текущата календарна година или каквото е останао от нея. Нали си първи по веригата!
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #62
      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      ...
      При прехвърляне на собствеността на превозното средство новият собственик не заплаща данъка, ако предишният собственик го е платил за времето до края на календарната година."...
      То това добре , ама ...
      Както е известно данъкът върху ПС спада към Местни данъци и такси . Т.е. приходите от този данък не отиват в републиканския бюджет , а в този на общината , на чиято територия е регистриран автомобила .
      Така че ако и стария и новия собственик живеят в една и съща община - ясно . Избягва се в случая двойно данъчно облагане .
      Обаче ако стария собственик е от Петрич (и там е заплатил целия годишен данък ) и си продава колата в Силистра - то силистренската община к`во я бОли , че данъкът за настоящата година вече е платен някъде си , след като в община Силистра няма никакви постъпления от тази кола ? Ше си го обложат новия собственик с по 1/12 за остатъка от настоящата година като нищо
      ...или не е така ?

      ..а иначе отделно - днес се червИх у КАТ ( за малко да стана за резил ) заради Печения и неговия "казус" с прегледа
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Закупих си автомобила на 4.1.19. Номера не сменях, щото сме в една община. Според закона, след 3.3.19 - данъка за МПС-то става изискуем. Каква е логиката си нямам и на идея, даже и преглед не можеш да минеш докато не си платиш данъка в пълен размер.
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • #64
          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Доста коли смених и май при платен вече данък не съм плащал втори път. Само един нагло стиснат продавач си взе бележка от нотатиуса и вписаха в договора, че данъка е платен до датата на продажбата. Съответно стария собственик с бележката си взе надплатения данък от общината, пък аз плащах от датата на придобиване.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #65
            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
            Закупих си автомобила на 4.1.19. Номера не сменях, щото сме в една община. Според закона, след 3.3.19 - данъка за МПС-то става изискуем.....
            Е той данъка винаги си е изискуем Въпросът е от теб ли го изискват след 3.3.19 , при положение че вече веднъж е платен преди теб за настоящата година и то - в същата община ?
            Щото Ванката пък друго твърди .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Данъка за тази година не е платен към 4.1.19 дори и не може да се плати до около 25-26 февруари.
              Въпросът е в това, че до 2 месеца от покупката се дължи данъка в пълен размер, нямаш право на 2 вноски.
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #67
                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ..а иначе отделно - днес се червИх у КАТ ( за малко да стана за резил ) заради Печения и неговия "казус" с прегледа
                А т'ва по к'ъв повод?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Да, първият приобретател не може да ползва това за вноските. Няма никаква логика, нито основание в закона, но е практика от много години.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    А т'ва по к'ъв повод?
                    Е па по повод на прегледа. Понеже преди 20-на дни и аз като Печения си купИх джипка от собственик от друг окръг . И вчера отивам да сменя номерата . А колата е с валиден технически преглед до 30-ти юни, т.г.
                    ..та минавам на гишето , каката ми оправя документите и вика : " бегай на канала".
                    Аз очаквам заветното :
                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    ... Господине, днес слагайки новите номер Вие оставате практически без валиден Технически Преглед!!!.... щом сменяш номера при покупка на МПС - ти практически ти се прекратява прегледа, и си длъжен да минеш максимално бързо на НОВ ПРЕГЛЕД....
                    ...ама Нъц! Мълчи си . Викам си : тая ше да е другарка от герп и нарочно не ме предупреждава , та като ме хФанат катаджиЙте после без преглед , да ми откраднат парите в полза на мутренската мафия дето ни тормози от 30-се гОдини вече.
                    Отивам аз на канала , техника си направи сверката на документите , сменихме 2 лафа в следния дух : "Я, тва голям мотор А и запазена джипката " - Еее , па нема начин , на реални километри е и е от купена от една бабичка у Жабарско, дет стареца и умрял и тя не е карАла 5 гОдини . А па тука като е влезнАла - човека е одИл един път до морето - и после - само у отоплЕн гараж!
                    ..та човека ме препраща да чакам за номерата и тамАн да си тръгне , ама аз подготвен , защото помня :
                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    ...Та колеги, дето и на Вас ще Ви се наложи да купувате МПС-та в БГ..бъдете подготвени, че сте задължени отново да минете на Преглед с новите си номера...щото така е решено...
                    ... и като изтърсих на техника : "А кога требе да минем на преглед?"
                    Оня се обърна , погледна ме учудено за момент (сигурно си помислИ , че съм литератор и не отбирам нищо от железарИя), после погледна предното стъкло на колата и ми вика : "Тука имаш стикер и си пише"
                    Ама аз пак : " Да де , ама нали , таковата ... требе да е в НАЙ КРАТЪК срок " Оня вече по- нервно и с променено изражение : - Абе "колега" , нали можеш да четеш? Прегледа ти е до края на юни , па ти ако щеш - мини и утре ! Аре н еми губи времето и бегай за номера . ...
                    Викам си : чекай да млъкнем , че тоя как се засилИ да не земе да ме прати на проверочен , да четем "Закона , по който работи КАТ" .....

                    ..та те така като слушам мъдри съвети тук/там у Форума .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Не си питал правилния човек. Въпросът е такъв-като те спре ченгето на пътя, от къде ще му извадиш талон за ГТП, на който да го има сегашния ти (сменен) номер.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Владе, верно некой не знае за какво става дума. Наш Стоян Боюков е посочил по-горе какво требе да се прочете и спази - Чл. 147 ал.(10) (НоваДВ, бр. 2 от 2018 г., в сила от 20.05.2018 г.) Издадените удостоверения за техническа изправност и знаци за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на пътни превозни средства запазват валидността си при промяна на собственика на пътното превозно средство, когато не се подменят табелите с регистрационните номера.

                        П.П. С други думи, персонала в КАТ-София (явно с някои, все пак оправдани, изключения) предполага, че ние, като пълноправни и изрядни водачи на МПС, следим за измененията в Закона, заучаваме ги и ги спазваме.

                        П.П.П. Демек, вече от една година насам, ние сите дето се репчИхме у темата, сме за проверочен.
                        Последно редактирано от коко келеша; 09-05-19, 17:09.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          То е това е голямата глупост, защото номера ти го сменят в КАТ и от портала натам вече си нарушител.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Предполагам никак не е ново, но поредното малоумие в КАТ:

                            - На 12.4.2019 подавам заявление за смяна на СУМПС поради изтичащ срок.
                            - Днес отивам да си го взема, но ми дават само книжката. Контролния талон бил в КАТ.
                            - На въпрос "знае ли се защо?" вдигат рамене. Към документите към книжката има справка за актове и глоби - всичко платено, като последната по фиш 2017-та, и тя платена (щракнаха ме за превишена скорост).
                            - На справката за глоби на МВР не излизат никакви задължения.
                            - Сега ще ходя до НАП да си изкарам ПИК, но предполагам че и там нищо няма да излезе.

                            Оказва се, естествено, че трябва да ходя до КАТ (2 часа минимум) за да разбера "великата тайна" защо ми задържат контролния талон. Тези 2 часа някой ще ми ги плати ли?

                            Крайно време е това недоразумение KAT, барабар с всичките си ръководни кадри, да започне да носи отговорност за действията си! Крайно време е недоразумението "контролен талон" да хванат да си го заврат където слънце не огрява! Освен плиткоумие и злоупотреба с власт не знам как да го определя!!!

                            Не че се надявам нещо да се промени де...

                            Господа от КАТ и сие свързани "органи", респект към институция се гради с адекватни действия в услуга на гражданите! От действия като това резултата е псувни по ваш адрес и загубено време, в което би трябвало да работя, изкарвам пари и плащам данъци, от които плащат вашите заплати! За себе си друго обяснение, освен че явно така ви харесва, не намирам.

                            И към служителите, "от които нищо не зависи" - когато следващия път излезете "да пиете кафе", не очаквайте някой като мен да ви подкрепи. Това сте си постлали, щом си търпите некадърните шефове!

                            Смешно и жалко...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...
                              Крайно време е това недоразумение KAT, барабар с всичките си ръководни кадри, да започне да носи отговорност за действията си!
                              Я се замисли, какъв точно процент от българите са психически готови за един работещ нормално КАТ ?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Откъс от описанието на премеждията ми миналата година:
                                Пускам темата за да подготвя всички бъдещи жертви на КАТ София област за това което ги чака – гаври и извращения!

                                Има нов ред за допускане до заветните гишета. Вероятно на теория системата трябва да работи бързо и справедливо, на практика обаче се получава така че за елементарни услуги като смяна на талон се чака МНОООООГО часове!
                                А цялото описание - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=228171

                                Приятел на скоро мина само за смяна на талон (номера СО) - нещата са си същите, колега ходи само да бракува кола, за перфориране на талона беше чакал към 5 - 6 часа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X