Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Прибирам си "новата" кола от Перник на 4-ти януари т.г. Снегодъжд на Владая със средна интензивност, демек не от най-приятното време. При тамошното ограничение от 70, движех с около 50 и малко. щото се пак за първи път карах тази кола. Та както си седях на тръни, бам-бум - маскирана в лапавицата и пълна с вода дупка, точно в следата на десните гуми в дясната лента. Добре, че бяха зимни гуми с ламаринените джанти а халуминките с летните се возеха в багажника. Като резултат две гуми с балони за боклука и съвсем леко подбиване на задната дясна джанта (предната без повреда). Както и да го броиш, на есен ме чака вадене на 200 лева за две нови гуми.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Проблемът с комуникацията по оста държава-гражданин далеч не касае само КАТ. Просто на другите места с годините се случиха някакви опити за реформи. Нещо мръдна или поне беше направен опит да мръдне на някъде.
      В КАТ обаче времето е спряло. Едно камъче не е преместено там от началото на 80-те в организационно отношение и по-лошото е, че реформите там като цяло се смятат да тема табу. Съпротивата срещу всякакви реформи започва от министерство и стига до най-ниското ниво служител там, който дори не винаги е униформен. И поне в тази съпротива са "като един". В същото време уверено тече разширяване на контролните им функции и правомощия, макар да е ясно, че за това нещо капацитетът е изчерпан още в началото на 90-те. Организационно те като структура са приключени- дори да станат по-големи, нищо няма да се промени.
      КАТ - винаги е бил най-точен барометър за реалната Милиционерщина в държавата, с отвратително ниските прозорчета на гишетата, които те карат да се навеждаш, за да чуеш съскащата кака/милиционерска жена или роднина/, и най-вече да не забравяш, че в милиционерските учреждения, а те повчето държавни са такива, те искат Наведен !
      ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Аз скоро си поднових книжката. Тотално загубено време. Направо пътуване в миналото. И копелетата дадоха книжка с 5 годишен срок!!!
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
          Аз скоро си поднових книжката. Тотално загубено време. Направо пътуване в миналото. И копелетата дадоха книжка с 5 годишен срок!!!
          Гадни ченгета ,що не се обади щях да ти уредя безсрочна......

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
            Аз скоро си поднових книжката. Тотално загубено време. Направо пътуване в миналото. И копелетата дадоха книжка с 5 годишен срок!!!
            Трябва да се кръстиш да не приемат поправките за водачи над 60-годишна възраст, че тогава и тая може да я отняма.

            П.П. 2021 изтича срока и на моята книжка, така че ще станем нещо като братя по съдба.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
              КАТ - винаги е бил най-точен барометър за реалната Милиционерщина в държавата, с отвратително ниските прозорчета на гишетата, които те карат да се навеждаш, за да чуеш съскащата кака/милиционерска жена или роднина/, и най-вече да не забравяш, че в милиционерските учреждения, а те повчето държавни са такива, те искат Наведен !
              Е, в моя случай каката беше млада, любезна, че даже и усмихната. На 2-те гишета за получаване на документи нямаше никой.
              Най-краткото ми ходене до КАТ. И най-ненужното де.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е, в моя случай каката беше млада, любезна, че даже и усмихната. На 2-те гишета за получаване на документи нямаше никой.
                Най-краткото ми ходене до КАТ. И най-ненужното де.
                Съгласен, има и прекрасни изключения, ама те са за късметлиите само. Дай Боже, изключения да станат съскащите каки, и Ко"ш прайм ся бастуните.
                ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Никой не му е кеф да плаща глоби и често си го изкарват на момичетата в КАТ , а те нямат вина. Не е лесно да работиш на такова място и постоянно да посрещаш сърдити вулгарни кисели хора.
                  В моя случай момичето също беше усмихнато и сама ми предложи да платя с карта , за да не плащам комисионни.
                  Не са виновни, че депутатите са задници.

                  Няма нужда да си късметлия, просто не си го изкарвай на нея и ще получиш усмивка

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    ... не си го изкарвай на нея и ще получиш усмивка
                    Е да де. И предишните 15 да не си го изкарват на нея и така.

                    Както вече казахме - цялото общество се отразява в КАТ.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Никой не му е кеф да плаща глоби и често си го изкарват на момичетата в КАТ , а те нямат вина. Не е лесно да работиш на такова място и постоянно да посрещаш сърдити вулгарни кисели хора.
                      В моя случай момичето също беше усмихнато и сама ми предложи да платя с карта , за да не плащам комисионни.
                      Не са виновни, че депутатите са задници.

                      Няма нужда да си късметлия, просто не си го изкарвай на нея и ще получиш усмивка
                      Проблема не е в глобите. Проблема е гламавия контролен талон и разкарването до там за всяка дреболия, с присъщата загуба на време. Глоби/такси се плащат с 2 клика на мишката, може и на банкомат да се направи, може и в общината да се плаща/получава НП и т.н. Няколкото презаверки на актове също - май само веднъж НП ми е било готово още първия път, от 5-6 през целия ми шофьорски стаж. Затова и хората са нервни - висиш по опашки за регистрация, за пререгистрация, за глоби, за контролни талони, за бързи поръчки на документи (ей-богу, не вдявам защо по дяволите в районното могат да се правят бързи поръчки на паспорт/лична карта, но не и на книжка) и прочие полюции.

                      За каките ще има достатъчно работа дори и без вездесъщия син талон. Ако великата им идея е да те накарат да си вземеш НП - има 1000 начини да се направи.

                      Към цялото това дори дупетатите нямат 100% дан. Там е клоака от кинти и поети ангажименти под масата и за да мръдне нещо някой трябва да се възнесе, и мърдането е в посока нечий друг интерес. Задниците дупетати, също както и задниците миУиционери си ги тъпим дружно, че даже един на опашката миналата година се възмущаваше "Ама как са махнали нитовете?! Че то така ще могат да ми откраднат лесно номера!". Смятай за какви промити мозъци иде реч!

                      Таа, крушката си има опашка. Просто "ръководните" в тая система са с една идея по-гьонсурати от останалите. В белите държави има хора, дето не виждат държавен служител на живо с години, често двуцифрено число години. Ето за това се нервират хората - често едно ходене до КАТ значи заминал половин работен ден, много често и цял.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Пак се занимавате със следствието, а не с причината. Ходенето до КАТ, за да си платиш глоба, е нонсенс. Това стимулира корупцията в полицията, защото като знам, че за 50 лева санкция ще трябва да загубя три дена в обикаляне, много ясно, че ще предпочета да ги дам на ченгето на улицата. Пак ще съм загубил същите пари, та даже може и да съм на далавера. Ама после няма да се чудя къде да си събера в графика или в работния ден ходенето до КАТ и чакането на опашки.
                        Това е линията, по която МВР струва страшно много на икономиката- неадеквтната организация, ненужни хартишляци от типа на контролен талон, губене на време. Това нещо не може да продължава така, защото е остаряло, бавно, тромаво. С една дума-пречи. Корупцията не се явява на гола поляна. Тя е следтвие от много неща преди нея самата.

                        Това НП за какво точно ти трябва да си го взимаш на хартия? Смята се връчено и влязло в сила. Ако не си съгласен и ще го обжалваш, тогава сам ще идеш да си го търсиш. И пак не е нужно да ти го връчват на хартия.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          НП не е нужно да ти го връчват на хартия.
                          Ааа,нужно е.
                          Ако не ти дадат хартийката "една печатница ще остане без работа,хиляди ще останат без работа..."
                          Нищо не мога,и нищо не знам...

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            .... Ходенето до КАТ, за да си платиш глоба, е нонсенс....
                            Ама трябва да ходиш в КАТ ли ?
                            Нали уж по банков път, по сметка на полицията се плащаха , или пак съм пропуснал някакъв нов норматив

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ... Смята се връчено и влязло в сила. ....
                            В Топлофикация така се смята . И те съдят после без ти да знаеш . Разбираш чак когато са ти направили запор на банковата сметка и са си взели толкова пари , на колкото са те осъдили , вкл. Гагичовия комисион .
                            ... та има по- зле и от КАТ
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Уж...ако не ти приберат талона. Тогава започва едно митарстване по гишетата-от тука ще си получите НП. Ааа...ама то още не е дошло от Бургас (примерно) до София. На е онова гише за презаверка на акта (процедура, каквато в закона няма) и другия месец пак. Отиваш другия месец, пак не е излязло. Евентуално на третия вземе, че дойде. Ето го НП, сега идете платете на гишето на банката и се върнете за талона. До тук сме три пъти на една и съща опашка-веднъж за НП, после за банката, после за талона-все едни и същи хора пред тебе, на три различни точки в сградата.
                              Идеята за опростяване на всичко това беше да се намалят до минимум нарушенията, за които се отнемат точки, т.е. нарушенията, за които се отнема талон. Защото нали...няма смисъл да ти прибират талона, ако няма да се пише АУАН и НП. За всичко, за което не се отнемат точки, се съставя фиш и там наистина се плаща през банката. Това се направи всъщност. По нашенски, ама се направи. И породи с годините два проблема...първият е що да даваш пари на ченгето, като можеш да ги платиш през телефона, че даже и с отстъпка. От това първо изреваха ченгетата на улицата. От там втория проблем- тълкуването на закона. И стана една....абе може да състави фиш...ама ако иска. Ако иска, може и акт. С отнемане на талона. Нищо, че е за нарушение, за което не се взимат точки. Иначе къде е стимула да предложиш кеш?
                              Тия номера се разиграват предимно в провинцията, защото в градовете си имат достатъчно работа. Наясно са-първо ще си чакаш талона, второ в голям град службите са натоварени и няма да ти отнеме 10 минути да си получиш документите. Ден минимум.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                В Топлофикация така се смята . И те съдят после без ти да знаеш . Разбираш чак когато са ти направили запор на банковата сметка и са си взели толкова пари , на колкото са те осъдили , вкл. Гагичовия комисион .
                                ... та има по- зле и от КАТ
                                НП е следствие от акт. Акта ти е писан и връчен от съответния служител, който ти е прибрал и вездесъщия контролен талон, за да си вземеш който отиваш до КАТ. Та няма начин за "ама аз не знаех".

                                Та, ако я нямаше вселенски безаналоговата безсмисленост и безмисленост, наречена "контролен талон", нито щеше да има намръщени каки, нито настръхнали "клиенти" на опашка. Каките се пренасочват към друга дейност (за талони и номера се чака часове например) и освен по-малкото псувни ще има и по-малко загубени работни часове например, щото освен че и организацията е никаква и простотиите на корем, работното време на КАТ разбира се съвпада с това на висящите по опашките.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X