Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    .... Каките се пренасочват към друга дейност (за талони и номера се чака часове например) и освен по-малкото псувни.....
    Това не е вярно!!!Даже има и табела за максималния срок за изготвяне на документите.Не помня точно но май беше 40мин.

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Защо не можеш да си вземеш талона от районното е точно както може да ти вземат книжката на пътя за ,,неплатено" нарушение, дет му го няма в таблета на куката. Такава същата кука ти е спънала талона да не стигне в районното. Че окаме по нея е факт, също и още по, че не е крива тя. Така и с каките на гишето в общината. Избори му е майката, всичко се къса от работа преди и след
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        .... Каките се пренасочват към друга дейност (за талони и номера се чака часове например) и освен по-малкото псувни.....
        Това не е вярно!!!Даже има и табела за максималния срок за изготвяне на документите.Не помня точно но май беше 40мин.
        Иво, миналата година съм ходил до КАТ София 6 (шест) пъти. Вервай ми, съвсем съм наясно кое за колко време реално става. На каналите например няма работа за повече от по 10 минути на автомобил, но умишлено не си дават зор, защото после на гишето (да, гишето, а не гишетата) чакащите няма да могат да се поберат в двора, да не говорим за автомобилите им.

        Ако е само пререгистрация на софийски автомобил час е супер оптимистичен вариант, а ако трябва и на канал 2 часа не ти мърдат, даже да уцелиш момент пред каналите да не чака почти никой.

        Самия факт че на някои гишета има по 20 човека опашка а пред други няма почти никой говори достатъчно що за организация е сътворена.

        И не на последно място, ефекта от всичкото това е не нулев, а отрицателен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          ...
          Това не е вярно!!!Даже има и табела за максималния срок за изготвяне на документите.Не помня точно но май беше 40мин.

          Иво, изглеждаш ми свестен човек и не ми се влиза в пререкания, но за 40 мин. в КАТ-София можеш да свършиш 1 от долните две неща:

          1. Да установиш, че са свършили номерата за исканата от теб "услуга"
          или
          2. Да хапнеш един хот-дог от сергията през улицата.

          Нищо друго.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Спарки,казвам само ,че съм виждал тази табела при гишетата за смяна собственост.След като си почакаш на опашката да подадеш документите времето да ти напечатат новите.Аз бях със Софийска регистрация и минах само по документи без канали и сверки.Имаше хора които бяха след мен на опашката а документите им излязоха преди мен.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              2ч висене в КАТ, само да сменя талоните. Бях там от 6:00АМ, да чакам ред! В 21в! В 10:30АМ си тръгнах с новите талони ..., за два ламинирана листа Артия. както казва Спарки, тези 2,5ч с пътя до бачкането #КОЙ? ще ми ги плати? Тия листове по-ценни от теглото си в злато!!! Има БЕЗПЛАТНИ приложения където пратвя много повече от това, да ти сканират два баркода, и да сменят две полета в базата данни, и да пуснат принтера!

              Милиционери на корем!

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Това е опашката за смяна на собственост миналата седмица в 7.58 минути:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190502_075901~2.jpg
Прегледи:1
Размер:441.6 КБ
ID:5814033

                В 9.25 взех новите талони.

                За тези които не знаят: при прехвърлянето на колата при нотариус трябва предварително да заявите, че искате са се възползвате от услугата те да изпратят документите за смяна на собственост (11лв.).
                След това на машината за теглене на номера си взимате билетче за услега с предварително подадени документи и теоретично може да си вземете новите талони след половин час.
                Последно редактирано от Сандо; 14-05-19, 08:09.
                124 -> 164
                T4

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Да ходите в KAT сутрин преди 10:30-11:00, или независимо от времето на деня в понеделник и петък е силно безсмислено занимание. Веднъж отидох в 7:30 и опашката автомобили беше по улицата почти до бариерата за изход, като час след това аз бях 3-4-та кола преди външната бариера на входа, а края на опашката не се виждаше.

                  Последната ми смяна без канал = около час и 15 минути, за автомобил продаван от мен на мен. Самите документи може и да са станали за 40 минути, но с цялото висене по опашки става над час, практически винаги. Веднъж ходих и заради изгубен малък талон - пак така.

                  Ако канал, един единствен път съм влязал на канал, чакайки около 20 минути, но ме върнаха за превод на италианския талон, в който пишеше N1 4+1, а те силно не искаха "да повярват" на това. На другия ден пък се оказа че след като съм минал канала (вече около час чакане само докато вляза на канала, и то при положение че първата опашка ми се размина заради идването предишния ден, иначе и там щях да си отвися минимум 40 минути), и си изчаках чинно да ми изготвят документите и номерата около още 40 минути, ми казаха че с вчерашната разписка за такса за номера не могат да ми ги дадат, и да съм си платил пак. Не можели да ги усвоят. А вчерашната такса да съм си я взел от касата на управлението на Стамболийски.

                  Още при заявяването на временни номера бяха сбъркали и цвета на возилото и собствените ми имена.

                  Та, ако канал - 30 минути чакане преди да влезеш на канала е силно оптимистичен вариант, 30 минути чакане на опашката още преди да тръгнеш да влизаш на канал също, самия канал е около 20 минути (пускат по 2 коли на влизане обикновено), освен ако не се намери нещо "съмнително" и да викат експерт да гледа, след което минимум 30 минути чакане за номера и талони (в общия случай над 40, случва се и над час). Тоест 2 часа са абсолютния минимум, освен при някакъв див късмет да уцелите момент почти да няма хора пред каналите и на гишетата, тоест никакво чакане на опашки и минимално чакане пред каналите.

                  Иво, сам сметни. И това без да смятаме че отиване и връщане до там са примерно час, извън час пик.

                  Та, миналогодишните ми патила ще ми държат влага дъъълго време.

                  И не, не са виновни служителите по гишетата. Организацията е гламава и поради това нямат капацитет да обработят това, което искат да обработват. И нищо видимо не се прави по въпроса поне от 15 години насам. И работното време е неудобно, поради което сутрин положението е "майка плаче, грамофон свири". Някакъв вариант да няма опашки е към 15:00 - 15:30 (спират да пускат коли към каналите май в 16:00), но пък ако нещо по документите не им хареса може да се стигне до идване пак на другия ден, защото може да не остане време за корекция.

                  Ноо, това за регистрация, пререгистрация и т.н., които да речем, никой не ви кара насила да правите, или се прави примерно веднъж на 3-4 години, да речем че не е чак трагично, а и има хора, които го правят срещу заплащане.

                  Ходенето до там заради всяко нарушение, довело до отнемане на "безценния" контролен талон, често по няколко пъти с презаверка, е истинската гламавост!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Спарки, цялата система е усложнена и тромава по ред причини. Законите първо са морално остарели. И второ, всичките тия талончета и бележчета, които водачът е длъжен да носи са генератор на пари. Които не отиват обаче в джоба на КАТ. Всички тип бумащини с нотариуси, сверки на номера и алабализми никъде другаде ги няма, сигурно и в Русия вече. Гооворил съм си с шефовете докато бях в ГДНП относно тия неща и съм ги питал защо внасяме само "кръпки" по законите, като са ни необходими изяло нови. Не само ЗДвП, но и ЗАНН и АПК, защото не са основните закони с които работим и те определено са неефикасни в днешно време. Отговорът беше, че няколко пъти е повдиган въпроса в Народно събрание и отговорът е бил да си затварят устите и да си седят на трибуквието. Тааа, опасявам се, че нЕма сЪ УпраЙм скоро ....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Да де, но вече 30г робуваме и най-вече насаждаме мантрата, че куката и каката от полицията били милиционери. Също както на чисто криминалните случаи в миг се придава етнически привкус. От авторитетите
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Лобита. В момента, ако се разрови с пръчка лайненцето на нотарусите, и квотите и, ще стане весело. Крепостничество в 21в. Има квоти колко тярба да бъдат???? Що няма квоти колко адвоката може да има, или магазинерки?

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Да де, но вече 30г робуваме и най-вече насаждаме мантрата, че куката и каката от полицията били милиционери. Също както на чисто криминалните случаи в миг се придава етнически привкус. От авторитетите
                          Ако на едно работно място не ти харесва, вариантите са 3 - или си кюташ кротко и си взимаш заплатката, или се бориш нещо да мръдне в някаква посока, или напускаш. До тук съм чувал за полицейски протест само по повод ниски заплати и обезпечение. Така изглежда системата отвън. Как изглежда отвътре няма шансове да разбера.

                          Другото, което се вижда специално в КАТ че всякакви идеи, че дори и проекти (web сайтове включително) в посока някакво мръдване от статуквото работят по няколко месеца и после положението се връща в изходна позиция, тоест има очевидна и постоянна съпротива срещу промяна на статуквото. Последен пример - щяха да местят регистрацията към транспортното министерство. Нещо да си чул напоследък по въпроса? Няма и да чуеш, или поне не в обозримо бъдеще.

                          По-горе мисля писах - очеизвадно са поети "финансови" ангажименти. Това и слепия го вижда. Простотията с нитовете беше отявлен пример, простотията при опита за смяна на доставчика на номера - също. От там и споменатото от Куздов "Трайте си си седете на трибуквието".
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Аз се съмнявам, че при каквато и да е организация пак ще успеят да работят. Ще е временно подобрение. Проблемът е, че се занимават с несвойствени неща и постоянно раздуващият се обем дейности ги прави неефективни. Този е процесът, който трябва да спре. Намаляването на функциите е единственото, което в дългосрочен план там би могло да вкара някакъв порядък. Не е до информационни системи и компютри. Абсурдно е милионен град да прави регистрациите си на коли в един единствен двор.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              ......Проблемът е, че се занимават с несвойствени неща и постоянно раздуващият се обем дейности ги прави неефективни. Този е процесът, който трябва да спре....
                              Сами ли да го спрат?
                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              .....Не е до информационни системи и компютри.
                              Е. Както в цялата администрация и не от ресурс
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Представата за МВР единствено като изпълнителен орган е принципно погрешна. Всичко, което ги засяга, се консултира с тях, да не говорим колко промени се движат единствено по инициатива на министъра и от там през законодателната инициатива на МС. Тая мантра, която разни полицейски началници размахват по медиите "ми той законодателя така е решил" може да я раздават на някой, дето представа си няма що е законодателен процес и особено как изглежда той у нас. Една огромна част от свинщината е отговорност пряко на ръководството на МВР. Не визирам сегашното, а по принцип, защото от известния като "шофьора на Мето Илиянски" смислено предложение в която и да е област е загубена кауза да чакам като гражданин. Огромна част от нещата са в подзаконови актове- наредби и заповеди на министъра. Това там са неговите хора, неговата служба, неговата отговорност и репутация. Под него- професионални съюзи във ведомството, които освен дето знаят как са нещата "на терен", имат и пряка комуникация с ръководството. Те са тия, дето се оплакват от малки заплати и много работа. Техните неща не вървят. Министерството е това, дето е с ниското доверие. Обаче не-дори това, което може да се подреди горе-долу - подзаконовите нормативни актове, за които не трябва НС...ми и там е свинщина.
                                Да припомним каква беше реакцията, когато се заговори за местене на регистрациите към МТ. Рев, вой и крокодилски сълзи. Като се заговори за премахване на областните регистрации и въвеждане на единна национална регистрация...леле, как така ще си дадем базата с данни на частни фирми, как така всеки ще регистрира коли, ние какво ще правим? И т.н.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X