Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    . Как да гарантирам изправна работа в средата на гетото?

    Ми, махни се от гетото.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Ми, махни се от гетото.
      Като няма ляб да ми едете ... пасти. Сталинско решение. Някъде минава, някъде се ходи на гилотина за такива решения. Въпрос на матрял.

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Като няма ляб да ми едете ... пасти. Сталинско решение. Някъде минава, някъде се ходи на гилотина за такива решения. Въпрос на матрял.

        Само не казвай, че чакаш от държавата да те нахрани! Тоест от моите данъци и от данъците на тези които си ги плащат.

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Това е така. Преди 25 години пред блока имахме 2-3 коли + мойта "Жигула", сега няма място за паркиране и колите са налазили тротоари и зелени площи. Вече не е някаква особена рядкост в едно домакинство да има 2-3 и повече коли, напротив - даже стана правило.
          Но, че много коли напускат по празниците, за да водят собствениците си на село по родните места, също е факт и то отпреди бума на моловете. По-рано тези собственици, предполагам са се изнасяли с обществен транспорт или са си стояли вкъщи, защото не е било много лесно да си "одят на село" с комбинация от трамвай/тролей-влак-автобус, пък сега палиш колата и "Бръммм!" - стигнАл си.
          Но и на Константинов не може да му се вярва - той работи с данни от ГРАО и НСИ (преброяванията), а те не дават реалната картинка. София я водят 1,2 - 1,3 млн. още от Татово време, а тогава селата и малките градчета се пукаха по шевовете от народ, сега пустеят.
          Точно защото средният брой коли на домакинство е три - на всяка излязла по празниците, още две автоматично престават да се движат. А дестинацията на "уикенд-пътуванията" при излизането, поне от двайсетина години не е "родни места", за да е това критерий, за каквото и да било, освен за брой излезли.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Това е така. Преди 25 години пред блока имахме 2-3 коли + мойта "Жигула", сега няма място за паркиране и колите са налазили тротоари и зелени площи. Вече не е някаква особена рядкост в едно домакинство да има 2-3 и повече коли, напротив - даже стана правило.
            Но, че много коли напускат по празниците, за да водят собствениците си на село по родните места, също е факт и то отпреди бума на моловете. По-рано тези собственици, предполагам са се изнасяли с обществен транспорт или са си стояли вкъщи, защото не е било много лесно да си "одят на село" с комбинация от трамвай/тролей-влак-автобус, пък сега палиш колата и "Бръммм!" - стигнАл си.
            Но и на Константинов не може да му се вярва - той работи с данни от ГРАО и НСИ (преброяванията), а те не дават реалната картинка. София я водят 1,2 - 1,3 млн. още от Татово време, а тогава селата и малките градчета се пукаха по шевовете от народ, сега пустеят.
            Е как се пренасят щайги с картофи,буркани,кори с яйца и разни други амбалажи.
            Съботно неделните шофери тогава са в стихията си.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Точно защото средният брой коли на домакинство е три - на всяка излязла по празниците, още две автоматично престават да се движат. А дестинацията на "уикенд-пътуванията" при излизането, поне от двайсетина години не е "родни места", за да е това критерий, за каквото и да било, освен за брой излезли.
              Браво.
              Значи взимаме броя на излезлите коли, умножаваме по минимум три и получаваме боя на излезлите столичани. Добавяме 0.5 до 0.75 млн останали и те ти го реални
              я брой население.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                А как решихме да добавим именно 0,5 до 0,75? Впрочем, по тая сметка населението на София излиза едва ли не по-малко от това с адресна регистрация.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  А как решихме да добавим именно 0,5 до 0,75?
                  Тва са тия с римското гражданства, преките наследници на митичните 20 000 софиянци 1878

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Само не казвай, че чакаш от държавата да те нахрани! Тоест от моите данъци и от данъците на тези които си ги плащат.
                    Няма такова нещо. Не искам разни лобисти чрез забрани да захлебват и замезват от моя джоб. Аз кола си имам, почти не я карам, не кади, и на никого не преча.

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Няма такова нещо. Не искам разни лобисти чрез забрани да захлебват и замезват от моя джоб. Аз кола си имам, почти не я карам, не кади, и на никого не преча.
                      За такова ползване, трябва тия уреди за мерене, да ги сложат на всяка кола, и да ги измислят да мерят като електромер - т.е. колко време си карал и с колко вредни газове.
                      Въпроса е кой ще плаща устройството...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Това е така. Преди 25 години пред блока имахме 2-3 коли + мойта "Жигула", сега няма място за паркиране и колите са налазили тротоари и зелени площи. Вече не е някаква особена рядкост в едно домакинство да има 2-3 и повече коли, напротив - даже стана правило. ...
                        Не е задължително. Ситуацията "пред блока" е същата като описаната, ама не защото народът се е обзавел с по 2-3-4-5 коли, а защото
                        а) в района се построиха Н броя жилищни кооперации, които може да имат гаражи, но никак не е задължително закупилите жилище в тях да имат и място в гаража. Сред паркиращите силно се увеличи процентът на коли с несофийски номера, който преди години беше около 0.
                        б) покрай живеещите в квартала взеха да паркират работещи в офисите наоколо, както и от офисите в близкия мол, на които явно не им се плаща паркинг там.
                        в) промените в организацията на движението доведоха до това, че някои участъци от улици са забранени за паркиране и паяците от близкия наказателен паркинг вилнеят през ден. Т.е. местата за паркиране по улиците реално намаляха при увеличаващ се брой коли.
                        Резултатът е, че ако допреди само 4-5 години човек можеше да паркира спокойно 2 или 3 коли на място почти по избор, сега на моменти е проблем да се намери каквото и да място да остави талигата. Вече започна и в калта да няма място ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Не е задължително. ...
                          Не е. Аз затова казвам, че на другаря професор МихаЙл Константинов не може да се вярва. Хем колите се увеличиха, хем броят на пришълците.
                          Ся, има един теориЙ, че софиянци се поизнесли в чужбина, пък на тяхно място дошли хора от страната, поради което броят на жителите на ПерниСофия не се бил променил драстично, ама аз мисля, че процентът емигрирали от всички краища на страната е горе-долу еднакъв във всички региони.
                          Прочее, като казах ПерниСофия, се присетих, че едно време не се усещаха мащабните ежедневни набези на РК, Е и КН коли и по-малко жители на Перник и Дупница идваха да работят в София. Сега идват, щото хем изпозакриха разни индустриЙ там, хем им е по-лесно, защото са моторизирани.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            На 20 километра южно от мен е границата с Мексико. На 250 километра северно от мен е края на Лос Анджелис. И това всичкото е град. Милион и половина население в София? Да ви имам проблема! Тука са десетина пъти повече. И пак не е такъв зверилник като в София. Да ви кажа ли какво ше стане, ако се опитам да вдигна блок в градинката пред нас...

                            Проблема ви е, че всеки се бута да е от околовръстното навътре /Бояна, Драгалевци и сие не ги броим/. Забраняваш всякакво ново строителство от околовръстното на вътре, и започваш да раздаваш зверовити шамари за всяка неправилно паркирана кола. Като не ми се появят половината работници навреме, много бързо ше си преместя офиса вънка от центъра. За голям /по българските стандарти “голям”/ мол цопнат между блоковете даже няма да споменавам. Че и за хиляди кретенски местоположения на службички дето нямат никакъв зор да са в центъра.
                            Място колкото искаш около София, гладко, идеално за строене. Ама вече е късно. Пред нас в градинките вече има 7-8 блока, където можеше бащата със самолет да кацне, сега детска количка не можеш да буташ.
                            И сега като сте се нагъчкали, катализаторите им виновни. Що не отсекат главата на тоя дето разреши да се строят тия нови блокове?
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              На 20 километра южно от мен е границата с Мексико. На 250 километра северно от мен е края на Лос Анджелис. И това всичкото е град. Милион и половина население в София? Да ви имам проблема! Тука са десетина пъти повече. И пак не е такъв зверилник като в София. Да ви кажа ли какво ше стане, ако се опитам да вдигна блок в градинката пред нас...

                              Проблема ви е, че всеки се бута да е от околовръстното навътре /Бояна, Драгалевци и сие не ги броим/. Забраняваш всякакво ново строителство от околовръстното на вътре, и започваш да раздаваш зверовити шамари за всяка неправилно паркирана кола. Като не ми се появят половината работници навреме, много бързо ше си преместя офиса вънка от центъра. За голям /по българските стандарти “голям”/ мол цопнат между блоковете даже няма да споменавам. Че и за хиляди кретенски местоположения на службички дето нямат никакъв зор да са в центъра.
                              Място колкото искаш около София, гладко, идеално за строене. Ама вече е късно. Пред нас в градинките вече има 7-8 блока, където можеше бащата със самолет да кацне, сега детска количка не можеш да буташ.
                              И сега като сте се нагъчкали, катализаторите им виновни. Що не отсекат главата на тоя дето разреши да се строят тия нови блокове?
                              При вАС да си чувал за одържавена земя? Или за "жителство" или за ТКЗС? Или за нещото комУнизъм, цоциалисъм?

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Никсън, прав си за фактите, но не и за изводите...
                                МНОГО народ не иска да се навира в центъра. Обаче за да се изнесеш навън ти трябва инфраструктура. Която при нас я няма...
                                Дори и да имаш желание - 'не е в регулация' - не можеш да строиш там.
                                А ако е в регулация, има или проблеми с тока, или с пътя, или с водата... За обществен транспорт да не говорим...
                                Като добавиш към това и малки деца (т.е. наличие на сносно училище в обозрима дистанция), или възрастни (т.е. наличие на болница) нещата стават още по-зле..
                                Така си принуден да се навираш в центъра, защото алтернативата носи негативи...
                                Приятел имаше голяма вила (с две отделни тела) извън града. С всичко необходимо... Прекара вода(+хидрофор за всеки случай), ток (+генератор), няколко гаража под вилите и т.н. и т.н....
                                Надяваше се и щерка му да се пренесе там... И тя се пренесе... За 2-3 месеца, когато установиха, че работата не става...
                                Макар и близо до града, при първия сняг оставаха 'заровени', и алтернативата бе на 300м спирка. Обаче зетя е доктор и работи всякакви смени, а понякога го викат и спешно.
                                Децата - малки и трябва да се карат до и от училище... Колегата се пенсионира, и започнаха болежки...
                                На мястото - не можеш да извикаш нито линейка нито пожарна заради липса на точен адрес, макар, че е по-близо до Варна отколкото квартала наблизо...
                                Съответно продаде всичко и се премести в центъра - сега е много по-доволен. Колата си я продаде, защото вече не му трябва...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X