Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Превишенията на нормите може да са до 30 дена годишно. В София са средно към 80.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
      ....Кола Евро 5, с премахнат филтър за ФПЧ минава ГТП в Белгия, без проблем!
      Не ми се вярва нормите в България да са по-тежки от Контрол Техник в Белгия.
      В момента служебната Евро 4 без ДПФ е на около 120х.км и ауспухът и съвсем не е чак толкова черен като на клипа... Първата година си бе направо чист метал, което ме учуди..
      Колегата горе ми се сърди, но видимите пушилки започват при подаване на повече гориво, отколкото може да изгори ДВГ (за получаване на повече мощност ).. Или при неизправна горивна апаратура. Изправен 'заводски' автомобил с дюзите високо налягане не пуши..
      Невидимите пушилки - за тях без правилната апаратура можем само да гадаем...
      А защо не са ги хванали на теста - не знам какво мерят в Белгия... То и тук не се заинтересувах какво точно мериха на същия автомобил на ГТП, но го въртяха на различни обороти, някои от които би трябвало да генерира повече пушилка (промяната на режима)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Пак ще вметна.Какво ще се случи с обществения държавен,столичен и всякакъв транспорт бълващ смрад?Ще им го обновяваме ,ще им купуваме нов?Кво правиме с тежките ремонти ,камиони,строителна техника бълващи пушилки и смрад по градовете?Ще ги ръсиме на доброволни начала с водна мъгла или ще опикаваме прахоляка?Очертаване на близкото бъдеще на семейство с доходи 2000лв.?Смяна на отоплителна система 6-8000лв. ,смяна на автомобил евентуално 7-10 000лв.Еми да дадат на нуждаещите се от нас ,населението безвъзмездна помощ по 20 000лв. и да си стиснеме ръцете,защото ако бяха нормални държавници ,за тия 30 години трябваше да са осигурили условия за създаване на нормален европейски стандарт на 80% от населението,слагам 20%мързеливци.Всеки сам спокойно щеше да си покрива изискванията за екожитейски норми,факт.Заплатите у нас още са у сивио сектор ,а такъв никъде в Европа НЯМААА,господа политици щрауси!
        Последно редактирано от faster; 07-01-18, 11:49.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          [QUOTE=faster;3261042.Еми да дадат на нуждаещите се от нас ,населението безвъзмездна помощ по 20 000лв. и да си стиснеме ръцете,защото ако бяха нормални държавници ,за тия 30 години трябваше да са осигурили условия за създаване на нормален европейски стандарт на 80% от населението,слагам 20%мързеливци.Всеки сам спокойно щеше да си покрива изискванията за екожитейски норми,факт.Заплатите у нас още са у сивио сектор ,а такъв никъде в Европа НЯМААА,господа политици щрауси![/QUOTE]

          Tова и Тато нямаше да си го помисли, дори!
          За сивия сектор аз само съм чувал, ама никога не ме е навестявал. Даже като плащах 15% ЕРГЕНСКИ данък, както и като ми взимаха 40% ДОД.

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Шкартираха дизелите без ДПФ от градовете. Може пък това да се брои за смисъл
            Отчасти, ДПФ не е единственият критерий и много без такъв са със зелени плакети.
            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
            Mark Twain
            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Много, ама бензинови. Дизел я получава от Евро 4 нагоре, тоест задължително с ДПФ. Друг е въпросът, че някои наши, а и не само наши сънародници светкавично намериха цаката и на зелената плакета
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Два катализатора ,един бензинов и един дизелов!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  https://rta.government.bg/images/Ima...dba/n-i-45.pdf



                  8. при изменение в конструкцията на регистрирано превозно средство -удостоверение за изменение в конструкцията, издадено по реда на наредбата по чл. 146, ал. 1 ЗДвП; когатоизменението в конструкцията на превозното средство представлява монтиране на уредба, позволяваща работата на двигателя с втечнен нефтен газ или сгъстен природен газ, се представя удостоверение за първоначална проверка на уредбата, издаден по реда на наредбата по чл. 148, ал. 1 от Закона за движениетопо пътищата;
                  А някой знае ли дали наистина на газовата бутилка и дават 10г. По закон и после я сменяш...?за преглед и регистрация?
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Градска легенда. Няма такова нещо. Писано е- на всеки 10 години проба и така докато не се издъни на пробата.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Градска легенда. Няма такова нещо. Писано е- на всеки 10 години проба и така докато не се издъни на пробата.
                      +1
                      Обаче намирането на изпитател лицензиран + цена на проверката да не дойде на цена на нова. Не съм проверявал как стоят нещата. С водомерите например се получава почти еднаква цена, като им се включи монтаж/ демонтаж и пломба. Ако излезе негоден ти е бонус.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Колега нали ти писах къде да питаш сега и в тая тема ли ще питаш ? За автомобилни бутилки няма проби забранено им е да ги правят.

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Много, ама бензинови. Дизел я получава от Евро 4 нагоре, тоест задължително с ДПФ. Друг е въпросът, че някои наши, а и не само наши сънародници светкавично намериха цаката и на зелената плакета
                          DPF и Евро 4 не са задължителни условия за зелена плакета за дизелови двигатели.
                          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                          Mark Twain
                          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                            +1
                            Обаче намирането на изпитател лицензиран + цена на проверката да не дойде на цена на нова. Не съм проверявал как стоят нещата.
                            ...
                            Всички пунктове за ГТП имаха (аз знам няколко места на които и в момента си стоят) по един син казан с вода в който се пробва свалената бутилка, даже и в момента бих ви щракнал един такъв от нас ако не беше тъмно.
                            Дали, обаче, някой ги ползва за нещо, не знам.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                              Колега нали ти писах къде да питаш сега и в тая тема ли ще питаш ? За автомобилни бутилки няма проби забранено им е да ги правят.
                              Знам че от питане глава не боли,гледам че има различни мнения...
                              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                              Краси
                              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Всички пунктове за ГТП имаха (аз знам няколко места на които и в момента си стоят) по един син казан с вода в който се пробва свалената бутилка, даже и в момента бих ви щракнал един такъв от нас ако не беше тъмно.
                                Дали, обаче, някой ги ползва за нещо, не знам.
                                Като съоръжение с повишена опасност/предполагам бутилката спада към тях/, най-вероятно и там само лицензирани люде имат право да извършват измервания, пък за лиценз едни пари, изисквания и т.н., та местата автоматично намаляват. Пункт за узаконяване на монтирана АГУ за Габровска и Велико Търновска области има ЕДИН.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X