Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Маке 200,айде и от мене още 300 000 та до 500 000 и пак си минава нормално и то тук.
    Минава, щото си я поддържаш.Тука е въпрос на мъжка чест като ти светне ламбата на катализатора да го караш така, докато не се стопи и после да го махнеш, щото пречи. Па и е скъп.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Някой пита за 200 000 км и работещ катализатор. Имам 3 коли на около тия километри, и трите безгрижно минават тестовете в Калифорния. Ама истински тестове, не тия глупости дето ви ги готвят на вас.
      Дали се различават силно тестовете? Гледам в някои щати прегледа е 'пуши ли видимо', пък тук официално от няколко години бъркат в ауспуха с газ-анализатора, следят обороти и температури И при мен винаги са го правили, въпреки, че някои колеги споделят, че са минавали метър.
      А за катализатора - живее безпроблемно - и аз съм имал автомобил на 200х.км с безпроблемен катализатор. В момента автомобилът е на около 400х.км и все още катализатора не му е проблем...
      Ама тук казват 'живота на катализатора е 100х.км', щото като вземат автомобил 'на 100х.км по километраж', дето вече е подминал половин милион, като последния стотак продавача го е подготвил за скрап без никаква поддръжка, се налага за сменят катализатор, щото маслата от издухания двигател са му разказали играта. Пък кой ще го смени 'за такива пари' щом никой не следи за наличието му? Съответно се прави по-евтиното - само се демонтира... Икономика
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Как не им омръзна на тия наште политици да измислят глупост след глупост.Надали има някъде такава каста ,която да мачка така народа си и народ ,който толкова да търпи.Неам думи......,"Нема такава държава".
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          ... Па и е скъп.
          И има много голяма вероятност да ти бъде откраднат, при което жалба в полицията е безсмислена, а дори и при наличие на "пълно каско" застраховател не плаща за липсващи части ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            И тука идва въпроса за вписването на ГУ в талона на автомобила.Някой знае ли реда?Става въпрос за регистрирана,законна уредба с документи и вписана в регистъра на ГТП.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              А какво се случва с мотоциклетите.
              Дали ще им правят проблеми.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                И има много голяма вероятност да ти бъде откраднат, при което жалба в полицията е безсмислена, а дори и при наличие на "пълно каско" застраховател не плаща за липсващи части ...
                Вярно. Ама има много голяма вероятност да ти откраднат и всички останали части от колата, при същите условия. Само катализатор и компания обаче е/беше обявен полуофициално за нещо излишно, без което колата върви по- добре, харчи по-малко и т.н. Всеки проблем по него в почти всеки сервиз се решава с премахване, хващам се на бас, че 90 процента от шоферите у нас даже не знаят, дето ДПФ се чисти... ако не чакаш да се самоунищожи от задръстването.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  И тука идва въпроса за вписването на ГУ в талона на автомобила.Някой знае ли реда?Става въпрос за регистрирана,законна уредба с документи и вписана в регистъра на ГТП.
                  На мен ми е вписан и в талона и в прегледа.
                  Пише: Бензин/Втечнен нефтен газ.
                  Не помня обаче, дали като си вадих талона не носих и "паспорт" на газовата, или поне на бутилката...

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ..Ама тук казват 'живота на катализатора е 100х.км', щото като вземат автомобил 'на 100х.км по километраж', дето вече е подминал половин милион, като последния стотак продавача го е подготвил за скрап без никаква поддръжка, се налага за сменят катализатор, щото маслата от издухания двигател са му разказали играта. Пък кой ще го смени 'за такива пари' щом никой не следи за наличието му? Съответно се прави по-евтиното - само се демонтира... Икономика
                    Това го казват производителите на катализатори
                    Също така същите тези производители не дават гаранция за катализатор в България, щото са ни хубави горивата (това е информация от двама восители на въпросните кюнци)
                    И автомобила за който аз говоря със сигурност не е подминал половин милион и джамбазина да е върнал показанията, защото съм първи собственик и далената 2007 го изкарах от магазина. Дюзи и гнп са си в норма, но въпреки това дпф и катализатор на 160к вече бяха мъртъвци, може и това, че автомобила се кара предимно градско да е оказало влияние.
                    И последно - преди година познат слиза, пали колата (санта фе) и някак звука на "бегачка" го изненадал, заляга и какво да види - ми дпф и катализатор липсват (на тая кола са в един корпус и са на много удобно място). Нов фабричен такъв "кюнец" струва 3500Е в магазина на хюндай. И какво правиме ако го купи и след седмица пак го откраднат...?
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Е това ме интересува.Какви документи трябват?Щото имам всичко и паспорт и заверките в него от времето когато ги изискваха там.Сега на прегледите не искат паспорта,нали промениха системата ,направо в компютъра.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        https://rta.government.bg/images/Ima...dba/n-i-45.pdf



                        8. при изменение в конструкцията на регистрирано превозно средство -удостоверение за изменение в конструкцията, издадено по реда на наредбата по чл. 146, ал. 1 ЗДвП; когатоизменението в конструкцията на превозното средство представлява монтиране на уредба, позволяваща работата на двигателя с втечнен нефтен газ или сгъстен природен газ, се представя удостоверение за първоначална проверка на уредбата, издаден по реда на наредбата по чл. 148, ал. 1 от Закона за движениетопо пътищата;
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          дпф и катализатор на 160к вече бяха мъртъвци, може и това, че автомобила се кара предимно градско да е оказало влияние.
                          Със сигурност е оказало влияние, но и споменатия пробег е подозрително близо до този, който в онези години производителите даваха за смяна на филтрите за сажди.

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          И какво правиме ако го купи и след седмица пак го откраднат...?
                          Е те такава застраховка, като за нашите реалности - нема.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Вярно. Ама има много голяма вероятност да ти откраднат и всички останали части от колата, при същите условия. ...
                            В същност, това изобщо не е вярно, с изключение на някои специфични части на някои модели.


                            А и в случая със София, приказките за катализатори са просто част от ПР шумотевицата и отчитането на дейност по социалистически. Пак да затвърдя: Основният проблем, отчитан в София, е превишаването на нормите за ФПЧ. При това, явлението се наблюдава най-вече през отоплителния сезон, и най-вече нощем. Същото е положението и в редица други населени места, в които по ред обективни причини изобщо не може и да се говори за някакъв сериозен автомобилен трафик, но отоплението е в много голям % на твърдо гориво.

                            Факт е, че принос има и автомобилния транспорт, само че остава неизяснен въпросът доколко замърсяването с ФПЧ от него се дължи на отработените газове от стари леки автомобили (каквито се чу да се заканват да проверяват милиционерите) и каква е ролята на други фактори, свързани с автомобилите, като например прах от спирачни накладки и износване на гуми, както и от калта, разнасяна по улиците. Последните фактори по никакъв начин няма да се повлияят от шумно анонсираните мерки. Те са функция както от броя на движещите се в София автомобили, който продължава да се увелича с бързи темпове, така и от организацията на движението.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-01-18, 09:42.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              В същност, това изобщо не е вярно, с изключение на някои специфични части на някои модели.

                              А и в случая със София, приказките за катализатори са просто част от ПР шумотевицата и отчитането на дейност по социалистически...
                              Доста части за доста модели. В зависимост от поръчките на кварталните наркомани- практически всички.

                              Може би ако не откривахме чак днес, че автомобилът имал такава част, като катализатор шумотевицата нямаше да бъде толкова голяма. Помня, когато в сервиза махнаха катализатора на първата ми собствена кола( с реплика от сорта "тва па за кво ти е, само спъва мотора") думата "екология" се асоциираше най- вече с"Екогласност". За катализатори нищо не бях чел в учебника по ДВГ, мисля.
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Е това ме интересува.Какви документи трябват?Щото имам всичко и паспорт и заверките в него от времето когато ги изискваха там.Сега на прегледите не искат паспорта,нали промениха системата ,направо в компютъра.
                                Аз направих опит да си я регистрирам, навремето. Турих на Рено Лагуна автоматик ново "газуво". Оттам ми дадоха на ръка изписан лист, с номера на бутилка, изпарител, рама и т.н. Закарах колата в сервиз, сертифициран да издава протоколи за първоначален преглед на новомонтирани АГУ. От целия списък на триисетина сервиза, ми вдигнаха само в един-Технотест. Хората викат, че там било като Пирогов-доброволно не се ходи. Да, ама аз отидох. Прегледа не беше формален, гледаха я стриктно, издадоха ми розов, много сериозно изглеждащ протокол, че уредбата е монтирана.
                                Следващата стъпка беше с тоя протокол да ходя в КАТ, да мина канали и да ми впишат промяната в конструкцията... но там вече не издържах, а и се посъветвах със съфорумци в една тема тук, та ме разубедиха.Накрая като се счупи автомата, продадох газовата уредба с прилежаща към нея кола...

                                А по темата, аз питах моите възрастни роднини, те казаха, че София от време оно си вони на кюмюр зимата и прозорците стават черни. В нашия квартал имаше отоплителна централа за парното... работеше на мазут и комина и бълваше денонощно гъст, черен дим. Дали сега е по-зле или по-добре, не мога да преценя, но и по мои спомени, зимата винаги си смърди, докато не подухне ветрец.
                                Тая работа с меренето на газове на автомобилите на място е обречена. Стотици хиляди коли, един газоанализатор, принципа е на анализ на риска... няколко седмици, може би месец и нещо, ще има проверени, някой може и да отнесе наказание, а после началниците ще кажат: "заебавайте го тоя газоанализатор и ходете на парламента да оправите трафика, че се обадиха и пискат." Every wonder for three days...
                                Последно редактирано от Frysco; 06-01-18, 10:03.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X