Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    NIKSD, ако още не си ми разбрал пойнта, че има престъпен сговор срещу всеки който има 2 лева в джоба - аз по добре не мога да се изразя. Видяха у кьоравия едно око, и посегнаха да го извадят. Нещо такова.

    п.с. Навън пак не се диша от смрад на кюмюр!
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-01-18, 19:39.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Въртите тука няколко човека, сучете, а простата истина е че щом не можеш да поддържаш една кола изправна предвид условията, в които се ползва (кражбите също влизат в уравнението), тя просто не е твоята кола. И акумулатори крадат все още. Да не си купуваме, или как? Нямат пряко отношение към сигурността.

      Щом е зор да поддържаш кола с катализатор, купуваш си кола без. Все още има достатъчно, че и читави - евридейката ми е без катализатор, дърт дизел който ще ме закара и накрай света без да мрънка дали му е накриво горивото, дали му е евтино маслото и прочие подобни, и дори да има проблем ще светне една лампа но ще се прибера, макар и бавно, вместо някой мумбайски програмист дето дори няма собствена кола да решава вместо мен. И на преглед минава с всички мерения на газове и сажди - даже не се и занимавам, нито познавам някой на пункта - оставям я със все ключовете и като е готова ме викат да си я взема, и си питам за газовете нарочно - ако има проблем да го търся и отстраня.

      ПП: Впрочем и на такива, дето си мислят че са на екватора и не им трябват зимни гуми съм се нагледал - всяка зима по няколко. Ако заради мен и поради зависещи от мен причини един куп автомобили висят и чакат накъде, най-малкото ще потъна в земята от срам. ХИч не ми разправяй че не можеш да си позволиш 2 зимни гуми на задвижващите колела поне, на всеки 4 години - не хваща дикиш по никакъв начин.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        NIKSD, ако още не си ми разбрал пойнта, че има престъпен сговор срещу всеки който има 2 лева в джоба - аз по добре не мога да се изразя. Видяха у кьоравия едно око, и посегнаха да го извадят. Нещо такова.

        п.с. Навън пак не се диша от смрад на кюмюр!
        Ааа, за това не споря, престъпен заговор има, всички срещу всички. Аз за това съм на майната си, че и повече от един паспорт имам. Ама “що да карам с катализатор, като ше го откраднат” е загубена кауза. И “на бедните ни разказват играта” е същата загубена кауза. Аз тук с мръсна газ и работещ климатик съм закарал до моргата няколко коли /баджанака ми беше на гости като карахме едната, шашна се хахаха/. Ама улицата е двупосочна- те искат да спазвам закона, аз искам от тях същото. И просто не се виждам да им паля свещи на нощно бдение пред парламента.
        Проблема в България е търпимостта /виж ми подписа/. Те си правят рекламен гъдел с някакви катализатори, ОК, сложете си катализатори, направете по няколко коктейла Молотов, и вървете пред парламента да обясните, че и за тях има закони за спазване. Или отсвирвате генерално и терминал 2.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...
          ПП: Впрочем и на такива, дето си мислят че са на екватора и не им трябват зимни гуми съм се нагледал - всяка зима по няколко. Ако заради мен и поради зависещи от мен причини един куп автомобили висят и чакат накъде, най-малкото ще потъна в земята от срам. ХИч не ми разправяй че не можеш да си позволиш 2 зимни гуми на задвижващите колела поне, на всеки 4 години - не хваща дикиш по никакъв начин.
          Тия гуми ги дадох в контекст, че се получава обратен ефект от простотии на учительница. Нея не я мисля, има си охрана, шофер и служебен монтьор. Да не са улави като западните кметове да се ръчкат по трамвай и велоалеи... Иначе съм си достатъчно съвестен шофер, и повечето време правя колона, спазвайки ограниченията. Това, че не са ти гепили катализатор в Красна Поляна не значи, че аз ще издържам местната банда, сервиз и магазин.
          С новите простотии ще почнем да купуваме трошляците на албанците. Досега купувахме трошляците на белия свят. Някак си по-престижно беше.

          NIKSD, идеята на Рузвелт е била, че най - богатите трябва да изнесат кризата. Сега е обратно - най-бедните плащат най-много данъци. Богатите се изнесли по офшорки и тука си връщат дори ДДС. Връзката с темата е, че хем обран хем спрян от движение.

          Ник, не можем да се изнесем всички! Трябва ми промишлена площ за проектите и не мога и да си помисля за чужбина, в момента. Едно му признавам на Боко - за матряла. Прав е, и затуй правят квот си искат, и раздават територията като баница.
          Не разправяй за Америка, щото тука средната заплата е 800 лв. бруто. По НСИ.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-01-18, 20:03.

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            NIKSD, идеята на Рузвелт е била, че най - богатите трябва да изнесат кризата. Сега е обратно - най-бедните плащат най-много данъци. Богатите се изнесли по офшорки и тика си връщат ДДС. Връзката с темата е, че хем обран хем спрян от движение.
            Идеята е била неработеща и никакви особени приходи не е донесла. Затова са редуцирали данъка. Като неуспеха и отмяната на сухия режим, постепенната легализация на леките дроги и т.н. "Кривата на Лафер", Депардийо - руски гражданин, Ален Делон - швейцарец и т.н.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Ограничението на тръбореза е до към 3-3,5мм дебелина на тръбата. Поне толкова аз съм рязал. Вярно, тръбореза беше професионален и струваше към 200$, но реално се избива с два катализатора.
              Флексът също е опция. Стара софийска легенда казва, че човек като реже нещо с флекс, става наполовина невидим. Не вярвате? Ето доказателство:
              https://www.vbox7.com/play:314adac8
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Във връзка с последните идеи за забрана спиране в центъра (щото 4лв/час не било толкова ефективно в синята зона), и шофиране с четни и нечетни номера - ко праим
                Това дали ще намали запрашеността?
                Напънала се планината и родила мишленце. Общинарите може би искат да осигурят малко по-чист въздух на себе си и на другите правоимащи покрай жълтите павета, а хората от Овча купел, Красна поляна и др. да го духат ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-01-18, 20:44.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Напънала се планината и родила мишленце. Общинарите ...
                  Амиии, тя планината се напъна на изборите още и роди мишка. Сега от мишка не знам какво да очакваме. Пак добре се справят - като се има предвид каква стока са и кой ги е избрал.

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Мигар не си виждАл циганин как крадне?! Циганка е способна САМА да изнесе на бегом струг , двама циганина могат на ръце да изнесат тичешком бус. Виждал съм и двете ситуациЙ. Способни са за 1 час да сринат бетонов мост тип "Елешница" на магистрала "Хемус" с чукове, за да извадят арматурите, които после да предадат на вторични суровини за 20 лева. Иначе да ги фанеш едно пиано да ти качат до третия етаж за 500 лева - нема да се навият или ще се "сецнат-скършат" още на втория етаж и ще поискат още 1500 лв. Щото това с пианото е работа и тежи, а кражбАта е кеф и им дава крила некси.
                    Хахахахаххахахахахха Хахахахаххаха. Дееба Верно е тва. Навътре си с циганския манталитет.

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      С новите простотии ще почнем да купуваме трошляците на албанците. Досега купувахме трошляците на белия свят. Някак си по-престижно беше.
                      [/QUOTE]

                      Те към момента няма и какво да откраднат - колата дето карам в момента без катализатор фабрично. Капиш? Значи, купуваш си и ти такава и казуса приключва - явно за такава с катализатор не си дорасъл (нищо лично, говоря по принцип). Аз например като знам че не съм дорасъл за нещо, или се примирявам с факта, или работя по въпроса да порастна, ако чак толкова ми е дерт.

                      Това за албанските и незнам какви трошляци го разправяй на друг. Моята, дето фабрично е без катализатор, по отношение на двигател е в състояние неразличимо от това, в което е излязла от завода.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Те към момента няма и какво да откраднат - колата дето карам в момента без катализатор фабрично. Капиш? Значи, купуваш си и ти такава и казуса приключва - явно за такава с катализатор не си дорасъл (нищо лично, говоря по принцип). Аз например като знам че не съм дорасъл за нещо, или се примирявам с факта, или работя по въпроса да порастна, ако чак толкова ми е дерт.
                        Това за албанските и незнам какви трошляци го разправяй на друг. Моята, дето фабрично е без катализатор, по отношение на двигател е в състояние неразличимо от това, в което е излязла от завода.
                        Колегата Санта ви каза много правилно да не лежите на идеята, че не могат да въведат изискване да имат катализаторни коли без такъв фабрично. Могат, могат...

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Колегата Санта ви каза много правилно да не лежите на идеята, че не могат да въведат изискване да имат катализаторни коли без такъв фабрично. Могат, могат...
                          Могат и да разпоредят да ни избесят на площада. Ще питаме въжета да си носим ли. Цяла поредица има по Дискавъри, дето купуват антики от къде дойде, и ги продават за луди пари в Англия. Не съм видял да имплантират катализатори. Коли над 40 г. се освобождават дори от данък. Туй от Англия. Където двигателят е консуматив, и номерата се предават от баща на син. Табелите. И където прехвърляне при продажба се прави за минути, не за 2 дни и куп пари и опашки в КАТ. И данък СИбанк.
                          Kъм Англия ли се стремим, или към Косово, последно? Упса, у Косово не ходят с номера на колите. Да няма кавги кой сърбин кой албанец. Напълно сериозно. И тях не може да стигнем. Тука хем си купувам номера за 50 лв., хем после не бил мой и ми го искат при бракуване.
                          Първоначално публикуван от sparkybg
                          Моята, дето фабрично е без катализатор, по отношение на двигател е в състояние неразличимо от това, в което е излязла от завода.
                          Заприлича на рибарски форум. Хубаво, вярвам ти!

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Малко загубих надежда, че ще ме раберат. То и Марица-Изток като е строен, не е имал сероочистка, ама ето-сложиха му, благодарение на което имаме евтин гипсокартон на пазара. Всяко зло-за добро понякога. А ТЕЦ-Варна направо затвори точно заради екологията. Вторият по мощност въглищен ТЕЦ на Балканите! Аз лично нямам против изискването за работещи катализатори. Това на първо време ще отучи джамбазите за внасят целия клас коли, маркиран като "for export", точно заради проблеми, правещи невъзможно минаването му на преглед в съответната държава. В Холандия тия са два пъти по-евтини от тия с валиден преглед.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Не става допълнителни филтри принудително. Споменах вече, че го има това в Германия, но по желание. И се прави, за да можеш да влизаш в съответните градски зони. Както вече уточнихме, извън града проблемните съставки няма на кой да вредят и даже някои са полезни.
                              Та нещата трябва все пак да са принципно логични, и забраните и ограниченията да се въвеждат в логична последователност. Е, у нас може и антилогични неща да се правят, но до някъде... Отвъд логиката на популизма, на никой не му се занимава. И се получава това заради което е темата - шум за еколозите, без промяна за останалите избиратели... И всички ще гласуват пак за същите - едните, щото постоянно се изтъква, че се работи и нещата отиват на добре (поне според придворните медии, които комай са почти всички). А другите, щото в действителност нещата не се променят, което ги устройва. Така ни се създава илюзията за нещо невъзможно - хем всичко се подобрява, хем това не ни коства никакви ограничения или промени. Избираме си хора, които ни казват, че и вълка може да е сит и агнето цяло, макар добре да знаем, че това е невъзможно.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Малко загубих надежда, че ще ме раберат. То и Марица-Изток като е строен, не е имал сероочистка, ама ето-сложиха му, благодарение на което имаме евтин гипсокартон на пазара. Всяко зло-за добро понякога. А ТЕЦ-Варна направо затвори точно заради екологията. Вторият по мощност въглищен ТЕЦ на Балканите! Аз лично нямам против изискването за работещи катализатори. ...
                                Eх, с ТЕЦ почнаха да ме сравняват. Поне да ми плащаха субсидии от хазната...
                                Има някаква градация.
                                1. Повечето не харесваме каруците, въпреки, че са най екологични.
                                2. Спарки и компания не харесват колата ми, че нямала катализатор. Въпреки, че не я карам. Представят си нещо такова


                                3. Дебелосерковците на държавни постове не харесват колата на Спарки и компания, въпреки, че са в норми и неразличими от чисто нов заводски двигател .
                                4. Евро шефовете вероятно не харесват колите на кметицата, със съдържанието барабар. Въпреки, че тия от т.3. от безмозъчен слугинаж и майките си ще продадат на тия от т.4. !

                                Нещо като пирамидата на Маслоу. Англичаните как карат трошки от времето на новобранската на Хитлер? Лошото е, че някои почват да си вярват и да врякат за закони, да забраняваме на тоя и оня да живее. Телевизорът не бил задължителен, апартаментът не бил задължителен, колата била лукс и можело без нея... то и животът на по-ненаялите се низши слоеве не е задължителен по тая логика. Само се пречкат! Спиране от движение, и няма човек няма проблем!
                                Иначе по цел ден слушам за правата на всякакви тъмни субекти дето се мъкнат тука. Влизайки без документи и в откровено углавно престъпление.
                                Моите права де са, че плащам за всичко гореописано? Не само аз, разбира се. Кастата, от която произлизам. Кастата на данъкоплатец, единствен без лоби в парламента.

                                Цецо, няма да гласуват всички за същите. Нищо лошо не ми е направила тая лелка, ама просто не ѝ е мястото там! Народецът поне за Цецка се усети, че не е за президент. Все е нещо!
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-01-18, 22:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X