Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    У нас винаги така става. При все, че мерките имат някакъв резон. Единственият контролиран тук показател за бензиновите е CO, който е силно отровен газ дори в малки концентрации.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Ще скочат цените на вече регистрираните бънгии
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        За icos и Primrouse , като сте много в час да питам.Тръгват нощес двама глупака и жена.Единият е с над 25 годишен стаж при дилъра на Фиат , аз десет пъти по-малко.От Белгия към Кьолн.Купуват си зеления стикер на първото място , където се продава и повече не го мислят.Нито колко струва , нито да се мотат цяла нощ и да търсят неколко кинта по-евтино.Щото на сутринта , като станат малко преди обед може и да не си намерят колата.Е ще я намерят , но не паркирана в центъра на Кьолн , а на полицейския паркинг.
        И се плаща глоба , репатрак , полицейски паркинг и зелен стикер за няколко евро.
        Ма много сте по-умни ей.
        И нема да ми четете в портмонето.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          За icos и Primrouse , като сте много в час да питам.Тръгват нощес двама глупака и жена.Единият е с над 25 годишен стаж при дилъра на Фиат , аз десет пъти по-малко.От Белгия към Кьолн.Купуват си зеления стикер на първото място , където се продава и повече не го мислят.Нито колко струва , нито да се мотат цяла нощ и да търсят неколко кинта по-евтино.Щото на сутринта , като станат малко преди обед може и да не си намерят колата.Е ще я намерят , но не паркирана в центъра на Кьолн , а на полицейския паркинг.
          И се плаща глоба , репатрак , полицейски паркинг и зелен стикер за няколко евро.
          Ма много сте по-умни ей.
          И нема да ми четете в портмонето.
          A някой вярва, че прогреса бил резултат от обмен на информация

          Както вече отбелязах по-горе, кой за какво и колко плаща, пък не дай боже колко е "умен" си е негова работа. Но все пак в помощ се на прогреса , Unweltplakette се продава на всяка бензиностанция в Германия срещу талон на колата и 5-7 евро. Глобата, ако някой въобще провери, е 40€ е първият път и пак толкова плюс точка във Фленсбург втория. Екшън сценариЙ "репатрак , полицейски паркинг" ще да е споделен от някой особенно умен и най-вече с "безграничен" опит

          Пишман човек да стане опит да споделя...
          Последно редактирано от Primrouse; 06-01-18, 21:59.
          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
          Mark Twain
          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...Щото на сутринта , като станат малко преди обед може и да не си намерят колата.Е ще я намерят , но не паркирана в центъра на Кьолн , а на полицейския паркинг.
            И се плаща глоба , репатрак , полицейски паркинг и зелен стикер за няколко евро.
            Ма много сте по-умни ей.
            Да бе. Глобата за липса на плакета е четиридесет евро, налага се на място. Автомобили без плакета не се вдигат с репатрак. А да ти чета в портмонето не ми е интересно, просто отбелязвам, че цената на плакетата е 6 евро. Оттам нагоре всичко е комисиона за тарикати

            П.С. Писали сме заедно, май.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Коментара за дистанционната покупка на стикера бе с идеята, че немците общо взето хич не им пука за реалното състояние на автомобила, пък камо-ли да мерят газовете при издаване на стикера...
              Не им трябва да гледат колата - гледат (копие на) талона и ти изпращат (или издават в бензиностанция/офис) стикера..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Защо да им пука, всичко е за пари. При 45 милионa леки автомобила с немска регистрация има поне още толкова чуждестранни годишно, приходите са значителни. А плакетите сами по себе си нямат никакъв "екологичен" смисъл - лично мнение.
                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                Mark Twain
                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Шкартираха дизелите без ДПФ от градовете. Може пък това да се брои за смисъл
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Младежи , мацката ни разказа товаТолкова знаяла , толкова сме се набутАле
                    Бачкал е колегата половин час горница за разликата.
                    И пак стана обмен на инфо , млада госпожице.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Коментара за дистанционната покупка на стикера бе с идеята, че немците общо взето хич не им пука за реалното състояние на автомобила, пък камо-ли да мерят газовете при издаване на стикера...
                      Не им трябва да гледат колата - гледат (копие на) талона и ти изпращат (или издават в бензиностанция/офис) стикера..

                      Така е, Жорка, но зависи какво пише в талона. На мен най-много да ми издадат жълт плакет, щото карам дърт дизел.
                      Не мерят при издаването на плакет, защото мерят както трябва на ГТП.
                      За по-дърти дизели като моя, има готови китове с допълнителен DPF, но след монтажа мерят, пишат кво трябва в бумагите, и взимаш "зелен". Не е баш евтино, като промяна в конструкцията си е.
                      А че реално не се интересуват от замърсяването, писах някъде напред в темата( http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post3259664 ). Но пък са се засилили да покажат обратното от началото на тази година, поне на думи.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                        Аййй честито вчера в КАТ София не са регистрирани 80 автомобила. Не покривали изискванията
                        Регистрираш си я примерно в София област и си на далавера от всякъде . По евтиния данък и ГО са ти бонус . С моите данни в Сливница ГО ми е 50 лева надолу .
                        Последно редактирано от sek.1; 07-01-18, 06:59.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Един интересен експеримент със скрита камера направен в Белгия:

                          http://deredactie.be/cm/vrtnieuws.en...News/1.3014387

                          Кола Евро 5, с премахнат филтър за ФПЧ минава ГТП в Белгия, без проблем!
                          Не ми се вярва нормите в България да са по-тежки от Контрол Техник в Белгия.
                          Последно редактирано от robkobg; 07-01-18, 08:14.

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Снощи в Света Троица (където живея) въздуха беше лош. Отворих картата и установих, че е лош в цяла София, но ми направи впечатление че населените места, Перник, Враца и т.н, където най-много се отопляват на твърдо гориво, въздуха беше в норма?
                            Последно редактирано от Борислав Ангелов; 07-01-18, 09:37. Причина: Правопис

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Местни климатични особености! Атмосферно налягане, посока на вятъра, температура, мъгла, ниска облачност .......
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                                Е все още за вас в прованса има шанс да си купите от евтините колици ама министъра каза, че ще ви уреди и вас с такава техника
                                Сещам се преди няколко години имаше същата еуфория за газовите уредби. Пак така, рязко изведнъж - отиваш на преглед, нямало вписано в талона, не става, разстрел на собственика на площада и прочие крути мерки. После стана, абе дай паспорт на бутилката само, да впишем номера. После и без това взеха да правят прегледи, а веднъж вписан в картона за ГТП, вече си легален. Ама изгарят винаги първите щастливци.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X