Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Мнения са без мислени след като има закон който в момента са решили да спазват. Вервай ми аз трябва две метанови да взимам а тяхната цена не е като на газова. А колата струва по малко от цената на бутилките

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
      Мнения са без мислени след като има закон който в момента са решили да спазват. Вервай ми аз трябва две метанови да взимам а тяхната цена не е като на газова. А колата струва по малко от цената на бутилките
      Значи си ясен, или минаваш на пропан-бутан, или на друго дизелово МПС.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Дизелът не е опция. И да трябва да се сменят катализатори, цената на експлоатация на бензинова кола ще си остане в няколко порядъка под тази на дизела. Там като се започнат дюзи (500 лева бройката), маховици, помпи, турбини...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Мазохист съм ще купувам бутилки ноооо докато дойде време за преглед има време.

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Що бе карайте без прегледи!То скоро ще отшуми.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Е караме си де то вероятността да те спрат в София е малка при толко много коли. Пък и да те спрат и служителите са хора

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                На едната ми кола бутилката е на 12 години и все още никой не ми е искал да я сменям. Така че, споко.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Преди доста години имах Рено Лагуна 1.9 ДЦИ. Имаше някакъв софт. проблем и влизаше в авариен режим. Смениха софтуера пак с оригинален, но ми казаха, че ще върне автомобила до стандарт евро 2. Попитах "Евро колко е сега?" Отговориха ми -4. Това в единствения тогава сервиз Промобил. Колата вече вървеше много повече, не забиваше и не пушеше.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Евро 2 го постигаха и дизели без електроника.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Това ни го напомниха в службата тия дни - палиш и тръгваш, така трябвало. - http://bgkontakti.de/blog/2018/01/09...игател/

                      Очаквайте скоро и по нашата теревизия.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Без коментар:

                        https://www.dnevnik.bg/skorost/2018/...home_editorial

                        ... Опитите ми за разбера нещо повече за самата проверка и най-вече за референтните стойности, които колата трябва да покрива, бяха пресечени с констатацията, че в България всеки си мисли, че разбира от всичко и затова сме на този хал.
                        Самата проверка продължи около пет минути, като замерванията на нивата въглероден диоксид (за бензиновите автомобили се следи само този показател) бяха извършени при свободен ход на мотора, както и при поддържане на 1500 об/мин. Оказа се, че при норма 0.3 (така и не разбрах в какви мерни единици), личният ми автомобил отделя едва 0.11.В последствие научих, че нормите, на които трябва да отговарят превозните средства са доста либерални. Реално, делението е на коли произведени до 2002, за които допустимите нива са в пъти по-високи и такива произведени след 2002 година.
                        Лично аз си представях, че за референтна стойност ще се взимат вредните емисии за конкретната марка и модел, но се оказа, че се работи доста по-наедро. Казано с други думи, само най-отклоняващите се от стандартите превозни средства ще бъдат спирани от движение, което като първа стъпка все пак е нещо...
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          И да се повторя тогава - те не знаят какво и колко да мерят ма се напьват със закони.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Без коментар:

                            https://www.dnevnik.bg/skorost/2018/...home_editorial

                            ... Опитите ми за разбера нещо повече за самата проверка и най-вече за референтните стойности, които колата трябва да покрива, бяха пресечени с констатацията, че в България всеки си мисли, че разбира от всичко и затова сме на този хал.
                            Самата проверка продължи около пет минути, като замерванията на нивата въглероден диоксид (за бензиновите автомобили се следи само този показател) бяха извършени при свободен ход на мотора, както и при поддържане на 1500 об/мин. Оказа се, че при норма 0.3 (така и не разбрах в какви мерни единици), личният ми автомобил отделя едва 0.11.В последствие научих, че нормите, на които трябва да отговарят превозните средства са доста либерални. Реално, делението е на коли произведени до 2002, за които допустимите нива са в пъти по-високи и такива произведени след 2002 година.
                            Лично аз си представях, че за референтна стойност ще се взимат вредните емисии за конкретната марка и модел, но се оказа, че се работи доста по-наедро. Казано с други думи, само най-отклоняващите се от стандартите превозни средства ще бъдат спирани от движение, което като първа стъпка все пак е нещо...
                            Не че се заяждам, това какво показва? Все едно да искам доктор да ми обясни за функцията на всеки един елемент от кръвната картина и взаимовръзката им.

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Да видим първо дали такава ще е генералната партийна линия и тогава да приказваме.

                              П.С. Онова, дето в България всеки си мисли, че разбира и затова сме на този хал...даже си представих киселата физиономия на накокържения чичак от канала. Тия там в Дървеница си живеят още в хепи соц

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              Не че се заяждам, това какво показва? Все едно да искам доктор да ми обясни за функцията на всеки един елемент от кръвната картина и взаимовръзката им.
                              Не разбрах въпроса?
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                Не че се заяждам, това какво показва? ...
                                То си е казано ясно в статията какво показва. Дупките на "мрежата" са оставени бая широки и в нея ще се хванат само тези, които са най-най-зле. Т.е. в крайна сметка цялата работа ще е, както и друг път - много шум за нищо, парата в свирката и т.н. - така че практическият ефект от упражнението ще епренебрежимо малък.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X