Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    И всичкото това, за да не си вкараме катализаторите в ред...
    Колко е това - 500 кинта, или как?
    Чеки ся . Я за целио дръгел съм дал илядо лева , а те че ме карат за едно гърне да дадем петстотин ?! Деба и дръжавата , само как се е корумпирАла от секъде и гле`а да ни скубе !

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    ...Така че, нека на първо място всеки, ако е нужно, да си приведе возилото в изправност и да кара спокойно. ....
    Аааа , ма то така и баба знае . Ма що да се бъркам у джоба . То тва не е тарикатско .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-01-18, 08:56.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Благодаря, но аз само изглеждам така мъдър . Инак не съм много стар. А понеже - явно - визираш въпроса ми за това как започнала темата, то той е риторичен всъщност.
      Започна с притесненията на тарикати (които са "оптимизирали"автомобилите си) от евентуално въвеждане на някакъв частичен порядък.
      "Тарикатът", пуснал темата, не се притеснява от въвеждането на какъвто и да е порядък. Въпросният "тарикат" се притеснява от липсата на яснота, по каква методика ще се оценяват изгорелите газове. Получих си информацията. Сега мога да продължа да си тарикатея с чиста съвест, защото от моите "тарикатлъци" един от страничните ефекти е, че точно изгорелите газове са оптимизирани именно с газ-анализатор, наврян в дупето на колата.

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      И всичкото това, за да не си вкараме катализаторите в ред...
      Колко е това - 500 кинта, или как?
      Също така като "тарикат" карам автомобил, който фабрично няма катализатор.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        "Тарикатът", пуснал темата, не се притеснява от въвеждането на какъвто и да е порядък. Въпросният "тарикат" се притеснява от липсата на яснота, по каква методика ще се оценяват изгорелите газове. Получих си информацията. Сега мога да продължа да си тарикатея с чиста съвест, защото от моите "тарикатлъци" един от страничните ефекти е, че точно изгорелите газове са оптимизирани именно с газ-анализатор, наврян в дупето на колата.


        Също така като "тарикат" карам автомобил, който фабрично няма катализатор.
        Нищо не съм казал за пусналия темата персонално, нито за който и да било персонално. Даже не съм погледнал (снощи), кой конкретно е, а точно пък за теб не бих го казал. Имах предвид общия тон, който е точно такъв. А че не могат да се въведат изисквания, по-високи от фабричните за конкретен автомобил, е ясно без особени дебати.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Нищо не съм казал за пусналия темата персонално, нито за който и да било персонално. Даже не съм погледнал (снощи), кой конкретно е, а точно пък за теб не бих го казал. Имах предвид общия тон, който е точно такъв. А че не могат да се въведат изисквания, по-високи от фабричните за конкретен автомобил, е ясно без особени дебати.
          Всъщност може и няма да е прецедент, просто е малко вероятно.

          Коментар


          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            А че не могат да се въведат изисквания, по-високи от фабричните за конкретен автомобил, е ясно без особени дебати.
            Да, ама не точно. Защото сегашната уредба, забранявща това, е въведена с подзаконов нормативен акт. С наредба!
            Асансьор в сградата ако имаш...и той не е бил произведен с устройство, което има директна комуникация със сервиза. Но от миналата година станаха задължителни. Дообрудваха се срещу едни доста нескромни суми, а таксите за поддръжка изведнъж станаха двойни.
            Ето я и новата вестникарска бомба:
            http://dnes.dir.bg/news/serviz-gazov...-26779665?nt=4
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Чеки ся . Я за целио дръгел съм дал илядо лева , а те че ме карат за едно гърне да дадем петстотин ?! Деба и дръжавата , само как се е корумпирАла от секъде и гле`а да ни скубе !
              ...
              Аааа , ма то така и баба знае . Ма що да се бъркам у джоба . То тва не е тарикатско .
              Поне 10 души изгоряха с откраднат катализатор само в тая тема. Нещо не им четете мненията ли? Технически ли е проблемът, или психологически за тия оглушки? Ти може да имаш гараж, ама милион гаража в София няма. Колко пъти по 500 лева да даваме за катализатор? Нямам желание да осиновявам кварталната банда, сервиз и магазин. Кога полицията ще се събуди за какво папат най-големия бюджет от хазната, милиард ли беше годишно към МВР...
              Над милиард в бюджета на МВР за 2018 година
              https://news.bg/bulgaria/nad-miliard...18-godina.html
              На челно място сме по джандари на калпак данъкоплатец. Поне по едно да сме първи, отзад напред, като с престъпността.
              Вместо да тероризират апашите - да тероризират тия дето им плащат и дето се явяват жертва ли предлагаш? Ем да правя гърне, ем после да ме спрат от движение! Щот не ебават да проверят пунктовете, където носят тия катализатори.
              Ако ми оберат апартамента се чудя дали да се обадя в районното, щото после мене ще привикват всеки месец да давам обяснения, да се редя на студа с разни крадци, докат ми писне и си изтегля жалбата. Сега и катализатор да вардя!
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-01-18, 11:27.

              Коментар


              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Всъщност може и няма да е прецедент, просто е малко вероятно.
                Може автомобили, от еди си какви параметри нататък да станат невъзможни за експлоатация и регистрация, но не и да им се променят. И пак ще има заварено положение.

                ПП
                Както се крадат катализатори, така се крадат и цели коли (та и какво ли не). И какво - няма да купуваме коли, защото може да бъдат откраднати ли?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Със сигурност има световен челен опит за задължително въвеждане на DPF (и последващ контрол на резултата) на техника, която е произведена преди някой да измисли съкращението. Търсене по "retrofit DPF" ще разкрие широка и добре разработена бизнес-ниша.

                  Коментар


                  • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ...
                    Както се крадат катализатори, така се крадат и цели коли (та и какво ли не). И какво - няма да купуваме коли, защото може да бъдат откраднати ли?
                    Ами да отваряме Белене и да почваме да храним прасетата. Като ще отива на по-лошо айде да удряме дъното, и да се приключва. Малко са им милиард на ушевите рушветчии, че и още били заслужили! Да ме спрат насред път на единствената ми отпуска, това по света го няма! Аз за разлика от тях съм опъвал каиша и съм си платил и за колата и за отпуската, и за техните безбройни почивни станции също. И както е известно, небрежно си мушкат служебния пропуск при проверка в лична кола, щот колеги и дори си позволяват да карат пияни!
                    Ей тука и цени да видите!
                    https://www.mvr.bg/docs/librariespro...ojenie1pdf.pdf
                    Аз съм спокоен, че заспалата учительница има личен шофьор, монтьор и охрана. Нас кучета ни яли!
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-01-18, 11:40.

                    Коментар


                    • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Поне 10 души изгоряха с откраднат катализатор само в тая тема. Нещо не им четете мненията ли? Технически ли е проблемът, или психологически за тия оглушки? Ти може да имаш гараж, ама милион гаража в София няма. Колко пъти по 500 лева да даваме за катализатор? Нямам желание да осиновявам кварталната банда, сервиз и магазин. Кога полицията ще се събуди за какво папат най-големия бюджет от хазната, милиард ли беше годишно към МВР...
                      https://news.bg/bulgaria/nad-miliard...18-godina.html
                      На челно място сме по джандари на калпак данъкоплатец. Поне по едно да сме първи, отзад напред, като с престъпността.
                      Вместо да тероризират апашите - да тероризират тия дето им плащат и дето се явяват жертва ли предлагаш? Ем да правя гърне, ем после да ме спрат от движение! Щот не ебават да проверят пунктовете, където носят тия катализатори.
                      Ако ми оберат апартамента се чудя дали да се обадя в районното, щото после мене ще привикват всеки месец да давам обяснения, да се редя на студа с разни крадци, докат ми писне и си изтегля жалбата. Сега и катализатор да вардя!
                      Поведението ти "Няма да си сложа катализатор, защото ще ми го откраднат" е толкова налудничево, че оглушките са съвсем очакван резултат. По същата логика, мога да откажа да карам без зимни гуми, без фарове и всякакви други елементи, които са задължителна част от оборудването за движение по пътната мрежа.

                      Коментар


                      • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Поведението ти "Няма да си сложа катализатор, защото ще ми го откраднат" е толкова налудничево, че оглушките са съвсем очакван резултат. По същата логика, мога да откажа да карам без зимни гуми, без фарове и всякакви други елементи, които са задължителна част от оборудването за движение по пътната мрежа.
                        Това са в непосредствена връзка с безопасността, и опит за изкривяване на темата. Въпреки, че тия де почиват по 20 лева на стая дето иначе струва 80 лева - вкараха еко полюциите като непосредствена опасност. Защото с жена и деца нямам де да мърдам и рушветът влиза в друго измерение. Хранилката досега беше позлатена, сега я инкрустираха с диаманти! Врякаха оня ден за повишение - получиха го.

                        Коментар


                        • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          И при двете не е доказана непосредствена връзка с безопасността. По-скоро от 100 души 90 ще ти кажат, че успешно карат зимата и с летни гуми, а за фаровете да не говорим, както и че това е конспирация на производителите на гуми, крушки и гориво. Друг е въпроса, че ти изобщо и не проумяваш, че безопасността на самото движение е свързана по-скоро с участниците в него, докато тия мерки които коментраме, защитават здравето на всички граждани. Безопасната и здравословна среда трябва да е на първо място.

                          Коментар


                          • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Споко. И по зле може. Сега обмислят четни/ нечетни номера да забраняват
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              И при двете не е доказана непосредствена връзка с безопасността. По-скоро от 100 души 90 ще ти кажат, че успешно карат зимата и с летни гуми, а за фаровете да не говорим, както и че това е конспирация на производителите на гуми, крушки и гориво. Друг е въпроса, че ти изобщо и не проумяваш, че безопасността на самото движение е свързана по-скоро с участниците в него, докато тия мерки които коментраме, защитават здравето на всички граждани. Безопасната и здравословна среда трябва да е на първо място.
                              Tия постове са в стил "ама що биете негрите". И няма грам връзка с темата. Не е за гуми, фарове и крушки. Не знам защо пишеш за това.
                              "Безопасната и здравословна среда трябва да е на първо място" и е време да почнат да санкционират горящите брикети и гуми.

                              Коментар


                              • От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Нищо не съм казал за пусналия темата персонално, нито за който и да било персонално. Даже не съм погледнал (снощи), кой конкретно е, а точно пък за теб не бих го казал. Имах предвид общия тон, който е точно такъв. А че не могат да се въведат изисквания, по-високи от фабричните за конкретен автомобил, е ясно без особени дебати.
                                Всъщност се оказа, че за старите автомобили проблем няма, стига двигателят да няма някакъв генерален проблем. Всички автомобили преди 2000-та година са под общ знаменател с много толерантен лимит. Нищо няма на база на конкретен модел, конкретни фабрични лимити. На практика дървото го изяждат новите автомобили с катализатор, който е прецакан или откраднат.
                                Както гласи този виц:
                                Събрал лъва животните в гората:
                                - Уважаеми, решил съм да построя като цар на животните един басейн.
                                Бурни аплодисменти... Само жабата изчакала всички да свършат с ръкопляскането и казала:
                                - Уррраааа...
                                Лъва я погледнал, но нищо не казал и продължил:
                                - Този басейн ще се ползва само в събота и неделя.
                                Пак бурни аплодисменти... Пак жабата изчакала и накрая казала:
                                - Уррраааа!
                                Лъва ядосано я погледнал и казал:
                                - В този басейн няма да се допускат зелени животни с големи усти.
                                Жабата весело отвърнала:
                                - Хе-хе-хе... Пак прецакаха крокодила.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X